Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver z TATRABANKY

Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Hypotéky zlacneli a priblížili sa eurozóne


Od propagovaných cien začínajúcich sa trojkou je realita stále ďaleko

Hoci sa priemerné sadzby nových úverov reálne nedostali k 3,75 percenta a už vôbec nie k trom percentám, ktoré sa niesli mediálnym priestorom, i tak do konca roka klesali citeľne až k 4,68 percenta (pri najčastejšie využívanej fixácii do päť rokov). V lete boli ešte o trištvrte percentného bodu vyššie.
http://financie.etrend.sk/banky/hypo...-eurozone.html
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak to vyzera na rast úrokov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Časom to bude lepšie, treba počkať, až sa zobudí Joe.
----------------------------------------------------
Joe je vojakom americkej armády. Má svoju pokojnú prácu v sklade, kam nikto nechodí. Už len čaká, až pôjde do dôchodku. Lenže pre svoje schopnosti alebo skôr pre svoju úplnú priemernosť je vybraný do tajného vládneho projektu. Je zmrazený a za rok má... byť pustený zase medzi ľudí. Avšak projekt je zrušený a nikto si na milého Joea ani nespomenie. Vypustitený medzi ľudí je až v roku 2505 ako najmúdrejšia osoba na planéte. Krajina je v rozpade, inteligencia je na úrovni retardov a nič nefunguje, ako má. Je povolaný, aby vyriešil problémy a dal ľuďom nádej, jedlo a poriadok.
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

Zdravím,

chcem sa len opýtať či mi niekto náhodou nebude vedieť povedať čo znamená na výpise z účtu "zapocit.-garant" suma je mínusom. môže to súvisieť s úverom?

Ďakujem
0 0
illusion illusion

illusion je offline (nepripojený) illusion

ahojte. Financna poradkyna mi poradila aby som cerpala uver z TB. mam uz rezervovany byt v realitke,kde som zaplatila zalohu a mam mesiac na to aby som vyplatila peniaze. Chcem sa opytat ci to v TB stihnem. Potrebujem este ohodnotit nehnutelnost, TB ma asi interneho znalcu. Za aky cas pride byt ohodnotit? A ked uz budem mat vsetky potrebne dokumenty za aky cas pridu peniaze na ucet? vo VUB to dvaja znami mali do troch dni............Dakujem za radu
0 0
evelin123 evelin123

evelin123 je offline (nepripojený) evelin123

Tb je najhorsia na hypotekarne uvery.Stale si nieco najdu co este nie je v poriadku a nakoniec z toho aj tak nic nie je a neudaju ani dovod.
0 0
evelin123 evelin123

evelin123 je offline (nepripojený) evelin123

a znalec z TB ohodnotil nehnutelnost ledva na 30.tis.e.a potom sme si zavolali druheho znalca a ten na 3,5mil sk.takze tolko o TB!otras!
0 0
adis_benji adis_benji

adis_benji je offline (nepripojený) adis_benji

ahojte,

tak isto som zhanal najlepsiu banku pre hypoteku a dosiel som k zaveru ze VUB vychadza ako No.1

TB - ani sa so mnou nebavili kedze som zamestnancom v zahranici
CSOB - banka potrebovala dokladovanie kadzeho centa pri moznosti uveru so statnym prispevkom.
0 0
evelin123 evelin123

evelin123 je offline (nepripojený) evelin123

to zalezi na tom v akej banke ziadas my sme mali tento isty problem doniesli sme potvrdenie aj od starostu aj vsetko ale na katasri to aj tak nezapisali ze sa to neda a na garaz sa supisne cislo ani nedava.takze je to otazka banky niekde to vadi niekde zas nie
0 0
illusion illusion

illusion je offline (nepripojený) illusion

Tak to ohodnotenie je riaden rozdiel. A ked pride znalec z TB a ohodnoti mi to na malo peniazi mozem rychlo odstupit a ist ziadat do inej banky???
0 0
evelin123 evelin123

evelin123 je offline (nepripojený) evelin123

Bastian Pozri príspevok
A ako to je ak je vedla domu postavena garaz, ktora na mape z katastra nie je zakreslena - je postavena bez stav. povolenia. Mozu nastat nejake komplikacie, prip. zamietnutie ziadosti o uver? Mate taketo skusenosti?
Dakujem

najlepsie je ked ta garaz ti nefiguruje ani v znaleckom a nikdy nam to zakreslili na geometricky plan a natom to zlihalo lebo ti to kataster nezapise na lv
0 0
illusion illusion

illusion je offline (nepripojený) illusion

A za aky cas sa vyjadria ze uver neschvalia????
0 0
evelin123 evelin123

evelin123 je offline (nepripojený) evelin123

illusion Pozri príspevok
Tak to ohodnotenie je riaden rozdiel. A ked pride znalec z TB a ohodnoti mi to na malo peniazi mozem rychlo odstupit a ist ziadat do inej banky???

tak my sme odisli a poziadali inde da sa to..bol u nas ten ich znalec..a pytali sme sa ze ako to vyzera a on ze no ledva na milion a samotne pozemky maju podla vsetkych inych znalcov 1.5mil sk.ked pojdes ziadat do inej banky moze bbyt problem ze ti raz zamietli, ale oni si zistia dovod preco zamietli a pokial je to nevysporiadane dedicstvo napr,alebo nieco co sa da vyriesit tak mozes kludne skusat aj v druhej banke
0 0
evelin123 evelin123

evelin123 je offline (nepripojený) evelin123

illusion Pozri príspevok
A za aky cas sa vyjadria ze uver neschvalia????

nas TB natahovala dobre dlho po 2tyzdnoch ked sme cakali nato ci je uver schvaleny nasli zas dalsi dovod preco nie a co este potrebuju nepovedia to naraz!!!!takto sa to dookola tahalo aj s katastrom 4mesiace a nakoniec sme odisli
0 0
illusion illusion

illusion je offline (nepripojený) illusion

a aky je vas nazor: chcem ziadat o 42 000 euro, chcem zalozit byt ktory ma hodnotu tak 52 000 euro. Moj prijem priemerny za posledne 3mesiace vysiel 801euro. mam 25rokov, nemam deti a ziadne ine zavazky. Daju mi takyto uver ci mam rozmyslat o znizeni sumy? lenze ak znizim sumu nebudem mat financie na rekonstrukciu. Co si o tom myslite prosim vas????
0 0
evelin123 evelin123

evelin123 je offline (nepripojený) evelin123

Leonka1 Pozri príspevok
Bastiánovi - o garáži:
Ak garáž nie je v KÚ ako stavba, je možné zájsť na Obecný /mestský úrad/ úrad
požiadať o vydanie súpisného čísla / legalizovať stavbu/ , túto listinu stačí zaniesť na KÚ a oni stavbu zapíšu na LV.

no nam to tak nazapisali lebo nie je vlastnik zapisany a na garaz sa sup.cislo nedava!!!!!
0 0
adis_benji adis_benji

adis_benji je offline (nepripojený) adis_benji

Illusion,

ak ma naozaj tvoj byt hodnotu 52000 E, byt je poisteny, napisany na teba a ty chces brat spominanu sumu 42 000 E - mas priemerny mesacny prijem 801 E, pracovnu zmluvu na dobu neurcitu,nevidim problem preco by ti nemali dat hypoteku aj so statnou dotaciou.
0 0
illusion illusion

illusion je offline (nepripojený) illusion

Byt je poisteny, ale nie je moj, je mojej mamy. Ale mam od nej splnomocnenie ze ho mozem zalozit na ucel ziskania uveru. Bude to problem?
0 0
adis_benji adis_benji

adis_benji je offline (nepripojený) adis_benji

...nie...
0 0
Peter Klimo Peter Klimo

Peter Klimo je offline (nepripojený) Peter Klimo

ja mam dost cerstvu skusenost a aj varovanie pre pripadnych dalsich zaujemcov - z VUB:
asi pred mesiacom ma pani veduca pobocky vub v arkadii v trnave oslovila ze mi vie vybavit velmi dobru urokovu sadzbu - v mojom pripade 4,29%. nasledne sme zacali vybavovat nalezitosti - chcel som uverom prefinancovat kupu pozemku. tak som si vybavil zmluvu o zmluve (kde ma pani veduca dotlacila k tomu aby som tam uviedol ze platba pojde z VUB banky cez HU), dokumenty z katastra, prisiel mi odhadca. dovtedy vsetko ok....
prisiel mi domov paradny certifikat kde mi banka slubuje ze urok urcite bude 4,29. s pani veducou sme uzavreli gentlemansku dohodu ze si otvorim bezny ucet, kedze banka bola ku mne taka velkorysa....
az prisiel den podpisu uverovej zmluvy... prisiel som do banky, po zaverecnej, obetava pani veduca ma cakala s dokumentami, usmevy, komplimenty.... a na podpis ma cakala uverova zmluva kde bolo hrubym pismom zvyraznene 4,79 % !!!
razne som sa ohradil ze nechapem o co ide. pani veduca drzo oznamila ze banka mi mierne, ale len fakt mierne zdvihla urokovu sadzbu, pretoze bla bla bla bla... milion pseudoargumentov...
teraz mam podpisanu zmluvu o zmluve a par dni aby som si nasiel serioznu banku, ktora si nerobi z klientov dobry den. inak ma caka pokuta, kedze peniaze na prefinancovanie kupy pozemku nemam..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať