Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver z TATRABANKY

Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
Usporiadat
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

duves Pozri príspevok
On ako urcil trhovú cenu? Odhadom? Pozrel www.reality.sk? Tam su ceny v ponuke. Nie ceny dopytove. Ak budes mat k dispozicii balik penazi na kupu nehnutelnosti, tak si zasurfujes na uvedenej stranke a zložiž peniaze podla ponuky, ktore predajca požaduje?
Rozumiem tomu spravne?


Hodnotu nehnutelnosti pre ucel/y založného práva k úveru stanovuje výlučne banka. A každá banka môže mať na to odlišné predpisy.
Ja som Ti chcel len naznačiť, že jedna vec je hodnota nehnuteľnosti a druhá určenie ceny nehnuteľnosti bankou. Kým pre jednu to za to nestálo, druhá na tú istú nehnuteľnosť peniaze požičala a ešte k tomu s lepším úrokom. Čo tá druhá banka je hlúpejšia alebo je snáď slepá? Skôr je to tak ako Ty píšeš v tých iných predpisoch či inom prístupe...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Za to som ocakaval, ze TB sa ku mne bude spravat rovnako lojalne, teda ze mi bude doverovat, ze to co im vravim, je pravda.
1.Tatra banka nebude nikdy tak vyhodna pre segment SME. Od zaciatku sa profitovala na velke a najlepsie nadnarodne korporacie. Podla mna je dolezite segmentovat banku, do ktorej vstupis. (TB dokonca svojho času nemala extra záujem o retail, teda nie je to jej cieľový segment)
2.Reklama je navoňaná zdochlina. To možno ste sa dozvedeli viacerí až po skúsenosťou s bankami, mobilným operátormi, poisťovňami....atd.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
1.Tatra banka nebude nikdy tak vyhodna pre segment SME. Od zaciatku sa profitovala na velke a najlepsie nadnarodne korporacie. Podla mna je dolezite segmentovat banku, do ktorej vstupis. (TB dokonca svojho času nemala extra záujem o retail, teda nie je to jej cieľový segment)
2.Reklama je navoňaná zdochlina. To možno ste sa dozvedeli viacerí až po skúsenosťou s bankami, mobilným operátormi, poisťovňami....atd.
Kazda banka nepohrdne nadnarodnou spolocnostou, kazda banka (ale aj firma) uprednostni nadnarodnu spolocnost pred retailovym klientom. To je uplne jasne.

Tak vidis Duves, nakoniec sme sa zhodli. V podstate to, co si napisal vyssie, sa tu my (par ludi - ja, pan Mihal a zopar dalsich) snazime vysvetlit ludom uz par mesiacov. Teda - ze je zbytocne ziadat o uver v TB, ze sa s najvacsou pravdepodobnostou nedockaju feroveho jednania, ze si banka nevazi lojalnych retailovych klientov a ze v inych bankach dostanu ludia s mensou namahou viac.

Toto tu my stale tvrdime, po Tvojom poslednom prispevku sa uz len ziada doplnit toto tvrdenie na: "Ak nie ste zrovna nadnarodny gigant, tak ani neskusajte ziadat v TB..." Este raz zdoraznujem " ak nie ste NADNARODNA SPOLOCNOST" - lebo to, ze si banka vazi nadnarodne spolocnosti - o tom nikto nepochybuje. A ze ste samotnou bankou napr. oznazeny za "VIP" klienta este pre TB naozaj neznamena, ze by sa mala k Vam spravat slusne. Ja sa ale osobne citim lepsie v banke, v ktorej sa vedia spravat slusne dokonca ku vsetkym klienom, bez ohladu na to, ci ich oni oznacili za VIP alebo nie.

To, co je reklama vsetci dobre vieme. Len akosi stale mi nejde dokopy Duvesova informacia o tom, ze TB nema zaujem o retail (a naozaj vsetko tomu nasvedcuje) s tymi stovkami milionov vyhodenych na reklamu prave pre tento segment trhu. Niekde bude skratka chyba...
Naposledy upravil misomiso : 29.04.08 at 12:38
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Len akosi stale mi nejde dokopy Duvesova informacia o tom, ze TB nema zaujem o retail (a naozaj vsetko tomu nasvedcuje) s tymi stovkami milionov vyhodenych na reklamu prave pre tento segment trhu. Niekde bude skratka chyba...
Ano, retail nie je cielom. Avsak ziadna banka sa nevyhne hypotekam. Ak chce nadalej rast na trhu. A hypoteky su o retaily.
2 banky sa biju o prvenstvo v celkovom objeme hypotek - TB a VUB. Tie banky maju zaujem o pripady, ktore nie su prilis komplikovane. Posudenie by malo trvat max.1 hodinu. A ak hypoteku, najlepsie taku 20 milionovu a viac, byt na nabrezi Dunaja.... O takeho klienta maju zaujem. Ved sa pozrite, kto financuje tie velke developerske projekty.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Ano, retail nie je cielom. Avsak ziadna banka sa nevyhne hypotekam. Ak chce nadalej rast na trhu. A hypoteky su o retaily.
2 banky sa biju o prvenstvo v celkovom objeme hypotek - TB a VUB. Tie banky maju zaujem o pripady, ktore nie su prilis komplikovane. Posudenie by malo trvat max.1 hodinu. A ak hypoteku, najlepsie taku 20 milionovu a viac, byt na nabrezi Dunaja.... O takeho klienta maju zaujem. Ved sa pozrite, kto financuje tie velke developerske projekty.
Ano, presne tak. Len skoda, ze nemaju zaujem o klienta, ktory u nich mal niekolko mil, korun, ktory vyuzival platobne karty, ktory sica ziada iba 2,6 mil. na stary barak, ale ktory u nich ma ucty aj svojej s.r.o., ktora rastie a uz teraz na poplatkoch celkom slusne zivi banku.

To je ako ked mas autoservis a niekto, kto u teba kupuje kazde styri roky nejake priemerne auto (Skoda Octavia?), pride objednat gumicku do stieraca. Otravuje ta to vobec hladat v pocitaci. Ale ked toho cloveka nastves, tak nebude kupovat dalsie auta u teba, ale inde. Navyse ten clovek ma firmu, mozno uz nabuduce bude chciet kupit Superb, a co je uplne najhorsie - podnika, a teda ma mnozstvo znamych, ktori pravidelne kupuju nove auta (dost mozne, ze jeho znami su tvoji sucasni klienti)

Myslis, ze sa neoplati tu gumicku pohladat a osobne mu ju ist pred predajnu v dazdi vymenit?
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Čítam si túto tému a posledný príspevok ma dohnal k tomu, že musím reagovať. Preboha a kto dostane tú 20 miliónovú hypotéku? Aký príjem by musel mať ten kupujúci? Čo pre tú banku platí? Bolo by to tým, že je to byt na nábreží Dunaja?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Hepi Pozri príspevok
Čítam si túto tému a posledný príspevok ma dohnal k tomu, že musím reagovať. Preboha a kto dostane tú 20 miliónovú hypotéku? Aký príjem by musel mať ten kupujúci? Čo pre tú banku platí? Bolo by to tým, že je to byt na nábreží Dunaja?
Mozes byt kludny, su aj ovela vyssie hypoteky. Najdrahsie byty v BA sa predavaju uz do 200 mil Sk. Su ludia, ktori legalne (alebo zlegalizovane) zarabaju x milionov mesacne. Preco by nehohli dostat hypoteku?

Toto mi osobne vobac nevadi. Nikdy som nemal problem s tym, ze su ludia, ktori zarabaju moje x plus nejake dve alebo tri nuly navyse. Ide iba o to, ci ma banka pravo spravat sa ako vagabund k tomu, kto zaraba "bezne" peniaze a ziada "beznu" hypoteku, ktoru oni ponukaju. Respektive ci ja mam pravo varovat ostatnych cez net...
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

No pise sa tu dost vela negativnych skusenosti s TB, no ja som mal presne opacnu skusenost, bral som jednu hypo na prelome rokov a dalsiu pred dvoma mesiacmi. Vseko islo hladko ako po masle, velka ustretovost a komunikativnost, v podstate ziadne problemy. Akonahle boli vsetky podklady k hypo, tak v priebehu par dni doslo k schvaleniu. Nehovoriac, ze ja som bol este taky "komplikovany typ" co sa tyka prijmov a v inych bankach mi hypo nechceli ani dat, takze pre mna bola TB jedina alternativa. U mna teda pozitivna skusenost.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

robin78 Pozri príspevok
No pise sa tu dost vela negativnych skusenosti s TB, no ja som mal presne opacnu skusenost, bral som jednu hypo na prelome rokov a dalsiu pred dvoma mesiacmi. Vseko islo hladko ako po masle, velka ustretovost a komunikativnost, v podstate ziadne problemy. Akonahle boli vsetky podklady k hypo, tak v priebehu par dni doslo k schvaleniu. Nehovoriac, ze ja som bol este taky "komplikovany typ" co sa tyka prijmov a v inych bankach mi hypo nechceli ani dat, takze pre mna bola TB jedina alternativa. U mna teda pozitivna skusenost.

Tak to ma uprimne tesi . Firmy prechadzaju roznymi vlnami, ked sa im dari, zabudaju sa spravat slusne, ked sa to zacne menit, dokazu si spomenut. Mozno sa TB naosaj meni, mozno k tomu dopomohla aj tato tema a blog p. Mihala. Kazdopadne ja a mnohi moji znami su uz vacsinou inde. A to mi pripomina jeden vtip, z casov nastupu Gorbacova a jeho "perestrojky" socializmu o tom, ze su dva mozne pohlady na "Perestrojku". Jeden optimisticky (konecne sa to pohne) a jeden zpoza velkej mlaky.

Rozpraval mi to kamos, co sa chystal vtedy emigrovat do USA (aj skutocne odisiel). Mna tym nepotesil, lebo ja som to nemal v umysle urobit, tak som prirodzene chcel verit, ze bude lepsie aj za sociku. Teraz som vo vztahu k TB asi v rovnakej pozicii, ako moj kamarat vtedy. Pozeram sa na ich prerod uz z dialky...
0 0
mkrchnakova mkrchnakova

mkrchnakova je offline (nepripojený) mkrchnakova

Ja sa asi pripojim k ludom s negativnymi skusenostami. v tatrabanke mam ucet dost dlho, mala som na nom okolo 750 000 a ked som sa pytala predbezne na hypoteku tak mi pracovnicka slubovala hory doly a ked prislo na lamanie chleba tak mi ponukli nieco uplne smiesne co by mi vobec nepomohlo, tak som isla do VUB kde nemali s nicim problem a vsetko rychlo vybavili a do 3 dni som dostala hypotekarny prislub a o mesiac som zacala postupne cerpat hypoteku podla rozpisu splatok ako to chcela firma co mi byt stavala.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mkrchnakova Pozri príspevok
Ja sa asi pripojim k ludom s negativnymi skusenostami. v tatrabanke mam ucet dost dlho, mala som na nom okolo 750 000 a ked som sa pytala predbezne na hypoteku tak mi pracovnicka slubovala hory doly a ....
Pozor na tie sluby. Uz som to pisal. Predajcovia maju vysoke plany, od ktorych je zavisle ich odmeňovanie. Je však pravda, že každy si môže vybrať strategiu predaja. Osobne som nikdy nepreferoval žiadne sluby štýlu "hory, doly".
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

duves Pozri príspevok
Pozor na tie sluby. Uz som to pisal. Predajcovia maju vysoke plany, od ktorych je zavisle ich odmeňovanie. Je však pravda, že každy si môže vybrať strategiu predaja. Osobne som nikdy nepreferoval žiadne sluby štýlu "hory, doly".
Duves, ak ta mozem poprosit, skus si precitat moj prispevok nizsie, kde pisem o mojom pripade. Mna by zaujimal tvoj nazor. Dakujem.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lorelei Pozri príspevok
Duves, ak ta mozem poprosit, skus si precitat moj prispevok nizsie, kde pisem o mojom pripade. Mna by zaujimal tvoj nazor. Dakujem.
Kde nižšie? Nic nevidim.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lorelei Pozri príspevok
Na toto mi neda sa nepripojit, pretoze to je cela podstata veci. Urcite sa da vsetko vzdy vyriesit, ale to musia chciet obidve strany, ale ked je uz len jedna neochotna, tak z toho bude vychadzat nadalej len nedovera a nedobre skusenosti, a nakoniec nechut. To znamena, ze si klient bude hladat novy financny zdroj, spravcov svojich financii. Preco ale v inych bankach taketo veci neriesia? Uz dlho robim pre seba taky prieskum, o inych bankach, saozrejme kazda banka ma svoje naj produkty, ktorymi si robi reklamu. Ale su na vacsej urovni, ako je teraz uz TB, oproti tomu, aka bola od jej vzniku. Nas zakaznik, nas pan. U TB plati len ich motto, ze su najlepsi....
Lorelei, chces toto okomentovat?
Iba všeobecne. Firmu robia ludia, nie znacka, napr. Alfa@Beta company atd. A ludia predsa nebudu robit kvalitne a zodpovedne, ze im natlkaju do hlavy, že robia v najlepsej firme (banke, poistovni, automobilke atd atd) na Slovensku. Tak to je tak asi všetko.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Lorelei, chces toto okomentovat?
Iba všeobecne. Firmu robia ludia, nie znacka, napr. Alfa@Beta company atd. A ludia predsa nebudu robit kvalitne a zodpovedne, ze im natlkaju do hlavy, že robia v najlepsej firme (banke, poistovni, automobilke atd atd) na Slovensku. Tak to je tak asi všetko.
S tymto celkom nesuhlasim. Radovi zamestnanci su vsade zhruba rovnaki ludia, ale napriek tomu jedna firma funguje dobre, ina zle. Je to o tom, ako vytvorena celkova strategia firmy.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Je to o tom, ako vytvorena celkova strategia firmy.
Co konkretne si treba predstavit pod tou "strategiou"?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Co konkretne si treba predstavit pod tou "strategiou"?
Duves, myslim ze ty vies, co si pod tym predstavit. Strategia je, ako "to" dosiahnut. Samozrejme najprv treba mat definovane to "to" (teda viziu - ciel), ale v tom maju zvycajne vsetci jasno. Chcu dosiahnut zisk, chu byt uspesni, chcu potlacit konkurenciu. Kazdy ma ale inu strategiu. Niekto zalozi BMG a snazi sa obtiahnut narychlo par dovercivych ludi. Niekomu sa aj podari byt najlepsi na dva - tri roky, a potom sa snazi zit zo zaslej slavy dlhe roky (ako napr. Tatra Banka). Iny zasa nestrati pokoru a trpezlivost a stale sa snazi pozerat na svoj biznis ocami svojho zakaznika. To su teda priklady roznych strategii a aj vysledky tohto snazenia su potom rozne.

Dnes sa v ramci opisu tychto strategii zvyknu pouzivat take modne terminy, ako napr. "firemna kultura" a pod. Ale to nehra rolu, aj tak vacsina ludi netusi, co si pod tym predstavit. Zvycajne potom ostane aj tak iba pri narokoch na pekny graficky vizual, rovnosaty pre zamestnancov a cukriky pre klientov...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Uvadzam slubenu "excelentnu" nehnuteľnosť. Nášmu pracovníkovi sa zdalo, že bola vhodná na zabezpečenie úveru. Úver som zamietol.No ved posudte sami a kludne napiste, kto by sa tam chcel stahovat.
Dalsie foto na: http://picasaweb.google.com/duves1/RozbityDom

0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Dnes sa v ramci opisu tychto strategii zvyknu pouzivat take modne terminy, ako napr. "firemna kultura" a pod. Ale to nehra rolu, aj tak vacsina ludi netusi, co si pod tym predstavit.
Tak dajako. Zamestnanci a ani menežeri netušia, ale je moderne sa tym ohanat a robit dojem.

misomiso Pozri príspevok
Zvycajne potom ostane aj tak iba pri narokoch na pekny graficky vizual, rovnosaty pre zamestnancov a cukriky pre klientov...
Cukriky pametam, kedysi v 95 roku ich nasadily. To vtedy bola TB celkom normalna. Rovnošaty ešte neboli. Iba doporučené biele, alebo modre košele/blúzky a tmavé nohavice.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

duves Pozri príspevok
Kde nižšie? Nic nevidim.
Nie, prispevok c.263 je to, dufala som,ze na ten zareagujes, ale mali ste tam rozpisane s misomisom. Tak skus sa na to pozriet a napisat tvoj nazor. Vdaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať