Zavrieť

Porady

Zmluva o ved.účtovníctva - ako ukončiť?

Ahojte,

ja mam opacny pripad.. nie ako najst noveho klienta ale ako sa ho co najskor, bezbolestne a k spokojnosti oboch stran zbavit...

tak vam popisem moju situaciu /prepacte ak to miestami bude moc rozpisane, ale momentalne pisem v citovom rozpolozeni co suvisi s mojim problemom/:

Dlho som si nevedela najst zaujimavu pracu /ucto/ a ked uz som bola rozhodnuta zrusit zivnost, tak mi z cista-jasna spadla vyborna ponuka. Jasne ze som ju vzala. Som vdacna za taku moznost, kt. sa mi dostalo. Je to velka firma, o robotu neni nudza, kolkokrat si beriem uctovanie na domov... Vela som sa tu naucila, ale zistila som, ze toto neni to prave orechove... dovodov je viacej... Jednym z hlavnych dovodov je prave neustala praca a nemozem si dovolit ist na dovolenku /myslim tym oddychnut si, neznamena to hned pobyt pri mori/ na 2 tyzdne.. pretoze neni nikoho, kto by ma za to obdobie zastupil. Dalsim je hardwarove a softwarove vybavenie. Ked potrebujem robit vo viacerych programoch, co aj musim, pretoze uctovny program je tu uplne neschopny, tak vypocitavam vselico pomimo, ked taham vypisy z banky, skoro nic ine nejde, nakoniec sa ta banka ani nedotaha, musim ju potom rucne dat dospracovavat... denne je tu aj 30stranovy vypis... slubovali automaticke parovanie ale to nikdy nepojde... tak nahadzujem rucne /rocne je to cca 40tis pohybov/... sedim v budove, kt. je z unimobuniek /nieco takeho, nie murovane/ a kancelariu mam urobenu z casti, kde je sklad a spolu so mnou tu sedi fakturant... takze pracne nahromadene teplo ide von kazdu chvilu a ci je zima alebo teplo vonku, tak vnutri je neskutocna zima, ani halogenove vykurovanie mi moc nepomaha... su tu dvaja sefovia, kt. sa nevedia skoro nikdy dohodnut, jeden vam povie tak,druhy tak... konatel je v pohode ten druhy nie, vecne si na mna nieco vymysli /nesadli sme si ako ludia/ a chodi doslova zalovat mojmu sefovi ... este ani raz neprisiel s niecim za mnou ale rovno za nim...

pre vysvetlenie... robim externe pre uctovnu firmu, ja fakturujem uctovnej firme a ona fakturuje tejto firme, kt. robim ucto. takze vidim aj kolko fakturuju. A ked si este porovnam, kolko toho urobim ja a kolko oni /"len" mzdy, ale to komplet nachystane podklady nahodia do softu/ a kolko platia im a kolko oni mne....

V marci som dostala novu ovela zaujimavejsiu ponuku z inej firmy. Kedze mam v zmluve 3-mesacnu vypovednu dobu, tak oficialne tu koncim ku 30.06. Lenze v novej firme by ma uz chceli mat dlhsie, pripadne cca od 13.00-18.00 kym sa tam vsetko ponahadzuje, pretoze sa tam cely marec nic neuctovalo a maju tiez vela dokladov. A tu nastava moj problem.... bolo mi povedane, ze si mam zacat robit dochadzku a ze tu /stara firma/ mam byt 8 hodin a ked budem chciet volno tak oni uznaju za vhodne kedy.... ja som z toho uz zufala... uz tu proste nechcem byt a neumoznia mi ani byt do tej 13tej.. pritom v zmluve o pracovnom case alebo o odpracovanych hodinach nic nie je....

Pripada mi to, akoby firma chcela vyuzivat vyhody zo zmluvy so zivnostnikom ale chovat sa mam ako zamestnanec... proste tomu nerozumiem..

No a k tomu vsetkemu to uz zacina prekazat mojmu priatelovi, pretoze som v praci dost dlho a este aj doma robim a ak doma nerobim, tak po prichode domov uz nevladzem nic urobit... teda v priebehu tyzdna stihnem akurat tak riady umyt, ak nejake su, ale na varenie nemam cas...

ak to je banalny problem, tak mi prepacte, ale uz neviem, komu to povedat, aby ma pochopil, pripadne poradil ako dalej... dakujem za cokolvek...
Usporiadat
claude claude

claude je offline (nepripojený) claude

andreaS Pozri príspevok
ak by niekoho zaujimalo tak len doplnim novy stav:

mam skoro ukonceny druhy mesiac vypovednej doby... nastala nova skutocnost a to, ze sa mi stal uraz (s chrbticou) a skutocne som musela byt na PN-ke, kt. som teraz po troch tyzdnoch ukoncila... avsak doktorka mi zakazala pracovat v zime (kt. tu je aj ked je vonku 35 stupnov)...

no a momentalne nemam zaplatenu fakturu za april, kt. ma zmluvne stanovenu splatnost na 13.teho .... mam sto chuti odist a kym nebude uhrada na ucte tak ani sa tu neukazat...
Ak máš v zmule daný presný termín výplaty ani oni ho nesplnili, máš dôvod
na okamžité zrušenie(ako máš takéto porušenie zmluvy zakotvené v podpísanej zmluve.) Každopádne by som písomne upozornila na ich neplnenie a dodala z toho dôvodu ukončenie zmluvy ak oni si nesplnia svoju povinnosť.
Držím palce.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

A je to tu zas... zas maju daky problem... ja uz neviem, ako im to po lopate povedat, vysvetlit... nemam problem dat sa na tu PN-ku znova a to mozem byt velmi dlhodobo... a kedze nejavia zaujem najst nejaku slecnu, kt. by to prevzala, tak moj problem to nie je... dnes ma prist po dvoch mesiacoch druha uchadzacka... predpokladam ze zbada tie podmienky tu a zdupka hned ako otvoria dvere... keby mne najskor ukazali, kde budem robit, tak tu zmluvu s nimi nepodpisem..

znova "krasny" telefonat, ze preco tam nesedim, ze tam mam byt 8 hodin a ine bla bla bla... tak som znovu porozpravala, ze som zivnostnik, a ked mam viac zakaznikov, tak idem tam, ze sa nikomu nemusim zodpovedat, ze idem do mesta, pytat si povolenie, ci vobec mozem... a ak sa mam chovat ako zamestnanec, tak ma mali prijat na pracovnu zmlvu... alebo, ked uz sa mam chovat ako zamestnanec, tak cely minuly rok plus teraz do maja som nebola ani jeden jediny tyzden v kuse na dovolenke bez nejakeho vyvolavania... tak mam v podstate 20dni z minuleho roka plus polovicu z tohto.. tak ak chce, tak si ich mozem vybrat teraz a do konca juna nepridem ... tak zrazu, ze preco som si dovolenku nepytala minuly rok, ze som mala zavolat a povedat, ze o mesiac idem na dovolenku... tak odznova ako taky verglik.. ze to sa tu takto neda, tu to ide momentalne podla stavu prace, mozem ist teraz alebo buduci tyzden, o mesiac si naplanovat nemozem lebo sa to jednoducho neda a terminov je tu po milu jarmilu, do 5. podklad pre mzdy, do 10. poslat vyplaty, 15. statistika, 25. dph.. tak kedy mam mat volno ked neexistuje clovek, kt. by ma tu na tyzden-dva zastupil????

no ani z voza ani na voz...

ale zas vytiahol, ze jemu hori pod zadkom a ked o tuto pracu pride, tak sa o to bude zaujimat.. zrejme mal na mysli nejake financne postihy voci mne...

tak idem za pravnikou aj s jeho zmluvou o vedeni uctovnictva, nech viem, na com som, co si mozem dovolit...

ja som tak znechutena, ze az... normalne mam hned zrana pokazeny den... a zastavuje sa m mozog nad takymito ludmi..

viete, ono najhorsie na tom je, ze vo firme kt. vediem uctovnictvo su dvaja sefovia... jeden je skvely, komunikuje so mnou ked je spokojny aj nespokojny ale riesi to hned so mnou bez mojho sefa... ten druhy je taky, ze je problem, ja o nom nevie a hned ide za mojim sefom zalovat, ze co neni, co je zle, ze hento neni uhradene, to bolo uhradene neskor... a mne to zavola moj sef a uz som ako debil... ako mam pre boha vediet, ze je problem, ked mi ho nepride povedat on??? alebo druhy extrem, ak uz pride za mnou ze je problem, ja mu vysvetlim, ako to naozaj je, pretoze on si upomienky ani nejake pokuty necita a hned potom zavola mojmu sefovi, ze nebolo uhrade clo i ked som mu ukazala vypis z banky, ze to bolo uhradene v termine... on ma proste v ruke upomienky a hotovo... to sa mozem aj na hlavu postavit, s nim sa proste neda...

nech uz je 30.06. a ja mam odtialto svaty pokoj...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a je to tu znova.... bohuzial v dalsej firme.... ja sa uz citim ako neschopna...

Potrebujem surne odist z terajsej firmy (tiez na zivnost). V zmluve mam 2 mesacnu vypovednu dobu. Ale je tam uvedene, ze mam byt vo firme aspon 2h denne.

Robotu vykonavam v ich priestoroch, na ich pocitaci, na ich programe s ich kancelarskymi potrebami.

Nedalo by sa napadnut v zmysle zakonnika prace, ze uz sa jedna o zavislu cinnost alebo tak nejak?

Chcela by som dokoncit len rok 2007 pretoze robit uzavierky a zaroven uctovat novy rok je nemozne.... je to mozne ale pre dve uctovnicky, nie pre mna samu.

pozn.: idem este presne vykutrat zmluvu a pripadne ju sem znova suchnem. tato uz nie je tak jednoducho napisana ako s predchadzajucou firmou.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

andreaS Pozri príspevok
a je to tu znova.... bohuzial v dalsej firme.... ja sa uz citim ako neschopna...

Potrebujem surne odist z terajsej firmy (tiez na zivnost). V zmluve mam 2 mesacnu vypovednu dobu. Ale je tam uvedene, ze mam byt vo firme aspon 2h denne.

Robotu vykonavam v ich priestoroch, na ich pocitaci, na ich programe s ich kancelarskymi potrebami.

Nedalo by sa napadnut v zmysle zakonnika prace, ze uz sa jedna o zavislu cinnost alebo tak nejak?

Chcela by som dokoncit len rok 2007 pretoze robit uzavierky a zaroven uctovat novy rok je nemozne.... je to mozne ale pre dve uctovnicky, nie pre mna samu.

pozn.: idem este presne vykutrat zmluvu a pripadne ju sem znova suchnem. tato uz nie je tak jednoducho napisana ako s predchadzajucou firmou.
Ak by si napadla takúto Zmluvu - napadla by si podľa mojej mienky i samú seba. Súhlasila si s takými podmienkami ...

Podľa mojej mienky musíš rešpektovať dvojmesačnú výpovednú lehotu. Malo by byť v záujme firmy, aby nenaliehala na Tebe začať účtovať nový rok, keď po dvoch mesiacoch to bude robiť už iný - samozrejme závisí ako to máte zakotvené vo Zmluve.
Každopádne by som sa s kľudom zamerala na perfektné dokončenie roka 2007 a ked nestihneš účtovať rok 2008 .... nuž čo by sa stalo závisí len od podmienok vo Zmluve.
V záujme vlastného zdravia by som si nejaké únosné i finančné dosledky poniesla...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ta zmluva vznikla pred schvalenim tohto noveho zakonnika prace...

A co sa tyka financne... tak mne uuuplne postaci nech mi zaplati za december a ostatne tri mesiace mu hadam uctovat nebudem ked som to nerobila... a znova by sa aj tak zopakovala situacia v kt. som nastupila ja... do r. 2006 jedna uctovnicka, januar-februar 2007 druha a ja som zacala v marci.... a sam videl, ze takto to neslo a dalo sa to dokopy az kdesi o polroka...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Prosim poradi mi niekto?

Moj problem zacina tri prispevky nad tymto.

Zajtra chcem zaniest vypoved. S tym problem nemam, napisem ju podla zmluvy.

Ale chcem sa opytat ako to funguje, ked budem potrebovat ist na PN-ku. Co vtedy ked kvoli pn-ke premeskam terminy s odovzdanim vysledkov firme, ci nestihnem dph?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
andreaS Pozri príspevok
Prosim poradi mi niekto?

Moj problem zacina tri prispevky nad tymto.

Zajtra chcem zaniest vypoved. S tym problem nemam, napisem ju podla zmluvy.

Ale chcem sa opytat ako to funguje, ked budem potrebovat ist na PN-ku. Co vtedy ked kvoli pn-ke premeskam terminy s odovzdanim vysledkov firme, ci nestihnem dph?
Funguje to úplne normálne, oznámiš, že si PN a tým celá operácia končí.
Naposledy upravil Danila : 27.01.08 at 16:42
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

andreaS Pozri príspevok
Prosim poradi mi niekto?

Moj problem zacina tri prispevky nad tymto.

Zajtra chcem zaniest vypoved. S tym problem nemam, napisem ju podla zmluvy.

Ale chcem sa opytat ako to funguje, ked budem potrebovat ist na PN-ku. Co vtedy ked kvoli pn-ke premeskam terminy s odovzdanim vysledkov firme, ci nestihnem dph?
Pre každého účtovníka - živnostníka, je PN-ka asi nočnou morou, najmä ak je nečakaná, v čase uzávierok. Pri DPH nie je možné požiadať o žiadne predlženie lehoty na podanie DP, takže pokuty od DU ... A ak firma nemá pre to pochopenie, dá to živnostníkovi zosobniť.
Mám poistenie účtovníka - živnostníka a pri obnovovaní poslednej zmluvy som sa zrovna na takýto prípad informovala a dostala som odpoveď - že keď nemám zamestnancov a je to dlhodobejšia záležitosť /úraz, náhla hospitalizácia/, poistka sa vzťahuje aj na takéto prípady. Či by som uspela aj pri krátkodobej PN-ke /napr. chrípke/, neviem, zatial som žiadne plnenie od poisťovne nepožadovala.

-------
Veronika
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Danila Pozri príspevok
Funguje to úplne normálne, ozámiš, že si PN a tým celá operácia končí.
to myslíš vážne ? takto to funguje u živnostníka - účtovníka ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Idem totiz zajtra vypovedat jednu zmluvu, kt. mi je strasne moc na ostaru, a chcem sa dohodnut na tom, ze pocas vypovednej doby budem robit vylucne na koncorocnej uzavierke... max januar by som bola ochotna dohodnut. Ale viac nebude v mojich silach...

A proste po velmi zlej skusenosti a jednani pana majitela sa obavam ze mi na toto nepristupi a ja neviem ako z toho co najlepsie von...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Andrejka, držím ti palce, sama som to preskákala, tak viem, o čom píšeš. Musíš ísť striktne podľa zmluvy. Ja si myslím, že oni si aj tak začnú hľadať niekoho, keď im dáš výpoveď, lebo to je krátka doba dva mesiace. Ak sa nedohodneš so šéfom na inom postupe ako je podľa zmluvy, tak asi by ti aj nesplnenie termínov kvôli PN zosobnili. Ale to všetko záleží od tej zmluvy, ako ju máš postavenú. Prajem veľa šťastia a držím palce.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja toto vsetko chapem, priznavam, ze sa snazim vcitit aj do jeho ulohy a predstavujem si svoju reakciu keby mne niekto daval vypoved a ako by som sa zachovala...

len co mne na tom vadi je to, ze v podstate netusim ako to mam stihnut... sice fajn, dostanem zaplatene este za robotu do marca lenze aj uctovat a zaroven chystat veci pre uzavierku a plus na prebratie... to sa casovo absolutne neda stihat

a horsie je este to, ze ma zavolali na pohovor do firmy so zahranicnou ucastou, ponuka znie zaujimavo, zajtra budem vediet blizsie, ale mam proste pocit ze je to viac nez zbytocne kym sa nezbavim tejto firmy uplne...

takze tak

ale dakujem za kazdu informaciu a podrzanie... lebo budem sa opakovat, ale fakt sa citim ako taka neschopacka... proste chcem sa aj ja s pracou usadit a nie len kazdy rok menit tieto velke firmy... potom o sebe nemam bohvieaku mienku... ale to prejde, to je len ten pociatocny stres ale dava to velmi zabrat...

plus do toho potrebujem planovat svadbu a to uz sa vazne neda stihat vsetko vklude...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Idem na ten pohovor a potom do firmy.... drzte palce nech to vsetko dopadne co najlepsie....

lebo je mi tak divne, ze az....
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Pekny vecer,
postudovala som si vase nazory, a chcem pridat svoj. Zmluvu o vedeni ucta
mam spracovanu tak, ze sa stale da ukoncit ku koncu kalendarneho roka s tym, ze rocna zavierka bude spracovana do konca januara noveho roka. Ak sa pokracuje dalej v dohodnutej zmluve, trva to zasa cely rok. Myslim, ze pre kazdeho uctovnika je najlepsie, ked zacina cely rok. Co vy na to ???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Emwa Pozri príspevok
Pekny vecer,
postudovala som si vase nazory, a chcem pridat svoj. Zmluvu o vedeni ucta
mam spracovanu tak, ze sa stale da ukoncit ku koncu kalendarneho roka s tym, ze rocna zavierka bude spracovana do konca januara noveho roka. Ak sa pokracuje dalej v dohodnutej zmluve, trva to zasa cely rok. Myslim, ze pre kazdeho uctovnika je najlepsie, ked zacina cely rok. Co vy na to ???
Rozumné riešenie. Ja zmluvy mám trošku inak postavené, ale ak už nechcem spolupracovať s klientom, tak dávam výpoveď v októbri a dvojmesačná výpovedná lehota plynie počas nov. a dec. Samozrejme, že uzávierka prebehne do konca januára.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať