Zavrieť

Porady

AUTO V JU

Začínam účtovať v JU, preto prosím o radu.
Auto kúpené v 4/2004. Začiatok podnikania v 6/2004. Auto vložené do podnikania. Ako to urobiť? Zaučtovať faktúru cez penažný denník ,aj ked je z apríla, alebo ho len evidovať v hmot. majetku. Ako zaučtujem odpisy do nákladov ?
Dakujem za odpoved.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Vyraď ho vtedy, keď je treba, keď je pokazený, nefunkčný, opotrebovaný atď. Jednoducho ho vyraď, sprav zápis že z dôvodu.... sa vyraďuje z firmy, podpis a hotovo.
Ak by to bolo niečo drahšie nad 10.000-20.000 /odhad/ možno by bolo dobré aj nejaké stanovisko opravára s razítkom, že oprava by bola nerentabilná atď...
Koberčeky a zásterky do auta nie je tech. zhodnotením, podlieha to bežnému opotrebovanie, ja to dávam do réžie.
Pekný večer...
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Závierka JU roku 2007, združenie podnikateľov.
Jeden z podnikateľov vložil do podnikania os.auto staré 7 rokov, ale ani zápis ani vklad do majetku som nenašla. V nákladoch je za auto benzín,poistka,daň z MV,opravy.
Môžem k 31.12.2007 zaradiť auto do majetku?
V akej sume?
Neodpisujem?
A ako by mal vyzerať spísaný vklad podnikateľa do majetku?
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

K 31.12.2007 zaradiť je už neskoro. Počas roka uplatňoval náklady, ktoré poukazujú, že išlo o firemný majetok. Zaraď ho k 1.1.2007, ak boli náklady počas celého roka. Auto staré 7 rokov neodpisuje.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Ďakujem za odpoveď.
Ešte sa chcem spýtať, či musí byť v TP prepísané auto z FO na IČO združenia? To neviem k 1.1.2007...
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Nie , nemusí. Či je auto na IČO alebo RČ, stále je to tá istá fyzická osoba. Môže ho vložiť do podnikania. Problém je ak ide o auto na leasing, vtedy treba na IČO, ak ho chce do nákladov.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Jarka 1 Pozri príspevok
Nie , nemusí. Či je auto na IČO alebo RČ, stále je to tá istá fyzická osoba. Môže ho vložiť do podnikania. Problém je ak ide o auto na leasing, vtedy treba na IČO, ak ho chce do nákladov.
Ďakujem.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Ešte by som sa chcela vrátiť k tomu autu. SZČO vloží do podnikania v r.2007 7 rokov staré auto. V akej hodnote?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

karcoolka1 Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela vrátiť k tomu autu. SZČO vloží do podnikania v r.2007 7 rokov staré auto. V akej hodnote?
... v nulovej.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

karcoolka1 Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela vrátiť k tomu autu. SZČO vloží do podnikania v r.2007 7 rokov staré auto. V akej hodnote?
Tak ako píše Anja v nulovej, pretože ty ako osoba ho máš vo vlastníctve už 7 rokov a OA sa odpisuje 4 roky. Keby si kúpila od niekoho aj 15-ročné auto napr. za 50 tis. tak by si ho odpisovala 4 roky, lebo pre teba je to nové auto, ktoré si doteraz nevlastnila
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Ďakujem za vysvetlenie. Konečne to chápem.
0 0
šromo šromo

šromo je offline (nepripojený) šromo

auto a živnostník - večná téma
Paušálne náhrady na vlastné auto sú pomerne výhodnejšie ako skutočné na firemné. ZSČO má firemné os.auto, ktoré v roku 2006 doodpisovala. Myslím, že ho s čistým svedomím môže k 1.1.2007 vyradiť z majetku firmy, používať ako vlastné a uplatňovať si naň "kilometrovné" náklady.
Alebo sa mýlim
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať