Zavrieť

Porady

Olymp - 1/4-ročný Prehľad 2007

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prosím o navigáciu, ako mám do Prehľadu prepašovať zrážkovú daň z výplaty za 12/06, zrazenú a odvedenú 3.1.07. Zrazenú a odvedenú vo februári (výplata za 1/07 ) a v marci (výplata za 2/07) do príslušných mesiacov mi zapísalo, ale január neviem ako mám zadať (prevodný príkaz mám správne zadaný ....teda podľa skutočnosti). Vďaka za pomoc.
Usporiadat
Janika Janika

Janika je offline (nepripojený) Janika

jani73 Pozri príspevok
Ked sa robilo RZD preposlal mi vyplnene tlaciva s preplatkami a nedoplatkami, ale nemam ich cez olymp. Vyplaty zamestnancom robim od 01/07. Preplatky/ nedoplatky mam zahrnute aj do vyplat, ale ide mi teraz o ten vykaz. Neviem co s tym. Je možné doplniť údaje aj ručne? Pýtam sa preto, lebo kým mi prepošle predchodca údaje bude po termíne. Poradte prosím ako riešiť tento problém, akosy sa mi to sype (robím teraz aj za kolegynu)
Mna to tiež zaujíma, mám ten istý prípad za r. 2007. Mzdy robím v Olympe od 01/2007, ak zadám ručne preplatky a nedoplatky z RZ, objavia sa v Q prehľade? A ako tam dostanem zrážkovú daň z 12/07?
0 0
Janika Janika

Janika je offline (nepripojený) Janika

Janika Pozri príspevok
Mna to tiež zaujíma, mám ten istý prípad za r. 2007. Mzdy robím v Olympe od 01/2007, ak zadám ručne preplatky a nedoplatky z RZ, objavia sa v Q prehľade? A ako tam dostanem zrážkovú daň z 12/07?
Pardon, zle som napísala začiatok, Olymp používam od 01/2008 a potrebujem do prehľadu za I. Q 2008 dostať zrážkovú daň odvedenú 15.1.2008. A ešte prosím o radu ohľadne preplatkov a nedoplatkov z RZ, po ručnom zadaní sa objavia v prehľade? Poraďte, prosím!
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Tiež robím mzdy od nového roku pre novú firmu a takisto mi nastal problém ako dostať do Q.výkazu zrážkovú daň, volala som aj s Kros-om, ako to vyriešiť, žial, musela by som nahodiť aj výplaty z 12/2007 a vtedy by tam ťahalo aj zrážkovú daň. S ročným zúčtovaním určite problém mať nebudeš, pokial si ho správne zadala vo výplate, pekne sa ti v prehľade objaví. Akurát kvoli zrážkovej dani to budem musieť prepísať ručne....
0 0
Janika Janika

Janika je offline (nepripojený) Janika

Ďakujem, rýchlejšie bude fakt vypísať prehľad ručne, ako nahadzovať mzdy za 12/2007.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Zatiaľ spracuvávam mzdy v PACKETE od SOFTIPU, ale zvažujeme aj jednu z možnosti, prejsť na OLYMP od KROSU. Tí, čo robite v tom programe, čo poviete? Ste spokojní? Doporučujete?
Dnes som skúšobne zadávala, samozrejme, veľa vecí neviem, ale zdá sa mi, že by to aj mohlo byť. Len neviem prísť na to, kde sa zadávajú priemery.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

drobeceva Pozri príspevok
Zatiaľ spracuvávam mzdy v PACKETE od SOFTIPU, ale zvažujeme aj jednu z možnosti, prejsť na OLYMP od KROSU. Tí, čo robite v tom programe, čo poviete? Ste spokojní? Doporučujete?
Dnes som skúšobne zadávala, samozrejme, veľa vecí neviem, ale zdá sa mi, že by to aj mohlo byť. Len neviem prísť na to, kde sa zadávajú priemery.
Priemer zadáš len prvýkrát, keď začínaš a olymp ho nemá odkiaľ vziať. ďalej ich počíta sám.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Jedná sa mi práve o tom, že chcem urobiť na istej vzorke skúšobne výplaty. Sú to ľudia, čo už robia, tak im potrebujem zadať aktuálny priemer a akosi nevidím, cez čo ten priemer vložím.
Predpokladám, že v tom programe robíš. Si s ním spokojná? Má načas podchytené všetky legislatívne zmeny?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

drobeceva Pozri príspevok
Jedná sa mi práve o tom, že chcem urobiť na istej vzorke skúšobne výplaty. Sú to ľudia, čo už robia, tak im potrebujem zadať aktuálny priemer a akosi nevidím, cez čo ten priemer vložím.
Predpokladám, že v tom programe robíš. Si s ním spokojná? Má načas podchytené všetky legislatívne zmeny?
tak na toto sa môžeš spoľahnúť
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

drobeceva Pozri príspevok
Zatiaľ spracuvávam mzdy v PACKETE od SOFTIPU, ale zvažujeme aj jednu z možnosti, prejsť na OLYMP od KROSU. Tí, čo robite v tom programe, čo poviete? Ste spokojní? Doporučujete?
Dnes som skúšobne zadávala, samozrejme, veľa vecí neviem, ale zdá sa mi, že by to aj mohlo byť. Len neviem prísť na to, kde sa zadávajú priemery.
Kros má podľa môjho názoru dobré programy, či už Omega, Alfa, Olymp...a dokonca aj stavebné softvéry...Ja tiež v ňom začala najskôr skúšobne ale aj tak je lepšie ísť na školenie. Nie je priveľmi drahé, vyjde okolo 2000,- a naučia predovšetkým tie ich premakané "triky"...a čo sa týka legislatívy, je vždy včas podchytená a upozornia na to aj mailom
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Nájdeš to v záložke "ostatné" vpravo hore "výpočtové priemery":
cit. z príručky:
Nastavenie typu priemeru, zmeny v spôsobe výpočtu (skutočný, predpokladaný) alebo návrat k preddefinovanej hodnote (v prípade ručného nastavenia) uskutočníte vo formulári "výpočet priemeru dovolenky, ktorý sa zobrazí po stlačení tlačidla Sk/d alebo Sk/h umiestneného vpravo od tohto textového poľa. Formulár ale nie je možné zobraziť, ak je aktuálny mesiac uzatvorený. V hornej časti formulára sú uvedené základné údaje pracovníka, ktorému počítate priemerný zárobok pre pracovnoprávne účly. Pomocou prepínačov skutočný a predpokladný nastavíte z akých podkladov sa má tento priemer vypočítať....
Choď do tej záložky a cez F1 sa ti otvorí návod ako máš postupovať
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

denisie Pozri príspevok
Kros má podľa môjho názoru dobré programy, či už Omega, Alfa, Olymp...a dokonca aj stavebné softvéry...Ja tiež v ňom začala najskôr skúšobne ale aj tak je lepšie ísť na školenie. Nie je priveľmi drahé, vyjde okolo 2000,- a naučia predovšetkým tie ich premakané "triky"...a čo sa týka legislatívy, je vždy včas podchytená a upozornia na to aj mailom
Súhlasím. Avšak po zakúpení programu poskytnú bezplatné školenie (do 3 mesiacov sa dá táto možnosť využiť) - odporúčam.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Priemery zadáš vo výplate na záložke Ostatné - Výpočtové priemery.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať