Zavrieť

Porady

Výkaz preddavkov na ZP

Na stránke Všeobecnej zdrav. poiťovne (http://www.vszp.sk/main/platitelia/plat_fr0.asp v časti Tlačivá) je zverejnené tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a Príloha k výkazu ...
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som bola v stredu 26.1. vo Všeobecnej ZP v Trnave, tam mi povedala, že výkazy sa posielajú na starom tlačive.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Saman bola to Všeobecná zdravotná poisťovňa v Trnave.
0 0
Reny Reny

Reny je offline (nepripojený) Reny

Iveta
Spoločná zdravotná poisťovňa má na svojej stránke www.szp.sk nové výkazy preddavkov na ZP.
Ivetka, ďakujem Ti za výkaz Spoločnej ZP. Ako dobre, že Vás mám.Reny.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Prosím, vie mi niekto poradiť s týmto?
Zamestnankyňa bola na OČR od 17.1.2005 do 26.01.2005. Treba to nahlasovať ZP? Do výkazu počet kalendárnych dní píšem 21 (31-10OČR) ?
Druhá zamestnankyňa bola PN 7 dní a dostala náhradu príjmu pri DPN 805,- Sk
Pri nej píšem do výkazu počet kal. dní 24 (31-7).

Aký je rozdiel medzi r.5 výkazu - Celkový príjem, ktroý je predmetom výpočtu VZ (to sú všetky príjmy, ktoré zamestnanec má, napr. mzda+náhrada príjmu pri PN...?) a r. 6. Vymeriavací základ podľa § 13 (to je VZ, z ktorého rátam percentá na odvod do ZP?)

Ďakujem vopred za Vaše rady.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

petra:-)
Aký je rozdiel medzi r.5 výkazu - Celkový príjem, ktroý je predmetom výpočtu VZ (to sú všetky príjmy, ktoré zamestnanec má, napr. mzda+náhrada príjmu pri PN...?) a r. 6. Vymeriavací základ podľa § 13 (to je VZ, z ktorého rátam percentá na odvod do ZP?)
Celkový príjem = "neorezaný VZ", t.j. príjem, z tých zložiek mzdy, ktoré sa započítavajú do VZ pre ZP (neráta sa tu náhrada príjmu, ...)

Vymeriavací základ = "upravený VZ vzhľadom na minimum, maximum"
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Ďakujem, a na prvé dve otázky neviete prosím odpoveď?
0 0
Oľa Oľa

Oľa je offline (nepripojený) Oľa

p. Mihál,
Úrad pre dohľad vo vestníku č.1/2005 uverejnil aj štruktúru vety, podľa ktorej sa majú vyrobiť výkazy a elektronickou formou zasielať do všetkých ZP. Keďa som sa snažila zistiť nejaké podrobnosti k tejto štruktúre vety, čo ešte potreboval vedieť môj programátor, tak mi odpovedali že štruktúra vety je tam uverejnená a dosť, prípadne si to mám vykonzultovať so ZP. Programátor v SZP sa čudoval, že čo mi ešte chýba, keď tam štruktúra vety je (asi ho moje dotazy značne vyviedli z miery) a ostatné ZP sa odvolávajú na úrad a tak dookola.
Takže som sa dopátrala, že podľa tejto štruktúry vety sa budú musieť spätne zaslať výkazy (po uplynutí prechodného obdobia), tzn. mal by si každý asi upozorniť tvorcov svojich programov, aby ich to potom napr. v apríli nezaskočilo a dokázali tieto výkazy spätne vyrobiť.
Toľko moje postrehy zo spolupráce s uvedenými inštitúciami.
Prajem príjemný deň
0 0
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

Citujem z odpovede, ktorú som dostala na moje otázky týkajúce sa výkazov a ich elektronickej formy z "Úradu pre dohľad...":

K Vášmu dotazu uvádzame nasledovné:

K problematike nejednoznačných náležitostí výkazov preddavkov na verejné zdravotné poistenie podľa našich informácií uverejní Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky v najbližších dňoch vysvetlenie.
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nie je oprávnený podávať vysvetlenia /stanoviská/ k zákonu č. 580/2004 Z. z. a k Vyhláške Ministerstva zdravotníctva č. 769 / 2004 Z. z.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
petra:-)
Prosím, vie mi niekto poradiť s týmto?
Zamestnankyňa bola na OČR od 17.1.2005 do 26.01.2005. Treba to nahlasovať ZP? Do výkazu počet kalendárnych dní píšem 21 (31-10OČR) ?
Druhá zamestnankyňa bola PN 7 dní a dostala náhradu príjmu pri DPN 805,- Sk
Pri nej píšem do výkazu počet kal. dní 24 (31-7).

Aký je rozdiel medzi r.5 výkazu - Celkový príjem, ktroý je predmetom výpočtu VZ (to sú všetky príjmy, ktoré zamestnanec má, napr. mzda+náhrada príjmu pri PN...?) a r. 6. Vymeriavací základ podľa § 13 (to je VZ, z ktorého rátam percentá na odvod do ZP?)

Ďakujem vopred za Vaše rady.
Nahlasovať OČR, PN a pod. ktorá trvala menej ako mesiac, netreba. Len ak by zamstnanec celý kalendárny mesiac nemal žiaden príjem - žiaden VZ, musí sa on sám nahlásiť v ZP ako poistenec, za ktorého má v danom mesiaci platiť poistné štát.

V uvedených príkladoch sa do prílohy výkazu zapisuje počet kalendárnych dní, za ktoré sa platí preddavok, čiže je to ako píšete - v 1.prípade zapíšete 21 dní, v druhom prípade 24 dní.

Položka Celkový príjem atď.- už to tu komentovala Maťa, takže len potvrdím jej slová.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Prosím, nevie niekto odpoveď na prvú časť mojej otázky v príspevku č. 45? (aspoň keby p. Mihál ). Ďakujem. Ja som to totiž neoznámila, a ak je povinnosť vraj dostanem pokutu do 10 000,- Sk .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Moje postrehy - samozrejme, že Úrad, zdrav.poisťovne spia, tak ako spali od septembra po prijatí nového zákona a prebrali sa až v polovici januára, keď zistili, že je kopa problémov v praxi. Horeuv.inštituúciam je jedno, že tí, čo vidíme trošku do budúcnosti, sa pýtame...

...na čo je dobré uvádzať počet kal.dní, za ktoré sa platí preddavok
...ako v prílohe zapísať preddavok zamestnávateľa za každého zamestnanca
...plus niektoré ďalšie detaily (ale dôležité), zaujímavé pre "programátorov"

Ja osobne som dnes "Úradu" zaslal ponuku na spoluprácu pri "ladení" mesačných výkazov, uvidíme.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
petra:-)
Prosím, nevie niekto odpoveď na prvú časť mojej otázky v príspevku č. 45? (aspoň keby p. Mihál ). Ďakujem. Ja som to totiž neoznámila, a ak je povinnosť vraj dostanem pokutu do 10 000,- Sk .
...žeby som svoj príspevok napísal ešte raz?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Ďakujem a ospravedlňujem sa. Podľa času zadania príspevku to vyzerá, že moja otázka prišla na poradu zároveň s Vašou odpoveďou, takže som ju nepostrehla. Ešte raz ďakujem.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Ešte by som rada vedela, čo písať do výkazu do kolónky počet kalendárnych dní, za ktoré sa platí preddavok. Počet kalendárnych dní v mesiaci t.j. napr. v 1/2005 napíšem 31, alebo to má byť súčet kalendárnych dní z prílohy k výkazu. Neviem čo tam napísať, lebo niektorí zamestnanci boli PN, OČR a majú v prílohe dni napr. 24, 21 a iní majú 31. Dúfam, že som tú otázku nepoložila nezrozumiteľne. Ďakujem vopred za Vaše odpovede.
Už viem! Volala som do VšZP. Do výkazu píšem počet kalendárnych dní v mesiaci a nie súčet z prílohy k výkazu, t.j. za 1/2005 píšem 31. Ale neviem aký má ten údaj význam, čo v ZP nevedia koľko má ktorý mesiac dní
Naposledy upravil petra:-) : 08.02.05 at 11:54 Dôvod: sama si odpoviem
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja som dnes vymetala zdravotky, systém "tour de poisťovne" a všade po mne chceli výkazy za január na nových tlačivách...opakujem všade, aj všeobecka...vraj si mám stiahnuť z interetu...keď som odula pysk že internet nemám, tak mi zhnusene venovali jeden kus a môžem si ho vraj ofotiť... takže žiadne "pol roka môžme na starýc...."figuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a figu a najhoršie je, že sa mi ich nechce prepisovať
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dúfam, že za január budete odovzdávať iba prvú stranu výkazu, teda nebudete sa mordovať a vypĺňať prílohu s údajmi za jednotlivých zamestnancov! Podľa vestníka č.1/2005 Úradu pre dohľad stačí poslať prílohy dodatočne do konca mája v elektronickej podobe.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ja som práve porobila výplaty a pri výkazoch aj prílohy, tak to pošlem a uvidím čo z toho bude..
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
petra:-)
Ešte by som rada vedela, čo písať do výkazu do kolónky počet kalendárnych dní, za ktoré sa platí preddavok. Počet kalendárnych dní v mesiaci t.j. napr. v 1/2005 napíšem 31, alebo to má byť súčet kalendárnych dní z prílohy k výkazu. Neviem čo tam napísať, lebo niektorí zamestnanci boli PN, OČR a majú v prílohe dni napr. 24, 21 a iní majú 31. Dúfam, že som tú otázku nepoložila nezrozumiteľne. Ďakujem vopred za Vaše odpovede.
Už viem! Volala som do VšZP. Do výkazu píšem počet kalendárnych dní v mesiaci a nie súčet z prílohy k výkazu, t.j. za 1/2005 píšem 31. Ale neviem aký má ten údaj význam, čo v ZP nevedia koľko má ktorý mesiac dní
Ide o údaj o počte dní, za ktoré sa platí preddavok na 1.strane (sumárnej) výkazu?
Lebo ak sa bavíme o tomto údaji, tak tu sa má uviesť CELKOVÝ počet dní za všetkých zamestnancov. Čiže za január nie 31, ale povedzme 310, lebo to je súčet dní za všetkých 10 zamestnancov.

Už sa "teším" na diskusiu, ktorú vyvolá tento príspevok.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Áno ide o 1. stranu - súhrnnú - nie príloha. To je v keli, tak to ma vo VšZP - odbor poistného oklamali? Ja som už všetky výkazy urobila tak, ako mi povedali. Ja som si tiež myslela, že tak ako píše p. Mihál, teda súčet dní z prílohy, ale teta mi povedala, že tak to teda nie, že sa tam píše počet kal.dní v mesiaci a v žiadnom prípade nie súčet. Tak teraz neviem, čo myslíte mám to prerobiť na súčet?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Ja by som tie dni až tak nerozoberala keď vlastne nemajú žiadny význam, no nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať