Zavrieť

Porady

Nový štvrťročný prehľad

cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Chcem sa opýtať, či vám náhodou neprišlo niečo zo Stormware ohľadom nových štvrťročných prehľadov...
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Riočka Pozri príspevok
Ja som si ju už stiahla, ale do riadku 2 mi nechce zobrať mínusovú hodnotu.
Z ročného zúčtovania dane nám vznikol preplatok a podľa poučenia sa má zadať s minusovým znamienkom. Neviete mi poradiť prečo?
Ďakujem

Možno máš preplatky vyššie, než zrazené preddavky v danom mesiaci. Preplatky môžeš odpočítať len do výšky zrazených preddavkov....ak do r.2 zapisuješ väčšiu sumu, než máš uvedenú v r. 1, potom ti ju asi nechce "zobrať".
0 0
Riočka Riočka

Riočka je offline (nepripojený) Riočka

Preddavky mám nulové, ale kam potom uvediem ten preplatok z ročného zúčtovania? Nemusí byť v prehľade?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Riočka Pozri príspevok
Preddavky mám nulové, ale kam potom uvediem ten preplatok z ročného zúčtovania? Nemusí byť v prehľade?
Ak máš teraz preddavky nulové, ale do konca roka predpokladáš, že ich budeš mať aspom vo výške preplatku z RZD, tak ich budeš do Prehľadu uvádzať postupne v tých mesiacoch, v torých si ich odpočítaš z daňovej povinnosti. Ak však nebudeš mať do konca roka preddavky vo výške preplatku z RZD, tak požiadaš DU o vrátenie preplatku a v Prehľade ich nebudeš uvádzať.....
0 0
ancula ancula

ancula je offline (nepripojený) ancula

Ja mam tiez v jednej firme preddavky mesacne okolo 100 Sk. Rocne zuctovanie bolo vo februari a preplatok bol okolo 500 Sk. Ocakavala som, ze software mi bude sam zadavat odpocitavanie preplatku od preddavkov. Spravil to iba vo februari. Takze teraz si mam rucne kazdy mesiac do riadku 2 odpocitavat sumu do vysky sumy v riadku 1? Ked bolo RZ vo februari, mozem si uz v januari odpocitat cast preplatku?
0 0
uctoeva uctoeva

uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

Poradte mi, neni som si istá, či mi správne program taha údaje do výkazu.
V mesiaci január bola zarazená dan nasledovne:
Preddavkova dan zrazená 23.2.07 suma 4498 sk - uvedie sa v stlpci za január s uvedeným dátumom na riadok 1.
Zrážková dan tiež zrazená 23.2.07 suma 2.909 Sk - mám ju vo výkaze v stlpci za február s uvedeným dátumom 23.2.07 na riadku 8
Nemala by byť zrážková dan tiež v stlpci za janurá?
Ďakujem za pomoc
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

uctoeva Pozri príspevok
Poradte mi, neni som si istá, či mi správne program taha údaje do výkazu.
V mesiaci január bola zarazená dan nasledovne:
Preddavkova dan zrazená 23.2.07 suma 4498 sk - uvedie sa v stlpci za január s uvedeným dátumom na riadok 1.
Zrážková dan tiež zrazená 23.2.07 suma 2.909 Sk - mám ju vo výkaze v stlpci za február s uvedeným dátumom 23.2.07 na riadku 8
Nemala by byť zrážková dan tiež v stlpci za janurá?
Ďakujem za pomoc
Nie, nemala by byť. Zrážková sa berie ináč ako preddavková. Máš síce tú zrážkovú vo výplatách za január, ale zrazila si ju vo februári, tak v prehľade ju dáš do februára.
0 0
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

uctoeva Pozri príspevok
Poradte mi, neni som si istá, či mi správne program taha údaje do výkazu.
V mesiaci január bola zarazená dan nasledovne:
Preddavkova dan zrazená 23.2.07 suma 4498 sk - uvedie sa v stlpci za január s uvedeným dátumom na riadok 1.
Zrážková dan tiež zrazená 23.2.07 suma 2.909 Sk - mám ju vo výkaze v stlpci za február s uvedeným dátumom 23.2.07 na riadku 8
Nemala by byť zrážková dan tiež v stlpci za janurá?
Ďakujem za pomoc
Máš to dobre. Preddavková bude v stplci za január, zrážková v stlpci február. Zrážková sa uvádza v mesiaci, v ktorom bola zrazená. Pozri si vysvetlivky dole na tlačive.
0 0
uctoeva uctoeva

uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

Ďakujem vam za rýchlu odpoved. Vychádza mi, že za január zrazím vo februári zrážkovú dan 2909 Sk. To sa aj previedlo odviedla sa 25.2.07.
Vo výkaze teda bude v stlpci 2 r. 8.
No súčastne v nasledujúcom mesiaci sa mi vo výkaze odpočíta suma o ktorú sa znižuje daňový bonus, t.j. 637 (táto suma sa týka februárovej výplaty) na r.9. a výsledná suma odvodu je vo výkaze je 2.272. No skutočne bola odvodená suma 2.909. Mám ju prepísať?
Začínam mať z toho guláš.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Ten výkaz nie je problém urobiť keď máš len preddavky a zrážkovú daň. Ale ak sa k tomu pridá aj daňový bonus a navyše vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa, tak ten výkaz je neprehľadný a nevypovedá o tom o čom by mal. Som zvedavá ako sa bude robiť ročné hlásenie.
Príklad:
- 1.stĺpec zrážková daň zrazenená za 12/2006 odvedená v 1/2007 (nemala byť odvedená lebo ju bolo treba odrátať od preddavkov a daňového bonusu, ktorý vyplatil zamestnávateľ z vlastných prostriedkov. Ale to vtedy ešte nikto nevedel)
-2. zrážková daň zrazená za 01/2007 ale už neodvedená ale odpočítaná od preddavkov za 1/2007 ale aj daňového bonusu za 1/2007 (čo je však už v stĺpci 1)

Volala som da DÚ a ak doteraz vedeli ako to má teoreticky vyzerať tak teraz už v tom nemajú až tak jasno.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

uctoeva Pozri príspevok
Ďakujem vam za rýchlu odpoved. Vychádza mi, že za január zrazím vo februári zrážkovú dan 2909 Sk. To sa aj previedlo odviedla sa 25.2.07.
Vo výkaze teda bude v stlpci 2 r. 8.
No súčastne v nasledujúcom mesiaci sa mi vo výkaze odpočíta suma o ktorú sa znižuje daňový bonus, t.j. 637 (táto suma sa týka februárovej výplaty) na r.9. a výsledná suma odvodu je vo výkaze je 2.272. No skutočne bola odvodená suma 2.909. Mám ju prepísať?
Začínam mať z toho guláš.
To je to o čom píšem v predchádzajúcom príspevku. To nie Ty máš z toho guláš, ale ten výkaz je tak zostavený (resp. "vylepšený").

A ešte k tomu jedna poznámka,. Zrážková daň sa ma odviesť do 15. dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. (vo výkaze je posunuté o ten mesiac to ešte chápem) a súčasne sa má ale o túto sumu ponížiť suma daňového bonusu za nasledujúci mesiac. ( v tom je ten guláš) A čo keď ja mám výplatný termín 20. deň v mesiaci. Čo potom? Daň by som mala odviesť 15. i napriek tomu žeby som si ho mohla odrátať od daňového bonusu vo výplatach 20. (ktorý budem musieť vyplatiť z prostriedkov zamestnávateľa).
0 0
TATRY MKS TATRY MKS

TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

TatianaM Pozri príspevok
To je to o čom píšem v predchádzajúcom príspevku. To nie Ty máš z toho guláš, ale ten výkaz je tak zostavený (resp. "vylepšený").

A ešte k tomu jedna poznámka,. Zrážková daň sa ma odviesť do 15. dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. (vo výkaze je posunuté o ten mesiac to ešte chápem) a súčasne sa má ale o túto sumu ponížiť suma daňového bonusu za nasledujúci mesiac. ( v tom je ten guláš) A čo keď ja mám výplatný termín 20. deň v mesiaci. Čo potom? Daň by som mala odviesť 15. i napriek tomu žeby som si ho mohla odrátať od daňového bonusu vo výplatach 20. (ktorý budem musieť vyplatiť z prostriedkov zamestnávateľa).
Zrážková daň sa musí odviesť do 15. Takže zamestnávateľ, ktorý má výplatný termím 16-30.resp.31 zrážkovú daň nemôže použiť na zápočet.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Samozrejme, že nie. Ale nie je to tak trochu nasmerované proti zamestnávateľovi, ktorý musí z vlastných prostriedkov vyplácať daňový bonus? A pritom stačilo by len tak málo, zosúladiť zrážkovú daň s preddavkami a daňovým bonus tak ako to bolo niekedy a nebol by problém. Alebo takto si predstavujeme zjednodušenie daňového systému?
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Konkrétne príklady pre vyplnenie štvrťročných prehľadov nájdete na stránke "DRAK- a".
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Pohoďáci, prosím poraďte, kde mám u Dohodára nastaviť zrážkovú daň, tak aby mi to dávalo správne do štvrťročného prehľadu. Stále mi to dáva ako preddavkovú, lebo to nemám správne nastavené. Dííííííííííky
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Neviem aký program používaš, ale v OLYMPe ak zadáš odpočet na daňovníka , zaradí ti ho medzi preddavkových.

-------
Veronika
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Díky za odpoveď ale práve preto som zaradila otázku do Pohody,lebo v nej pracujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Prepáč, nevšimla som si to, pozerala som len na názov príspevku. S POHODOU nerobím.

------------
Veronika
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Nevadí, počkám, či sa mi ozve niekto, kto pracuje v POHODE.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Ahojte neviete kde by som si mohla stiahnut tlacivo Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch....? Stranka tlaciva nefunguje. Nemate ho niekto?
Vdaka
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Mne riadne funguje stránka drsr. Funguje mi aj formulár na vyplňovanie na internete.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať