Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver z TATRABANKY

Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
AD duves.

Citujem z môjho vyššieho príspevku:

"...hoci mi bolo sľúbené, že konečne idem ako tzv. TOP klient na aktuálne najnižšiu možnú sadzbu, nestalo sa tak."

...to považujem za neférové jednanie, to že všetky sadzby šli hore, som ochotný s prižmúrením oka akceptovať.

S prižmúrením preto, lebo som si nevšimol, žeby šli hore aj sadzby na mojom bežnom účte. A takisto si môžem myslieť o TB všeličo - viď problémy jej rakúskej matky ale nechcem tu ako prvý začať šíriť paniku.

Mimochodom, zamyslite sa milí klienti, prečo asi, z ničoho nič, asi pred mesiacom, začala TB ponúkať úrok až 4,5% na termínované vklady. To dlhé roky "nebolo jej zvykom".
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Skôr by som sa zamyslel prečo väčšina štátov EU a USA ide zrušiť obmedzenie na výšku chráneného vkladu a odkiaľ sa berú tie nekonečné miliardy na záchranu
PS- ak si pozrieš sadzby v Rakúsku tak tých 4,5% nie je veľa, nie je to ani priemer takže z toho by som obavu nemal.
Naposledy upravil bepo : 12.10.08 at 14:19 Dôvod: doplnené PS
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jozef Mihál Pozri príspevok
... lebo som si nevšimol, žeby šli hore aj sadzby na mojom bežnom účte.
Tu chcem upozornit, že neplati priama umera medzi rastom ceny uveru a medzu úročením bežného účtu. Bežné účty su všade nízko úročené. Skús viazaný vklad.

Co sa týka matky a jej problemov. Tak to neznamena automaticky, že aj dcéra bude mat problém.
0 0
skmaros skmaros

skmaros je offline (nepripojený) skmaros

Dnesna skusenost z tatrabanky.Vdaka krize ktora zacala v amerike banky uz nedavaju 100% cenz zalozenej nehnutelnosti ale napr. VUB iba 80% a dnesna skusenost z tatrabanky je pokial si narokujete znizenie urokov /statny prispevok znizenia urokov/ tak vam daju uz iba 75%.
Co mna osobne sokovalo, lebo mi to riadne skomplikovalo plany.
Celkovo vsetky banky sprisnili podmienky.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Cenova bublina s nehnutelnostami už bola jasna aj u nas. Pokles sa cakal. Neistota na svetovych fin.trhoch to iba urychlila.
0 0
lucaskoo lucaskoo

lucaskoo je offline (nepripojený) lucaskoo

Aktualna skusenost z hypouverom v TABA: Mali sme rocny FIX 5,29% ... teraz nam prisiel list z TABA ohladom noveho FIXu a FIX1rok nam dali 6,99% ... my skoro oci z jamok vypadli ... robi to takmer 4tisic mesacne ... a to mame rating A ... ako to je mozne? da sa voci tomu dako ohradit ci branit?
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

lucaskoo Pozri príspevok
Aktualna skusenost z hypouverom v TABA: Mali sme rocny FIX 5,29% ... teraz nam prisiel list z TABA ohladom noveho FIXu a FIX1rok nam dali 6,99% ... my skoro oci z jamok vypadli ... robi to takmer 4tisic mesacne ... a to mame rating A ... ako to je mozne? da sa voci tomu dako ohradit ci branit?
Treba sa skusit informovat priamo v TB a sucasne si hladat druhu banku na prefinancovanie. To zvysenie je absolutne nehorazne, najma ked ine banky oznamuju znizenie sadzieb o cca. 1%. Netreba stracat cas a treba rychlo konat, vybavenie hypo v inej banke chce urcity cas.
0 0
lucaskoo lucaskoo

lucaskoo je offline (nepripojený) lucaskoo

Robin vdaka za prispevok a taktiez aj za sukromnu spravu, na ktoru bohuzial este nemozem odpovedat Kazdzopadne utiect z TABA nemozem, kedze moj vydokladovatelny prijem je ovela mensi vzhladom ze som presiel na sro a davam si iba odmenu konatela ... takze ostava mi len dohoda. Kontaktoval som svoju financnicku a verim ze v tom pomoze, pri vybavovani tiez velmi pomohla ....

No aj tak mi to pride od nich nefer, pretoze ked som si bral uver tak najnizsiu sadzbu oficialnu co davali bola 5,29% co som aj dostal. Teraz je najnizsia oficialna co deklaruju 5,79% .. no oni my aj tak dali 6,99%, co uz je celkom pekny rozdiel ... no uvidime ako dopadnem, jedine sa s nimi dohodnut, ale fer to nie je urcite ...
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

lucaskoo Pozri príspevok
Robin vdaka za prispevok a taktiez aj za sukromnu spravu, na ktoru bohuzial este nemozem odpovedat Kazdzopadne utiect z TABA nemozem, kedze moj vydokladovatelny prijem je ovela mensi vzhladom ze som presiel na sro a davam si iba odmenu konatela ... takze ostava mi len dohoda. Kontaktoval som svoju financnicku a verim ze v tom pomoze, pri vybavovani tiez velmi pomohla ....

No aj tak mi to pride od nich nefer, pretoze ked som si bral uver tak najnizsiu sadzbu oficialnu co davali bola 5,29% co som aj dostal. Teraz je najnizsia oficialna co deklaruju 5,79% .. no oni my aj tak dali 6,99%, co uz je celkom pekny rozdiel ... no uvidime ako dopadnem, jedine sa s nimi dohodnut, ale fer to nie je urcite ...
Kedze mas problematicke dokladovanie, tak asi fakt zajst do TB a oznamit im, ze zvazujes prefinancovanie a momentalne prebiehaju schvalovacie procesy v inej banke, t.j. ci je moznost este nejakej dohody Drzim palce.
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

ja mam niekolko uverov v TB ale myslim ze sa za posledne mesiace a mozno roky zhorsili. Som ich dlhorocny klient, uvery splacam poctivo a ked som chcel kupit byt (asi pred rokom a kus)tak mi ako dobremu klientovi ponukli uver s urokom o dost vyssim ako mi ponukla CSOB alebo VUB ako ich neklientovi. Takze so zobral hypo vo VUB. mam dojem ze im na mensich klientoch uz moc nezalezi.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
U mňa sa pohľad na TB zlepšil - aby som pre objektívnosť vyvážil svoje staršie príspevky cca rokapol dozadu. Ako VIP klient mám skutočne tzv. najnižšiu komunikovanú sadzbu, čo pri mojej 1.ročnej fixácií činí momentálne 5,59% (fix od septembra 2008).

Trošku ma sklamalo vybavenie žiadosti o predčasnú splátku, keď namiesto žiadaných X euro sa predčasná splátka zrealizovala o podstatne nižšiu sumu, vraj predpis nepustí.

Ale pochvaľujem si prístup ľudí na pobočkách, je na 100%.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Jozef Mihál Pozri príspevok
U mňa sa pohľad na TB zlepšil - aby som pre objektívnosť vyvážil svoje staršie príspevky cca rokapol dozadu. Ako VIP klient mám skutočne tzv. najnižšiu komunikovanú sadzbu, čo pri mojej 1.ročnej fixácií činí momentálne 5,59% (fix od septembra 2008).

Trošku ma sklamalo vybavenie žiadosti o predčasnú splátku, keď namiesto žiadaných X euro sa predčasná splátka zrealizovala o podstatne nižšiu sumu, vraj predpis nepustí.

Ale pochvaľujem si prístup ľudí na pobočkách, je na 100%.
... sa nečudujem
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Dubak2000 Pozri príspevok
ja mam niekolko uverov v TB ale myslim ze sa za posledne mesiace a mozno roky zhorsili. Som ich dlhorocny klient, uvery splacam poctivo a ked som chcel kupit byt (asi pred rokom a kus)tak mi ako dobremu klientovi ponukli uver s urokom o dost vyssim ako mi ponukla CSOB alebo VUB ako ich neklientovi. Takze so zobral hypo vo VUB. mam dojem ze im na mensich klientoch uz moc nezalezi.
Nemám žiadne znalosti vo vybavovaní s HU. ˇPotrebovala by som poradiť, čo musím urobiť, aké kroky podniknúť, aby to bola banka seriozna, nie drahá, aké musí splĺňať klient podmienky. Každá rada v tejto veci bude vítaná. Uvítala by som komunikáciu formou súkromnej správy. Ďakujem. Je to naliehavé.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jozef Mihál Pozri príspevok
U mňa sa pohľad na TB zlepšil -
Myslim si, že tie velke banky vedia o tych skutočnostiach ako su vnimane. Lebo ak s tym nebudu nič robiť stratia klientelu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lucaskoo Pozri príspevok
Aktualna skusenost z hypouverom v TABA: Mali sme rocny FIX 5,29% ... teraz nam prisiel list z TABA ohladom noveho FIXu a FIX1rok nam dali 6,99% ... my skoro oci z jamok vypadli ... robi to takmer 4tisic mesacne ... a to mame rating A ... ako to je mozne? da sa voci tomu dako ohradit ci branit?
Robia to tak skoro všetky banky. Chytia noveho klienta na jednoročný nízky fix.
0 0
lubos.tinak lubos.tinak

lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak

Ja som bol s jedným známym vo VB, kde vystupoval ako neklient a vyšla mu hypotéka s úrokom 5,55% s fixom 3 roky. Viac by som asi ani nefixoval.
Čo sa týka zvýšenia úrokovej sadzby v TABA, tak na to nevidím dôvod. Základné medzibankové sadzby klesajú.
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

dopadol som rovnako, pri hypo ale bez dokladovania prijmu mi zvysili po 1rok. fix. z 6.4% na 7.9% a bral som len 50% z celkovej kupnej ceny, a 35% zo znaleckeho.
NIKDY VIAC!!!
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

pred podpisom zmluvy si vypytajte podrobny splatkovy kalendar aspon na rok, aby ste videli skutocne uctovane uroky a splatky, pretoze banky nepocitaju uroky podla rocnej urokovej miery ktoru vam povedia, ale podla ich vlastnych (nespravnych) vzorcov o ktorych vas samozrejme budu velmi presviedcat ze su spravne (a ak naozaj nemaju nejake extra vzdelanie tak tomu aj sami veria)
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

Kazdy by si mal kupovat len to , naco ma a nie brat uvery.Uvery dvihaju neustale ceny nenutelnosti a o negativnom posobeni na psychiku cloveka ani nehovorim.Ked mate peniaze kupte si aj vily a ked nie byvajte u rodicov.
Naposledy upravil petervi : 04.03.09 at 11:24
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
petervi Pozri príspevok
Kazdy by si mal kupovat len to , naco ma a nie brat uvery.Uvery dvihaju neustale ceny nenutelnosti a o negativnom posobeni na psychiku cloveka ani nehovorim.Ked mate peniaze kupte si aj vily a ked nie byvajte u rodicov.
Ceny nejdu hore preto, že kupuju takí, čo riešia byvanie, ale koli tomu, že mnohi v tom vidia sancu na investiciu. A este si k tomu vezmu aj uver. Čiže investicia = mat hypoteku. Nieco podobne sa dialo pre velkym krachom v roku 1929. Ludia si mysleli, že je vyhodne si vziat uver. Na nakup akcii.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať