Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver z TATRABANKY

Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

duves Pozri príspevok
Dneska si možes rovnako najst banku, kde zaplatiš za vedenie učtu fyzickej osoby 300,-Sk alebo aj 6,-Sk. Mam prehlad, viem o čom píšem. Pričom ta služba je porovnatelna (rovnaky počet položiek atd atd.)
Ver tomu, ze ta sluzba porovnatelna nieje. Ja som mal napr. vo VUB-ke ucet par dni. Prisiel som k pokladni zamenit sek za hotovost, taka stara babka na mna arogantne pozrela, ze nech pockam. Sadol som si a videl som, ze zatvorila okienko a niekam odisla, potom sa tam bavila s nejakym starsim panom. Ja som bol mlady chalan, videl som na nej, ze nema voci mne absolutne ziadny respekt. Tak som tam potom prisiel k inemu okienku ze chcem zrusit ucet. Pre mna to je aj o takychto detailoch, ako sa ku mne banka sprava, doteraz som nemal ziadny problem iba v sporitelni a TB. Ale v sporitelni mi teraz nauctovali poplatok za zrusenie uctu, aj ked sa ohanaju reklamami, ze sa da doplatit bez poplatku. Takze doplatim a zrusim ucet aj tam. Take jednoduche to je, proste nepacia sa mi sluzby, dovidenia, keby ostatni neboli taki pohodlnni, aj sluzby by boli na inej urovni, zakaznici by ich k tomu dotlacili.
0 0
ERIKA14 ERIKA14

ERIKA14 je offline (nepripojený) ERIKA14

AHOJ
zdravim vas ,mohli by ste aj mne poradiť,kde sa mi najviac oplati zobrať hu?v tatre nam dnes ponukli na 30rokov ,do 6000,-splatky..suma ktoru potrebujem je 700 000,v diskusiach tatra nie je v najkrajšom svetle
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
AndrejG Pozri príspevok
Tak som radikalne zmenil nazor a uz inu banku ako TB nechcem vidiet. Chcel som doplatit uver v sporitelni, vyska 1920k, splacal som ho rok po 11k mesacne, po roku chcu aby som doplatil 1970k!!! A stale sa ohanaju ze "doplatte uver bez poplatku", dobry chytak. Ked som sa pytal v TB ze kolko by ma stalo doplatit uver, som bol prekvapeny, ze si nenauctovali ziadne poplatky a aj suma bola trochu znizena o zaplatene splatky. Takze sice som v SLSP dostal o 0.5% nizsi urok, ale teraz ho draho preplatim v konecnom dosledku. Uz sa nedam nachytat inou bankou, TB je sice drahsia, ale clovek vie co za tie peniaze dostane a nesnazia sa potom na nom zarabat roznymi trikmi.

No, zelam ti aby si s TB mal nadalej dobre skusenosti. ja to skor vidim tak, ze ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju. Moja osobna skusenost je taka ze v TB boli najmenej schopny pracovnici, ked som potreboval nieco vybavit. Nehovoriac o tom, ze na rovnake ukony ako v inej banke minu asi 2x tolko papiera ( a tym padom aj mojho casu). Zalezi hlavne od pobocky kde vybavujes veci (kam chodievas pravidelne). V mojej banke , na pobocke ma uz poznaju, nakolko tam chodim uz niekolko rokov, a tym padom ked nieco vybavujem, tak je aj ta komunikacia taka jednoduchsia. Ale to neznamena ze na inej pobocke by som to mal take iste lahke, resp ze by tam boli taky sikovny pracovnici.....

A, neviem nakolko sa daju porovnavat ponuky a podmienky uverov pred rokom a teraz, hmm...
Naposledy upravil Pidgey : 26.08.08 at 17:56
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

ERIKA14 Pozri príspevok
AHOJ
zdravim vas ,mohli by ste aj mne poradiť,kde sa mi najviac oplati zobrať hu?v tatre nam dnes ponukli na 30rokov ,do 6000,-splatky..suma ktoru potrebujem je 700 000,v diskusiach tatra nie je v najkrajšom svetle
To nemoze byt hypoteka...to vyzera ako spotrebny uver, pri 700tis. musis mat splatky na 30 rokov max. 4000.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

HU nemam, mam stavebne sporenie, a z TB mam len same negativne skusenosti. Ak bude zaujem napisem. Mam od nich kreditnu kartu a s takym arogantnym nevyskolenym a sprostim personalom s TB koncim. Jedina chyba bola, ze som tu kartu nezrusil, lebo uz vydali novu automaticky........ Proste najhorsia banka. S VUB som mal tiez problemy ale s TB sa to porovnavat neda. Niekde v strede bola Dexia, ale cakacie doby za 100,- mesacne boli pre mna hrozne..... Teraz som v CSOB a uplna pohoda. Vsak napriklad aj balik mam pohoda a platim myslim 7 nkorun mesacne. Proste parada.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

focus3ccd Pozri príspevok
HU nemam, mam stavebne sporenie, a z TB mam len same negativne skusenosti. Ak bude zaujem napisem. Mam od nich kreditnu kartu a s takym arogantnym nevyskolenym a sprostim personalom s TB koncim. Jedina chyba bola, ze som tu kartu nezrusil, lebo uz vydali novu automaticky........ Proste najhorsia banka. S VUB som mal tiez problemy ale s TB sa to porovnavat neda. Niekde v strede bola Dexia, ale cakacie doby za 100,- mesacne boli pre mna hrozne..... Teraz som v CSOB a uplna pohoda. Vsak napriklad aj balik mam pohoda a platim myslim 7 nkorun mesacne. Proste parada.
Len nechoď do pobočky ČSOB v BA na SNP... lebo budeš sklamaný.
0 0
ERIKA14 ERIKA14

ERIKA14 je offline (nepripojený) ERIKA14

DAKUJEM
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

Bastian Pozri príspevok
Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
na tvojom mieste OKAMZITE!!!! beriem ziadost prec a utekam od TB na 100 honov!!! Jednoznacne z vlastnej skusenosti NEODPORUCAM!!! My sme sice uver dostali, ale cakali sme cca 4mesiace a navyse to ani nedopadlo tak, ako bolo dohodnute, takze nas v konecnom dosledku poskodili...UTEKAJ KYM JE CAS .-)
0 0
krason krason

krason je offline (nepripojený) krason

preco si skusal TB? myslim si ze nema vyhodne uvery. oproti inym bankam.
0 0
lover lover

lover je offline (nepripojený) lover

Ahojte,

mne po skusenostiach s inymi bankami najlepsie vyhovela TB, teda aspon doposial. Je pravda, ze este nic nie je na papiery, ale v inych bankach pozadovali splatenie spotrebaku, zrusenie kreditie, ci povoleneho precerpania s tym, ze mi vysiel pekny urok, ktory ked som si hodil do vzorca, tak po splateni 30 rokov nepokryl celu istinu, cize je tam niekde pes zakopany a jednoznacne po ukonceni fixacie musi pri danej urokovej miere nastat navysenie tejto urokovej miery. V inej banke mi dokazali ponuknut len progresivne splacanie na 30 rokov navysujuce sa rocne o 3%, co je v konecnom stadiu splacania priam neunosne... v dalsej urok vyletel do vyssich vysok. V TB zatial predscoring hovori o 5.99% uroku, bez nutnosti rusenia, ci predbezneho splacania uz existujuceho uveru atd...

Ake urokove sadzby sa vam podarilo dosiahnut??? Zaujima ma, ci 5.99 je velmi vela, alebo je to naopak malo???


DAKUJEM!!!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lover Pozri príspevok
Ahojte,

...ze mi vysiel pekny urok, ktory ked som si hodil do vzorca, tak po splateni 30 rokov nepokryl celu istinu, cize je tam niekde pes zakopany a jednoznacne po ukonceni fixacie musi pri danej urokovej miere nastat navysenie tejto urokovej miery.
Neverim
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

lover Pozri príspevok
V TB zatial predscoring hovori o 5.99% uroku, bez nutnosti rusenia, ci predbezneho splacania uz existujuceho uveru atd...

Ake urokove sadzby sa vam podarilo dosiahnut??? Zaujima ma, ci 5.99 je velmi vela, alebo je to naopak malo???
u mňa 5,89%p.a., 1rok fix, rating A.
Rating by ťa mal zaujímať viac ako aktuálny úrok. Ak mám správne info, tak úrok budeš dostávať počas celého trvania úveru podľa tvojho ratingu, ktorý ti stanovili na základe hypotekárneho modelu. Banka má nejaké pásma, ratingy, a tam sú stanovené rozsahy úrokov.

Ja myslím že 5,99 je OK a stále v A ratingu, pre bežného občana je to jeden z najnižších možných úrokov - čo ale neznamená že je to niečo ojedinelé - latka náročnosti na klienta sa neustále posúva dole - jednak je to konkurenčný boj a tiež banky majú teraz prachov ako dreva, takže chcú dávať úvery.

Kým ale nemáš prachy na účte, tak sa veľmi nevytešuj - v mojom prípade banka v závere narobila niekoľko kiksov a stálo ma to prachy, čas aj nervy.
Definitívne je dobojované keď máš v ruke LV z katastra a v Časti B bude napísané "lover". Ale už som tu písal že ani v inej banke by to nebolo lepšie. U mňa stojí tatra OK. Jedno či máš 0900, 0200, 1100 alebo iné, všade ťa sem tam vytočia.
0 0
ochar ochar

ochar je offline (nepripojený) ochar

presne. ja som prave dobojoval tiez v tatra banke. urok 5,99%. a ako hovoris. zo zaciatku vyzera vsetko dobre a ked som cakal konecne ze je vsetko vybavena stale sa objavovali nove a nove problemy, ktore mi predlzili cakanie o 3 tyzdne!!! uz vcera som mal mat peniaze no to som sa dozvedel ze najprv musim zaplatit spracovatelsky poplatok(pritom mi bolo tvrdene ze sa to stiahne az z uveru) a az potom mi pustia peniaze. takze uz je vsetko poplatene,podpisane poslane a v pondelok ocakavam peniaze.
cele to trvalo od 1.9.2008 takze chce to mat pevne nervy.
a tiez si myslim ze je jedno v akej banke, vsade je to rovnake. dokonca v inych bankach mi neponukli take dobre podmienky ako v tatre.
vsetko zalezi o konkretnej pobocky a od ludi.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
dolfort Pozri príspevok
... jednak je to konkurenčný boj a tiež banky majú teraz prachov ako dreva, takže chcú dávať úvery.
Nemas aktualne informacie. Nesuhlasim. Mozno to bolo pred 2-3 rokmi, ked boli sadzby najnižšie.
http://tvojepeniaze.pravda.sk/pozick...1_sk_phypo_p01
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

duves Pozri príspevok
Nemas aktualne informacie. Nesuhlasim. Mozno to bolo pred 2-3 rokmi, ked boli sadzby najnižšie.
http://tvojepeniaze.pravda.sk/pozick...1_sk_phypo_p01

http://www.euroinfo.gov.sk/index/go....rm3=16813&pt=4
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pre všetkých záujemcov o hypoúver z Tatrabanky znova opakujem, skúste hypoúver radšej niekde inde.

Mne nedávno uplynul jednoročný fix a pri jednaní o novej sadzbe som sa znova stretol s neférovým jednaním - pozor, zo strany centrály, nie pobočky. Tí ľudia si nevážia klienta.

Pána Duvesa poprosím, aby túto info posunul vyššie. Robíte si, Tatra banka, zlú reklamu.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

Jozef Mihál Pozri príspevok
Pre všetkých záujemcov o hypoúver z Tatrabanky znova opakujem, skúste hypoúver radšej niekde inde......
dobry vecer p. mihal, prepacte za drzu otazku, tiez mam hypouver v tatrabanke s rocnou fixaciou, naco sa mam pripravit?
(ps nic sa nestane, ked mi neodpoviete, pozdravujem vas a prajem vsetko dobre)
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pripravte sa na zvýšenie úrokov. Môj problém však nebolo len samotné zvýšenie úrokov (to sa dá s prižmúrením oka v súvislosti so súčasnými problémami v USA či u matky - Reiffeisen v Rakúsku pochopiť - treba straty inde vo svete dohnať od zaostalých Slovákov) ale s tým, že hoci mi bolo sľúbené, že konečne idem ako tzv. TOP klient na aktuálne najnižšiu možnú sadzbu, nestalo sa tak.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 11.10.08 at 23:37
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jozef Mihál Pozri príspevok
Pána Duvesa poprosím, aby túto info posunul vyššie. Robíte si, Tatra banka, zlú reklamu.
Kde to mam posunut? Kde vyššie? Opakujem už ixty krat. Nepracujem v Tatra banke, a.s. Je mi luto, nemam to kam posunut.

Jozef Mihál Pozri príspevok
Mne nedávno uplynul jednoročný fix a pri jednaní o novej sadzbe som sa znova stretol s neférovým jednaním - pozor, zo strany centrály, nie pobočky. Tí ľudia si nevážia klienta..
Ano, nove sadzby vyhlasuje ustredie, nie pobočky. Ak by to robili pobočky, to by bol pekny chaos. Vyhlasovali by si sadzby ake by potrebovali klienti.
Apropo. Zmluva o HU obsahuje klauzulu o novej fixacii, teda co sa bude diať po skonceni fixacie. A ta je nastavena na tomto principe: kazdy vysledna sadzba sa rovna zo zakladnej sadzby vybranej fiaxacie + marže klienta. Marža klienta je individualna a zavisi od jeho bonity pri preukazovani prijmu a zostava rovnaka po celu dobu splatnosti úveru. Po skončení fixacie sa teda iba aktualizuje zakladna sadzba. Neviem co je na to zahadne a netransparentne? Stačí čítať zmluvy.
príklad: pan M. mal zakladnu sadbu 4,99% na FIX 1 rok a maržu 1%, t.j. vysledna sadzba je 4,99+1=5,99% Po skončení fixacie (teda dnes) už zvažuje, že je asi vyhodnejsie si vziať dlhšiu fixaciu (neistota na financnych trhoch), chce FIX 10 rokov. Lenze tam už je sadzba 5,95%. Teda jeho nova vysledna sadzba je 5,95%+1%=6,95%.
Naposledy upravil duves : 12.10.08 at 07:26
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nuž mame rozdielne informace. I ked obe informacie maju čiastočne pravdu. Jedna vec je to, že prebytok peňazí je, to je fakt. A druha vec to, že financna kriza sposobila nedoveru. Banky su opatrnejsie a idu hore úrokové sadzby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať