Zavrieť

Porady

Doklady v JÚ

Prosím o radu, ako majú byť uložené doklady v JÚ pri ich predložení na daňovú kontrolu? Podľa položiek v peňažnom denníku alebo podľa jednotlivých kníh (pokladničná kniha, kniha záväzkov, kniha pohľadávok..)?
Usporiadat
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Keď mne sa táto stránka veľmi páči a včera som ju iba objavila....
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Manual, Monika, vidím že používate Alfu. Ako tlačíte v danom programe záväzky resp. bankové doklady?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Monika, myslím že to tlačím podobne ako Paula, až na to triedenie dokladov, len ma zneistil ten "odborný" výraz.
Viktória, ja do konca roka idem v programe Agenda z B.B. to ide pod DOS-om, od r.2005 idem na Alfu, tá má podstatne lepšie výstupy čo do kvality aj do množstva.
Ak môžeš, tak prejdi na ňu - oplatí sa.
Pekný deň...
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Manual, prave skúšam Alfu cez Demo. Nainštalovala som ju kvôli skladovej evidencií, lebo v Money by mi to vyšlo ovela drahšie. Je celkom dobrý program, len má jeden nedostatok: zaevidujem záväzky a chcem vytlačiť účtovný doklad - nemá žiadný výstup. Takisto bankové doklady sa nedajú vytlačiť. Alebo možno že sa dajú len ja neviem ako na to. Takže som to vyriešila tak že som vytvorila v Exceli jeden vzor na záväzka a jeden na bankové doklady a tlačim cez Excel. Ale uz nemám nervy dvojmo vypisovať doklady.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

viktoria
Manual, prave skúšam Alfu cez Demo. Nainštalovala som ju kvôli skladovej evidencií, lebo v Money by mi to vyšlo ovela drahšie. Je celkom dobrý program, len má jeden nedostatok: zaevidujem záväzky a chcem vytlačiť účtovný doklad - nemá žiadný výstup. Takisto bankové doklady sa nedajú vytlačiť. Alebo možno že sa dajú len ja neviem ako na to. Takže som to vyriešila tak že som vytvorila v Exceli jeden vzor na záväzka a jeden na bankové doklady a tlačim cez Excel. Ale uz nemám nervy dvojmo vypisovať doklady.
Ahoj Viktoria, celá Alfa a vlastne aj Omega a Olymp sú riešené tak, že ak si všetko správne nastavíš na začiatku, potom je zábava robiť s takýmto softom. Samozrejme môžeš v priebehu roka všetko meniť, upravovať, dohadzovať...
Čo sa týka tlače - odporúčam TLAČ - a vyberieš si čo potrebuješ. Neviem ale presne, aký účtovný doklad chceš vytlačiť, môžeš mi to upresniť, aby som Ti vedela poradiť?
Manual, pozerala som do Alfy a zistila som, že naozaj - keď je fa uhradená na viackrát, alebo keď bola uhradená najprv záloha a potom cez ID preúčtovaná úhrada - vidíš všetky úhrady, nielen tú poslednú.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Mala som viackrát daňovú kontrolu a pre všetkých bolo vždy najlepšie keď doklady nasledovali v peňažnom denníku chronologicky podľa dátumu.Takže nie zvlášť bankové výpisy a pokladňa záväzky atď. ale pekne jedno za druhým podľa dátumu.
A v ALFE sa to super dá pretože všetko je medzi sebou perfektne prepojené z peňažného denníka sa dostaneme do úhrad ,pokladne, banky ,SF, do HIM a IM kam chceme.
,
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

M0NIKA
Čo sa týka tlače - odporúčam TLAČ - a vyberieš si čo potrebuješ. Neviem ale presne, aký účtovný doklad chceš vytlačiť, môžeš mi to upresniť, aby som Ti vedela poradiť?
Monika, ide mi o to, že ak zaevidujem došlú faktúru do knihy záväzkov, tak by som chcela vytlačiť účtovný doklad ktorý pripojím k faktúre, ako keď vytlačím pokladničný doklad. Tak isto pri zaevidovaní bankového dokladu by som chcela vytlačiť k bankovému výpisu účtovný doklad.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

viktoria
Monika, ide mi o to, že ak zaevidujem došlú faktúru do knihy záväzkov, tak by som chcela vytlačiť účtovný doklad ktorý pripojím k faktúre, ako keď vytlačím pokladničný doklad. Tak isto pri zaevidovaní bankového dokladu by som chcela vytlačiť k bankovému výpisu účtovný doklad.
Viktoria, asi tomu presne nerozumiem - ja ani k banke ani k DF neprikladám účtovný doklad, ani nerobím "košieľku". (To robím iba pri PÚ.)
Na došlú faktúru rukou dopíšem: Došlo a dátum a potom dátum kedy som ju dala na úhradu. Úhrady vyšlých fa si odsledujem v knihe pohľadávok. Alfa dokonca farebne označí neuhradenú fa a inou farbou čiastočne uhradenú fa.
Po zaúčtovaní bank. výpisu si skontrolujem zostatok a keby som potrebovala cez TLAČ výpis vytlačím. Ale to nerobím - šetrím papier.
Takto by to malo stačiť.....
Naposledy upravil M0NIKA : 30.01.05 at 11:00
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Ďakujem za vysvetlenie, už rozumiem.

Teoreticky na došlé faktúry by som ani nepotrebovala "košielku" ale ak zaevidujem napríklad záväzok na úhradu odvodov, tak potrebujem niečo vytlačiť, lebo k takým záväzkom nemám externé doklady.

A na bankové účty robým košielky hlavne kvôli prehladnosti aby som vedela že o akú úhradu ide, lebo na bankovom výpise nie je to jednoznačné.

Inač skladová evidencia v Alfe je fakt dobrá, takže ju budem aj naďalej používať, ale JÚ preorientujem do Money.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

viktoria
Ďakujem za vysvetlenie, už rozumiem.

Teoreticky na došlé faktúry by som ani nepotrebovala "košielku" ale ak zaevidujem napríklad záväzok na úhradu odvodov, tak potrebujem niečo vytlačiť, lebo k takým záväzkom nemám externé doklady.

A na bankové účty robým košielky hlavne kvôli prehladnosti aby som vedela že o akú úhradu ide, lebo na bankovom výpise nie je to jednoznačné.

Inač skladová evidencia v Alfe je fakt dobrá, takže ju budem aj naďalej používať, ale JÚ preorientujem do Money.
Ak som Ti pomohla, som rada.
Ty robíš sama, alebo máš iného človeka na evidovanie a iného na účtovanie? Lebo napr. z Olympu vieš vyexportovať mzdové záväzky do Alfy a vidíš ich tam. Po úhrade a zaúčtovaní banky vidíš, či máš všetko správne zaplatené a tým to pre Teba končí. Nemyslím, že je potrebné niečo tlačiť.

Čo sa týka výpisov, ja si píšem poznámky priamo k položke na výpis - tiež niekedy dohľadávam, tak aby som aj neskôr vedela o čom to bolo....

So skladom v Alfe nerobím, ale verím, že to majú premakané.

Ak Ti môžem poradiť, nemiešala by som dva rôzne softy - zbytočne Ti to skomplikuje život, resp. neuľahčí Ti to prácu. (Moja osobná skúsenosť.)
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Na viacerých programoch musím pracovať tak či tak, lebo vo firme kde som zamestnaná robíme viacerí na AbraGold. Ako živnostník pracujem na Money, zatiaľ sama.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Tak keď si doma sama, tak aspoň tam by som nekombinovala, ale to je už na Tebe .

Je mi jasné, že aj soft pýta peniaze....
0 0
karci karci

karci je offline (nepripojený) karci

K banke nepotrebujete žiadne doklady iba si na bankový výpis poznačte vlastné poznámky. K faktúram tak isto. Ku mzdám si ako podklad priložíte niektoré zo zostáv zo mzdového programu. Takže nevidím dôvod načo k týmto dokladom tlačiť akékoľvek doklady z programu. Neviem ani čo by na nich malo byť. Okrem pokladničných dokladov z Alfy nepotrebujem tlačiť žiadne iné doklady.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

karci
K banke nepotrebujete žiadne doklady iba si na bankový výpis poznačte vlastné poznámky. K faktúram tak isto. Ku mzdám si ako podklad priložíte niektoré zo zostáv zo mzdového programu. Takže nevidím dôvod načo k týmto dokladom tlačiť akékoľvek doklady z programu. Neviem ani čo by na nich malo byť. Okrem pokladničných dokladov z Alfy nepotrebujem tlačiť žiadne iné doklady.
Súhlasím. A doplnila by som - ešte treba tlačiť aj ID.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
V JU, ak nie si platcom DPH, môzeš mať poukladané doklady podľa dátumu zaradom a priložený zoznam kniha faktúr vyšlých a došlých faktúr, pretože faktúry sú priložené pri banke alebo pokladni, podľa toho kedy boli zaplatené. Ak si platcom DPH, treba mať faktúry vyšlé poskladané podľa poradia v jednom obale (knihe) s ich zoznamom a faktúry došlé v druhom obale s ich zoznamom a tiež knihu daňových dokladov (to je ich zaúčtovanie). Oni si potom ešte pýtaju doklady, ak niečo chýba a postupne sa im to môže na ich požiadanie doniesť.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
nedá mi sa nevyjadriť:

tiež ukladám doklady chronologicky podľa zaúčtovanie v peňažnom denníku. robila to tak aj moja predchodkyňa a papiere boli aj na kontrole a všetko OK.

tlačím tiež len pokladničné doklady a samozrejme ID. banku nie. potom knihu záväzkov, pohľadávok, SF. len som akosi pozabudla na inventaruzácie pokladne.

ja teda fakt neviem, čo je také neprehľadné a tomto uložení dokladov. veď, keď ich niekto kontroluje, tak má otvorený peňažný a má šanóny s dokladmi rad za rodom uložené a len odfajkáva a podľa potreby nahliadne do kníh. nachápem!!!
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Už som sa k tomu to vyjadroval a som rád, že dosť ludí ukladá doklady chronologicky. Ja som to do konca r.2004 robil tiež tak. Pri kontrole neboli námietky. Ale ako so čítal príspevky nadobúdal som presvedčenie, že ich treba triediť.
Tak od r. 2005 ich budem triediť. Na záver by som skonštatoval, že ak nie je platca DPH a DF ani OF nie je mnoho, cca 40-50 a boli uhradené naraz, nie na viac krát a ostatné sú bloky z ERP, tak kludne môže ukladať chronologicky, bez triedenia. Pretože tam sa hneď všetko nájde.
Pekný večer želám...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Myslím, že nezáleží na uložení dokladov - chronologicky alebo podľa druhu. Každý si ukladá tak, ako mu viac vyhovuje. Ešte som za 10 rokov nemala kontrolu na JÚ, ale ak by sa ohlásila, spýtam sa ich, ako chcú mať uložené a tak jej uložím.......a predložím zostavy podľa uloženia Je pravda, že peňažný denník má byť chronologický, neprotestujem. Šikovný softvér vytlačí čokoľvek.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

[ Šikovný softvér vytlačí čokoľvek.[/QUOTE]

Nech žije Alfa!!!!!
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Už som o tom písal tu niekde, že žiadny zákon nestanovuje ako "ukladať" zaúčtované doklady. Pri kontrole platcu DPH im však môj chronologický sytém "vadil". Asi preto, že nič nenašli. 100 kontrolórov = 100 názorov.
Pekný večer...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať