Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver z TATRABANKY

Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Uvadzam slubenu "excelentnu" nehnuteľnosť. Nášmu pracovníkovi sa zdalo, že bola vhodná na zabezpečenie úveru. Úver som zamietol.No ved posudte sami a kludne napiste, kto by sa tam chcel stahovat.
Dalsie foto na: http://picasaweb.google.com/duves1/RozbityDom

Duves, dobre vies, ze ti nikto nenapise ci ta nehnutelnost ma hodnotu alebo nie, ak neuvedies ostatne detaily - predovsetkym velkost pozemku, lokalitu, siete, prijazd. Tato nehnutelnost teoreticky moze mat slusnu hodnotu kvoli pozemku. Mozno by si sa cudoval, ale aj na Bratislavskej Kolibe, dokonca aj pri Horskom Parku najdes este taketo domy. Ak to ma napr. 1000 m2 pozemok, potom to moze mat kludne aj cez 10 mil. hodnotu. A ta tabulka na klinci tam v takom pripade naozaj nehra rolu. Ak ten dom nema hodnotu - (co je kludne mozne) tak by mu ju nespravila ani riadne upevnena tabulka.

Ja som kupoval velky rodinny dom s pozemkom v lukrativnej vilovej strvrti okresneho mesta. Ticha ulicka, vsetky siete. Stav bol primerany tomu, ze dom mal vyse 30 rokov bez vyraznejsej rekonstrukcie. Cena bola 2,6 mohol som to obratom predat v rovnakom stave za 3,6, ale na to som to nekupoval. Napriek tomu banka o mna nemala zaujem.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lorelei Pozri príspevok
Neda mi nezapojit sa. Uz dlho prehltam chyby TB, za ktore, ked na ne pridu sa ani nemaju potrebu nejakym sposobom ospravedlnit - mam na mysli - "system", ako pise pan Mihal. Vzdy to odnesie konecny pracovnik, ktory nema tie kompetencie, pri poruseni zmluv a podmienok atd. Momentalne potrebujem aj poradit, kde sa este obratit,aby som sa dostala po cestne dodrzanie zmluvy hypotekarneho uveru. Brali sme ho pred rokom. Znalecky posudok sme si dali robit sami, pretoze ak ho da banka, zaplatime, ale nikdy ho mat nebudeme v ruke - to uz ako po 1.,. Banka nam ho neviem z akeho dovodu neuznala a znizila si ho o 300 tisic. .

Banka stanovuje hodnotu nehnutelnosti na zaklade predloženého znaleckého posudku. Stanovená hodnota nemusí kopírovať hodnotu určenú znalcom.

lorelei Pozri príspevok
Aj ked sme to nejak zobrali do uvahy - co nam zostavalo, ziadali sme o 1,5 miliona. Odhad na dom teda banka - logicky uznala len na 1,4 miliona. Kupna zmluva bola na 1,2 miliona. .

Ja by som Ti hodnotu uznal iba 1,2 miliona, kedze ako píšeš, je to kupná cena a teda aj likvidná pri tejto cene. Hodnota 1,5 mil. bola spekulatívne navýšená.

lorelei Pozri príspevok
Ani sa mi nechce popisovat tie papierovacky, dokolecka dokola, aj ked sme obaja s partnerom uz roky klientami so slusnou bonitou. Na tych 48 hodin hned moze kezdy zabudnut, co slubuju. .

To je reklama. Nepoznam banky, co by schvalovali hypoteky do 48 hodin. 4 až 5 dní je reálne, za predpokladu, že dokumenty sú kompletné. Aby sme si rozumeli. Tvoja žiadosť sa neposudzuje po dobu 4 dní. Pracovníci postupne spracovavaju vždy skor došlú agendu. Tie 4 dni je sklz.


lorelei Pozri príspevok
... a vyjadrenie asi take, ze vlastne nam mozu dat ten uver asi takymto sposobom: 1,2 m. podla KZ, sa vyplati "hned", dalsich 300 tisic formou uveru na rekonstrukcne prece - cerpania. .

Postupoval by som obdobne. Tych 1,2 miliona je realna predajna hodnota, lebo to bola dohodnutá kúpna cena.


lorelei Pozri príspevok
To boli nervy. .

Ano, niekedy treba byt trpezlivy. A zvlast v pripade, ak nema klient vlastne prostriedky a všetko sa financuje uverom. Čiže riziko na seba berie banka a klient ma nulove riziko.


lorelei Pozri príspevok
Dalej sme dostali dalsiu podmienku, napisat si na papier " rozpis prac"-co chceme rekonstruovat. .

Ano, banka musi vediet co zamyslas, ake stavebne upravy. V pripade, že by si uviedla, že budes napriklad robit vstavbu do podkrovia a je riziko, že na určitú dobu sa hodnota nehnuteľnosti poníži (dom by bol napriklad bez strechy, bez krovu a pod.), tak nedostaneš ani tych 1,2 mil.

lorelei Pozri príspevok
Podotykam,ze sme este nemali ani kluce od domu v ruke, tak sme zhruba popisali, co asi bude treba, ale zastavili sme sa hned na sume tych 300 tisic, .

To banka, žiadna banka nerieši, kedy si odovzdate kľúče.

lorelei Pozri príspevok
-ostatne je nasa vec , aj tak sa nehnutelnost bude len zhodnocovat. Podmienky prefinancovania teda boli take,ze pri ziadani cerpania ciastocneho uveru - najprv to bolo 160 tisic z tych /300/,sme mali nafotit prace .

Suhlasim, aj toto je v poriadku. Už som to opisoval. Banka musí mať istotu, že dalsie financie pôjdu do rekonštrukcie a nie napr. na kúpu auta. Stanovenie obhliadok, či doloženie fotografiami bol rozumný ťah zo strany banky.


lorelei Pozri príspevok
Opat trvalo asi 2 tyzdne -ak nie viac, uz to presne neviem, kym sa vyjadrili z BA centraly,ze zamietnute, a neuznali vsetky prace, lebo neboli vraj v zozname rozpisu prac!!! Isla som na pobocku a chcela som vysvetlenie, z akeho dovodu, no a ze vraj, to co sme porobili /mimochodom realne to vyslo na 260 tisic a nie 160/nebolo dostacujuce.

Ludia si zamienaju pojmy. Takze pre ujasnenie: Východzia hodnota je znovuobstarávacia hodnota nehnuteľnosti, t.j. kolko by dom stal ako nový. Technicka hodnota nehnutelnosti je Výchdozia h. po zohľadnení opotrebenia. Všeobecná hodnota nehnuteľnosti zohľadeňuje trhové podmienky, atraktívnosť lokality (ne)existenciu dopytu. Ak si predstavíme nejaky dom, ktoreho vychodzia hodnota je napr. 2,5 miliona, tak ta plati po celom uzemí SR. Ci v Bratislave, alebo v Hriňovej. Avšak Všeobecná hodnota bude odlišná. V Bratislave daleko vyššia ako východzia, a v Hrinovej môže dokonca podliezť aj technickú hodnotu.
Tvoj pripad bol o tom, že ty si síce zabudovala do nehnuteľnosti stavebný materiál za 260 tisíc, v trhovej úrovni však došlo k navýšeniu iba 160 tisíc.



lorelei Pozri príspevok
Pani, ktora nas ma na pobocke od zaciatku bola absolutne sama vyvedena z miery a nevedela nam to odovodnit, tlmocila len to, co dostala ona z BA - zamietnute.

Ta problematika okolo hypotekarnych uverov nie je komplikovana. Pani to možno robila kratko a ak dlho, tak sa nič nenaučila, alebo nechcela sa naučiť.

lorelei Pozri príspevok
V tomto roku sme este vo februari stihli spravit strechu, zburat stare kominy a urobit novy poriadny komin, co je opat vyse 200 tisic.

Ved tie buračky a nasledna rekonštrukcia je tak trochu podobna ako vystavba. Nemože Ti banka uznat hodnotu stareho komina a pritom ratat hodnotu noveho, lebo este nie je postaveny. Vystavby a rozsiahle rekonštrukcie treba robit na buducu hodnotu (po dostavani, po rekonštrukcii) a banka musí robiť obhliadky, aby mala istotu, že tie peniaze sú účelovo vynaložené. Bločky nestačia, ludia sú výmyselníci.

lorelei Pozri príspevok
Ale nam stacilo uz len 140 tisicziadat od TB, aby sme docerpali konecnu sumu z uveru. Opat ma prekvapili, ze zamietnute. Bol u nas aj clovek na realnu obhliadku celeho domu, pospisoval si to, este ked sme sa bavli nezaväzne o tom, na kolko to vidi on cca., tak povedal,ze ten dom ma daleko vyssiu hodnotu ako 1,5 miliona. To vieme aj my a je to aj vidiet. No a teraz ten posledny "vtip" z centraly - sice strechu s kominom ohodnotili na 188 tisic, ale kedze celkovo zhodnotili nehnutelnost, a odratali cenu pozemku, na ktorom dom stoji, nemozeme dostat tych 140 tisic, najprv musime zhodnotit este o 50 tisic, a potom prideme na sumu, kde je mozne nam vyplatit posledne cerpanie 140 tisic!!! Tak toto som uz ozaj nerozdychala a isla som na pobocku, na pokec aj s riaditelom. Chceli spisat reklamaciu, ale to ja nepotrebujem, odpoved do 30 dni atd, okamzitu ziadost o presetrenie zamietnutia som podala. Odpoved z Ba centraly - zamietnute, pretoze teraz ma podla nich dom hodnotu 1.550.000, a chyba este tych 50 tisic. Ako prisli k sume 1,6mil.? Ako je mozne, ze ked sa prvykrat slevna na centrale pomylila - to nam bolo az dodatocne povedane, ked som si dovolila podotknut, ze nam stale nebolo podane vysvetlenia zadrzania penazi, slecna sa tam pomylila, ale potom teda uznala, ze to bolo v poriadku - aj ked neratala vsetky prace! , cize hodnota domu musela uz sediet, ci nie? Potom sami teda ohodnotili prace za strechu a komin na 188 tisic - takze 140 tisic mali hravo preplatit, lebo hodnota uz aj tak prevysovala pozadovanu sumu. Ale ked podla obhliadky ohodnotili dom, tak vysiel na 1.550.000,- , z toho opat "odratali 100 tisic za cenu pozemku, takze im vyslo,ze este za 50 tisic musime urobit prace, aby sme docerpali tie peniaze........ A tu mi uz dochadzaju slova......
No rozpisala som tu toho dost, ale nevedela som,kde to mam dat, a mozno medzi vami je aj niekto, kto mi poradi, co dalej, aby sme tie peniaze dostali, lebo nie je ziadny dovod na to, aby sme neurobili to, co mame v zmluve od TB podpisane. DAKUJEM za kazdu radu, aj nazor

Je to mozno trochu komplikovane, čo píšeš, a neviem, nie som si istý či to tak bolo. V prvom rade ako píšem, problém je v tom, že ludia sa púšťaju do kupy nehnutelnosti bez vlastnych prostriedkov. T.j. požaduju tzv.100% financovanie. Ak je to kúpa staršieho RD, tak je na problemy zarobene.

Apropo, pozri si tie fotografie co som dal link. Co povies na to Ty?
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

[quote=duves;720099]
Banka stanovuje hodnotu nehnutelnosti na zaklade predloženého znaleckého posudku. Stanovená hodnota nemusí kopírovať hodnotu určenú znalcom.

To je mi jasne, chapem.


Ja by som Ti hodnotu uznal iba 1,2 miliona, kedze ako píšeš, je to kupná cena a teda aj likvidná pri tejto cene. Hodnota 1,5 mil. bola spekulatívne navýšená.

Hodnota nehnutelnosti nebola nijak ani spekulativne navysena, nepoznam ani znalca, ktoreho sme volali. Nemam zaujem si vymyslat, a preto sa hnevam, ze ked clovek ide na to poctivo, tak asi na to musi len doplatit. A to sa mi nepaci. Cenu sme stlacili my, pretoze boli v uzkych a rychlo to potrebovali predat. Inak mali v RK senu 1,9mil, potom na 1,7. A ked sme sa dlho nevedeli dohodnut, tak sa to stiahlo na 1,2mil. Dom bol po rekonstrukcii a riadnej. Hned obyvatelny.


To je reklama. Nepoznam banky, co by schvalovali hypoteky do 48 hodin. 4 až 5 dní je reálne, za predpokladu, že dokumenty sú kompletné. Aby sme si rozumeli. Tvoja žiadosť sa neposudzuje po dobu 4 dní. Pracovníci postupne spracovavaju vždy skor došlú agendu. Tie 4 dni je sklz.
To by ma tiez tolko nestvalo, to su tie prazdne reci, ale aspon si mohli pohnut trocha, a hlavne to jednanie. Lebo sme cakali na pani v BA, lebo je sama, potom bola aj ona PN atd....A to mna tiez nemusi zaujimat, aj ked mam pochopenie.



Postupoval by som obdobne. Tych 1,2miliona je realna predajna hodnota, lebo to bola dohodnutá kúpna cena.
To je sikovnost ludi, za kolko kupia, alebo? Realna predajna hodnota je nieco ine. Toto je dohodnuta kupna cena. To by znamenalo, ze ked si kupim auto nove, a na to dostanem ine, lepsie, a to kupene predam za polovicu ceny, eln aby som nieco dostala rychlo za to, tak napriklad leasingova pre dalsieho kupcu uzna cenu podla kupnej zmluvy? To je nezmysel. Pozri, myslim,ze keby mala bynka podozrenie,ze spekulujeme s kupou a asi predajom nehnutelnosti, tak by sme mali asi aj ine prijmy na ucte, a neinvestovali by sme tolko do toho domu. Davali sme dokonca aj fotky dalsieho nakupeneho materialu - na dalsie prace - za nemalo penazi - na to nemaju pocitat sumu, ale mohlo to posluzit len pre obraz, ze to nie je na kseft - to ma az teraz napada inak, ze ked nemaju doveru, tak to mohli sami vidiet.


Ano, niekedy treba byt trpezlivy. A zvlast v pripade, ak nema klient vlastne prostriedky a všetko sa financuje uverom. Čiže riziko na seba berie banka a klient ma nulove riziko.
Tu budem oponovat, pretoze vlastne financie mat musime - aj na rekonstrukciu, banka az potom na zaklade foto dokumentacie prehodnoti a prefinancuje tieto prace, dalej ked sa vsetko financuje uverom - tak sa ale aj ruci celou nehnutelnostou a to aj s tym, ze banka ponizi vsetky hodnoty, ktore sa daju, vid ako v znaleckom, takze ake riziko ma banka na seba? Oni su ti, ktori su isteni - co je normalne, ale ja ako platca ma ovela vacsie riziko, ze budem splacat, a nedaj boh sa nieco stane, preco nebudem moct a som na ulici. Takze kto nesie riziko???

Ano, banka musi vediet co zamyslas, ake stavebne upravy. V pripade, že by si uviedla, že budes napriklad robit vstavbu do podkrovia a je riziko, že na určitú dobu sa hodnota nehnuteľnosti poníži (dom by bol napriklad bez strechy, bez krovu a pod.), tak nedostaneš ani tych 1,2 mil.


To banka, žiadna banka nerieši, kedy si odovzdate kľúče.

To beriem tiez. Ale co neberiem,ze neuznaju tym padom prace,ktore sa skutocne urobili, pretoze boli ovela dolezitejsie, pri preskumani skutocneho stavu domu. Podla nich sme nesli podla toho rozpisu a z toho dovodu neuznali. To je uz co?! Predsa sa realne zainvestovalo do nehnutelnosti.... Nebudem robit tepelnu izolaciu, ktoreu nakoniec ani neni treba ked su tam 70-80cm mury, ked mi zacala zatekat strecha, alebo????


Suhlasim, aj toto je v poriadku. Už som to opisoval. Banka musí mať istotu, že dalsie financie pôjdu do rekonštrukcie a nie napr. na kúpu auta. Stanovenie obhliadok, či doloženie fotografiami bol rozumný ťah zo strany banky.

To je tiez v poriadku. Mna stve ten nepomer cenovych kalkulacii, a opat len odhadom podla ich tabuliek ceny za material a prace.


Ludia si zamienaju pojmy. Takze pre ujasnenie: Východzia hodnota je znovuobstarávacia hodnota nehnuteľnosti, t.j. kolko by dom stal ako nový. Technicka hodnota nehnutelnosti je Výchdozia h. po zohľadnení opotrebenia. Všeobecná hodnota nehnuteľnosti zohľadeňuje trhové podmienky, atraktívnosť lokality (ne)existenciu dopytu. Ak si predstavíme nejaky dom, ktoreho vychodzia hodnota je napr. 2,5 miliona, tak ta plati po celom uzemí SR. Ci v Bratislave, alebo v Hriňovej. Avšak Všeobecná hodnota bude odlišná. V Bratislave daleko vyššia ako východzia, a v Hrinovej môže dokonca podliezť aj technickú hodnotu.
Tvoj pripad bol o tom, že ty si síce zabudovala do nehnuteľnosti stavebný materiál za 260 tisíc, v trhovej úrovni však došlo k navýšeniu iba 160 tisíc.

Dobre, nech je tak. Preco mi vsak slecna, alebo pani v BA odpocitava cenu pozemku pri rekonstrukcnych pracach? Resp. stale tam miesa 100 tisic za pozemok, na ktorom stoji? Ved pozemok pod domom sa uz neda zhodnotit, to povedala aj ona sama nakoniec raz, a na to si protireci......To co tu pisem, je realna skutocnost, ako to vsetko prebiehalo,ako sa banka vyjadrila a zaroven nato si hned aj "protirecila" svojimi rozhodnutiami a naslednym zamietnutim. Bola som na pobocke, dat si to vysvelit, taktiez som chcela z BA vysvetlenie, aby som to teda pochopila, bohuzial doteraz nic. A peniaze nam drzia, lebo musime este za 50 tisic zhodnotit nehnutelnost. A nehnutelnost musi byt v hodnote 1,6mil. Za dom vraj 1,5mil. a 100 tisic hodnota pozemku. Ceny ako z brucha. Do rekonstrukcie nemozu predsa ratat ten pozemok, ktory bol uz zaplateny v KZ - 1,2 mil.


Ta problematika okolo hypotekarnych uverov nie je komplikovana. Pani to možno robila kratko a ak dlho, tak sa nič nenaučila, alebo nechcela sa naučiť.
Ta, ktora nas vybavuje na pobocke, je uz sama nastvana, co sa deje v BA, ale nema ani riaditel s ktorym som to uz tiez riesila,tej pobocky na to kompetencie. Proste pani si to zamietla a hotovo v BA. A to ma zaujima, kto je nad tou osobou v BA, aby som sa dopatrala toho vysvetlenia, a rozumneho riesenia?Na koho sa mam obratit?


Ved tie buračky a nasledna rekonštrukcia je tak trochu podobna ako vystavba. Nemože Ti banka uznat hodnotu stareho komina a pritom ratat hodnotu noveho, lebo este nie je postaveny. Vystavby a rozsiahle rekonštrukcie treba robit na buducu hodnotu (po dostavani, po rekonštrukcii) a banka musí robiť obhliadky, aby mala istotu, že tie peniaze sú účelovo vynaložené. Bločky nestačia, ludia sú výmyselníci.

Ved to je v poriadku tak isto, neprotestujem. Zaujimave je,ze clovek, ktory tu realne bol po vykonanych pracach - na zaver, sa sam vyjadil, ze sme velmi dobre kupili za tu cenu, lebo to ma dobre nad 1,6 mil hodnotu. Bohuzial, pani, ktora "sedi" v BA si to nahodi podla tabuliek, mena, alebo coho a jej to nevychadza. TO ze banka potrebuje profit z uverovanie je mi logicke, ale zdierat sa tiez nenecham, uz len preto,ze idem podla zmluvy, a v realite sme niekde mimo....Tam neni napr. ani rozpis prac spomenuty....ked uz.


Je to mozno trochu komplikovane, čo píšeš, a neviem, nie som si istý či to tak bolo. V prvom rade ako píšem, problém je v tom, že ludia sa púšťaju do kupy nehnutelnosti bez vlastnych prostriedkov. T.j. požaduju tzv.100% financovanie. Ak je to kúpa staršieho RD, tak je na problemy zarobene.

Financovanie je na 93%, podla zmluvy. Nevadi, ale uz som pisala, ze tak ako berie riziko - ale podla mna skor"vyhodu" na seba banka, tak v tom riziku som ja, ako je aj real, lebo si davaju zakazdym nove podmienky a tie su uz neunosne. A pritom, keby sa jednalo o neviem aku sumu pre banku.... Pre nas je to uz dost,lebo momentalne nie su prostriedky. Material je kupeny a pokial nedostaneme tieto peniaze z banky, nevieme dalej s pracami pohnut.Takze? Co by si navrhoval, ako postupovat?

Aj tak ti dakujem za ochotu a cas.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lorelei Pozri príspevok
Dom bol po rekonstrukcii a riadnej.
Tak načo ste to potrebovali prerabať?
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

duves Pozri príspevok
Tak načo ste to potrebovali prerabať?
pretoze tam je este co prerabat, a chceme podorabat, strechu bolo treba napriklad, ked uz sme brali uver,tak jednoznacne sme ju uz vymenili, zacalo kvapkat .....bola tam este povodna, komin bol krbovy ale na spadnutie, teraz je novy....ale myslela som tym,ze rozvody plynove, vody, a elektriky to vsetko tam bolo porobene nove. Je to dvojposchodovy dom, s velkou zahradou, ver mi,ze je tam este roboty ako na kostole, lae pekne pomalicky....a zase 300 tisic, dnes nie je taky peniaz na tak velke prerabky, alebo?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Duves, dobre vies, ze ti nikto nenapise ci ta nehnutelnost ma hodnotu alebo nie, ak neuvedies ostatne detaily - predovsetkym velkost pozemku, lokalitu, siete, prijazd. Tato nehnutelnost teoreticky moze mat slusnu hodnotu kvoli pozemku. Mozno by si sa cudoval, ale aj na Bratislavskej Kolibe,....
Ja nehovorim o Kolibe.
Nehnuteľnost je v obci Kvašov (okres Púchov) a bola ohodnotená na 230 tisic, pozemky su spolu 17,23 arov. Klient chcel prostriedky čerpať vo výške 100% bezúčelovo - 230 tisic Sk (na čokoľvek). Nie som hazarder.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lorelei Pozri príspevok
....tak jednoznacne sme ju uz vymenili, zacalo kvapkat .....komin bol krbovy ale na spadnutie, teraz je novy...ver mi,ze je tam este roboty ako na kostole, lae pekne pomalicky
Lorelei, nehnevaj sa. Raz píšeš, že je to po riadnej rekonštrukcii a teraz inak?


lorelei Pozri príspevok
....
.ale myslela som tym,ze rozvody plynove, vody, a elektriky to vsetko tam bolo porobene nove.
Lorelei. Rozvody vody a plynu je samozrejmosť. O elektrike ani nevravim. Miesto plynu musí byť elektrina na kurenie a varenie.
Ide o to, aby nehnutelnost nebola ako chalupa: suchy hajzel a voda v studni cez rumpľu!
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Dnes som bol v tatrabanke prvý a posledný krát
Ako pani všetko milé,... ale systém žiadny, čakal som tam 30 minút, aby som si zmenil CZ na SVK a to sme tam boli 4 ľudia!
Toto som ešte nezažil v inej banke hned niekto priskočí (ešte okrem istrobanky-to asi nieje banka ), vybaví vysvetlí, ja som tam stál ako stĺp v plote a nakoniec som zistil, že ono sa to dá len pri jednej pokladni, no ďakujem pekne
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Tatra banka ruší GRID karty
0 0
radusnicek radusnicek

radusnicek je offline (nepripojený) radusnicek

Od poslednej diskusie na tému Tatra banka, prešla nejaka doba.. Škoda že som si to neprečítala skôr. Práve čakáme na podpis zmluvy. Berieme si s manželom americkú hypotéku na 30 rokov. Samozrejme zakladáme náš byt.Vybavuje sa už ai tretí týždeň a až dnes som sa dozvedela, že po podpise zmluvy musíme ísť na kataster vybaviť záložné právo, čo trvá aj mesiac a stojí to
8000 Sk. Strašné..takže ďalšie čakanie.. Chcela som sa Vás opýtať ako je to s tým záložným právom. Po pár mesiacoch by sme chceli peniaze prefinancovať do inej banky, s menším úrokom.
Tým pádom prejde záložné právo na inú banku??
0 0
pistik8 pistik8

pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

Mozes poziadat aj banku nech Ti to odnesie na kataster, ale priplatis si... Za 8000 mas urychleny vklad , ale banke staci ak na dalsi pracovny den po vlozeni na kataster prinesies zaznam o vklade a vyznaceni plomby na dany navrh... Takze to netrva mesiac... A pokial prefinancujes hypoteku inou hypotekou, samozrejme ze zalozne pravo si bude vyzadovat nova banka...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
radusnicek Pozri príspevok
Po pár mesiacoch by sme chceli peniaze prefinancovať do inej banky, s menším úrokom.
To je akože načo dobre? Prečo nejdes rovno do tej banky teraz?
0 0
nelly1810 nelly1810

nelly1810 je offline (nepripojený) nelly1810

no neviem, nechcem vás strašiť ale tatrabanka má dosť vysoké úroky a bacha na omeškanie,moja sestra má nemilé skúsenosti ale už s touto bankou nemá nič spoločné.
no ale ak ste si poprezerali možnosti úverov aj v iných bankách a ste spokojný tak držím palce
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

V Tatrabanke sa deju nejake radikalne zmeny. Su odrazu taki ochotni, v nicom teraz nie je problem. Dokonca, ked reklamujem (napr. neposlanie inkasa za ekeltrinu) cez Dialog, tak mi chlapik zisti hned, co je vo veci, a potom este par dno vyvolavaju na sebe nezaviesle dve baby a informuju ma (o tom istom). Neskutocna starostlivost - to teraz nemyslim ironicky, naozaj sa s urovnou sluzieb nieco deje. Skoda, ze zatial nevedia konkurovat inym bankam v oblasti urokovych sadzieb...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
V Tatrabanke sa deju nejake radikalne zmeny. Su odrazu taki ochotni, v nicom teraz nie je problem. Dokonca, ked reklamujem (napr. neposlanie inkasa za ekeltrinu) cez Dialog, tak mi chlapik zisti hned, co je vo veci, a potom este par dno vyvolavaju na sebe nezaviesle dve baby a informuju ma (o tom istom). Neskutocna starostlivost - to teraz nemyslim ironicky, naozaj sa s urovnou sluzieb nieco deje. Skoda, ze zatial nevedia konkurovat inym bankam v oblasti urokovych sadzieb...
Podla mna sadzby neznižia. Zmeny, čo registruješ sú iba v rovine "pridanej hodnoty", oni sa nebudu predavat pod cenu. Nikto by nevysvetlil akcionarom zniženie zisku.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
Podla mna sadzby neznižia. Zmeny, čo registruješ sú iba v rovine "pridanej hodnoty", oni sa nebudu predavat pod cenu. Nikto by nevysvetlil akcionarom zniženie zisku.
Trocha zjednodusena uvaha. Vychadza z predpokladu, ze cim vacsia obchodnicka marza, tym vacsi zisk, a naopak - cim nizsia marza, tym nizsi zisk. Ale tvorba cien a ziskov podlieha predsa len trocha zlozitejsim pravidlam a hlavne cele je to ovplyvnovane meniacou sa situaciou na trhu.

Nie som si isty tym, ze niekto bude dlhodobo drzat zisky ak sa stane postupne nie konkurencie schopnym.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Tak som radikalne zmenil nazor a uz inu banku ako TB nechcem vidiet. Chcel som doplatit uver v sporitelni, vyska 1920k, splacal som ho rok po 11k mesacne, po roku chcu aby som doplatil 1970k!!! A stale sa ohanaju ze "doplatte uver bez poplatku", dobry chytak. Ked som sa pytal v TB ze kolko by ma stalo doplatit uver, som bol prekvapeny, ze si nenauctovali ziadne poplatky a aj suma bola trochu znizena o zaplatene splatky. Takze sice som v SLSP dostal o 0.5% nizsi urok, ale teraz ho draho preplatim v konecnom dosledku. Uz sa nedam nachytat inou bankou, TB je sice drahsia, ale clovek vie co za tie peniaze dostane a nesnazia sa potom na nom zarabat roznymi trikmi.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Trocha zjednodusena uvaha. Vychadza z predpokladu, ze cim vacsia obchodnicka marza, tym vacsi zisk, a naopak - cim nizsia marza, tym nizsi zisk. Ale tvorba cien a ziskov podlieha predsa len trocha zlozitejsim pravidlam a hlavne cele je to ovplyvnovane meniacou sa situaciou na trhu.

Nie som si isty tym, ze niekto bude dlhodobo drzat zisky ak sa stane postupne nie konkurencie schopnym.
Viem co myslis, ale to nie je politika tatra banky.
Tatra banka je banka pre hornych x tisic klientov. Co im na poplatkoch az tak nezalezi. Dneska si možes rovnako najst banku, kde zaplatiš za vedenie učtu fyzickej osoby 300,-Sk alebo aj 6,-Sk. Mam prehlad, viem o čom píšem. Pričom ta služba je porovnatelna (rovnaky počet položiek atd atd.) Tatra banka nikdy nepojde cestou nejakeho diskontu za lacny peniaz. Radsej ta presvedcia, že ti ponukaju nove pridane služby, ale s cenou nepojdu dolu.
0 0
radusnicek radusnicek

radusnicek je offline (nepripojený) radusnicek

Prečo?? Lebo v inej banke by nám taký úver nedali.. bez dokladovania prijmu to teraz robí až okolo 8 %.
Inak sa to nedalo. Hm
0 0
radusnicek radusnicek

radusnicek je offline (nepripojený) radusnicek

pistik8 Pozri príspevok
Mozes poziadat aj banku nech Ti to odnesie na kataster, ale priplatis si... Za 8000 mas urychleny vklad , ale banke staci ak na dalsi pracovny den po vlozeni na kataster prinesies zaznam o vklade a vyznaceni plomby na dany navrh... Takze to netrva mesiac... A pokial prefinancujes hypoteku inou hypotekou, samozrejme ze zalozne pravo si bude vyzadovat nova banka...
diky za odpoveď.. už sme to konečne vybavili a už len čakáme kedy budú na účte peniaze :-))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať