Zavrieť

Porady

Výkaz preddavkov na ZP

Na stránke Všeobecnej zdrav. poiťovne (http://www.vszp.sk/main/platitelia/plat_fr0.asp v časti Tlačivá) je zverejnené tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a Príloha k výkazu ...
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Presne tak, je to údaj o ničom, nemá absolútne žiaden význam, pustite to z hlavy a vypisujte ako len chcete.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

veď vy sa už p. Mihál postaráte o to aby to z tých výkazov vymazali
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Katty
veď vy sa už p. Mihál postaráte o to aby to z tých výkazov vymazali
Yes, robím všetko, čo je v mojich silách, aby sa ten výkaz znormalizoval.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

náš dobrý škriatok, p.Mihál
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

A ja ešte pridám moju skúsenosť s "odhlasovaním" zamestnanca z istej nemenovanej ZP. Mám teda zamestnanca, kt. mi nastúpil 1.2.2005 na neplatené voľno na dva mesiace. Tak som išla do ZP-éčky, že či ho teda odhlásiť a čo a ako. Pracovníčky síce boli ochotné vo vysvetľovaní, no bohužiaľ, nevedeli sa zhodnúť na tom či odhlásiť alebo nie. Prvá vravela , že zamestnávateľ s tým nemá nič spoločné, že je to povinnosť zamestnanca, druhá vravela , že ale nech ho len odhlásim. Ale obidve sa zhodli na tom, že oni ešte nevedia , že čo a ako podľa nového zákona. A keď sa nakoniec zhodli, nech ho teda odhlásim, nastal problém na akom tlačive. Tá druhá vraj , nech pošlem list - oznámenie, tá prvá, že nie, že na hromadnom oznámení o zmenách. Tak som nakoniec dostala to tlačivečko a ešte navrch bonusové- nový výkaz aj s prílohou. Uhm, vraj mi viac nemôžu dať, lebo nemajú a nech si ofotím alebo stiahnem z internetu.
Toť moja skúsenosť ... Človeče pomôž si , aj pán Boh Ti pomôže...alebo , žeby to bola ZP čo mi pomôže?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jozef Mihál
Yes, robím všetko, čo je v mojich silách, aby sa ten výkaz znormalizoval.
...a keď to nepôjde oficiálnymi cestami, ešte že mám dvoch dobrých kamarátov informatikov, v SZP...
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Jozef Mihál
Dúfam, že za január budete odovzdávať iba prvú stranu výkazu, teda nebudete sa mordovať a vypĺňať prílohu s údajmi za jednotlivých zamestnancov! Podľa vestníka č.1/2005 Úradu pre dohľad stačí poslať prílohy dodatočne do konca mája v elektronickej podobe.
To myslíte pán Mihál Vážne?
Lebo ja mám prílohy nachystané nevypísané a začínam sa riadiť heslom: čas všetko vyrieši...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Robo, nechápem...
...a hovorím ešte raz - Vy, čo viete, že budete mať v programe zabudovanú možnosť exportu mesačných výkazov, vrátane prílohy, nerobte si zbytočnú robotu a nevypisujte teraz ručne prílohy. Posielajte len prvú stranu so sumárnymi údajmi. V máji, prípadne ešte skôr, keď už budete mať upravený program a ZP budú schopné prijímať výkazy elektronicky, dodatočne pošlete kompletné výkazy aj s prílohami spätne od januára.
Je to v zmysle Vestníka 1/2005 Úradu pre dohľad.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 09.02.05 at 10:44
0 0
ankap ankap

ankap je offline (nepripojený) ankap

Prešla som celú diskusiu, ale nenašla som nič o invalidných zamestnancoch. Koľko % sa za nich odvádza? Ďakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Jozef Mihál
Robo, nechápem...
...a hovorím ešte raz - Vy, čo viete, že budete mať v programe zabudovanú možnosť exportu mesačných výkazov, vrátane prílohy, nerobte si zbytočnú robotu a nevypisujte teraz ručne prílohy. Posielajte len prvú stranu so sumárnymi údajmi. V máji, prípadne ešte skôr, keď už budete mať upravený program a ZP budú schopné prijímať výkazy elektronicky, dodatočne pošlete kompletné výkazy aj s prílohami spätne od januára.
Je to v zmysle Vestníka 1/2005 Úradu pre dohľad.
Ja som sa v Trnave pohádal v dvoch ZP, že mi nechceli vziať staré výkazy. Nakoniec som to riešil tak, že som k "starému" výkazu pripol lístok, že v zmysle Vestníka č.1/2005 a čl. 3 Prechodných ustanvení im nové úplné výkazy aj s prílohami doručíme dodatočne a nechal na podatelni. / Aby si nemysleli, že nevieme o nových / Nech si naštudujú zákon svojich nadriadených. Ako to riešite ostatní ... Ďakujem.
Pekný večer želám...
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Pre postihnutých platí polovičná sadzba t.j. 5% zamestnávateľ a 2 % zamestnanec.

Pre pána Mihála:

Neviem čo som premeškal(asi som tu už dávno nebol), ale to ste sa tu všetci začali nazývať krstnými menami? Ja súhlasím, ak Vám to nevadí, budem Vás volať Jozef.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Taká perlička:

V polovici januára som si objednával v spoločnej ZP výkazy preddavkov. Samozrejme že mi teraz došli staré, ale na mieste odvodov nepostihnutého zamestnanca bola sadzba 3,6 %. Začína to tu byť vážne...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

volala som teraz vo VšZP Trnava, že či sa dá poslať výkaz vyplnený na internete poštou a že či tam musí byť vytlačená aj tá druhá strana s vysvetlivkami. Prepojili si ma 4 krát, ale najlepšie na tom je, že sa nikto k tomu nevedel vyjadriť. Sláva pracovníčkam tejto poisťovne!
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

ankap
Prešla som celú diskusiu, ale nenašla som nič o invalidných zamestnancoch. Koľko % sa za nich odvádza? Ďakujem.
preddavok za zamestnávateľa 5% a zamestnanca 2%...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

<TABLE cellSpacing=5 cellPadding=0 rules=none width="90%" border=0><TBODY><TR><TD class=nadpis-1 vAlign=bottom colSpan=2>Zamestnávateľ platí poistné: </TD></TR><TR><!------------------ R -----------------------><TD class=fuga-1 width=30> </TD><TD class=text-1 vAlign=top>vo výške 10 % z vymeriavacieho základu; ak zamestnáva osoby so zdravotným postihnutím, sadzba poistného je za tieto osoby 5 % z vymeriavacieho základu
</TD></TR><TR><!------------------ R -----------------------><TD vAlign=top align=middle width=30> </TD><TD class=nadpis-1 vAlign=bottom colSpan=2>Zamestnanec platí poistné: </TD></TR><TR><!------------------ R -----------------------><TD class=fuga-1 width=30> </TD><TD class=text-1 vAlign=top>vo výške 4 % z vymeriavacieho základu; ak je zamestnanec osoba so zdravotným, postihnutím, sadzba poistného je 2 % z vymeriavacieho základu
</TD></TR></TBODY></TABLE><!-- ========================== TAB-ZAM ========================== --><TABLE style="MARGIN-LEFT: 30px" cellSpacing=1 borderColorDark=#006c70 cellPadding=3 rules=all bgColor=#9dd2c3 borderColorLight=#bdf2e3 border=3><TBODY><TR><TD class=tab-hlav1 vAlign=center align=left>Platiteľ poistného </TD><TD class=tab-hlav1 vAlign=center align=middle>Do 31.12.2004 </TD><TD class=tab-hlav1 vAlign=center align=middle>Od 01.01.2005 </TD></TR><TR><TD class=tab-hlav2 vAlign=center>Zamestnávateľ </TD><TD class=tab-kod1 vAlign=center align=middle>10 % </TD><TD class=tab-kod2 vAlign=center align=middle>10 % </TD></TR><TR><TD class=tab-hlav2 vAlign=center>Zamestnanec </TD><TD class=tab-kod1 vAlign=center align=middle>4 % </TD><TD class=tab-kod2 vAlign=center align=middle>4 % </TD></TR><TR><TD class=tab-hlav2 vAlign=center>Zamestnávateľ za zamestnanca so zdravotným postihnutím </TD><TD class=tab-kod1 vAlign=center align=middle>2,6 % </TD><TD class=tab-kod2 vAlign=center align=middle>5 % </TD></TR><TR><TD class=tab-hlav2 vAlign=center>Zamestnanec so zdravotným postihnutím </TD><TD class=tab-kod1 vAlign=center align=middle>4 % </TD><TD class=tab-kod2 vAlign=center align=middle>2 % </TD></TR></TBODY></TABLE><!-- ======================== TAB-ZAM-k ========================== -->
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Mesačné výkazy - SIDERIA

- práve som tam volala, a bolo mi povedané, že výkazy sa možu vyplniť na internete a poslať poštou - nie sme 20 zam.
- súhrný r. č. 10 = počet dní za všetkým zamestnancov
- ak vznikne rozdiel, čo samozrejme vznikne pri zaokrúhľovaní v prílohe výkazu, treba radšej na súhrný napísať takú istú sumu ako je v prílohe. Ze vraj sa ešte nevie, čo bude na konci roka. Takze aj ked zákon hovorí o odvode zamestnávateľa z úhrnu príjmu zamestnancov, treba radšej postupovať podľa prílohy.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Ahojte,

v súvislosti s aktuálnou témou sa Vás chcem spýtať na Váš názor na nasledovné:
V programe na mzdy máme už doplnené nové výkazy i s prílohami. Po vytlačení som však zistila, že v prílohe k výkazu v stĺpci Celkový príjem v Sk mi vypísalo vymeriavací základ, ale nie úhrn mzdy resp. celkovú hrubú mzdu zamestnanca - nezarátalo to tam pracovné jubileum. A preto sa Vás chcem touto cestou spýtať, čo vlastne má tento stĺpec obsahovať? Vo vysvetlivkách k prílohe príkazu z jednotlivých poisťovní sa k tomuto stĺpcu píše:Uveďte celkový príjem zamestnanca, z ktorého sa vypočíta vymeriavací základ pre preddavok v Sk.
Mne z toho vyplýva, že celkový je celkový, a teda aj pracovné jubileum. Alebo som na omyle?

Ďakujem
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

mne povedali, že celkový príjem je celkový, že tam je príjem aj napr. zo soc. fondu, a VZ podľa par. 13 - tam treba príjem upraviť.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
gabikavoz
mne povedali, že celkový príjem je celkový, že tam je príjem aj napr. zo soc. fondu, a VZ podľa par. 13 - tam treba príjem upraviť.
Tiež mám ten pocit, že by tam malo byť všetko a VZ je VZ. Takže som sa darmo tešila, že PC to urobí za mňa
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Bubika!
Pozri príspevok č.46 a nasledujúce v tejto téme.
Máš super program, robí to správne!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať