Zavrieť

Porady

Oslobodenie od dane

Ahojte poradaci, termin na podanie DP sa blizi a ja mam este zopar nevyriesenych otazok. Budem rada, ak mi niekto poradi. Platca DPH predal osobne auto oslobodene od DPH podla § 42 zak. V DP som nenasla riadok, na ktory sa vztahuje tento §, tak prepokladam, ze sa tam nemusi uvadzat vobec?
Zaroven predal cast budovy, ktora bola zapisana v obchodnom majetku a uplatnoval z nej odpisy. Fakturu vyhotovil bez DPH podla § 38 a sumu uvedie do r. 06 a aj 05 v DP. Dufam, ze zatial je to spravne. PLS, hrozi mi pri tychto oslobodenych plneniach koeficient?
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ermon Pozri príspevok
No ja to chápem takto:
1. os. vozidlo samozdaní, ale nemá nárok na odpočet
2 a 3. vozidlo samozdaní a má nárok na odpočet, nie? Hm...
čo sa týka 2. a 3. auta, tak to s tebou suhlasím....

ale čo sa týka 1. auta, tak to som sa informovala asi na všetkých DÚ na západnom slovensku a dopracovali sme sa k verdiktu, že ho kupi bez DPH (ako VNZD) a zaradí si ho do evidencie majetku. to je všetko. žiadne samozdanenie..... takže
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Môj osobný názor:
Živnostník by ušetril, ak by jedno auto kúpil do podnikania na svoje IČ DPH nemecké a dve ojazdené autá by kúpil ako obyčajný občan iného ČŠ so 16% nemeckou DPH.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ermon Pozri príspevok
Môj osobný názor:
Živnostník by ušetril, ak by jedno auto kúpil do podnikania na svoje IČ DPH nemecké a dve ojazdené autá by kúpil ako obyčajný občan iného ČŠ so 16% nemeckou DPH.
to je sice fajn, ale ja už musím riešiť to, čo urobil.... takže toto mi nepomôže....
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

PLS, mozete mi niekto vysvetlit, kedy sa na mna vztahuje par. 54 zakona o DPH? Ak budovu v jednom roku kupim a hned v nasledujucom ju predam, alebo je tam ta lehota 10 rokov? "Platitel upravi odpocitanu dan...." Jedna sa o DPH pri obstarani budovy alebo aj o odpocitanu DPH zo vsetkych dokladov, ktore so stavbou suviseli?
Naposledy upravil martina100 : 26.04.07 at 06:23 Dôvod: doplnenie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať