Zavrieť

Porady

Orchidea

Mili poradaci, potrebovala by som zopar rad k pestovaniu orchidei.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ela222 Ela222

Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

Ela222 Pozri príspevok
Ja mám orchideu od svokry a preto je nevyhnutné, aby sa jej darilo :-) No teraz mi listy ožltli na začiatku a odpadli. prosím, čo robiť. poraďte. a kedy môžem začať hnojiť orchideu.
Halo, ozaj mi nikto neporadíte? :-(
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Maruška54 Pozri príspevok
Prosím ťa v akom kochlíku ju máš posadenú. Mne povedala kvetinárka že orchidea musí byť len v priesvitnom umelohmotnom kvetináči.
Tiež ich pestujem, tie ktoré majú vzdušné korene, majú byť zasadené v priesvitnom umelohmotnom kvetináči a vrchné korene majú aj vyčnievať z neho, aby mohli čerpať svetlo a vzduch. Ale mám aj také čo nemajú vzdušné korene a tie mám zasadené v keramickom kvetináči. Hlavne si vyžadujú vlhké prostredie, takže je dobré ich postrekovať.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Timka1 Pozri príspevok
Tiež ich pestujem, tie ktoré majú vzdušné korene, majú byť zasadené v priesvitnom umelohmotnom kvetináči a vrchné korene majú aj vyčnievať z neho, aby mohli čerpať svetlo a vzduch. Ale mám aj také čo nemajú vzdušné korene a tie mám zasadené v keramickom kvetináči. Hlavne si vyžadujú vlhké prostredie, takže je dobré ich postrekovať.
Ďakujem, ja mám takú s vzdušnými koreňmi, tak budem hladať priesvitný kvetináč.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

môžeš použiť plastové vedierko, ja som ich tak presadila do priesvitných vedierok od šalátov z Tesca, sú aj také väčšie asi 2 litrové na veľké korene.. a dobre sa im darí...
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Zdravim, ja mam phaleo uz rok, kvitla do septembra, potom som ju odstrihla nad prvym ockom a odvtedy sa jej do kvinutia nechce.. Hnojim raz za 14 dni, korene su stale nove, listy pekne, kvetinac priesvity a kvety - kde nic tu nic... Co robim zle? vdaka.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

shureido Pozri príspevok
Zdravim, ja mam phaleo uz rok, kvitla do septembra, potom som ju odstrihla nad prvym ockom a odvtedy sa jej do kvinutia nechce.. Hnojim raz za 14 dni, korene su stale nove, listy pekne, kvetinac priesvity a kvety - kde nic tu nic... Co robim zle? vdaka.
Ja som práveže odstrihla nad druhým očkom, tak som sa dočítala v knihe, a o 2 mesiace mi znovu zakvitla a pri kvete vyhodila listy aj korene, takže sa mi rozmnožila, teraz čakám keď narastie viac koreňov a potom presadím.
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

no mne teta pri predaji povedala ze nad prvym ockom odstrihnut. A odvtedy uz stôl nevyrastol. Mam este nadej ze bude mať kvety? uz je to viac ako pol roka a nic....a uz jej aj dohovaram...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

shureido Pozri príspevok
no mne teta pri predaji povedala ze nad prvym ockom odstrihnut. A odvtedy uz stôl nevyrastol. Mam este nadej ze bude mať kvety? uz je to viac ako pol roka a nic....a uz jej aj dohovaram...
Orchidea potrebuje aj oddychovať, mne prestanú kvitnúť tak na dva, tri mesiace a potom zase nádherne zakvitnú, tak vydrž.
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Budem sa snažiť krotiť moju netrpezlivosť. Vdaka.
Som len nevedela že či nerobím niečo zle, prečo by sa jej nechcelo do kvitnutia.
0 0
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
dobrá téma... ktorý paragraf toto rieši?
aj ja mám tiež domka jednu krásnu, dostala som na narodky, a na toto ako sa starať a tak mi poradil kolega, ktorý je do toho priam zažratý... ale inak sa stará starká.. lebo mne aj fialka uhynula... , ...
0 0
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
prvé zhora alebo zdola?.. hehe.. sory som zlá... ale určite čakaj ... ona rozkvitne.. maj ju na jednom mieste neprehadzuj ju z miesta na miesto... naša starká ju aj sprchuje... milááá...
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Chcela by som tiež orchideu, ale mám obavy či sa jej bude dariť v miestnosti s ústredním kúrením, na okne na juh alebo západ?No poradte
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

beba13 Pozri príspevok
Chcela by som tiež orchideu, ale mám obavy či sa jej bude dariť v miestnosti s ústredním kúrením, na okne na juh alebo západ?No poradte
Bežne dostupné orchidejky môžeš pestovať aj pri ústrednom kúrení, ale neodporúčam západné okno hlavne v lete, tam by jej bolo veľmi horúco a slniečko by Ti ju mohlo spáliť.
Prajem veľa pestovateľských úspechov.

Pekný deň
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

bef Pozri príspevok
Bežne dostupné orchidejky môžeš pestovať aj pri ústrednom kúrení, ale neodporúčam západné okno hlavne v lete, tam by jej bolo veľmi horúco a slniečko by Ti ju mohlo spáliť.
Prajem veľa pestovateľských úspechov.

Pekný deň
Dakujem no neviem či na zapadnom jej nebude lepšie tam svieti menej ako na juhýnom. Ono je to tak severozapadne otočené no ved skúsim.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ahojte.. všetky orchidejky..
ja mám orchideu už od marca 2007 odkvitla ale do teraz nič.. nechce sa jej.. stonku som nechala tak až keď postupne schla tak som ju odstrihovala, sestra to tak isto robila a jej kvitne ako bláznivá skoro každe tri mesiace.
Ešte mám novú od 09/2007 už je odkvitnutá stonku nechávam zatial tak,tá sestrina je položená na parapete na severnej strane a ja ich mám v južnej izbe ale nie na parapete ale na ob. stene.
Ak by ste mohli napíšte na akých stranách ich prevažne máte a či aj mimo parapetov ako ja... diki
0 0
martaneveri martaneveri

martaneveri je offline (nepripojený) martaneveri

Videla som v Baumaxe orchidey bez zeminy iba vo vázach zo skla, neviem, ako dlho sa dajú takto pestovať a čo s polievaním, je to akési čudné, ale aj jedna známa spomínala, že ich má tak "zasadené" a daria sa, nemáte s tým skúsenosti? Dík za radu. Marta
0 0
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Bez zeminy sa pestujú orchideee Vandy, aj ja som ich videla v Baumaxe, sú riadne drahé, je by som jej pestovanie neriskla. Ja pestujem Phalaenopsis, je najmenej náročná a tiež veľmi pekná. Prvá, ktorú som dostala vlani v apríli mi ešte stále kvitne. Skoro som o ňu prišla (asi som ju preliala). Teraz používam špajlu, kým nie je suchá, nepolejem. V Baumaxe som si tiež kúpila, ale až doma som zistila čierny fľak pri koreni, už mi aj uhynula.
0 0
martaneveri martaneveri

martaneveri je offline (nepripojený) martaneveri

Vďaka za radu, Marta
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Čaute , ja som dostala orchideu v júni 2005. Veľmi sa jej darí na východnom okne. Vôbec ju nerosím, ak ju aj cez týždeň zabudnem poliať , tak sa jej nič nestane a nádherne mi kvitne.
Jednu som po odkvitnutí odstrihla úplne dole pri listoch a neskôr vyhnala opäť peknú stonku s pukmi. V receptári dávali, že ju po odkvitnutí treba odstrihnúť nad tretím kolienkom odspodu.
Dokonca som si v Baumaxe kúpila oncidium za 80 Sk - po odkvitnutí. Už mi tiež zakvitla, len nekvitla dlho ako pha. Asi tak 2 mesiace.
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

ťažko povedať resp. napísať na ktorej strane by mali byť postavené- ja mám ich po celom byte na každej strane a dobre sa im darí. Mám jedu pha... ktorá nič nerobí len púšťa nové rastlinky (už som si ich aj sama rozmnožila a už pustili výhonky na kvitnutie ) na stonke po odkvitnutí. Doma kúrime pomocou elel. energie t.j. že cez deň je chladnejšie a keď prichádzame domov tak púšťame topenie na silnejšie, polievam ich raz týždenne minimálne a vôbec ich nesprchujem resp. nerosím. Takže všetko asi závisí od toho ako si ich naučíme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať