Zavrieť

Porady

kniha jazd

chcel by som sa opytat. Pri jazdeni po meste cize 5 km useky. Takychto usekov za den urobim po meste 40 cize okolo 200 km. To za jeden rok vypisem aspon 2 knihy jazd. Neda sa to nejak jednorazovo spisat. Alebo ako to pisu Taxikari vsak ty sa musia upisat k smrti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    PHM 501
    dialnicna znamka a mytne poplatky 518
    ubytovanie v hoteli 512
    strava - vyplatit diety, nad limit 513
    V kazdom jednotlivom pripade vystavit cestovny prikaz. V cestovnom prikaze uctovat len ubytovanie, mytne poplatky, dialnicne znamky a diety. PHM uctovat priamo do rezie.
    Vedenie knihy jazd je samozrejmostou.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ked to mas tak, supol by som to ako jednu jazdu so vseobecnym popisom.
    neviem coho sa tykaju tie jazdy, tak by som uviedol napr. nakup materialu, tovaru, navsteva klientov a k tomu aspon zhruba kde to bolo - nazvy ulic.
    asi vacsina ludi vypisuje knihu jazd ze ciel cesty - BA mesto, ale aj tu na porade je uvedenych par pripadov, kde to kontrola dala prerobit a museli sa dopisovat ulice...

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahojte,

    prosim poradte laikovi v danej oblasti ako spravne uctovat:
    firemne vozidlo (v majetku firmy), vodič = konatel/spolocnik (bez odmeny). Auto vyuzivane iba na sluzobne ucely, takmer denne. Kniha jazd vedena v exceli.

    Dostala som cca 50 blockov o tankovani, niekolko hotelovych faktur (znejucich na meno firmy), niekolko mytnych poplatkov, dialnicnych usekov v zahranici, strava pocas pracovnej cesty... Viac menej vsetko platene platobnou kartou firemnou. Neplatca DPH. Extrahujem od nadspotreby momentalne:

    Nakup PHM (50 blockov, podla konkretnych dni)
    1. ERP: 501/261
    2. BU: 261/221

    Hotelove ucty:
    512 alebo 518?

    Myto v zahranici, dialnicne znamky:
    512 alebo ???

    Strava:
    512?

    Chcem sa este spytat, kedy treba vystavovat cestovny prikaz (+vyuctovanie)? Pri kazdej jazde autom alebo iba ked mam vedlajsie vydavky (myslim okrem PHM aj nejaky hotelovy ucet). Kniha jazd obsahuje cca 1,000 zapisov...

    Dakujem.
    Naposledy upravil zk24 : 16.03.11 at 13:28

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    durisovad Pozri príspevok
    PHM 501
    dialnicna znamka a mytne poplatky 518
    ubytovanie v hoteli 512
    strava - vyplatit diety, nad limit 513
    V kazdom jednotlivom pripade vystavit cestovny prikaz. V cestovnom prikaze uctovat len ubytovanie, mytne poplatky, dialnicne znamky a diety. PHM uctovat priamo do rezie.
    Vedenie knihy jazd je samozrejmostou.

    V pripade, ze sa v dany den islo autom dajme tomu iba nakupit material, tak nemusim robit cestovny prikaz, hej? Ci aj vtedy musim? ked v podstate nemam co preplacat. Ide spolocnik sluzobnym vozidlom, takze ziadne opotrebenie, ani benzin (ten je priamo 501-tka)...
    Staci ked spravim teda CP len v pripade ze idem uctovat hotelovy ucet, stravne a podobne?

    Neviem si velmi predstavit ze budem vystavovat tisic cestovnych prikazov teraz.

    Vychadzam z toho, ze aj vo firme kde som zamestnancom mame firemne auto a zamestnavatel trebars rpide za mnou a poprosi ma ci mozem odbehnut nakupit material. Zoberiem auto a idem /cez pracovnu dobu/. A takto auto opusti firmu aj 10x denne. Takze staci CP iba v pripade ze chcem uctovat nejake ine naklady ako len 501-tku?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Raz zamesiac urob prikaz na cestu autom v meste a okoli. Datum od prveho do posledneho dna v mesiaci. Neuctujes nic, len v knihe jazd vyznacis datum a pocet km. Firemnym autom moze chodit kazdy, koho majitel posle. Odporucam nosit ten mesacny prikaz v aute, uz sa mi stalo, ze ma zandari kontrolovali, ci mam opravnenie na jazdu firemnym autom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.