Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

mazanova Pozri príspevok
Hanba nehanba, iba teraz zháňam cca 10-15-20 kg sadbových zemiakov a ešte cesnak... poraďte, chalupu máme v Trávnici (Podhájska), okr. NZ, blizko je NR atď.
Koľko zemiakov potrebuješ?
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

wabi Pozri príspevok
Koľko zemiakov potrebuješ?
Neviem to presne odhadnúť asi jedno vedro - 15 kg ak sú drobné sadbové tak mi stačí.
Ja idem dnes večer na chalupu (tam ešte nemáme internet) takže iba do 16 hod. som na internete, č.t.0911326431, 0905408853.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

mazanova Pozri príspevok
Hanba nehanba, iba teraz zháňam cca 10-15-20 kg sadbových zemiakov a ešte cesnak... poraďte, chalupu máme v Trávnici (Podhájska), okr. NZ, blizko je NR atď.

No tak ja tak tiez napodobne. Ja zhanam cesnak, a pochodila som trhy a nic z toho. Ak by nahodou este niekto mal.........dakujem, dohodneme sa.
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Ahojte poraďáci,
vedel by mi niekto pomôsť, hľadám záhradku lacnejšie, budˇna prenájom alebo na odkúpenie, v Košiciach, poprípade Košice-okolie ?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
ja mám, dám na prenájom, lacno. Ale píšeš, že Košice a okolie. To okolie je relatívny pojem do doľko km považuješ okolie. Ak do takých 500 tak sa dohodneme.
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Sabadka Pozri príspevok
ja mám, dám na prenájom, lacno. Ale píšeš, že Košice a okolie. To okolie je relatívny pojem do doľko km považuješ okolie. Ak do takých 500 tak sa dohodneme.
No ja si myslím, že ak je to tých 500 km, tak už sa to netýka Košíc a okolia, ale skôr stredného slovensko, ale aj tak dík za odpoveď. Takže pre úplnosť, malo by to byť priamo buď v Košiciach v niektorej zo záhradkárskych oblastí alebo potom aspoň nejakých tých 5-25 km od Košíc( to by malo byť to Košice-okolie)
0 0
milvus milvus

milvus je offline (nepripojený) milvus

Florasorb GEL má aj ENGO Trnava a m.ožno Pasič v Nitre. Ale Engo určite. Možno pod iným názvom, ale keď sa povie "žetengel" na ruže, tak poradia. (nejedná sa o francúštinu, len som vynechal zbytočnosti - medzery)
0 0
tamaja tamaja

tamaja je offline (nepripojený) tamaja

pozri si auchan.pl,leroymerlin.pl,obi.pl,castorama.pl
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
hrabenka, myslím si, že je to Lagenaria siceraria - Indická uhorka, ktorá sa ale dá s úspechom pestovať len v teplejších južných polohách, inde len v skleníku, lebo je veľmi teplomilná. Plody majú rôzne tvary od guľatých až po dlhé a zakrivené a po odrezaní z nich zvyšok, ktorý zostane na rastline dorastá.
Pozri sem:
http://www.exoflora.sk/modules/news/...hp?storyid=270
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Mám záujem o odkúpenie ostnatého drôtu. Dohodneme sa. Ďakujem.
0 0
franco24 franco24

franco24 je offline (nepripojený) franco24

Predam 150 cm mandarinku unshiu momentalne cela v kvete, kazdorocne spolahlivo rodi. Dalej predam lacno dvojrocne sadenice kanadskych cucoriedok.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
wabi Pozri príspevok
Práve dnes mi jeden priateľ vravel že videl v Maďarsku tuje ktoré u nás stoja okolo po prepočte 500 sk za 150 po prepočte...
a nevieš kde konkrétne bol???

aj ja potrebujem veľa pred plot....

dík
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
franco24 Pozri príspevok
Predam 150 cm mandarinku unshiu momentalne cela v kvete, kazdorocne spolahlivo rodi. Dalej predam lacno dvojrocne sadenice kanadskych cucoriedok.
a odkiaľ by to išlo?? a cena?? mala by som záujem...

ozvi sa
0 0
kacenka30 kacenka30

kacenka30 je offline (nepripojený) kacenka30

Hrdzoska Pozri príspevok
Dnes som zistila že sa mi nekontrolovateľne rozmnožuje tráva myslím že sa volá Kostrava. Ak by mal niekto záujem ozvite sa-čo najskôr, za symb. poplatok žašlem.Fotky pripájam
Neviem, či je to ešte aktuálne, koľko máte zbytočných kusov, prípadne čo by to stálo...............
0 0
LesnáVíla LesnáVíla

LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

Ahoj ! Prosím vás nemá niekto odrezky alebo semená "Enciánového stromčeka" ?
Encianovy stromcek.jpg  
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Zopár ľuďom som sľúbila odrezky bobkového listu. Tento rok sa trošku omeškal asi kvôli tuhej zime a potom kvitnutiu, čo som teda zažila po prvý krát. Teraz je už však plný nových výhonkov. preto by som rada poprosila o radu, ako správne zakoreniť odrezky. Ak by niekto vedel ako na to, budem vďačná za radu.
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

ahoj,
predpokladam ze by to malo ist ako vsetky ostatne bezne rastlinky....
skus si v tescu kupit stimulator rastu - vola sa to stimulax, je to prasok v takej zelenej krabicke, stoji okolo 80 sk.
namoc odrezok do vody, potom do stimulatora a pichni to do zeme. prikri PET flasou alebo sackom, a udrziavaj vlhke. ale pozor na plese. hodi sa ti aj hypermangan - kupis v lekarni za 15 Sk, je to dezinfekcie proti plesniam a podobnym svinstvam. pred zasadenim tym mozes poliat zem v kvetinaci, ale fakt len veeeelmi slabucko ruzovym roztokom
dufam ze som ti pomohla, daj potom vediet uspechy

Aja
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

ajuschka Pozri príspevok
ahoj,
predpokladam ze by to malo ist ako vsetky ostatne bezne rastlinky....
skus si v tescu kupit stimulator rastu - vola sa to stimulax, je to prasok v takej zelenej krabicke, stoji okolo 80 sk.
namoc odrezok do vody, potom do stimulatora a pichni to do zeme. prikri PET flasou alebo sackom, a udrziavaj vlhke. ale pozor na plese. hodi sa ti aj hypermangan - kupis v lekarni za 15 Sk, je to dezinfekcie proti plesniam a podobnym svinstvam. pred zasadenim tym mozes poliat zem v kvetinaci, ale fakt len veeeelmi slabucko ruzovym roztokom
dufam ze som ti pomohla, daj potom vediet uspechy

Aja
Dík Ajka vyskúšam a dám vedieť.
0 0
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

ahoj teraz listujem v príspevkoch môžem zaslať mätu, thymian a medovku len prosím Tvoju adresu. Ja hľadám niekoho kto pestuje a má možnosť poslať rebarboru.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
ajuschka Pozri príspevok
ahoj,
predpokladam ze by to malo ist ako vsetky ostatne bezne rastlinky....
skus si v tescu kupit stimulator rastu - vola sa to stimulax, je to prasok v takej zelenej krabicke, stoji okolo 80 sk.
namoc odrezok do vody, potom do stimulatora a pichni to do zeme. prikri PET flasou alebo sackom, a udrziavaj vlhke. ale pozor na plese. hodi sa ti aj hypermangan - kupis v lekarni za 15 Sk, je to dezinfekcie proti plesniam a podobnym svinstvam. pred zasadenim tym mozes poliat zem v kvetinaci, ale fakt len veeeelmi slabucko ruzovym roztokom
dufam ze som ti pomohla, daj potom vediet uspechy

Aja
Myslím, že lepšie je rezky pichať do zmesi piesku a perlitu. Tá má aj tú výhodu, že je sterilná. Ak máme viac rezkov dajú sa dať do debničky noviny, nasypať piesok s perlitom, napichať rezky, poliať a celé vložiť do fóliového vreca. Toto dáme do tieňa a sledujeme, ako zakoreňuje. A tešíme sa na vlastný skleník
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať