Zavrieť

Porady

Nový štvrťročný prehľad

cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Chcem sa opýtať, či vám náhodou neprišlo niečo zo Stormware ohľadom nových štvrťročných prehľadov...
Usporiadat
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Dakujem, nevies mi poradit? Za predchadzajuce obdovie mi prehlad podal uctovnik za 10/11/12 - 2006. V 12 mesiaci v riadku 1..... 19. 1. 2007....9,- Sk
Teraz za 1/2/3 - 2007 v podani to niekde zapisujem alebo nie?
Dik
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Prepáčte, máte zle zaradené otázky, tu sme v časti účtovné softwéry - Pohoda a môj dotaz č. 35, ktorý sa naozaj týka účt. softwéru mi tu potom zanikne. Díky za pochopenie. A nevie niekto, kto účtuje v Pohode odpoveď na moju otázku č. 35?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Stále platí, že treba zasielať "nulový štvrťročný prehľad", aj keď už zamestnávateľ odhlásil posledného zamestnanca ale na DÚ je stále registrovaný pre daň zo závislej činnosti?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zamestnávateľ je povinný predkladať miestne príslušnému daňovému úradu v roku 2007:
- do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej podľa § 43 z vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok,
- do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 zákona o dani z príjmov a o daňovom bonuse poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie a o zrazených preddavkoch na daň.
Štvrťročné prehľady a ročné hlásenie predkladá zamestnávateľ na tlačivách, ktorých vzor určilo Ministerstvo financií SR.
Prehľad a hlásenie nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mňa by zaujímalo, čo nastane, ak nebudem vyplácať príjmy, nepošlem prehľad...dostanem pokutu za neposlanie, nakoľko DÚ netuší, že som nevyplácala...tak v odvolaní sa budem dokazovať, že som nevyplácala...alebo ako? ...teda nemám taký prípad, len uvažujem o dôsledkoch neposlania prehľadu v prípade, ak niekto už nemá zamestnancov a nie je odhlásený ako platiteľ dane , ktorej sa prehľady týkajú.

s prepáčením...som mimo témy
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Paula Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo, čo nastane, ak nebudem vyplácať príjmy, nepošlem prehľad...dostanem pokutu za neposlanie, nakoľko DÚ netuší, že som nevyplácala...tak v odvolaní sa budem dokazovať, že som nevyplácala...alebo ako? ...teda nemám taký prípad, len uvažujem o dôsledkoch neposlania prehľadu v prípade, ak niekto už nemá zamestnancov a nie je odhlásený ako platiteľ dane , ktorej sa prehľady týkajú.

s prepáčením...som mimo témy
Vôbec nie si mimo témy - je to aktuálne. Ja mám takýto prípad. Firma je registrovaná ako platiteľ zo závislej činnosti od februára, ale mzdu začína vyplácať až od apríla. Dala som pre istotu nulový prehľad za 1.štvrťrok - na podateľni mi to orazia, a ak to nebudú chcieť zničia to, ale ja si orazenú kópiu pre tento prípad nechám. Človek fakt nikdy nevie, teraz chodilo toľko 2000-vých pokút, aj za oneskorené podanie o 1 deň. Nebudem riskovať.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No, ja som tiež za "istotu", dva roky som posielala nulové prehľady , pričom neboli žiadni zamestnanci.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Paula Pozri príspevok
No, ja som tiež za "istotu", dva roky som posielala nulové prehľady , pričom neboli žiadni zamestnanci.
U jedného zamestnávateľa, ktorý už rok nemal zamestnancov, som to nepodávala a potom ho DU vyzval, aby podal za všetky štvrťroky /našťastie bez pokuty/. Preto som aj zadala moju otázku. Takže, pre istotu, podám "nulové".
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

cloe Pozri príspevok
U jedného zamestnávateľa, ktorý už rok nemal zamestnancov, som to nepodávala a potom ho DU vyzval, aby podal za všetky štvrťroky /našťastie bez pokuty/. Preto som aj zadala moju otázku. Takže, pre istotu, podám "nulové".

Tak tí daňoví úradníci boli fakt ľudia - len bohužiaľ, nie všade sa s takými stretávame.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Paula Pozri príspevok
No, ja som tiež za "istotu", dva roky som posielala nulové prehľady , pričom neboli žiadni zamestnanci.
Najskôr som to tak riešila aj ja.
Potom som sa však na to spýtala na príslušnom DU a tam mi povedali, že ak nechceme podávať nulové výkazy, tak musíme za obdobie, v ktorom zamestnávateľ nevypláca žiadne mzdy, poslať o tom na DU oznámenie...
A tak som si povedala, že tie nulové Prehľady sú predsa len jednoduchšie...
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

cloe Pozri príspevok
Pohoďáci, prosím poraďte, kde mám u Dohodára nastaviť zrážkovú daň, tak aby mi to dávalo správne do štvrťročného prehľadu. Stále mi to dáva ako preddavkovú, lebo to nemám správne nastavené. Dííííííííííky
V záložke dane a poistné si nastavíš zrážková daň do limitu,inak zálohovo.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Kája. Pozri príspevok
V záložke dane a poistné si nastavíš zrážková daň do limitu,inak zálohovo.
Si zlatá, že si si tú otázku v záplave iných všimla. Už som to včera našla, ale aj tak ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

cloe Pozri príspevok
U jedného zamestnávateľa, ktorý už rok nemal zamestnancov, som to nepodávala a potom ho DU vyzval, aby podal za všetky štvrťroky /našťastie bez pokuty/. Preto som aj zadala moju otázku. Takže, pre istotu, podám "nulové".

http://www.porada.sk/t34309-p3-dohod...lad-na-du.html
0 0
gabco gabco

gabco je offline (nepripojený) gabco

Dobrý deň,
prosím Vás vie niekto poradiť čo sa uvádza v riadku 3 oprava vybratých a odvedených preddavkov na daň a dane vyberanej zrážkou za predchádzajúce obdobie? Píše sa tam aj spätné dodanenie nepeňažného príjmu? Na DÚ ma odbili, vraj si mám prečítať poučenie. Ďakujem
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

gabco Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás vie niekto poradiť čo sa uvádza v riadku 3 oprava vybratých a odvedených preddavkov na daň a dane vyberanej zrážkou za predchádzajúce obdobie? Píše sa tam aj spätné dodanenie nepeňažného príjmu? Na DÚ ma odbili, vraj si mám prečítať poučenie. Ďakujem
V r.3 sú daňové nedoplatky alebo preplatky za predchádzajúce zdaň.obdobie podľa §40 zákona. Alebo mám ja zlí prehľad?
0 0
gabco gabco

gabco je offline (nepripojený) gabco

Prehľad je správny aj znenie r.3 na tlačive, ja som uviedla čo je napísané v poučení tohto prehľadu za čo sa ospravedlňujem. Potrebujem len zistiť či do tohto riadku treba uviesť aj spätné dodanenie nepeňažného príjmu, vlastne či sa to považuje za daňový nedoplatok.
Ďakujem
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

gabco Pozri príspevok
Prehľad je správny aj znenie r.3 na tlačive, ja som uviedla čo je napísané v poučení tohto prehľadu za čo sa ospravedlňujem. Potrebujem len zistiť či do tohto riadku treba uviesť aj spätné dodanenie nepeňažného príjmu, vlastne či sa to považuje za daňový nedoplatok.
Ďakujem
Riadok 3uvádza sa rozdiel súm zrazených daňových nedoplatkov (+) a vrátených daňových preplatkov (-) zistených u zamestnanca za predchádzajúce zdaňovacie obdobia.
Ide o prípadné opravy už zrazených alebo vybratých a odvedených preddavkov na daň a dane vyberanej zrážkou podľa § 43 zákona o dani z príjmov v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach u zamestnanca.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ahojte , prave som si nahodila vsetky mzdy od zaciatku roka a pozeram prehlady. mzdy sa vyplacaju 30 nasledujuceho mesiaca. datum na zrazene preddavky je v poriadku aj suma, ale sumu zrazkovej dane vo februari mam z januara a takto to je vo vsetkych mesiacoch. v kazdom mam sumu za predchadzajuci mesiac. pozerala som aj poucenie, lebo uz som bola na pochybach. datum preddavkoch ma byt datum kedy sa vyplaca naprl.30.03. a datum zrazenej dane ma byt 1.3. kedze je to zrazene dan za marec. ale preco mam sumu z februara nechapem.skusala som volat do stormware ale uz sa tam nepracuje. este by som sa chcela spytat alebo overit si, ze zrazkova dan sa uvadza len od tohto roka na prehladoch vsak? dakujem za pomoc.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
korduľa Pozri príspevok
ahojte , prave som si nahodila vsetky mzdy od zaciatku roka a pozeram prehlady. mzdy sa vyplacaju 30 nasledujuceho mesiaca. datum na zrazene preddavky je v poriadku aj suma, ale sumu zrazkovej dane vo februari mam z januara a takto to je vo vsetkych mesiacoch. v kazdom mam sumu za predchadzajuci mesiac. pozerala som aj poucenie, lebo uz som bola na pochybach. datum preddavkoch ma byt datum kedy sa vyplaca naprl.30.03. a datum zrazenej dane ma byt 1.3. kedze je to zrazene dan za marec. ale preco mam sumu z februara nechapem.skusala som volat do stormware ale uz sa tam nepracuje. este by som sa chcela spytat alebo overit si, ze zrazkova dan sa uvadza len od tohto roka na prehladoch vsak? dakujem za pomoc.
Skús si prelistovať v tejto téme a pozri si príspevok č. 26 až č. 28.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Preddavkovú daň mám 130,- Sk a zrážkovú daň 180,- Sk. Odviedla som spolu 310,- Sk. Mala som odviesť každú daň samostatne?

Mohla som vyplatiť mzdy na základe dohody za mesiac máj 14.6.07 a odviesť daň 16.6.2007 - tak som urobila, bude pokuta? - za to, že nebola zrážková daň odvedená do15 dní
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať