Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver z TATRABANKY

Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
Usporiadat
Redo Redo

Redo je offline (nepripojený) Redo

S tatrabankou som maximálne nespokojný.
0 0
CodeLee CodeLee

CodeLee je offline (nepripojený) CodeLee

HU som si bral asi 2 roku dozadu na 1M. TB som zvolil koli slubovanej rychlosti vybavenia a koli domu ze to bola "domaca" banka. Nakoniec to trvalo 2 mesiace a dostal som "uzasny" urok 6.28% p.a. Tento rok mi dali este "lepsi" urok 6.39%. V lete sa chystam na splatenie celeho HU naraz a zrusenie vsetkych uctov.

Nepacilo sa mi napr. ze mi dali zoznam veci a papierov na urobenie zmluvy o HU, a ked som to za tyzden pozhanal chceli dalsie a dalsie veci (toto mi spravili 4x). Keby mi dali konecny zoznam mohlo to byt za 1 tyzden.

Pacilo sa mi ze baby co to vybavovali boli mile a snazili sa, ale zial to mi urok neznizi

Odporucam vyhnut sa TB velkym oblukom.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Ja by som tiez chcela prispiet s negativnou skusenostou s TB ohladom HU. Sposobila nam financnu skodu, aj ked nie priamu, pretoze ked sme sa boli prvy krat informovat o podmienkach , tak ta mila slecinka nam povedala, ze mozeme rucit stavebnym pozemkom a uplne staci, ked budu urobene zaklady a potom to pojde postupnym financovanim stavby.
A ak mame, tak si mozme najst svojho znalca. Tak my ako divy sme rychlo betonovali v neskorej jeseni zaklady, dali si to ohodnotit nasim znalcom, ktory napodiv robil znalecke posudky aj pre TB, len v inom meste.
Akonahle sme mali zaklady, tak prisli tie silne mrazy, nasledkom coho sa nam teraz roztrusili do cca10 cm hlbky, a ani nam nechceli zobrat znalecky posudok , pretoze oni posielaju svojho znalca. Co nam samozrejme nemohla povedat, nie?
Tak sme dobre prerobili...a ked zoskrabujem ten roztruseny beton , tak by som tu krasotinku v zuboch rozniesla.
Takze z uveru aj tak nic nebolo, pretoze nam ponukli len 40% ceny a urok ...no, dovi-dopo. Ale ked sme sa len informovali dobre ze nam aj modre z neba nezniesla. A to tam mame ucty obidvaja peknych par rokov.
Takze uver mame z inej banky, ktorej sme neboli ani klientmi a z TB utekame kade lahsie.
0 0
evzen evzen

evzen je offline (nepripojený) evzen

zdravím, chcem sa spýtať:
Požiadal som v tatrabanke o hypotéku vo výške 31 000 eur na dofinancovanie kúpy domu +nejaké drobné rekonštrucie, na ktoré je treba doložiť fotodokumentáciu, nie bločky, takže to je v pohode.
moj príjem spolu s manželkou, ktorá je na materskej dovolenke je 1 600 eur, chceme to na 20 rokov ...mesačná splátka vychádza cca 214 eur, v pobočke mi povedali, že tiež je to ok.
problém by mohol nastať so založenou nehnutelnestou, kedže je to dvojdom, ked su 2 vlastníci, každý má svoju parcelu a a naom nehnutelnest, to je tiež ok..., ale máme spoločný vchod aj dvor.....on má na svoj dom ťarchu + na alikvotnu čiastku pozemku t.j 1/2(on má uver a ťarchu v QUATRE).... ja si chcem dať založiť dom+svoju alikvotnu čiastku pozemku tiež 1/2 ...ale v tatrabanke, bude to tatrabanka akceptovať??...lebo skušal som to cez VUB a tam mi to zamietli, keďže vraj by potrebovali, aby bol celý dvojdom aj spoločný pozemok založeny vo VUB!!
tak ako???....potreboval by som to surne vedieť, kvoli časovej tiesni, kedže do konca mája musím predavajúcemu vyplatiť zvyšnú čiastku.

ďakujem
Naposledy upravil evzen : 05.05.10 at 21:39
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Erika686 Pozri príspevok
ani nam nechceli zobrat znalecky posudok , pretoze oni posielaju svojho znalca. Co nam samozrejme nemohla povedat, nie?
Mne neakceptovali posudok, ktory vypracoval ICH znalec !!
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

evzen Pozri príspevok
zdravím, chcem sa spýtať:
Požiadal som v tatrabanke o hypotéku vo výške 31 000 eur na dofinancovanie kúpy domu +nejaké drobné rekonštrucie, na ktoré je treba doložiť fotodokumentáciu, nie bločky, takže to je v pohode.
moj príjem spolu s manželkou, ktorá je na materskej dovolenke je 1 600 eur, chceme to na 20 rokov ...mesačná splátka vychádza cca 214 eur, v pobočke mi povedali, že tiež je to ok.
problém by mohol nastať so založenou nehnutelnestou, kedže je to dvojdom, ked su 2 vlastníci, každý má svoju parcelu a a naom nehnutelnest, to je tiež ok..., ale máme spoločný vchod aj dvor.....on má na svoj dom ťarchu + na alikvotnu čiastku pozemku t.j 1/2(on má uver a ťarchu v QUATRE).... ja si chcem dať založiť dom+svoju alikvotnu čiastku pozemku tiež 1/2 ...ale v tatrabanke, bude to tatrabanka akceptovať??...lebo skušal som to cez VUB a tam mi to zamietli, keďže vraj by potrebovali, aby bol celý dvojdom aj spoločný pozemok založeny vo VUB!!
tak ako???....potreboval by som to surne vedieť, kvoli časovej tiesni, kedže do konca mája musím predavajúcemu vyplatiť zvyšnú čiastku.

ďakujem
Myslim, ze nams sancu, ak mam byt uprimny, tak asi v ziadnej banke, pretoze vsetky banky na tychto veciach dost baziruju. A co sa tyka TB, tym bude vadit este aj to, ze mas na zeleno natretu branu...
0 0
evzen evzen

evzen je offline (nepripojený) evzen

tak zatial mi to predbežne schválil, len potrebovali ešte podpísanú kvitaciu z quatra, že sa quatro zbavuje záložného práva na nehnutelnost, ktorú idem kupovať.
Poskytol som im kvitanciu potvrdenú katastrom, kde je Z-ko, t.j že sa bude robiť v lehote do 60 dní výmaz všetkých ťárch.
Teraz čakam, či mi pustia peniaze aj na zaklade tejto potvrdenej kvitancie od katastra, alebo budú čakať až na "čistý"LV.....máte s tým nejaké skusenosti???
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
evzen Pozri príspevok
tak zatial mi to predbežne schválil, len potrebovali ešte podpísanú kvitaciu z quatra, že sa quatro zbavuje záložného práva na nehnutelnost, ktorú idem kupovať.
Poskytol som im kvitanciu potvrdenú katastrom, kde je Z-ko, t.j že sa bude robiť v lehote do 60 dní výmaz všetkých ťárch.
Teraz čakam, či mi pustia peniaze aj na zaklade tejto potvrdenej kvitancie od katastra, alebo budú čakať až na "čistý"LV.....máte s tým nejaké skusenosti???
Zrejme nie. Banky akceptuju dočasne založne pravo iba inej banky. Quatro je nebankovka.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Mne neakceptovali posudok, ktory vypracoval ICH znalec !!
No praveže na tom nie je nič divne. Znalec "iba"vypracuje ZP a stanoví hodnotu. Vsetky rizika spojene s nehnutelnostou on neovlada (sused rom, blizko skladka odpadu, technicky stav....atd).
0 0
evzen evzen

evzen je offline (nepripojený) evzen

duves Pozri príspevok
Zrejme nie. Banky akceptuju dočasne založne pravo iba inej banky. Quatro je nebankovka.
štatutárom je VUB-ka, aj založné právo mala VUB-ka, taktiež kvitancia prišla po hlavičkou VUB+všetky pečiatky VUB, o quatre ani slovo.....ináč duves , davno som ta nevidel na fore mtbiker.sk, kedy si sme aj spolu diskutovali, ale tam som pod iným nickom:-)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
evzen Pozri príspevok
štatutárom je VUB-ka, aj založné právo mala VUB-ka, taktiež kvitancia prišla po hlavičkou VUB+všetky pečiatky VUB, o quatre ani slovo.....ináč duves , davno som ta nevidel na fore mtbiker.sk, kedy si sme aj spolu diskutovali, ale tam som pod iným nickom:-)
Ano, Quatro ma preto tak postavene zmluvy, lebo matkou je VUB. Niekedy v roku 2004 to kupili. No ostatne banky to beru ako nebankovku. Aj ked vlastne Qutro vlastne predava ich produkt. Daju na to vyššiu maržu, asi odmenu a zisk pre sieť quatra a potom su hypoteky za 10%.

A si z MTBikera ako JoKo?
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

evzen Pozri príspevok
zdravím, chcem sa spýtať:
Požiadal som v tatrabanke o hypotéku vo výške 31 000 eur na dofinancovanie kúpy domu +nejaké drobné rekonštrucie, na ktoré je treba doložiť fotodokumentáciu, nie bločky, takže to je v pohode.
moj príjem spolu s manželkou, ktorá je na materskej dovolenke je 1 600 eur, chceme to na 20 rokov ...mesačná splátka vychádza cca 214 eur, v pobočke mi povedali, že tiež je to ok.
problém by mohol nastať so založenou nehnutelnestou, kedže je to dvojdom, ked su 2 vlastníci, každý má svoju parcelu a a naom nehnutelnest, to je tiež ok..., ale máme spoločný vchod aj dvor.....on má na svoj dom ťarchu + na alikvotnu čiastku pozemku t.j 1/2(on má uver a ťarchu v QUATRE).... ja si chcem dať založiť dom+svoju alikvotnu čiastku pozemku tiež 1/2 ...ale v tatrabanke, bude to tatrabanka akceptovať??...lebo skušal som to cez VUB a tam mi to zamietli, keďže vraj by potrebovali, aby bol celý dvojdom aj spoločný pozemok založeny vo VUB!!
tak ako???....potreboval by som to surne vedieť, kvoli časovej tiesni, kedže do konca mája musím predavajúcemu vyplatiť zvyšnú čiastku.

ďakujem
Ahoj,
skus SLSP, ja mam HU a mam zalozenu len cast nehnutelnosti a nebol s tym ziadny problem, dokonca to bolo v celkom slusnej dobe vybavene, zelezi vsak ci si ochotny zaplatit urychleny vkklad na kataster, tam je zdrzanie.S Tatrabankou nemam dobre skusenosti.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
No praveže na tom nie je nič divne. Znalec "iba"vypracuje ZP a stanoví hodnotu. Vsetky rizika spojene s nehnutelnostou on neovlada (sused rom, blizko skladka odpadu, technicky stav....atd).
No technicky stav by asi mal znalec zohladnit, lebo prave o tom je znalecky posudok. To ci je sused Rom, alebo v blizkosti smetisko asi tiez lepsie posudi na mieste znalec, ako rizikar v banke, ktora je 350 km od nehnutelnosti.

Vysvetlenie bolo take, ze to rizikar posudil z fotiek (ktore boli sucastou ZP). No - na tych fotkach bol okrem ineho bordel v pivnici, nejaka stara pohodena WC misa, na tom kopa handier - skratka bordel, za vypratanie ktoreho som nakoniec dal 4.000 Sk. Takze rizikar videl bordel a hned bol mudrejsi, ako znalec. Absolutny amaterizmus.

Inak - ta hra na macku a mys zo strany TB este stale pokracuje. Ked ma tam vidia s nejakym vacsim obnosom penazi, tak este ani nestihnem odist od prepazky, uz vyleti z kancelarie riaditel pobocky (asi tam maju na to pod stolom zvoncek do riaditelovej kancelarie) a taha ma za rukav na jednanie - vraj, ci nechem uver. Ukeca ma, ze treba vyplnit formular, ze za to nic nedame, a uvidime. Na to o tyzden volaju z centraly, ze si chcu overit, ci som naozaj ziadal o uver, ci niekto nezneuzil moje udaje. Tak im vravim, ze som de facto o nic neziadal, ale ze je pravda, ze som formular vyplnil, nakolko mi bol uver ponuknuty. Tyzden na to vola riaditel, ze bohuzial, ze uver neschvalili, ale ze z firemnych udajov vidno, ze sa nam situacia zlepsuje, ze ak to bude este jeden Q pokracovat, tak ze v lete nam ho daju. Smola je v tom, ze ak sa nam podari udrzat trend, tak asi pozicku napokon nebudeme potrebovat... Pravdu povediac, v inych bankach som neziadal casto o uver, ale na druhej strane sa mi este v zivote nestalo, ze by som v inej banke ziadal a nedostal, naopak, napr. poslednu hypoteku som rozbehol po odmietnuti v TB pre istotu v dvoch bankach, potom som musel jednu ziadost zrusit.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Este som zabudol, ze s vedenim uctov som v TB spokojny. Bezny platobny stym zvladaju dobre, to je ale jedine, co im ide.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
No technicky stav by asi mal znalec zohladnit, lebo prave o tom je znalecky posudok. To ci je sused Rom, alebo v blizkosti smetisko asi tiez lepsie posudi na mieste znalec, ako rizikar v banke, ktora je 350 km od nehnutelnosti.
O uvere rozhoduje rizikar, nie znalec. No na druhej strane treba povedať to, že banky chcu robiť všetko a vela. No nemaju na to ludi, zaplatenych (píšem o tom inde). Banka dnes prijme clovena priamo zo skoly bez praxe za 600 a kludne pustia preč ineho, čo je nespokojny po 3 rokoch s praxou s nie ovela vyssim platom. Vybojovať si plat v banke je velmi komplikovana vec. Priemerna živostnosť predajcu je zhruba 2-3 roky. Po pol roku sa šikovny clovek naučí vela veci a aj sa mu darí, no žiadať za to ocenenie je priskoro. Po 2 rokoch je to už zbytočne, firme ten clovek odviedol hodnoty, už ani pes po ňom neštekne. Už môže odisť. Potvrdili mi to viacerí, čo robili v predaji a naplňali ambiciozne plany.
0 0
evzen evzen

evzen je offline (nepripojený) evzen

duves Pozri príspevok
Ano, Quatro ma preto tak postavene zmluvy, lebo matkou je VUB. Niekedy v roku 2004 to kupili. No ostatne banky to beru ako nebankovku. Aj ked vlastne Qutro vlastne predava ich produkt. Daju na to vyššiu maržu, asi odmenu a zisk pre sieť quatra a potom su hypoteky za 10%.

A si z MTBikera ako JoKo?
s tým quatrom je to presne tak, ako hovoríš....na mtbiker. sk som ako"plukovník" :-)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

duves Pozri príspevok
O uvere rozhoduje rizikar, nie znalec. No na druhej strane treba povedať to, že banky chcu robiť všetko a vela. No nemaju na to ludi, zaplatenych (píšem o tom inde). Banka dnes prijme clovena priamo zo skoly bez praxe za 600 a kludne pustia preč ineho, čo je nespokojny po 3 rokoch s praxou s nie ovela vyssim platom. Vybojovať si plat v banke je velmi komplikovana vec. Priemerna živostnosť predajcu je zhruba 2-3 roky. Po pol roku sa šikovny clovek naučí vela veci a aj sa mu darí, no žiadať za to ocenenie je priskoro. Po 2 rokoch je to už zbytočne, firme ten clovek odviedol hodnoty, už ani pes po ňom neštekne. Už môže odisť. Potvrdili mi to viacerí, čo robili v predaji a naplňali ambiciozne plany.
Ano, to verim, v TB sa riaditelia pobociek striedaju asi raz rocne. No musim povedat, ze napriek tomu na pobockach som sa stretol v TB vzdy iba s velmi ochotnymi ludmi, myslim, ze robili vsetko, co bolo v ich silach. Problem TB je prave v tom, ze nedokazu zhodnotit klienta. Mozno je to problem bank vo vseobecnosti - na jednej strane naletia podvodnikom, dokonca s maskovanou identitou, na druhej strane ak maju cloveka, ktory zije od narodenia na jednom mieste, v jeho okoli je uz mnozstvo ludi, ktori s nim robili nejkay biznis a poznaju ho dobre, tak sa sin boja ist do nejakeho uveroveho vztahu, takze v podstate nevedia vyuzit, ze ho poznaju (teda - mali by ho poznat).
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
O uvere rozhoduje rizikar, nie znalec. No na druhej strane treba povedať to, že banky chcu robiť všetko a vela. No nemaju na to ludi, zaplatenych (píšem o tom inde). Banka dnes prijme clovena priamo zo skoly bez praxe za 600 a kludne pustia preč ineho, čo je nespokojny po 3 rokoch s praxou s nie ovela vyssim platom. Vybojovať si plat v banke je velmi komplikovana vec. Priemerna živostnosť predajcu je zhruba 2-3 roky. Po pol roku sa šikovny clovek naučí vela veci a aj sa mu darí, no žiadať za to ocenenie je priskoro. Po 2 rokoch je to už zbytočne, firme ten clovek odviedol hodnoty, už ani pes po ňom neštekne. Už môže odisť. Potvrdili mi to viacerí, čo robili v predaji a naplňali ambiciozne plany.
S tým nič nenarobíš.
Ak to nevieš, tak to čo popisuješ, je základná personálna politika každej veľkej firmy. Treba ísť o dúm dál.
Teraz ak máš vo svojej firme (nazvime ju A) plat 750 € po troch rokoch a plánovanú obmenu 3 roky, netreba očakávať postup na vyššie miesto, na to vyššie miesto príde niekto z vonku (z firmy B).
Ty musíš pohľadať firmu B alebo aj C a až si ju nájdeš, musíš dať firme A výpoveď. Následne nastúpiš trebárs do firmy C za 1200 € na mesiac. (od začiatku je jasné, že plánuješ nájsť do roka, dvoch aj budúcu firmu D,E,F) pravdepodobne za 1650 € alebo aj 3500 €
------------------------------
Je iná doba - neplánuj skapať na jednom mieste, lebo tam naozaj skapeš.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
S tým nič nenarobíš.
Ak to nevieš, tak to čo popisuješ, je základná personálna politika každej veľkej firmy. Treba ísť o dúm dál.
Teraz ak máš vo svojej firme (nazvime ju A) plat 750 € po troch rokoch a plánovanú obmenu 3 roky, netreba očakávať postup na vyššie miesto, na to vyššie miesto príde niekto z vonku (z firmy B).
Ty musíš pohľadať firmu B alebo aj C a až si ju nájdeš, musíš dať firme A výpoveď. Následne nastúpiš trebárs do firmy C za 1200 € na mesiac. (od začiatku je jasné, že plánuješ nájsť do roka, dvoch aj budúcu firmu D,E,F) pravdepodobne za 1650 € alebo aj 3500 €
.
90% rozhovoru s personalistom je prave historia a priebeh zamestnani uchadzača o miesto: dovody odchodov od inych zamestnavatelov, čo sa nepacilo a blabla bla.

------------------------------
jar88 Pozri príspevok
Je iná doba - neplánuj skapať na jednom mieste, lebo tam naozaj skapeš.
Teraz situacia priliš nepraje takym zmenam.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
90% rozhovoru s personalistom je prave historia a priebeh zamestnani uchadzača o miesto: dovody odchodov od inych zamestnavatelov, čo sa nepacilo a blabla bla.

------------------------------

Teraz situacia priliš nepraje takym zmenam.
Duves, sú tu dve hlavné kategórie zamestnancov.
Potrebný a trpený zamestnanec.
Jedni idú s platom hore a druhí dole.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať