Zavrieť

Porady

daňový bonus

Dobrý deň, môže si manžel uplatňovať na svoju manželku, ktorá spĺňa všetky stavené podmienky daňový bonus?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    monika-s Pozri príspevok
    Dobrý deň, môže si manžel uplatňovať na svoju manželku, ktorá spĺňa všetky stavené podmienky daňový bonus?
    Daňový bonus si uplatňuje rodič na dieťa. Manžel si bude môcť uplatniť maximálne odpočítateľnú položku na manželku pri ročnom vyúčtovaní dane za rok 2007

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    monika-s Pozri príspevok
    Dobrý deň, môže si manžel uplatňovať na svoju manželku, ktorá spĺňa všetky stavené podmienky daňový bonus?
    Spĺňa podmienky podľa akého zákona?
    Manželstvo medzi priamymi príbuznými (otec + dcéra alebo syn + matka) je podľa slovenskej legislatívy zakázané.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ak je jeho manželka zároveň aj jeho dcérou a splňa ostatné náležitosti dľa zákona, tak može si uplatniť daňový bonus, chichi

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Tu bude pár príspevkov v tme, vrátane môjho, ale......napadlo ma, či si môže otec uplatňovať DB na nevlastné dieťa? Bol ženatý s matkou, tá umrela, potom si vzal jej dcéru, ktorá je tak zároveň jeho nevlastnou dcérou aj manželkou, a tak si na ňu môže uplatňovať DB. ....moja konšpiračná teória

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Janka6685 Pozri príspevok
    Tu bude pár príspevkov v tme, vrátane môjho, ale......napadlo ma, či si môže otec uplatňovať DB na nevlastné dieťa? Bol ženatý s matkou, tá umrela, potom si vzal jej dcéru, ktorá je tak zároveň jeho nevlastnou dcérou aj manželkou, a tak si na ňu môže uplatňovať DB. ....moja konšpiračná teória
    Jedine ak osvojil to nevlastné dieťa, by sa považovalo za dieťa na ktoré sa dá uplatniť DB.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    smith Pozri príspevok
    Jedine ak osvojil to nevlastné dieťa, by sa považovalo za dieťa na ktoré sa dá uplatniť DB.
    ee - nemusí si osvojiť - je to dieťa manžela/ky.

    vysokan je offline (nepripojený) vysokan

    vysokan
    tato tema ma zaujima. mam podobnu otazku.

    mam zamestnanca, ktory sa v roku 2007/02 ozenil. jeho momentalna manzelka mala uz jedno dieta. v celom roku 2007 nepracovala, bola dobrovolne nezamestnana. moze si na jej dieta uplatnit v rocnom zuctovani danovy bonus?

    podla predoslych slov, je to uz zaroven povazovane za dieta manzela/manzelky, takze ano?

    za odpoved vopred dakujem
    Naposledy upravil vysokan : 29.01.08 at 09:47

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    vysokan Pozri príspevok
    tato tema ma zaujima. mam podobnu otazku.

    mam zamestnanca, ktory sa v roku 2007/02 ozenil. jeho momentalna manzelka mala uz jedno dieta. v celom roku 2007 nepracovala, bola dobrovolne nezamestnana. moze si na jej dieta uplatnit v rocnom zuctovani danovy bonus?

    podla predoslych slov, je to uz zaroven povazovane za dieta manzela/manzelky, takze ano?

    za odpoved vopred dakujem
    Môže si uplatniť bonus, aj keď dieťa nie je jeho, ale je terajšej manželky, s ktorou žije v spoločnej domácnosti.

    Za vyživované dieťa daňovníka (na účely uplatnenia daňpvého bonusu) sa považuje dieťa:
    vlastné,
    osvojené,
    dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu alebo
    dieťa druhého z manželov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.