Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
[QUOTE=Martinvs;1640216]hľadám: sušenú šalviu lekársku, nie drvenú - celú, asi 150g, najlepšie Bratislava[/QUOTE
Skús si zadať www.Plantae.sk oni ponúkali šalviu
0 0
Martinvs Martinvs

Martinvs je offline (nepripojený) Martinvs

milka 60 - obávam sa, že tem majú iba šalviu divotvornú (niečo veľmi iné), nie lekársku
vďaka za snahu
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Vlastas Pozri príspevok
Práve likvidujem letnú výsadbu a ponúkam ak si niekto ešte nestihol zaštepiť muškáty červené ťahavé /neskutočné množstvo/tohto roku mali dĺžku asi 1,5m, žlté a ružové anjelské trúby, kanu červenú. Som 4km od BB.
Povedz, ako pestuješ tie muškáty, že sú také krásne.
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Chcela by som poprosiť o vrúble sliviek, ktoré by boli vhodné do nadmorskej výšky cca 500 m. Na odrode mi veľmi nezáleží, len aby to boli slivky, ktoré sa ľahko oddeľujú od kôstky. Za vrúble rada zaplatím, prípadne sa dohodneme na nejakej výmene.
Veľmi pekne ďakujem.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Keď si vieš pre ne prísť do Nitry, dám ti zadarmo koľko budeš potrebovať Ale vzhľadom k tvojim nenáročným požiadavkám, takých vrublov je všade plno. Len nezabudni tiež že by mali byť aj tolerantné voči šárke, inak by to nemalo význam.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Veľmi sa mi páčia veľkokveté hľuznaté begónie. Neponúkne mi ich tu niekto?
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

ahojte, mozem ponuknut zakorenene vyhonky salvie lekarskej na vymenu za ine bylinky, celkom sa jej u mna dari kto ma zaujem,tak ss
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

wabi Pozri príspevok
Keď si vieš pre ne prísť do Nitry, dám ti zadarmo koľko budeš potrebovať Ale vzhľadom k tvojim nenáročným požiadavkám, takých vrublov je všade plno. Len nezabudni tiež že by mali byť aj tolerantné voči šárke, inak by to nemalo význam.
Ďakujem za ochotu, ale Nitra je pre mňa ďaleko.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

môj dotaz nepatrí celkom do burzy, ale tak trocha s predajom a získaním súvisí. Dnes som kúpila v Lídly rastlinky v umelohmotných zatvorených nádobách. Cibuľoviny môžem ešte nechať zatvorené, ale napr. Saponaria, echinacea a pod korienkové neviem či zasadiť teraz hneď do napr. črepníka(hrantíka) vonku sa ešte nedá, alebo ich nechať také zabalené a do kedy. Máte s tým skúsenosti ako dlho to v originálnom zabalení vydrží??? Vďaka za odpovede.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nebudete niekto rozsadzat farebne lalie? /biele mam/

A by mal niekto prebytocne cibulky , rada kupim,alebo vymenim.



Niekomu som slubila na jesen poslat bielu georginu,ale neviem si spomenut komu.
Prosim, pripomen sa ss-kou, diky
1 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ahojte je tu niekto kto ma nazvys datury? alebo sa ich chce zbavit? rad by som tuto prekrasnu rastlinku vlastnil. vopred dakujem
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ahojte zahradkari, najde sa niekto kto mi podaruje KANU INDICKU? mal som min.rok ale zial vykapala mi:-(
ak by sa niekto nasiel bol by som velmi rad
vopred vam dakujem
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

ahojte, nemate niekto doma alebo v okolo vysadenu kosikarsku vrbu? ak by niekto mal, za par konarikov budem velmi vdacna

dakujem

aja
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ajuschka, tych vrb na kosikarcenie je viacero-ty ich chces zakorenit ci uz mat zakorenene?
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
tak v tejto rubrike by som uvital keby ste sem pridavali ponuky darovania, vymeny respektive predaja sortimentu cibulky, hluzy, odrezky, rastlinky, semena
sam by som bol rad keby som nieco dostal
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

na to tu máme http://www.porada.sk/t49963-zahradka...poradakov.html
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

avonboy Pozri príspevok
ajuschka, tych vrb na kosikarcenie je viacero-ty ich chces zakorenit ci uz mat zakorenene?
stacia mi aj nezakorenene vetvicky, vo vode pustia korienky rychlo, cca za 3 dni
0 1
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
rybanka Pozri príspevok
Povedz, ako pestuješ tie muškáty, že sú také krásne.
Ďakujem za uznanie, práve tie vlaňajšie som ani neprezimovala, a tak teraz musím kúpiť všetky nové, zasadím do samozavlažovacích hrantíkov a polievam zeleným krystalonom až kým nepodrastú. Potom hnojím červeným krystalonom
alebo Engom a polievam výlučne dažďovou vodou. Muškáty aby boli pekné potrebujú straááášne veľa vody, ale nesmú byť preliate, a na to je dobrý samozavlažovací hrantík. Muškát nie je náročný. Držím palce
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Vlastas Pozri príspevok
Muškát nie je náročný. Držím palce
Ja som sa ich snažila pestovať 14 rokov, žiaľ neúspešne. Svokra tá stále záplava kvetov a mne to pri 30 cm vždy prestalo rásť aj kvitnúť - každý rok. Hovorím o ťahavých, tie klasické boli docela pekné gule Ale už na to nemám nervy.
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ajuschka Pozri príspevok
stacia mi aj nezakorenene vetvicky, vo vode pustia korienky rychlo, cca za 3 dni
odkial si?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať