Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver z TATRABANKY

Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Duves, sú tu dve hlavné kategórie zamestnancov.
Potrebný a trpený zamestnanec.
Jedni idú s platom hore a druhí dole.
Ja ale nesuhlasim.
Prave ludia čo su potrební, tak im nejde plat hore.
A opačne, tí, ktorí "nechýbajú" cez dovolenku, PN ...atd, tak im ide plat hore.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Ja ale nesuhlasim.
Prave ludia čo su potrební, tak im nejde plat hore.
A opačne, tí, ktorí "nechýbajú" cez dovolenku, PN ...atd, tak im ide plat hore.
Neviem, ja poznám len takých, čo im ide plat hore. (po stovkách €).
Dokonca aj takých čo sa o tisícke odmietajú baviť. (nedajú sa pretiahnuť)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Neviem, ja poznám len takých, čo im ide plat hore. (po stovkách €).
Dokonca aj takých čo sa o tisícke odmietajú baviť. (nedajú sa pretiahnuť)
Každý (asi) pozname ina stranku personalistiky.
Poviem ti aktualny priklad. Pred x rokmi sme ja s jednou kolegynou odisli z banky A (schvalovanie uverov) do banky B (schvalovanie úverov a metodika). Ona predtym robila v banke X, ja tie zasa Y. Ona robila riaditelku pobočky dlhe roky, ja s uvermi. Nedavno banka A fuzovala s bankou B. Kolegyna sa potrebuje vratiť po MD a tvrdia, že nemaju pre ňu prácu pri schvalovani uverov a ani na metodike. Ze to pravdepodobne vyzera na pracu na pobočke ako klientsky pracovnik. Pre byvalu riaditelku pobočky!

Nie , jardo, nie je to tak ako píšeš. Dobre miesta su dnes o znamostiach. Už som sa stretol s takym typkom, čo za dvojnasobvny plat ako ostatni na metodike chodil "spávať" do prace. Až ho nevyhodil clovek, čo ho prijimal. Je mi na grc zo slovenského trhu práce a z tych pomerov, čo tu vládnu.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Neviem, ja poznám len takých, čo im ide plat hore. (po stovkách €).
To budu asi títo šmejdi:
http://ekonomika.idnes.cz/lovci-mana..._ekonomika_abr
0 0
evzen evzen

evzen je offline (nepripojený) evzen

duves Pozri príspevok
Zrejme nie. Banky akceptuju dočasne založne pravo iba inej banky. Quatro je nebankovka.
DUVES...tak z TB mi dnes volali, že už je H.úver schválený:-), zajtra podpisujeme úverové zmluvy.
Uvidím , či budú akceptovať tú kvitanciu potvrdenú katastrom, kedže na webstranke katasterportal je ešte uvedené, že je tam ťarcha, ktorú som už dávno splatil - vyčistil(podla kupnej zmluvy).
Dnes som volal na kataster, fyzicky LV už je čistý, takže ak bude treba dva 8 eurové kolky a ide sa:-)....na webe to bude až o týždeň:-(
Dnes som volal kamaratovi do VUB-ky, že ako je to u nich a tam vraj potrebujú čisté LV, pokiaľ hypoteka nezahrna aj splatenie ťarch , čo v mojom pripade nie je, kedž ja som ťarchy splatil z vlastných zdrojov....tak uvidím, ušetril by som aspon 16 éčiek:-)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Gratulujem!
0 0
evzen evzen

evzen je offline (nepripojený) evzen

tak, uver síce schválený, ale až dnes sa mi podarilo "vyčistiť" aj formálne LV, Tatrabanka už tam má plombu.Taktiež dnes odišli do centrály TB všetky ostatné doklady( čisté LV, kvitancie) aby mohli "čerpári" pustiť peniaze.......
Za aké obdobie by mi mohli prísť peniaze na účet??

Dík.
Naposledy upravil evzen : 26.05.10 at 11:42
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

My sme sa rozhodli tiez pre americku pozicku z banky "najlepsi idu za nami", ziadost mame podanu uz dva tyzdne a presne ako opisuje CodeLee, ziadaju v pondelok moj vypis z registra, po odoslani v piatok manzelov. Buduci tyzden to bude urcite dalsi vypis a ak to takto bude pokracovat, nedopracujeme sa k zaveru ani do Vianoc.
Nerozumiem preco si ich nevyziadaju hned pri ziadosti, ked dobre vedia, ze ich budu potrebovat? Neponahlam sa s nicim, ale tento pristup sa mi zda jemne povedane neodborny.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jana1030 Pozri príspevok
My sme sa rozhodli tiez pre americku pozicku z banky "najlepsi idu za nami", ziadost mame podanu uz dva tyzdne a presne ako opisuje CodeLee, ziadaju v pondelok moj vypis z registra, po odoslani v piatok manzelov. Buduci tyzden to bude urcite dalsi vypis a ak to takto bude pokracovat, nedopracujeme sa k zaveru ani do Vianoc.
Nerozumiem preco si ich nevyziadaju hned pri ziadosti, ked dobre vedia, ze ich budu potrebovat? Neponahlam sa s nicim, ale tento pristup sa mi zda jemne povedane neodborny.
Aky vypis? Z registra trestov?
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

Vypis zo zahranicneho uveroveho registra.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
O tom neviem nič z inych bank, aby sa take dačo požadovalo u nas. Ty si žila v zahraničí? Prečo to TB požadovala?
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

Ja v zahranici zijem, ale ved to vedeli od zaciatku, manzel nedokladuje prijem, tolko cavik mi nerobila ani cudzinecka policia tu, ked som prisla pred strnastimi rokmi. Ostatne po vyjadreni banky.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak už to mam overene. Mam kolegynu, čo prisla ku nam z menovanej banky. No fakt sila to žiadať pri hypoteke. Ved je tam nehnutelnosť. Inak nechapem, ako sa tolko ludi necha presvedciť na ich uver/y, pretože uvedena banka patri k najdrahsím.
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

Preco najdrahsi? Mne sa zdala hypoteka vyhodna, ponukaju urok 4,1 %, popritom pozaduju otvorit si u nich ucet, za ktory platis 5 Eur mesacne. Spracovatelsky poplatok je max. 250 Eur, ktory mozes zaplatit z uveru. K tomu samozrejme poistenie, pocitam max. 18 Eur, ktore si platim tak, ci tak, zrusim staru zmluvu a necham sa poistit u nich na novu. Uvidime aky urok bude po fixacnom obdobi. Okrem toho mozes uver splatit predcasne, min. trojnasobnu splatku, max. 20% z uveru.
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

Ahojte! Konecne sme sa dopracovali dalej, uver mame schvaleny, sice urok o pol percenta vyssi, ako sme predpokladali,ale da sa.
Teraz sa nechame prekvapit, ake podmienky budu v uverovej zmluve!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jana1030 Pozri príspevok
Teraz sa nechame prekvapit, ake podmienky budu v uverovej zmluve!
Podmienky v uverovej zmluve? No take iste ako v tisickach pripadoch pred vami. Banka nerobí podmienky podla toho, ako si to žela klient.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Jana1030 Pozri príspevok
Ahojte! Konecne sme sa dopracovali dalej, uver mame schvaleny, sice urok o pol percenta vyssi, ako sme predpokladali,ale da sa.
Teraz sa nechame prekvapit, ake podmienky budu v uverovej zmluve!

teraz sa hlavne pripravte na zmenu z vazeneho klienta na dlznika
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Jana1030 Pozri príspevok
Ahojte! Konecne sme sa dopracovali dalej, uver mame schvaleny, sice urok o pol percenta vyssi, ako sme predpokladali,ale da sa.
Teraz sa nechame prekvapit, ake podmienky budu v uverovej zmluve!
To myslíš vážne? Máte schválený úver a netušíš, čo bude uvedené v úverovej zmluve - aké podmienky?!
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

Oliwa Pozri príspevok
To myslíš vážne? Máte schválený úver a netušíš, čo bude uvedené v úverovej zmluve - aké podmienky?!
My mame sice uver schvaleny, ale uverovu zmluvu sme este nepodpisali.
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

duves Pozri príspevok
Podmienky v uverovej zmluve? No take iste ako v tisickach pripadoch pred vami. Banka nerobí podmienky podla toho, ako si to žela klient.
Ja nehovorim, ze robi podla toho, ako si to zela klient, ale mensie rozdiely su medzi zmluvami, mne sa jedna hlavne o to, aby sme nemuseli pytat suhlas banky pri prenajati bytu.
Co ma potesilo, nemusime cakat na vklad tarchy, staci potvrdenie z podatelne, takze len plomba. Inak by sa vyplatenie predlzilo este o dalsi mesiac. To napriklad tiez zavisi od schvalovatela, mohol ziadat aj tarchu na LV.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať