Zavrieť

Porady

Knihy, knihy..

Aké sú vaše najobľúbenejšie knihy? Dajte pls nejaké tipy. Medzi moje TOP 5 patri: Alchymista, Malý princ, Harry Potter, Gričská čarodejnica a všeeetko od Terryho Pratchetta. Teším sa na tie vaše..
Usporiadat
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Ja skusim z ineho zanru - troska z ezoteriky, ale o zivote realnom.
OSHO _ Zivot, laska, smiech - kraaasna knizka, jednoducha a o existencii. Velmi odporucam aj jeho dalsiu Perly v kapse - tak tam su mudre vecicky, ze sa clovek fakt pozastavi a porozmysla o sebe.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Este mi neda pridat tuto knihu: Posolstvo od protinozcov........australia, domorodci v porovnani s nasim svetom, ktory je pretechnizovany...velmi dobra kniha.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ja mam celkom rada J.R.R. Tolkiena a T. Pratchetta a teraz v poslednom case tam pribudol aj C. S. Lewis... aj ked musim sa hanbit, ze pri skole nemam vobec cas citat knihy...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Debata o knihách ma zaujala, už dlhšie rozmýšľam nad tým ako spraviť výmennú (bártrovú burzu) na knihy.
Taký malý pokus som teda vytvoril, nie je to veľmi pohodlné, ale každopádne to môže postačovať na skontaktovanie ponúkaných a hľadaných kníh do výmeny.

Viac tu, v pravidlách:

Knihy - ponúkam do výmeny

Knihy - hľadám do výmeny
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Celkom zaujímavý nápad...
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Moje super knihy:

Louise L.Hayová "Miluj svoj život" ale hlavne
Rita Pohleova "A dosť" (odporúčam na vyčistenie duše od problemov)
Dobry bol aj Coelho "Ako rieka, ktorá plynie..."

Mám rada poučné knihy, nie veľmi beletriu.
0 0
rrasty rrasty

rrasty je offline (nepripojený) rrasty

ja mam rada knihy od MUDr. Miroslava Plzaka...su s psychologickou tematikou clovek sa vela veci dozvie a naozaj v zivote zisti ze ludia sa tak spravaju
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
mne sa pacil strovolosky mag
0 0
pieces pieces

pieces je offline (nepripojený) pieces

ja vyslovene nemusim Paulo Coelho
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Môj rebríček:

1 - Malý princ
2 - Munthe - Kniha o San Michele(Munthe je autor, tá kniha strašne dlho nebola vydaná - kedysi v šesdesiatych alebo sedemdesiatych rokoch, ale je krásna)
3 - Nastali dažde - odohráva sa v Indii, dosť sa z tejt knihy človek dozvie o spôsobe života a trošku možno ja tých ľudí pochopí (autor Bromfield)
4 - keď mám chrípku tak Večne spievajú lesy
5 - keď sa chcem smiať, tak Leo Rosten - pan Kaplan má třídu rád
6 - a ešte naše napríklad Na Bukvovom dvore, alebo hocičo od Jašíka a pod.
7 - a ešte krásna pochmúrna knižka Posledný kráľovič dánsky - ale to je veľmi pochmúrne a ešte pochmúrni Druonovi Prekliati králi a kopec iných................
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

Pan Kaplan je v mojej top 5
Tie ostatne nepoznam, ale ta knizka o Indii ma zaujala
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
lavi Pozri príspevok
Pan Kaplan je v mojej top 5
Tie ostatne nepoznam, ale ta knizka o Indii ma zaujala
Tiež som čítal Nastali dažde, je to dobré.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

V podobnej teme tu na porade ( téma: záujem a čas na čítanie) som pre nedávnom spomemula knihu MALÝ STROM od Cartera Forresta. Znovu ju spomínam, je o malom idiánovi a jeho starom otcovi, o objavovaní sveta a jeho zákonitostí , spoznávaní vlastností a správania sa ľudí prostredníctvom spoznávania prírody. Múdra kniha, naoko rozprávka pre deti, ale v skutočnosti zapôsobí aj na dospelákov.
Dopručujem kôli získaniu prehľadu o dobrej literatúre počúvať skvelé relácie v Slovenskom rozhlase vysielané v nedeľu o 14 hod: Literárna revue s Dadom Nagyom a Túto knihu mám rád s Danielou Kapitáňovou.
Mimochodom: Daniela Kapitáňová: Kniha o cintoríne : SKVELÉ !
O mierne retardovanom človiečikovi menom Samko Tále, ktorý ale svojimi jednduchými očami vidí to čo iní nepostrehnú.
0 1
SofiaV SofiaV

SofiaV je offline (nepripojený) SofiaV

Tiež mám rada tento typ literatúry. Najväčší dojem na mňa urobila kniha od Kennetha Ringa Posolstvo svetla. Je o zmysle života. Výborné!
0 0
Slniecko2001 Slniecko2001

Slniecko2001 je offline (nepripojený) Slniecko2001

zaujímavá téma, tak sa pridávam aj ja. Práve som dočítala Tieň vetra, autor je C.R. Zafón, veľmi pekná kniha s kopou hlbokých myšlienok, kriminálnou zápletkou, o láske a vzťahoch, ešte tu nebola spomenutá a určite ju odporúčam. A knihy, ktoré tu už spomenuté boli ako napr. Alchymista, ale veľmi dobré su aj knihy Lekári a všetko od B. Bickmorovej, ale mne sa veľmi dobre čítal aj Harry Potter
Snažím sa striedať viacero žánrov, aby som si tom vedela knihy porovnať.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja sa nesmierne teším na apríl, keď si konečne urobím čas na Mike Horna Pokořil jsem ledové království. Denne na mňa poškuľuje z police, ešte chvíľu však musím odolávať.
Naposledy upravil Marína : 15.03.09 at 14:13
0 0
monva monva

monva je offline (nepripojený) monva

Mne sa veľmi páčil TAJPAN (kolonizovanie číny angličanmi, obchod s čajom, ale má to aj pútavý dej), mám aj pokračovania kúpené: GAJDŽIN, ŠÓGUN, PANSKÝ DOM, ale zatiaľ som sa k nim nedostala.
Okrem toho rada čítam Grishama
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Práve som dočítala Gabriel García Márquez: Sto rokov samoty. Úžasná kniha o komplikovanej jednoduchosti.
A neviem, či som spomínala, ale poviedky Jedenásť šípov ... a každý triafa do čierneho od Johna Archera.
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

100 rokov samoty som do polovicky hltala...potom priznam sa uz mi tie mena sli poriadne na nervy....ale zaujimava knizka

ja momentalne mam citaci utlm, rozcitaneho mam Klauna Salimara od Rushdieho, Sartreho Vek rozumu a Hawkingovu Teoriu vsetkeho
Naposledy upravil lavi : 20.03.09 at 19:47
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
monva Pozri príspevok
Mne sa veľmi páčil TAJPAN (kolonizovanie číny angličanmi, obchod s čajom, ale má to aj pútavý dej), mám aj pokračovania kúpené: GAJDŽIN, ŠÓGUN, PANSKÝ DOM, ale zatiaľ som sa k nim nedostala.
Okrem toho rada čítam Grishama
Tajpan sa aj mne velmi pacil. Ked bol v predaju Sogun, zavahala som s jeho kupou a teraz ho marne hladam po knihkupectvach aj antikvariatoch. Dufam, ze niekto ho casom do antikvariatu posunie.
V poslednych dnoch som precitala knizky od Geralda Messadie MOJZIS a KRAL DAVID. Okrem toho, ze je to putavo napisane, su tam aj poznamky a odkazy na Bibliu, ktore si clovek moze konfrontovat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať