Zavrieť

Porady

Zmena sidla

Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Potrebujem pomoc. Chcem si zmenit sidlo srocky a ak som spravne pochopil tak postup je nasledovny:

Zvola sa valne zhromazdenie kde sa rozhodne o zmene sidla
potom podla zmeny zakona ak som spravne pochopil tak musim dokladovat uz aj najomnu zmluvu alebo list vlastnictva a to vsetko prilozim k navrhu OR ale nie je mi jasne kolko korunovy kolok sa priklada a ktore dokumenty mam overit. Navrh viem ze urcite treba overit ale ostatne neviem a ak sa nemylim maly by byt po 2 kopie okrem navrhu na zmenu.

Vdaka za helpik
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

tuta Pozri príspevok
Spoločenskú zmluvu si môžeš napísať aj sama, zakomponuješ do nej všetky zmeny a nazveš to ako úplne znenie spoločenskej zmluvy. Samozrejme ju treba podpísať konateľom. Netreba ju zviazať a ani overiť u notára.
dakujem,
mam to prave pred sebou,nie je to spolocenska zmluva ale zakladatelska listina,sice su tam dvaja konatelia ale zakladatel je jeden a on jediny vlozil aj ZI 200tis.
rozhodla som sa prave pri tejto firme spravit premenu ZI z sk na euro a zaroven aj zmenit sidlo spolocnosti. Zmena ZI bude v 11/09 a nove sidlo firmy bude od 1.1.2010. Len stale hladam informacie ci mozem vyhotovit novu zakladatel.listinu s nazvom uplne znenie zakladatel.listiny aj s novou daresou uz teraz aj ked zmenu na OR sidlo firmy potrebujem mat az od januara.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

zalobaba Pozri príspevok
Hovoríme o Úplnom znení spoločenskej zmluvy, na ktorej nie je potrebné podpisy overovať.

hladam definiciu co je uplne znenie spoloc.zmluvy? v com je odlisna voci zakladatelskej?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Majka Pozri príspevok
hladam definiciu co je uplne znenie spoloc.zmluvy? v com je odlisna voci zakladatelskej?

úplné znenie v celom rozsahu nahrádza jej doterajšie znenie (nie sú potrebné dodatky)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nikulik Pozri príspevok
Ahojte, ja by som sa chcela opytať ohľadom zmeny živnost.listu. Zmenilo sa nam supisne číslo a takisto konatel, obidva k tomu istému dátumu.
Na stránke zrsr som našla toto tlačivo: http://www.civil.gov.sk/documents/P09-02-03-t02.doc
Predpokladám, že toto mam aj použiť. Sme sro, mame jedneho konatela. Ale teraz sa chcem opytať, zmenu tam oznámim tak, že dám do kolonky miesto podnikania/sidlo: nové supisne číslo už. A konateľ sa v tomto oznámení o zmene neoznamuje???
Ak sa zmenilo súpisné číslo z úradnej moci, poplatky neplatiš, len ohlásiť to musíš na živnostenskom úrade. Do OR by som podala nie ako zmenu ale návrh o zosúladenie... Oznamuješ to aj v stati konateľ, ak sa ho to dotklo.
Naposledy upravil Dav : 21.11.09 at 16:03 Dôvod: samoreklama
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Celsus Pozri príspevok
Na zápis zmeny bydliska konateľa do obch. registra v zásade stačí, aby spoločnosť urobila písomné čestné vyhlásenie o zmene bydliska konateľa. Podpis na čestnom vyhlásení musí byť overený. Následne treba podať návrh na zápis uvedenej zmeny do obch. registra, pričom predmetné čestné vyhlásenie bude prílohou tohto návrhu.

Suhlasim,takto to robim aj ja.

Prosim Vas ked do navrhu c. 8 robim viac zmien / zmena sidla firmy, zmena trvaleho pobytu konatelov, zmena ZI / priklada sa len jeden kolok v hodnote 66 eur?
Naposledy upravil Majka : 19.11.09 at 09:02
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Majka Pozri príspevok
Suhlasim,takto to robim aj ja.

Prosim Vas ked do navrhu c. 8 robim viac zmien / zmena sidla firmy, zmena trvaleho pobytu konatelov, zmena ZI / priklada sa len jeden kolok v hodnote 66 eur?
Áno, poplatok je jeden, no môžeš platiť len 50 % ak chceš ušetriť, keď to podáme elektronicky.
Naposledy upravil Dav : 21.11.09 at 16:03 Dôvod: samoreklama
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem, myslela som si to,dnes mam sedenie s konatelom,navrhnem mu to.uz mam vsetko pripravene.som vam velmi vdacna za pomoc,rady ste uzasni...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Majka Pozri príspevok
dakujem, myslela som si to,dnes mam sedenie s konatelom,navrhnem mu to.uz mam vsetko pripravene.som vam velmi vdacna za pomoc,rady ste uzasni...
Veď táto porada je hlavne o tom, pomôcť si navzájom a robiť veci dobre. A možno predísť naťahovačkám s úradníkmi, alebo v konečnom dôsledku dobrými podaniami aj im uľahčiť a zrýchliť prácu pri rozhodovaní o zápisoch.
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

Economic Pozri príspevok
Ak sa zmenilo súpisné číslo z úradnej moci, poplatky neplatiš, len ohlásiť to musíš na živnostenskom úrade. Do OR by som podala nie ako zmenu ale návrh o zosúladenie... Oznamuješ to aj v stati konateľ, ak sa ho to dotklo.
Prosím Ťa čo má taký "návrh o zosúladenie" obsahovať a akú má mať formu prípadne aké majú byť prílohy. Predpokladám, že asi LV. Ak by to bolo len troch možné pripoj k odpovedi aj vzor. Vopred ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
P07 Pozri príspevok
Prosím Ťa čo má taký "návrh o zosúladenie" obsahovať a akú má mať formu prípadne aké majú byť prílohy. Predpokladám, že asi LV. Ak by to bolo len troch možné pripoj k odpovedi aj vzor. Vopred ďakujem
Je to ten formulár o zhode 31 a ako dôkaz - teda prílohu, použiješ Rozhodnutie o zmene súpisného čísle z úradu, ktorý ho skutočne zmenil. Ak nemáš takú prílohu, tak to musí ísť P/8 - zmenovým a za ten sa platí, no dá sa ušetriť 50 %, samozrejme.
Ja som niečo podobné využila, keď zmenili poštu na doručovanie v obci, Pošta vtedy vydala o tom doklad.
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

Economic Pozri príspevok
Je to ten formulár o zhode 31 a ako dôkaz - teda prílohu, použiješ Rozhodnutie o zmene súpisného čísle z úradu, ktorý ho skutočne zmenil. Ak nemáš takú prílohu, tak to musí ísť P/8 - zmenovým a za ten sa platí, no dá sa ušetriť 50 %, samozrejme.
Ja som niečo podobné využila, keď zmenili poštu na doručovanie v obci, Pošta vtedy vydala o tom doklad.
Tá 31 je formulár ako víno. Vôbec netuším ako ho idem vyplniť. Mám hneď niekoľko otázok:
1/ Kto to môže podať. (Pokiaľ som to správne pochopil tak vlastne ktokoľvek koho sa zmena týka)
2/Overuje sa na tomto formulári podpis a kde to vlastne mám podpísať?
3/ Čo tam napísať. Ja som stvoril asi toto:

V spoločnosti XY s.r.o., so sídlom ...., spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v Žiline, oddiel Sro, vložka ........./L, na základe Rozhodnutia obce AB o zmene súpisného čísla a o určení orientačného čísla č.j. CD/2009-Fr navrhujeme aby boli zosúladené nasledovné údaje:
1. Sídlo spoločnosti
2. Sídlo jediného spoločníka
3. Trvalé bydlisko konateľa


Môže to tak byť?

Prosím Vás nemá niekto vzor ako má byť vyplnená tá 31-ka
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
P07 Pozri príspevok
Tá 31 je formulár ako víno. Vôbec netuším ako ho idem vyplniť. Mám hneď niekoľko otázok:
1/ Kto to môže podať. (Pokiaľ som to správne pochopil tak vlastne ktokoľvek koho sa zmena týka)
2/Overuje sa na tomto formulári podpis a kde to vlastne mám podpísať?
3/ Čo tam napísať. Ja som stvoril asi toto:

V spoločnosti XY s.r.o., so sídlom ...., spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v Žiline, oddiel Sro, vložka ........./L, na základe Rozhodnutia obce AB o zmene súpisného čísla a o určení orientačného čísla č.j. CD/2009-Fr navrhujeme aby boli zosúladené nasledovné údaje:
1. Sídlo spoločnosti
2. Sídlo jediného spoločníka
3. Trvalé bydlisko konateľa


Môže to tak byť?

Prosím Vás nemá niekto vzor ako má byť vyplnená tá 31-ka
Môže.
Do záveru by som to napísala takto :
V dôsledku toho, že k zmene súpisného čísla došlo z úradnej moci, a nie z dôvodu presťahovania sa, navrhujeme, aby registrový súd začal konanie o zhode, kde po zosúladení údajov zapísaných v OR so skutočnosťou bude v OR zapísané nové sídlo spoločnosti : xxxxxxxx,
v časti spoločník Ferko Mrkvička bude mať v OR zapísaný trvalý pobyt xxxxxxxxx
v časti konateľ bude mať Ferko Mrkvička v OR zapísaný trvalý pobyt xxxxxxx


Podpis konateľa pre istotu daj overiť, aj keď na tomto formulári sa bežne toto nevyžaduje.
0 0
Svitlana Svitlana

Svitlana je offline (nepripojený) Svitlana

Dobry den. chcem sa spytať, potrebujem zmeniť sidlo s.r.o, može byť sidlom s.r.o budova vedena v LV ako garaž. Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Svitlana Pozri príspevok
Dobry den. chcem sa spytať, potrebujem zmeniť sidlo s.r.o, može byť sidlom s.r.o budova vedena v LV ako garaž. Ďakujem
Že by sa tu rodila ďalšia známa "garážová firma ?" Poštovú schránku budeš mať na garáži a aj označenie spoločnosti ? Skôr by som doporučila sídlo Tvoje bydlisko.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Svitlana Pozri príspevok
Bydlisko ako sidlo nemožem zapisať, mesto ako vlastnik s tym nesuhlasi preto že byt bol postaveny so štatnou podporou.
Ak najde sa vlastnik inej nehnutelnosti čo bude suhlasiť s umiestnenim sidla mojej s.r.o v jeho nehnutelnosti, stači len jeho suhlas s umiesteneim či musim mať aj najomnu zmluvu ?
A či nebude pre mňa jednoduchšie predsa zapisať ako sidlo garaž ktoru vlastnim, a doručovaciu adresu uviesť bydlisko?
Ďakujem za odpoveď

Nájomná zmluva nemusí byť, stačí súhlas vlastníka nehnuteľnosti.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať