Zavrieť

Porady

Výkaz preddavkov na ZP

Na stránke Všeobecnej zdrav. poiťovne (http://www.vszp.sk/main/platitelia/plat_fr0.asp v časti Tlačivá) je zverejnené tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a Príloha k výkazu ...
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
dakujem.....hm asi ma chceli skusat v apolle , čo sa tyka VZP najdem to na ich stranke dufam
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Vladimír Ozimý
dakujem.....hm asi ma chceli skusat v apolle , čo sa tyka VZP najdem to na ich stranke dufam
........ja som s APOLLOM telefonovala asi hodinu a tvrdili mi že SZČO musí predkladť výkaz mesačne! (už som sa tu pýtala čo ostatní, ale nik nič....) - skús si zavolať na ich horúcu linku - veľká ochotka...
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Viem, že budem vyzerať ako blbec, ale prosím vás, povedzte mi v skratke:

má môj šéf - živnostník k 30.06. podať nejaký výkaz do ZP alebo SP? Viem, že s výpisom z daňového priznania si to vybavil hneď v apríli, ale nie som si istá, či to bolo to, o čom tu diskutujete teraz. Prosím...
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
sway
tu je to tlačivo APOLLO
Dík moc. Konečne ten výkaz mám. Len neviem čo tam tým našim konateľom napíšem. Preddavky určené poistencom 0 Sk? Nemajú príjmy z konateľstva, sú iba zamestnancami v PP. DP vôbec nepodávali. Ako IČO a údaje tam uvediem údaje našej firmy, či čo? Nemajú živnosť. Bože, kto mi poradí???
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

sway
........ja som s APOLLOM telefonovala asi hodinu a tvrdili mi že SZČO musí predkladť výkaz mesačne! (už som sa tu pýtala čo ostatní, ale nik nič....) - skús si zavolať na ich horúcu linku - veľká ochotka...
mne to tvrdili tiež ... ale to som sem už písala.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
NO, volala som do Galanty do Apolla a pýtala som sa na to, či konatelia, ktorý sú v PP a nemajú príjmy z konateľstva, tý nemusia podať výkaz vôbec. Prihlásili sa ako SZČO, keďže nemajú iné príjmy a odvody za nich platí aj zamestnávateľ, ževraj nemusia podať ani výkaz.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Čo hovoríte VY odborníci na ten môj predošlí príspevok?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Anonymka
Čo hovoríte VY odborníci na ten môj predošlí príspevok?
a ešte pikoška: v Apollemojej zákazníčke povedali, že má prísť až takto o rok. - dobré, že?
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Ja som dnes volala do VšZP v Spišskej Novej Vsi a dostala som odpoveď, že mám doniesť výkaz nulový, pokiaľ konateľ nemá žiadne prijímy z konateľstva.
Tak si asi môžeme vybrať, čo máme vlastne urobiť !?

Monika
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ludkovia moji a co pisete za kotre obdobie....od 1.7. - do 30.6.2006 alebo ake obdobie
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Od 1.7.2005 do 30.6.2006.
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Ja som si obdobie overila na pobočke VšZP - čiže od 1.7.2005 do 30.6.2006.

Pekný deň.
Monika
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

:-) pán Mihál ma s odpoveďou predbehol.

Krásny deň.
Monika :-)
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Monika
Ja som si obdobie overila na pobočke VšZP - čiže od 1.7.2005 do 30.6.2006.

Pekný deň.
Monika
U nas na pobocke VsZP mi povedali ze mam urobit 2 vykazy. Jeden za obdobie od 1.1.2005 do 30.6.2005, kde davam udaje z DP za rok 2003. A druhy za obdobie od 1.7.2005 do 30.6.2006, kde davam udaje z DP za rok 2004.

Pekny den Vam prajem
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Vobec tomu nerozumiem, ten vykaz posiela len SZČO? s. r. o.-čka nie?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Len SZČO. S.r.o. neplatí ZP za seba ako za osobu.
0 0
marama marama

marama je offline (nepripojený) marama

No odbočili sme od tých konateľov. Vidim, ze opät vyjadrenia "kompetentných" pracovnícok ZP sú diametralne rozdielne. Tak co robiť: DAŤ ČI NEDAŤ výkaz preddavkov za konateľov.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

marama
No odbočili sme od tých konateľov. Vidim, ze opät vyjadrenia "kompetentných" pracovnícok ZP sú diametralne rozdielne. Tak co robiť: DAŤ ČI NEDAŤ výkaz preddavkov za konateľov.
Dať aj keď máš nulový. Odo mňa ho tiež nechceli a tak som im ho poslala poštou.
Kde mám záruky, ak si na rok niekto zmyslí, že bude pokutovať neodovzdanie výkazov. Podľa zákonna tak ako to už písal p.Mihál máme povinnosť odovzdať výkaz do 30.6.2005.
Naposledy upravil Denda : 28.06.05 at 10:21
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Naša s.r.o. má konateľa, ktorý za konateľstvo nemá žiadne prijímy, pretože má pracovnú zmluvu a na základe pracovnej zmluvy je mesačne odmeňovaný ako zamestnanec.
Takto som to vysvetlila aj telefonicky na pobočke VšZP u nás /v Spišskej Novej Vsi/
a dostala som odpoveď, že výkaz mám podať v nulovej hodnote, tak som ho dnes už podala.
Čo sa týka obdobia - za obdobie 01.07.2005 do 30.06.2006.

Prajem všetkým pekný deň.
Monika
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Aby sa problémy s elektronickým vykazovaním preddavkov raz a navždy vyriešili - sem sa s vašimi nápadmi na vylepšenie doterajšieho systému. O pár dní by malo vyjsť nové metodické usmernenie Úradu pre dohľad, takže prosím, vylejte si srdce a napíšte, čo by ste považovali za potrebné zmeniť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať