Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver z TATRABANKY

Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Jozef Mihál Pozri príspevok
lakon,
1. Za tri roky na blog.sme.sk som prskal len jeden jediný krát a to jediným smerom - na Tatrabanku.

2. Prečítajte si môj článok na blogu sme pomaly a pozorne. Viem, je dlhý, ale ak nemáte čas si ho poriadne prečítať a zamyslieť sa nad tým, čo opisujem, tak si prosím nevyhradzujte čas ani na jeho komentovanie. Jedinú svoju chybu, ktorú si pri vybavovaní hypoúveru v TB pripúšťam, je to, že som tejto banke príliš dôveroval a neobrátil som sa vopred - ako verný klient TB - na iné banky či na hypo-poradcov.

3. Aj ja som mal s TB dobré skúsenosti - kým o nič nešlo. Pri hypoúvere už nejde o fazuľky ale o desaťtisíce, či vyššie sumy a o vzácny čas. A tam sa "pravda ukázala".

4. Ja som pri vybavovaní úveru v TB stretol v pobočke jednu milú osobu, ktorá bola temer vždy samá ochota. Problém, ako sa ukázalo - bol tajomný "systém" TB-y pri vyhodnocovaní žiadateľa. K jednaniu so "systémom" ma nepripustili. Takže asi to v TB ozaj nie je ľuďmi, ale ich "systémom". A pred "systémom", ako dobre vieme, sa treba mať na pozore.

Pokojne odporúčajte ľuďom hypoúver v TB, ja zase budem pokojne ľuďom neodporúčať hypoúver v TB. Neskromne si myslím, že názory podpísané konkrétnym menom majú na internete vyššiu váhu ako názory anonyma.
Tak tak, presne tak, ja som uz zazil rozne jednanie (so mnou ako so zakaznikom) ale take neferove a zakerne jednanie, ako ku mne postupne zacala uplatnovat TB (napriek ochote ludi na pobocke) som este nezazil.

Tym, ze som tejto institucii doveroval, (ze co slubi a pisomne potvrdi aj splni) som sa pripravil okrem mnozsta nervov a casu aj o cca 140.000 Sk.

Len na dovazok dodavam, ze som bol samotnou bankou povazovany za VIP klienta, co ma aj opodstatnenie, lebo som tam mal vzdy vacsinu svojich sukromnych aj firemnych penazi (dlhe roky), vyuzival som kopec ich produktov a nikdy som im nebol dlzny ani 1 Sk. Rovnako som nikdy neporusil ich obchodne podmienky ani nic podobne. Kvoli takym klientom, (ako som bol ja pre TB) som ja ochotny sadnut do auta aj o desiatej vecer.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Neda mi nezapojit sa. Uz dlho prehltam chyby TB, za ktore, ked na ne pridu sa ani nemaju potrebu nejakym sposobom ospravedlnit - mam na mysli - "system", ako pise pan Mihal. Vzdy to odnesie konecny pracovnik, ktory nema tie kompetencie, pri poruseni zmluv a podmienok atd. Momentalne potrebujem aj poradit, kde sa este obratit,aby som sa dostala po cestne dodrzanie zmluvy hypotekarneho uveru. Brali sme ho pred rokom. Znalecky posudok sme si dali robit sami, pretoze ak ho da banka, zaplatime, ale nikdy ho mat nebudeme v ruke - to uz ako po 1.,. Banka nam ho neviem z akeho dovodu neuznala a znizila si ho o 300 tisic. Aj ked sme to nejak zobrali do uvahy - co nam zostavalo, ziadali sme o 1,5 miliona. Odhad na dom teda banka - logicky uznala len na 1,4 miliona. Kupna zmluva bola na 1,2 miliona. Ani sa mi nechce popisovat tie papierovacky, dokolecka dokola, aj ked sme obaja s partnerom uz roky klientami so slusnou bonitou. Na tych 48 hodin hned moze kezdy zabudnut, co slubuju. Od dodania potrebnych dokladov - aj niekolkokrat, lebo zakazdym potrebovala centrala este nieco, preslo viac ako 2 tyzdne, a vyjadrenie asi take, ze vlastne nam mozu dat ten uver asi takymto sposobom: 1,2 m. podla KZ, sa vyplati "hned", dalsich 300 tisic formou uveru na rekonstrukcne prece - cerpania. Slovo "prefinancovanie" sa nespomenulo, az neskor. Takze po dalsich 2 tyzdnoch dostali uz peniaze podla KZ predavajuci na ucet - viete si predstavit tu nervozitu z ich strany, kedze boli zavisli na tych peniazoch, aby mohli sami kupit pre seba byvanie. To boli nervy. Dalej sme dostali dalsiu podmienku, napisat si na papier " rozpis prac"-co chceme rekonstruovat. Podotykam,ze sme este nemali ani kluce od domu v ruke, tak sme zhruba popisali, co asi bude treba, ale zastavili sme sa hned na sume tych 300 tisic, -ostatne je nasa vec , aj tak sa nehnutelnost bude len zhodnocovat. Podmienky prefinancovania teda boli take,ze pri ziadani cerpania ciastocneho uveru - najprv to bolo 160 tisic z tych /300/,sme mali nafotit prace, ktore sa realizovali a hotovu pracu. Tam som sa hned na pobocke pytala, akym sposobom sa bude toto ohodnocovat. Bud mozem byt skodova ja, alebo TB, pretoze o blockoch, alebo vobec realnych nakladoch na rekonstrukciu nebolo reci. Bolo mi povedane, ze sa nemusim bat, v BA maju nejake tabulky, a tam su vacsinou vyssie ceny, ako si clovek dokaze zaobstarat. Pisomne to vsak nemam -skoda.Tak sme dodali fotky. Opat trvalo asi 2 tyzdne -ak nie viac, uz to presne neviem, kym sa vyjadrili z BA centraly,ze zamietnute, a neuznali vsetky prace, lebo neboli vraj v zozname rozpisu prac!!! Isla som na pobocku a chcela som vysvetlenie, z akeho dovodu, no a ze vraj, to co sme porobili /mimochodom realne to vyslo na 260 tisic a nie 160/nebolo dostacujuce. Som typ cloveka, co si nenecha dlho kyvat so sebou, ale hovorim si, nic, pekne slusne si to necham vysvetlit, mozno sa ozaj mylim aj ja. Vysledok zamietnute. Pani, ktora nas ma na pobocke od zaciatku bola absolutne sama vyvedena z miery a nevedela nam to odovodnit, tlmocila len to, co dostala ona z BA - zamietnute. Lebo sme nesli podla rozpisu prac. Proste tam boli aj ine prace, ako na tom papieri. Povedala som,ze ak to takto ma ist, tak cely uver nechame na tej sume, co nam uz vyplatili a ostatne nechcem! Bez vysvetlovania do tyzdna peniaze nabehli na ucet. Pomyslela som si, dobre, asi treba na nich takto a pojde to. V tomto roku sme este vo februari stihli spravit strechu, zburat stare kominy a urobit novy poriadny komin, co je opat vyse 200 tisic. Ale nam stacilo uz len 140 tisicziadat od TB, aby sme docerpali konecnu sumu z uveru. Opat ma prekvapili, ze zamietnute. Bol u nas aj clovek na realnu obhliadku celeho domu, pospisoval si to, este ked sme sa bavli nezaväzne o tom, na kolko to vidi on cca., tak povedal,ze ten dom ma daleko vyssiu hodnotu ako 1,5 miliona. To vieme aj my a je to aj vidiet. No a teraz ten posledny "vtip" z centraly - sice strechu s kominom ohodnotili na 188 tisic, ale kedze celkovo zhodnotili nehnutelnost, a odratali cenu pozemku, na ktorom dom stoji, nemozeme dostat tych 140 tisic, najprv musime zhodnotit este o 50 tisic, a potom prideme na sumu, kde je mozne nam vyplatit posledne cerpanie 140 tisic!!! Tak toto som uz ozaj nerozdychala a isla som na pobocku, na pokec aj s riaditelom. Chceli spisat reklamaciu, ale to ja nepotrebujem, odpoved do 30 dni atd, okamzitu ziadost o presetrenie zamietnutia som podala. Odpoved z Ba centraly - zamietnute, pretoze teraz ma podla nich dom hodnotu 1.550.000, a chyba este tych 50 tisic. Ako prisli k sume 1,6mil.? Ako je mozne, ze ked sa prvykrat slevna na centrale pomylila - to nam bolo az dodatocne povedane, ked som si dovolila podotknut, ze nam stale nebolo podane vysvetlenia zadrzania penazi, slecna sa tam pomylila, ale potom teda uznala, ze to bolo v poriadku - aj ked neratala vsetky prace! , cize hodnota domu musela uz sediet, ci nie? Potom sami teda ohodnotili prace za strechu a komin na 188 tisic - takze 140 tisic mali hravo preplatit, lebo hodnota uz aj tak prevysovala pozadovanu sumu. Ale ked podla obhliadky ohodnotili dom, tak vysiel na 1.550.000,- , z toho opat "odratali 100 tisic za cenu pozemku, takze im vyslo,ze este za 50 tisic musime urobit prace, aby sme docerpali tie peniaze........ A tu mi uz dochadzaju slova. V zmluve nie je ziadna zmienka o rozpise prac - ako to moze niekto n a100% aj vediet, co je priorita, ved nebudem predsa robit napr. hydroizolacie podpilenim , ked mi zateka strecha - to ako priklad.Za dalsie, hodnota pozemku nema co robit podla mna v prefinancovani rekonstrukcnych prac, ci? V KZ bol kupeny aj pozemok, a ten sa nemoze predsa dalej zhodnocovat nejakou rekonstrukciou - to mi povedali sami v TB, takze?!! Nech rozmyslam akokolvek, z nijakej strany mi to nechce vyjst. Sami si davaju nove podmienky, ktore nie su v zmluve ani, a na to si hned aj sami protirecia. Nepouzivam tu ziadne alibisticke argumenty, len realitu a predovsetkym podmienky a odpovede banky. Ale tolko rozporov......... Nasa okamzita ziadost o presetrenie bola samozrejme znova zamietnuta......Uz len z principu,tie peniaze chceme, pretoze nemame na rozhadzovanie, a su nakupene dalsie materialy, na ktore ale treba aj peniaze k zrealizovaniu. Keby to malo byt uz len sto korun, ani tie nedam, pokial by mi to neodovodnili rozumnym, alebo aspon podla zmluvy nejakym argumentom. ALe zial, aj tak sme na to kratki, lebo nemame dosah na viac, ako riaditela nasej pobocky. A okrem toho sme brali este dalsi spotrebny uver, aby sa ta strecha mohla realizovat, to bolo v ziadosti a vysvetleniach aj uvedene. Ale nie.
No rozpisala som tu toho dost, ale nevedela som,kde to mam dat, a mozno medzi vami je aj niekto, kto mi poradi, co dalej, aby sme tie peniaze dostali, lebo nie je ziadny dovod na to, aby sme neurobili to, co mame v zmluve od TB podpisane. DAKUJEM za kazdu radu, aj nazor.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

- Necitim sa byt o nic viac anonymny ako vsetci ostatni na tomto fore.
- V zivote by som si nedovolil odporucat alebo neodporucat konkretny produkt konkretnej institucie, vzhladom na rozdielne dispozicie, potreby a "predstavy" kazdeho z nas. Mozem len vyjadrit svoj nazor tak ako ho mozte vyjadrit aj vy. Len nechcem aby sa niekto rozhodoval podla tendencnych a polopravdivych tvrdeni.
Ale aby som bol konkretny

"Len v jednej veci milá "hypo-pani" na pobočke zaváhala: "hypo-centrála" možno bude robiť problém s uznaním dokladov o príjme... tie splátky za predaj podielu vo firme, hmmmm..."

Hned pri prvom kontakte ste boli upozorneni na problemovy prijem, a niet divu ze sa banka zachovala tak ako sa zachovala.

"Skrátka a dobre: dostal úrok s rizikovou prirážkou "

"A aj vybavil. Lenže prišlo leto a najskôr šiel na dovolenku Miško, potom milá "hypo-pani" z pobočky a zdá sa, že potom bola celé prázdniny na dovolenke celá "hypo-centrála" - lebo hypotéky nikde.A tak prešli dva mesiace čakania (nevadí, veď v lete sa čaká príjemne) - až kým Miško nezistil, že na pobočke ho čaká vytúžená "hypo-zmluva". "

A nie je v tych dvoch mesiacoch zapocitany Kataster a cakanie na vklad zalozneho prava?

Vas prispevok v uvedenom blogu mi pripada ako typicky nazor cloveka ktory dokaze ovplyvnit vsetko okrem systemu TB ale iny nazor ako svoj neberie a svojou reakciou ste ma v tom len utvrdili.
System by mal byt pre vsetkych nastaveny rovnako (a nielen v TB) samozrejme so zohladnenim vsetkych premennych vratane vasho "aa+". A mozno prave preto ze "tu uz nejde o gulicky"
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lakon Pozri príspevok
- V zivote by som si nedovolil odporucat alebo neodporucat konkretny produkt konkretnej institucie, vzhladom na rozdielne dispozicie, potreby a "predstavy" kazdeho z nas.
Tak neviem, ale pripada mi to, ako keby sem par ludi napisalo napr. o restauracii "Zbojnicka Basta", ze "nikdy si tam nedavajte steak, lebo je vzdy suchy a spaleny a navyse vam ho donesu studeny - a ty by si sem napisal, ze to sa neda takto tvrdit, lebo kazdy ma inu predstavu o steaku a nie kazdy ma rad horuce jedlo.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

misomiso Pozri príspevok
Tak neviem, ale pripada mi to, ako keby sem par ludi napisalo napr. o restauracii "Zbojnicka Basta", ze "nikdy si tam nedavajte steak, lebo je vzdy suchy a spaleny a navyse vam ho donesu studeny - a ty by si sem napisal, ze to sa neda takto tvrdit, lebo kazdy ma inu predstavu o steaku a nie kazdy ma rad horuce jedlo.

Mne to skor pripada tak ze vy tuto "pravdu" vsade sirite a zabudate dodat ze ste si ho taky light, a riadne prepeceny objednali, potom ho presolili preliali tabascom a ked vam ho odmietli vymenit, tak ste si povedali ze ved vy im ukazete.
Ak poviete "A"- Chapem ze si niekde potrebujete vyliat svoju zlost, ale nesnazte sa to podsuvat inym ze takto dopadnu a chlapsky povedzte aj to [SIZE=1]"b" aspon taketo malicke

V uvedenom blogu su i rozumne prispevky, vid ten z poslednych o citacke, s ktorymi sa da stotoznit ale tie su pisane ako nazor a vyargumentovane z oboch stran.
Naposledy upravil lakon : 25.04.08 at 20:40
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lakon Pozri príspevok
Mne to skor pripada tak ze vy to vsade sirite a zabudate dodat ze ste si ho taky light objednali, potom ho presolili preliali tabascom a ked vam ho odmietli vymenit, tak ste si povedali ze ved vy im ukazete.
Ja som si ziaden neobjednal, ja som sa prisiel opytat, aky ponukaju. Prisiel som sa opytat, ci mi su ochotni financovat konkretnu nehnutelnost. Teda pytal sa konkretny klient (ktoreho 15 rokov poznaju a maju o nom vsetky informacie) a pytal financovanie konkretnej nehnutelnosti (kde oni poslali svojho TB znalca na odhad).

Odpoved bola taka, ze ano, Vam vazeny pan XY samozrejme alo, ved ste nasim VIP klientom... O 20 minut som drazl v ruke krasne vytlaceny Hypotekarny Prislub - na takom specialnom tvrdom papieri, ani diplom za Hviezdoslavov Kubin tak honosne nevyzera. Na papieri konkretne meno klienta, konkretna suma HU. Lenze potom realita upne ina - tahanie za nos, neustale menenie podmienok a v podstate vydieranie. Zrazu som sa dozvedel, ze "ktosi na riziku" ponizil hodnotu nehnutelnosti, na zaklade toho, ze obzrel fotky, ktore boli sucastou znaleckeho posudku. Teda maju tam zamestnaneho Jaru Cimrnama, ktory sa vyzna uplne do vsetkeho, hotovy Chrobak Truhlik, lebo on na zaklade fotky vie lepsie urcit hodnotu, ako znalec, ktoreho tam sama banka posle (a klient zaplati).

Teda vy pridete do restauracie, OPYTATE SA na konkretne jedlo, oni vam povedia, ze ho maju a ze o 20 min bude hotove, a po tristrvte hod. vam pride casnik povedat, ze jedlo nie je, ale aj keby bolo, nestoji 80 Sk, ale 120. (uroky sa tiez stale menili).

Je zaujimave, ze v inej restauracii sa da najest celom slusne, iba v tej jednej je stale problem.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

misomiso Pozri príspevok
Je zaujimave, ze v inej restauracii sa da najest celom slusne, iba v tej jednej je stale problem.
Je zaujimave ze stovky inych zakaznikov sa prave v tej jednej kde vy a par dalsich mate problem naje celkom slusne, a par desiatok ma urcite problem prave tam kde ste sa vy a dalsie stovky najedli celkom slusne.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lakon Pozri príspevok
Je zaujimave ze stovky inych zakaznikov sa prave v tej jednej kde vy a par dalsich mate problem naje celkom slusne, a par desiatok ma urcite problem prave v tej kde ste sa vy a dalsie stovky najedli celkom slusne.
Nemyslim si. Ja som zakaznikom TB uz dost dlho nato, aby som mohol posudit. Bola to kedysi naozaj slusna banka, ktora bohuzial zaspala na vavrinoch. Ide to tam "od desiti k peti" a veci, ktore pred par rokmi fungovali, dnes uz nefunguju. Od mnohych znamych som sa uplne nezavisle dozvdel, ze museli odist od TB, mnohi z nich su naozaj VIP klienti prvej kategorie. Jeden znamy ma obrat 400 mil., oni mu zablokovali kreditku kvoli nejakemu nedoplatku par desiatok Sk, ktory vznikol nie jeho chybou, ale chybou banky. To uz ale bola iba posldna kvapka, pre ktoru odisiel. Ked som mu spomenul, ze mam problemy a HU v TB, len sa zacal smiat, povedal, ze uz to ma vsetko za sebou a odporucil mi inu banku. Ked som do tej banky prisiel (ako cudzi clovek z ulice) tak 90% z toho, co slubili aj platilo.

Ja som stale klientom TB, zatial som ucty nezrusil. Taky ten bezny platobny styk zatial celkom stihaju. Zvazujem, ze prejdem inde, no zatial som rad, ze sa po par rokoch uz aj Americania, aj vsetci partneri z Azie naucili konecne posielat platby do nejakej konkretnej banky, cez prislusne korespondencne banky. Ked to zmenim, dva roky zasa bude chaos.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
lakon Pozri príspevok
A nie je v tych dvoch mesiacoch zapocitany Kataster a cakanie na vklad zalozneho prava?
lakon, je pekné, že sa bijete za svoj názor ale niekedy je lepšie byť pacifista.

Kataster a záložné právo boli vybavené obratom, nerobte zo mňa idiota. Ak máte nejaké ďalšie otázky, navštívte ma v mojej kancelárií v BA, Trnavská cesta 80, 3. poschodie (RELIA s.r.o.). Rád Vám z očí do očí vysvetlím všetky detaily.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

... a neberte to v zlom, lakon, ale ak pracujete pre TB, tak by to mohol byt pre vas celkom cenny feedback. My napr. za ziskavanie nazorov nasich zakaznikov casto aj platime...
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

Jozef Mihál Pozri príspevok
lakon, je pekné, že sa bijete za svoj názor ale niekedy je lepšie byť pacifista.

Kataster a záložné právo boli vybavené obratom, nerobte zo mňa idiota. Ak máte nejaké ďalšie otázky, navštívte ma v mojej kancelárií v BA, Trnavská cesta 80, 3. poschodie (RELIA s.r.o.). Rád Vám z očí do očí vysvetlím všetky detaily.
Ako som uz napisal par prispevkov vyssie, a minimalne v jednom bode som asi trafil. Ak ste si nevsimli povodne som len vyjadril bez nejakeho osobneho utoku ze mi vo vasom prispevku uz ako laikovi nesedi par vami uvadzanych faktov a tie ste mi nevyvratili. Z vasej strany sa to zacina rozvyjat do osobnych utokov, a prave preto nemam dalej zaujem rozvyjat vas pripad.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

misomiso Pozri príspevok
... a neberte to v zlom, lakon, ale ak pracujete pre TB, tak by to mohol byt pre vas celkom cenny feedback. My napr. za ziskavanie nazorov nasich zakaznikov casto aj platime...
Vysse som uz uviedol ze nepatrim do odboru vyjadrujem sa v tomto pripade len ako laik ale so skusenostami so spatnou vazbou od zakaznikov
a verte mi ze sa z nej snazime ziskat co najviac, ale ak si zakaznik osobne prevezme tovar 5t izotermickym kamionom, jasne ma uvedene skladovacie podmienky a potom ho prelozi a necha pol roka v konteineri na dvore, a pride s poslednymi 300kg akoze nefunkcny a robi to pri kazdej druhej dodavke, alebo ak k inemu kazdy druhy tyzden musi vycestovat servisny technik na riesenie reklamacie, lebo on spracovaval iny material od ineho dodavatela a zabudol znova nastavit parametre, na ktore mu material u nas bol mimochodom na mieru prisposobovany, tak potom neviem.
Verte mi, kazdy podnikatel, podnik, i banka co za nieco stoji si tieto cenne informacie sleduje a vyvodzuje z nich opatrenia, ale dolezite je dat si ich do suvislosti.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
lakon Pozri príspevok
Ako som uz napisal par prispevkov vyssie, a minimalne v jednom bode som asi trafil. Ak ste si nevsimli povodne som len vyjadril bez nejakeho osobneho utoku ze mi vo vasom prispevku uz ako laikovi nesedi par vami uvadzanych faktov a tie ste mi nevyvratili. Z vasej strany sa to zacina rozvyjat do osobnych utokov, a prave preto nemam dalej zaujem rozvyjat vas pripad.
V predošlom príspevku som uviedol, že ste trafili - vedľa. Všetky potrebné doklady som odovzdal okamžite pri podaní žiadosti o úver a jediný chýbajúci doklad som odovzdal po dvoch týždňoch podania žiadosti - deň dva nato, ako som bol vyzvaný na jeho doplnenie. A potom sa čakalo spomínaných ďalších 6 týždňov s vierou, že všetko je OK a sadzba úveru bude tak, ako bola sľúbená.

Mimo témy - v diskusiách na webe s mne anonymnými nickami sa mi osvedčuje pozvanie na osobný rozhovor naživo. Anonymný nick následne z pochopiteľných dôvodov nemá záujem na rozvíjaní ďalšej "diskusie".
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

a z dvoch mesiacov je sest tyzdnov a ktovie ci celych

Jozef Mihál Pozri príspevok
Mimo témy - v diskusiách na webe s mne anonymnými nickami sa mi osvedčuje pozvanie na osobný rozhovor naživo. Anonymný nick následne z pochopiteľných dôvodov nemá záujem na rozvíjaní ďalšej "diskusie".
Vazeny pane ak ste si nevsimli 99% nickov na tomto fore je anonymnych, a komunikuju slusne s umyslom poradit alebo slobodne vyjadrit svoj nazor.
O rozvijanie tejto temy nemam dalsi zaujem nie preto ze by ste ma presvedcili o svojej pravde, ale preto ze z vasej strany sa uz nic nove nedozvieme. A tento pripad je medzi vami a TB, teda na tomto stretnuti by som sa mohol zucastnit len ako nezavisly prisediaci, co by mne osobne asi vela nedalo, ale bolo by zaujimave sledovat Vase reakcie pri komunikaci so zasvatenym zastupcom druhej strany.
Naposledy upravil lakon : 27.04.08 at 09:06
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak lakon dobre, si ma teda presvedcil. Mas pravdu, TB je rovnako dobra banka, ako vsetky ostatne, asi je v nas chyba, ze sme si to nevsimli. Napokon - kazdy nech sa presvedci sam. Nech tam kazdy zaziada, zaplati a uvidi. Netreba ziadne debaty.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
... ze "ktosi na riziku" ponizil hodnotu nehnutelnosti, na zaklade toho, ze obzrel fotky, ktore boli sucastou znaleckeho posudku. Teda maju tam zamestnaneho Jaru Cimrnama, ktory sa vyzna uplne do vsetkeho, hotovy Chrobak Truhlik, lebo on na zaklade fotky vie lepsie urcit hodnotu, ako znalec, ktoreho tam sama banka posle (a klient zaplati)...
Tu sa musim pridat ako rizikar opäť. Ak banka vyda uverovy prislub, je to naozaj iba prislub a nie zaväzna zmluva. Ak banka povie, ze tuto nehnutelnost nechce na zalozne pravo, tak ju nechce, lebo ma na to dovody, lebo to moze byt nehnutelnost: 1. V nevyhovujucom technickom stave, 2. moze to byt nehnutelnost v lokalite, kde sa ziadne predaje nerealizuju a 3.moze byt problem s pristupom (pravnym).
Ziadny klient, co by to bol neviem aky odbornik od osobnych financii, cez dochodkove sporenie, az po zamestnanca inej banky, nema narok si mysliet, ze ten uver dostane len preto, ze vie ako sa pocita urok.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Tu sa musim pridat ako rizikar opäť. Ak banka vyda uverovy prislub, je to naozaj iba prislub a nie zaväzna zmluva. Ak banka povie, ze tuto nehnutelnost nechce na zalozne pravo, tak ju nechce, lebo ma na to dovody, lebo to moze byt nehnutelnost: 1. V nevyhovujucom technickom stave, 2. moze to byt nehnutelnost v lokalite, kde sa ziadne predaje nerealizuju a 3.moze byt problem s pristupom (pravnym).
Ziadny klient, co by to bol neviem aky odbornik od osobnych financii, cez dochodkove sporenie, az po zamestnanca inej banky, nema narok si mysliet, ze ten uver dostane len preto, ze vie ako sa pocita urok.
Vytrhujes veci z kontextu. Tato tema je o spokojnosti zakaznikov s bankou. Nie je to o nicom inom, ako o porovnani konkurencnych poskytovatelov bankovych sluzieb na Slovensku.

Ak ja mam cely zivot vsetky peniaze v TB, a vyuzivam ich produkty (napr. karty), a potom mi nedaju HU, zatial co ina banka mi ho da, je to minimalne zvlastne.

Ak mi ina banka navyse da ten HU s mensim urokom, ako mi ho TB slubovala, je to tiez zvlastne.

Ak ako podnikatel dostanem leasing vsade, iba v "domacom" Tatra Leasingu nie, je to zvlastne.

Ak ma analytik Tatra leasingu v osobnom rozhovore, presviedca, ze 1.) zle manazujem firmu, 2.) Japonsko nema viac ako 10 mil. obyvatelov - je to trapne.

Ak chcem od TB firemny kontokorent a v hodnote 1 mil a som ochotny rucit nehnutelnostou s asi 10 x vyssou hodnotou, a oni mi namiesto toho ponukaju iba nakup troch produktov (ktore nepotrebujem) - zatial co v inej banke s tym nemaju problem - je to zvlastne.

Ak sa par mesiacov nato, co ma odmietnu ozvu s ponukou kontokorentu bez akehokolvek preukazovania ekonomickej situacie firmy (pretoze zistili, ze nam zacali chodit bubaciky na konto), je to nanajvys trapne, pretoze tie bubaciky nam zacali chodit preto, ze nam ina banka pozicala a mohli sme investovat. A oni zrazu chcu len poziciavat a poziciavat...

Duves, ty si nepochopit ucel tejto debaty a snad ani ucel Porady. Porada je o tom, poradit sa - v tomto pripade o vybere banky. Tu nejde o to, ci som mal na nieco pravny narok alebo nie. Ak by to tak bolo, nenapisal by som svoj nazor na Poradu, ale napisal by som zalobu na sud. V tomto pripade nejde o nic ine, ako vystrihat inych aby spravili rovnaku chybu ako ja a naleteli na masivnu reklamu Tatra Banky.

Tak je to aj v inych sluzbach. Napr. pokazi sa ti v aute vstrekovacie cerpadlo. Ides do znackoveho servisu, povedia, ze ho mozu vymenit za 80.000 bez DPH. Ides ale do ineho servisu, oni objednaju sadu tesneni za 4.500 Sk, a nauctuju k tomu 4.000 za pracu. Na druhy den odchadzas svojim autom a platis 8.500 Sk. Vsetko oficialne - so zarukou. Budes odporucat svojim znamym tem prvy, alebo ten druhy servis? Pritom - o nejakych pravnych narokoch to asi vobec nie je. Alebo snad ano? Mas snad pravny narok na opravu cerpadla, ked podla nazoru servisu sa tato situacia riesi jeho vymenou?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Mna snad klepne. Uz sme opäť od hypoteky z tatra banky pri japonsku.
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

Aby bolo jasne odkial tento "chat" troch nickov zacal
Poprecitani Blogu z odkazu p.XYX som si dovolil vyjadrit svoj nazor

"Bolo by zaujimave vypocut si reakciu aj z opacnej strany ku kazdemu konkretnemu pripadu. "

a po negativnej reakcii si ho aj obhajit

"islo len o to ukazat ze nie vsetko co sa pise v blogu p.XYX musi byt na 100% objektivna pravda."

A to som nemal robit lebo ...


Som rad ze sa konecne zapojil aj niekto kto sa tu pokusil zasvatene vysvetlit ako to bezi, a ze vas rating nieje jedinou premennou ktora do tohto systemu vstupuje. Ale to asi nema zmysel.

Prajem vam aby vam euforia z novej banky vydrzala co najdlhsie.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Mna snad klepne. Uz sme opäť od hypoteky z tatra banky pri japonsku.
Hypoteka a leasing su iba dva (podobne) produkty jednej a tej istej banky. Nemozem za to, ze som bol vyzvany pri osobnom rozhovore pri prilezitosti ziadosti o leasing aby som vysvetlil nasu situaciu na trhu. Nemozem za to, ze som musel teda Japonsko spomenut, lebo je to jedna z mnohych krajin, kde exportujeme. Nemozem ani za to, ze proti mne sedel clovek, ktory sice o vsetkom rozhoduje, ale nema ani vedomosti zakladnej skoly a snazi sa to maskovat tym, ze klientov presviedca, ze "zle manazuju firmu".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať