Zavrieť

Porady

Zmena sidla

Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Potrebujem pomoc. Chcem si zmenit sidlo srocky a ak som spravne pochopil tak postup je nasledovny:

Zvola sa valne zhromazdenie kde sa rozhodne o zmene sidla
potom podla zmeny zakona ak som spravne pochopil tak musim dokladovat uz aj najomnu zmluvu alebo list vlastnictva a to vsetko prilozim k navrhu OR ale nie je mi jasne kolko korunovy kolok sa priklada a ktore dokumenty mam overit. Navrh viem ze urcite treba overit ale ostatne neviem a ak sa nemylim maly by byt po 2 kopie okrem navrhu na zmenu.

Vdaka za helpik
Usporiadat
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

V s.r.o. došlo k zmene konateľa a taktiež aj zmena sídla - z OS Blava do Bystrice.
Treba oznámiť obe zmeny na starý ŽÚ, alebo na nový? Alebo najskôr zmenu konateľa na starý a adresu na nový?
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Sosa Pozri príspevok
V s.r.o. došlo k zmene konateľa a taktiež aj zmena sídla - z OS Blava do Bystrice.
Treba oznámiť obe zmeny na starý ŽÚ, alebo na nový? Alebo najskôr zmenu konateľa na starý a adresu na nový?
Zmenu ohlasuješ na starom ŽÚ, ten potom postúpi spisovú dokumentáciu novému ŽÚ a tento úrad vydáva doklady o zmenách. Zmeny sa ohlasujú do 15 dní od ich vzniku, čiže pri zmene sídla je to do 15 dní po zápise v OR, ale pri zmene konateľa je to do 15 dní od dátumu, ktorý bol stanovený valnou hromadou a ktorá stanovila deň vzniku funkcie.
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Ďakujem za Vašu odpoveď. Trochu ma zmiatok živ. zákon §49 ods. 3 : Pri premiestnení sídla, alebo bydliska je miestne príslušný na postup podľa odseku 2 živnostenský úrad podľa nového sídla alebo bydliska.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Pri zmene sídla spoločnosti do iného okresu sa odhlasuje aj registračná pokladnica zo starého DÚ ? Alebo len servisák zmení DKP /prvé predčíslie nového DÚ/ ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... tak si odpoviem sama, čo som zistila priamo na DÚ ... /pre ostatných do budúcnosti/

Treba jednoznačne odhlásiť všetky registračné pokladnice na starom DÚ a potom v novom sídle firmy prihlásiť na novom DÚ.
Naposledy upravil jess : 04.11.09 at 11:02
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Baťuška Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.
Tiež meníme sídlo spoločnosti. Ako má znieť nová spoločenská zmluva? Vo všetkých bodoch rovnaká, len pri sídle urobiť zmenu? Nechcem niečo urobiť zle.
Je možné podať zároveň návrh na zápis ZI z SKK na EUR?

Tento problem prave riesim aj ja, v prvej otazke, ako so spolocenskou zmluvou? treba ju proste len prepisat tak isto len zmenit sidlo? alebo staci dodatok k spolocenskej zmluve? My nic ine nemenime,firma existuje 4r. bola do teraz v prenajatych priestoroch a teraz si konatel chce dat sidlo firmy do svojho bytu kt. vlastni.
Viem ze treba VZ ktore dozhodne
Urobi zmenu v spoloc.zmluve
podat navrh na zmenu na OR o zmene sidla + aktualny LV+zapis z VZ + aktualnu spoloc.zmluvu alebo dodatok...
Po doruceni rozhodnutia z OR oznamim vsetkym istituciam,dodavatelom,ZR, DU a pod..... zmenu sidla firmy listom+kopia z OR rozhodnutie o zmene sidla....

Prosim o usmernenie co este...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Majka Pozri príspevok
Tento problem prave riesim aj ja, v prvej otazke, ako so spolocenskou zmluvou? treba ju proste len prepisat tak isto len zmenit sidlo? alebo staci dodatok k spolocenskej zmluve? My nic ine nemenime,firma existuje 4r. bola do teraz v prenajatych priestoroch a teraz si konatel chce dat sidlo firmy do svojho bytu kt. vlastni.
Viem ze treba VZ ktore dozhodne
Urobi zmenu v spoloc.zmluve
podat navrh na zmenu na OR o zmene sidla + aktualny LV+zapis z VZ + aktualnu spoloc.zmluvu alebo dodatok...
Po doruceni rozhodnutia z OR oznamim vsetkym istituciam,dodavatelom,ZR, DU a pod..... zmenu sidla firmy listom+kopia z OR rozhodnutie o zmene sidla....

Prosim o usmernenie co este...
Treba aktuálnu spoločenskú zmluvu. LV stačí aj z internetu /aspoň v BB/...a k LV treba ešte aj originál "súhlas so zriadením sídla". Na ŽR treba formulár o zmene a kolok 3 EUR + kopia výpisu z OR....oni to oznámia aj DÚ a zdravotkám. SP to treba oznámiť na formulári Registračný list zamestnávateľa + kopia výpisu z OR.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem velmi pekne.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

este ma napadla jedna vec, my chceme zmenit sidlo firmy od 1.1.2010,mozem podat navrh na zmenu uz teraz? S tym ze udame ze zmena sidla firmy bude od 1.1.2009 ?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Majka Pozri príspevok
Tento problem prave riesim aj ja, v prvej otazke, ako so spolocenskou zmluvou? treba ju proste len prepisat tak isto len zmenit sidlo? alebo staci dodatok k spolocenskej zmluve? My nic ine nemenime,firma existuje 4r. bola do teraz v prenajatych priestoroch a teraz si konatel chce dat sidlo firmy do svojho bytu kt. vlastni.
Viem ze treba VZ ktore dozhodne
Urobi zmenu v spoloc.zmluve
podat navrh na zmenu na OR o zmene sidla + aktualny LV+zapis z VZ + aktualnu spoloc.zmluvu alebo dodatok...
Po doruceni rozhodnutia z OR oznamim vsetkym istituciam,dodavatelom,ZR, DU a pod..... zmenu sidla firmy listom+kopia z OR rozhodnutie o zmene sidla....

Prosim o usmernenie co este...
Mne tam chýba premena OP a ZI z meny SKK na menu €, pričom predpokladám, že ak fi existuje 4 roky, jej ZI je zapísané ešte v mene SKK.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

co sa tyka naho ZI my uz mame premenu ZI na euromenu.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

uvazujem co s tou spolcoenskou zmluvou, ked sme zakladali firmu pisala ju pravnicka, je mozne ze by sme ju teraz prepisali nanovo a dali zviazat,overit u notara? aby to bolo menej nakladne,vtedy sme zaplatili takmer 20tis.sk. mate s tym niekto skusenosti?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Spoločenskú zmluvu si môžeš napísať aj sama, zakomponuješ do nej všetky zmeny a nazveš to ako úplne znenie spoločenskej zmluvy. Samozrejme ju treba podpísať konateľom. Netreba ju zviazať a ani overiť u notára.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
alebo dať podpisy overiť na matrike a vyjde to lacnejšie a úplne postačuje - na matrike aj šnúrku dajú - mne to pre OR NR stačilo
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Bionda Pozri príspevok
alebo dať podpisy overiť na matrike a vyjde to lacnejšie a úplne postačuje - na matrike aj šnúrku dajú - mne to pre OR NR stačilo
Hovoríme o Úplnom znení spoločenskej zmluvy, na ktorej nie je potrebné podpisy overovať.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... a podľa teba - bez rozdielu OR- už nevyžadujú overený podpis konateľa? ....
... ak je to tak, tak to je dobre, zase som sa dozvedela niečo nové ďakujem
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Bionda Pozri príspevok
... a podľa teba - bez rozdielu OR- už nevyžadujú overený podpis konateľa? ....
... ak je to tak, tak to je dobre, zase som sa dozvedela niečo nové ďakujem
nevyžaduje.....žiadny
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
úprimne, až sa mi ani veriť nechce, že pri byrokracii aká u nás je a overuje sa už overené ... nechcú overený podpis...... , ale ešte raz vďaka za info..
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Majka Pozri príspevok
uvazujem co s tou spolcoenskou zmluvou, ked sme zakladali firmu pisala ju pravnicka, je mozne ze by sme ju teraz prepisali nanovo a dali zviazat,overit u notara? aby to bolo menej nakladne,vtedy sme zaplatili takmer 20tis.sk. mate s tym niekto skusenosti?

prosim Vas ako ste to robili vy? robili ste na novo spoloc.zmluvu aj pre premene ZI prepocet na euro?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať