Zavrieť

Porady

Nový štvrťročný prehľad

cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Chcem sa opýtať, či vám náhodou neprišlo niečo zo Stormware ohľadom nových štvrťročných prehľadov...
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Samostatne - preddavková daň sa odvádza s iným konšt. symbolom (1144), než zrážková. (1744). Zrážkovú daň stačí odviesť do 15-ho nasledujúceho mesiaca po mesiaci, kedy bola daň zrazená.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

ďakujem pekne za odpovede, na tieto veci prichádzam, keď si tu čítam Vaše staršie príspevky a som veľmi rada, že mi pomáhate.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Slavena Pozri príspevok
Skús si prelistovať v tejto téme a pozri si príspevok č. 26 až č. 28.
dakujem pozrela som to,takze sa mozem spolahnut na softver.
je to myslim zbytocne domotane, a predpokladam, ze to takto poplietla aj ta pani, ktora robila ucto predomnou, pretoze su oba prehlady urobene zle, teraz neviem co urobit, kedze je to uz na DU, ci poslat opravne, alebo v tom pokracovat tak ako to robila ona.nerozumiem preco sa neozvali z DU, ona tam pisala na zrazkovu ten isty datum ako na preddavkovu a davala tam sumy zrazkovej a preddavkovej z jedneho mesiaca
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Dada Pozri príspevok
Nie, nemala by byť. Zrážková sa berie ináč ako preddavková. Máš síce tú zrážkovú vo výplatách za január, ale zrazila si ju vo februári, tak v prehľade ju dáš do februára.
chcem sa spytat na moznost - zamestnavatel hradi v ten isty den zrazkovu aj preddavkovu dan, moze vtedy zapocitat danovy bonus so zrazkovou danou v ten isty mesiac a na prehlad uviest tiez rovnaky datum. v tom pripade mi potom navod na vyplnanie prehladu nesedi.nikto mu predsa nemoze zakazat aby to hradil naraz
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

robim v POHODE prehlad za 3 Q, mam zame., ktory je na dohodu a ma zrazkovu dan, su tam aj 2 konatelia, ktorym sa tiez odvadza 19% z mesacnej odmeny ale su tam len od sept., v prehlade mi za mesiac sept. dava len tu zrazkovu dan zamestnanca, konatelov tam nezarata, neviete mi poradit? nezda sa mi to spravne,
0 0
bukovacova bukovacova

bukovacova je offline (nepripojený) bukovacova

Zistila som, ze zrazkovu dan v prehlade za prvy stvrtrok mam posunutu. Co mam teraz urobit? Mam poslat opravny prehlad aj ked sa teraz uz podavaju za treti stvrtrok?
A este som odviedla DU viac ako som mala...vysporiadam si to s DU v hlaseni nabuduci rok alebo to mam urobit teraz?
Dakujem za pomoc
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

bukovacova Pozri príspevok
Zistila som, ze zrazkovu dan v prehlade za prvy stvrtrok mam posunutu. Co mam teraz urobit? Mam poslat opravny prehlad aj ked sa teraz uz podavaju za treti stvrtrok?
A este som odviedla DU viac ako som mala...vysporiadam si to s DU v hlaseni nabuduci rok alebo to mam urobit teraz?
Dakujem za pomoc

Poslať opravný výkaz čím skôr.
Čo sa týka preuhradenia, napísala by som na DÚ že som zaplatila viac a budúci mesiac by som o ten rozdiel uhradila menej čo by som samozrejme oznámila na DÚ v tom liste a požiadala by som ich o preúčtovanie preplatku na túto platbu.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

moja otazka sa skor tyka oznamenia o zrazkovej dani v POHODE, stale tam mam to oznamenie, chcem sa len utvrdit, ze tieto oznamenia sa uz neposielaju na DU, vsak.dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

korduľa Pozri príspevok
moja otazka sa skor tyka oznamenia o zrazkovej dani v POHODE, stale tam mam to oznamenie, chcem sa len utvrdit, ze tieto oznamenia sa uz neposielaju na DU, vsak.dakujem
Nie neposielajú. Zo softu sa takéto tlačivá nezvyknú vyhadzovať, môžeš ešte potrebovať napr. na tie minulé obdobia.
Od januára 2007 je zrážková daň súčasťou Prehľadu ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

korduľa Pozri príspevok
moja otazka sa skor tyka oznamenia o zrazkovej dani v POHODE, stale tam mam to oznamenie, chcem sa len utvrdit, ze tieto oznamenia sa uz neposielaju na DU, vsak.dakujem
ÁNo, oznámenia o ZD sa už samostatne neposielajú, ZD uvádzame v Q. prehľadoch.
0 0
veronikave veronikave

veronikave je offline (nepripojený) veronikave

Dobrý deň. Vôbec sa tu neviem pohybovať, neviem kde mám písať. Ale hádam sa mi to podarí.

Chcem sa spýtať na prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň.
Daň som mala 100,- € a Daňový bonus som mala 150,- €. Na riadku 6 mi vyšlo - 50,- € (to znamená že by mi to DÚ mal vrátiť. Ale na riadok 7 by som (podľa mňa nemala písať nič) alebo dátum "výplat" a tú sumu ktorú mi má vrátiť DÚ. Som z tohoto trochu mimo, už dlho som nemala zamestnanca s Daňovým bonusom. Poraďte mi prosím niekto. Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veronikave Pozri príspevok
Dobrý deň. Vôbec sa tu neviem pohybovať, neviem kde mám písať. Ale hádam sa mi to podarí.

Chcem sa spýtať na prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň.
Daň som mala 100,- € a Daňový bonus som mala 150,- €. Na riadku 6 mi vyšlo - 50,- € (to znamená že by mi to DÚ mal vrátiť. Ale na riadok 7 by som (podľa mňa nemala písať nič) alebo dátum "výplat" a tú sumu ktorú mi má vrátiť DÚ. Som z tohoto trochu mimo, už dlho som nemala zamestnanca s Daňovým bonusom. Poraďte mi prosím niekto. Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem Ďakujem

r.1 = r.4 = 100
r.5 = - 100
r.6 = 0
A = 150
B = 100
C = 50
D = 50
Vyplniť II. časť
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak nie sú vyplatené mzdy za 8/09 a 9/09 tak do prehľadu do stĺpcov za 08 a 09 neuvediem nič, teda resp.0 a ak budú mzdy vyplatené za tieto mesiace až 10/09 a 11/09 tak to uvediem v Prehľade za 4.štvrťrok v stĺpci 10 a 11?Alebo treba spraviť prehľad za 3.štvrťrok opravný a uviesť tam sumy a dátumy napr.25.11.2009 kedy to bolo zaplatené?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Podľa môjho názoru prvá možnosť je správna, keď budú mzdy za 8 a 9 mesiac vyplatené v októbri do prehľadu to pôjde v októbri.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ak zrážkovú daň za mesiac 09/2009 som odviedla na DU dňa 28.09.2009, tak do prehľadu uvádzam do stĺpca 09/2009 ?
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Janinkaaa Pozri príspevok
Ak zrážkovú daň za mesiac 09/2009 som odviedla na DU dňa 28.09.2009, tak do prehľadu uvádzam do stĺpca 09/2009 ?

Mám prevdu s tou zrážkovou daňou ?
Pretože na DU mi tá slečna nevedela poradiť, ona mi len stále opakovala, že zrážková daň je posunutá o mesiac.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Janinkaaa Pozri príspevok
Mám prevdu s tou zrážkovou daňou ?
Pretože na DU mi tá slečna nevedela poradiť, ona mi len stále opakovala, že zrážková daň je posunutá o mesiac.
Zrážková daň sa uvedie do toho mesiaca, v ktorom bola zrazená. Teda, ak si ju zrazila v 09/2009, tak pôjde do tohto stĺpca.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

cloe Pozri príspevok
Zrážková daň sa uvedie do toho mesiaca, v ktorom bola zrazená. Teda, ak si ju zrazila v 09/2009, tak pôjde do tohto stĺpca.

Ďakujem.
Aj to tak robím.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

SilviaS Pozri príspevok
Ďakujem ti pekne za odpoved a nevieš náhodou čo mám urobiť ak som zabudla rozdeliť sumu preddavkov na zrážkovú daň a poslala som celú sumu daňovému úradu na účet a nerozdelila som to na zrážkovú daň a na preddavky!!!
Čo v takomto prípade mám robiť a ako to napísať do toho prehľadu!!!
Treba napísať aj list na DÚ za zlú platbu, aby to preúčtovali tak, aby som to mala správne a plaby aby sedeli???
Vďaka Silvia

Prehľad urob tak, ako sa má. Rozdeľ zrážkovú aj preddavkovú daň.
Napíš list na DU, kde ich žiadaš, aby ti preúčtovali z celkovej odvedenej dane tú sumu, ktorá sa týka zrážkovej dane.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Janinkaaa Pozri príspevok
Prehľad urob tak, ako sa má. Rozdeľ zrážkovú aj preddavkovú daň.
Napíš list na DU, kde ich žiadaš, aby ti preúčtovali z celkovej odvedenej dane tú sumu, ktorá sa týka zrážkovej dane.

Odpovedala si na príspevok zo dňa 20.4.07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať