Zavrieť

Porady

Tovar na sklade v PÚ

obyčajný človiečik
Firma zaoberajúca sa predajom výpočtovej techniky, rôznych súčiastok do PC má na sklade nepredajné zásoby, ktoré z dôvodu rôznych inovácií a napredovania techniky už úplne nepredajné. Ako ich môžeme vyradiť, t.j. znížiť stav zásob na sklade?
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tibor1000 Pozri príspevok
aha ok,uz som z toho celkom vystresovany,čitam to aj 3x a niečo mi ujde..
tak tam uvediem hocijakeho odberatela na tu fakturu,a hadm to mozeme dat pod nakupnu cenu 200 Eur zlava..? uf hroza s tymto..
áno, trebárs aj meno susedovho psa....
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Ok,tak urobíme faktúru-na psíka nie,ale na nejakých známych,a dáme to pod cenu 200 Eur
snád nás daňováci nezožerú.. aj tak bude sankcia ze neskoré odvedenie DPH..
odhlásili sa z DPH začiatkom októbra 2011
faktúru urobím 30.9.2011
k tomu dátumu zaúčtujem aj IDX 504/132, faktúru 30.9.2011 311/604,343
a bude
snád ok

ďakujem Vám moc,bez vás by som to pobabral..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tibor1000 Pozri príspevok
Ok,tak urobíme faktúru-na psíka nie,ale na nejakých známych,a dáme to pod cenu 200 Eur
snád nás daňováci nezožerú.. aj tak bude sankcia ze neskoré odvedenie DPH..
odhlásili sa z DPH začiatkom októbra 2011
faktúru urobím 30.9.2011
k tomu dátumu zaúčtujem aj IDX 504/132, faktúru 30.9.2011 311/604,343
a bude
snád ok

ďakujem Vám moc,bez vás by som to pobabral..
možno ste predali napríklad nejaký poškodený tovar, umazané oblečenie ... Alebo ste urobili akciu, výpredaj - preto ste znížili cenu a aj tak to nikto nechcel....
2 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dáša_ Pozri príspevok
možno ste predali napríklad nejaký poškodený tovar, umazané oblečenie ... Alebo ste urobili akciu, výpredaj - preto ste znížili cenu a aj tak to nikto nechcel....
super,urobíme to takto
ďakujem Vám všetkým veľmi pekne
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

alebo-ma ešte napadlo
ak by sme urobili fakturu na zahraničného odberatela v EU
mohla by byť faktura vystavena bez DPH však?
ale faktura by musela byt vystavena v obdobi,ked sme boli platcovia DPH-aby sme nemuseli odvadzat DPH zo zasob

no a odberatel v EU by musel fakturu samozdanit..
a keby odberatel neuviedol samozdanenie v danvom priznanie DPH (musel by tiez urobit dodatocne DPH),mal by za to pokutu?
uf uf
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň prajem,vraciam sa do starej témy-dali sme odklad daňového priznania ,do zajtra,super firma si vyrobila doklad-ktory im VRAJ danaci uznaju,o zničeni zasob,hm
takze zauctujem celu sumu 548 / 132 daňovo uznatelny naklad,bude to takto spravne?dakujem moc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem,vraciam sa do starej témy-dali sme odklad daňového priznania ,do zajtra,super firma si vyrobila doklad-ktory im VRAJ danaci uznaju,o zničeni zasob,hm
takze zauctujem celu sumu 548 / 132 daňovo uznatelny naklad,bude to takto spravne?dakujem moc
to sa ako dá ? A dôvod ?
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

že boli zničene škoda na tovare na sklade
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

skoda je 549 - a nedanove to bude.
0 0
Anna1974 Anna1974

Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

My sme približne 2% z obratu, napr. tovaru, dávali ako prirodzený úbytok,to sa proste stane,že sa niečo nie účelovo poškodí....a daňovo to daniari uznali...škoda,že ten účet z účtovnej osnovy zrušili...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Anna1974 Pozri príspevok
My sme približne 2% z obratu, napr. tovaru, dávali ako prirodzený úbytok,to sa proste stane,že sa niečo nie účelovo poškodí....a daňovo to daniari uznali...škoda,že ten účet z účtovnej osnovy zrušili...
ako zrušili?
a prečo asi?
pokiaľ bola urobená smernica a 2% zodpovedali charakteru tovaru...........dá sa.
a závisí, v ktorom roku takto postupovali - vývoj ide dopredu a prístup jednej kontrolyy nemožno zovšeobecňovať.
0 0
Anna1974 Anna1974

Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

Presne tak, je to vecou internej smernice a vecnej argumentácie pred kontrolórmi sklbenou s podloženými dôkazmi, že naozaj môže dojsť k poškodeniu toho ktorého tovaru. Ja som mala na mysli kedysi často tvorený účet manká a škody do normy a nad normu... Som sa zle vyjadrila..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať