Zavrieť

Porady

Doklady v JÚ

Prosím o radu, ako majú byť uložené doklady v JÚ pri ich predložení na daňovú kontrolu? Podľa položiek v peňažnom denníku alebo podľa jednotlivých kníh (pokladničná kniha, kniha záväzkov, kniha pohľadávok..)?
Usporiadat
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ak toho je málo do jedného, ak je toho viac tak A do jedného, B do druhého, C do tretieho...

Možno by bolo lepšie dávať vždy za sebou 1. strany ABC, 2.strany ABC a tak... neviem, nemám to otestované u daňovákov.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ja tlačím z alfy ten mini, čo má len stranu A a B :-) síce mini písmenká, ale málo papiera :-)
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

babenko1
Ja tlačím z alfy ten mini, čo má len stranu A a B :-) síce mini písmenká, ale málo papiera :-)
Dobré ránko, a kontrola z DU sa ako tvárila, videli to čítať, nešomrali ? Pretože prakticky sa to tlačí a archivuje len kôli kontrolám. podnikatelovi je to v podstate jedno.
A ako to máš zložené - zopnuté, alebo len tak v euroobale? Ako to dávaš niekde do šanóna ?
Pekný deň...
0 0
flash78 flash78

flash78 je offline (nepripojený) flash78

Keby som pouzival alfu, tak nerobim nic ine, len vyplnam kolonky a zabujam cas. Nehovorim, na danove je to dobre a aj evidencia je presna. Ale co ak nieco kupim a potom to nechcem dat na firmu, lebo to nemam kde predat a ani do majetku to nemozem dat, tak musim vyplnat vydajku atď - proste vela roboty. V Excely, resp. Tabulkovom Open office si povkladam co treba a na konci roka vytlacim. Je to ovela jednoduhsie a neodolal som, tak som sa bol pytat aj na danovom, a vraj je to tak OK. Ale pozor! Z vlasnej skusenosti viem, ze danovy urad to chce vsada inak, tak som sa pytal na tom, kam patrim.
Myslim, ze cele caviky okolo uctovnictva a detaily su zbytocne, ak to ma clovek spravene prehladne a nema tam chyby. (Hlavne maly podnikatelia)
0 0
flash78 flash78

flash78 je offline (nepripojený) flash78

lenkak
Ja síce robím v MRP, ale pre moju maminu mám tiež peňažný denník, knihu pohľ. a záväzkov, karty IM, sklad. karty, proste celé účtovníctvo tiež tabuľkovom editore, robila som to v exceli, ale nakoľko na tento program nemám zakúpený, ale mám voľne šíriteľný OpenOficce a tam si to formou tabuliek všetko poprerábala. Mám nadefinované aj vzorce a úplne mi to pre ňu stačí. Záleží len od firmy.
Ja tiez mam open office (ale ked spomeniem Excel, kazdy vie co myslim) lebo Excel je drahy a nepotrebny. Mohol by som poprosit o zaslanie suboru mailom, kde by som videl ako ate spravene stlpce (nazvy a rodelenie?) samozrejme bez financnych udajov - tie ma kazdy svoje, len na porovnanie.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

NEmáš pravdu, Alfa je perfektná až na skladovanie PD / u mňa/. Excel nerobí z toho čo robí Alfa nerobí ani 5%. Aj ja som v začiatkoch r. 1992 - 1993 mal vyrobený PD v exceli. Konfort práce máš aký ... ???
Pekný deň...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
M0NIKA
Ak toho je málo do jedného, ak je toho viac tak A do jedného, B do druhého, C do tretieho...

Možno by bolo lepšie dávať vždy za sebou 1. strany ABC, 2.strany ABC a tak... neviem, nemám to otestované u daňovákov.
Nóó, priznám sa, že ja ten PD netlačím vôbec, však ho mám v počítači. Ak sa mi ohlási daňová kontrola, potom ho samozrejme vytlačím a dám im to, nech si hľadajú. Stala sa mi príhoda - vlani som tiež mala DK a vytlačila som PD - spokojná som ho odovzdala, až mi tetuša volala, že kde mám diel B a C ? Tak som jej ho dodatočne doniesla, ani nič nelepila, bola spokojná.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
uka
Ja by som strašne rada Alfu, aj Betu, Gamu aj Omegu, Ale mám Maca a ani za nič mi to nejde stiahnuť, už som sa informovala, kde sa dalo ...
uka, však zavolaj do KROSu, oni ti to pošlú na CD za manipulačný poplatok, neviem koľko to je, možno 199 Sk, však to majú na stránke.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
flash78
Ja tiez mam open office (ale ked spomeniem Excel, kazdy vie co myslim) lebo Excel je drahy a nepotrebny. Mohol by som poprosit o zaslanie suboru mailom, kde by som videl ako ate spravene stlpce (nazvy a rodelenie?) samozrejme bez financnych udajov - tie ma kazdy svoje, len na porovnanie.
Večer pošlem vzor, v robote ho nemám.
0 0
uka uka

uka je offline (nepripojený) uka

Mohla by si mi to tiež poslať, prosím?
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

flash78
Keby som pouzival alfu, tak nerobim nic ine, len vyplnam kolonky a zabujam cas. Nehovorim, na danove je to dobre a aj evidencia je presna. Ale co ak nieco kupim a potom to nechcem dat na firmu, lebo to nemam kde predat a ani do majetku to nemozem dat, tak musim vyplnat vydajku atď - proste vela roboty. V Excely, resp. Tabulkovom Open office si povkladam co treba a na konci roka vytlacim. Je to ovela jednoduhsie a neodolal som, tak som sa bol pytat aj na danovom, a vraj je to tak OK. Ale pozor! Z vlasnej skusenosti viem, ze danovy urad to chce vsada inak, tak som sa pytal na tom, kam patrim.
Myslim, ze cele caviky okolo uctovnictva a detaily su zbytocne, ak to ma clovek spravene prehladne a nema tam chyby. (Hlavne maly podnikatelia)
Dovolím si nesúhlasiť, ALFA je premakaná, len treba vedieť ako na ňu .
Ja som najprv tiež nadávala, ale keď som zistila, že sa dá spätne dohadzovať, meniť, prečíslovať... jóóój, to bola potom iná zábava.
Keď máš všetko dobre nadefinované a hlavne keď sa Ti opakujú prípady, nechcela by som na to Excel. A to nehovorím o tom, že keď sa aj nepomýliš pri nahadzovaní, je dosť možné, že zle navzorcuješ alebo tam nezahrnieš jeden riadok a už to všetko nie je pravda...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
M0NIKA
Dovolím si nesúhlasiť, ALFA je premakaná, len treba vedieť ako na ňu .
Ja som najprv tiež nadávala, ale keď som zistila, že sa dá spätne dohadzovať, meniť, prečíslovať... jóóój, to bola potom iná zábava.
Keď máš všetko dobre nadefinované a hlavne keď sa Ti opakujú prípady, nechcela by som na to Excel. A to nehovorím o tom, že keď sa aj nepomýliš pri nahadzovaní, je dosť možné, že zle navzorcuješ alebo tam nezahrnieš jeden riadok a už to všetko nie je pravda...
....aj ja pridávam súhlas, tých či si myslia, že JÚ je jednoduché - tak sa môžu ozaj popáliť - prečo nevyužiť profesionáln postup, keď sa ponúka?, podľa mňa neslúži účto len daňovákom pre kontrolu ale hlavne pre podnikateľa - nech má vo veciach jasno - takých mám rada! - čo si uvedomujú čo robia, chcú mať veci v poriadku - to môj názor...
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Suhlas s Monikou a Sway, software Ta nepusti urobit chybu /ak mu nezadas blbost/, a navyse spatne opravy su bezbolestne a presne.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Bola tu spomenutá otázka zakladania PD. Ja osobne ho mám vytlačený cez Oberon a mám ho uložený nasledovne. Strany A zopnuté od 1-xx , strany B zopnuté zvášť od 1-xx a potom strany C zopnuté od 1-xx. Pretože na každom liste je poradové číslo PD, kontrolór si veľmi ľahko nájde k určitej operácii zapísanej v PD na strane A pod rovnakým poradovým číslom jej rozúčtovanie zostave B aj C. Takto zopnuté 3 vrstvy PD mám dané do euroobalu.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

juko
Bola tu spomenutá otázka zakladania PD. Ja osobne ho mám vytlačený cez Oberon a mám ho uložený nasledovne. Strany A zopnuté od 1-xx , strany B zopnuté zvášť od 1-xx a potom strany C zopnuté od 1-xx. Pretože na každom liste je poradové číslo PD, kontrolór si veľmi ľahko nájde k určitej operácii zapísanej v PD na strane A pod rovnakým poradovým číslom jej rozúčtovanie zostave B aj C. Takto zopnuté 3 vrstvy PD mám dané do euroobalu.
Asi to bude najschodnejší spôsob.
Ja som robil doteraz v Agende z TP Soft, tam to tlačilo A4 na stojato strana A,B. Pekne sa zlepili a zložili do seba a predierovali sa a založili do mapky A4.
Pekný večer želám..
0 0
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

Súhlasím s Manual-om robím to tak isto, tlačím v SunSoft-e tiež na stojato, polepím, zložím predierkujem a je to. A dobre to vyzerá.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

renocka99
Súhlasím s Manual-om robím to tak isto, tlačím v SunSoft-e tiež na stojato, polepím, zložím predierkujem a je to. A dobre to vyzerá.
Tak by to bolo ideálne, ale tvorcov Alfy sa asi nepodarí presvedčiť. Či hej...
Pekný večer...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Posielam peňažný denník v open office, ale je len pre malinké firmičky. Na každom liste - jeden mesiac. Ja som mala väčšinou strany na jednom liste. Do 30 strán. Dokonca nepotrebujem ani DPH. Všade kde boli nulové hodnoty som mala nadefinovanú bunku ako text (--- =0). Mala som nadefinované vzorce na sčítavanie, vzorec na výpočet zostatku v pokladni a v banke. Len som si prenášala hodnoty z prenosu mesiaca.
Takto mám aj ďalšie evidencie porobené, ale naozaj je to len pre malé firmy, ostatné firmy mám vedené v MRP.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Manual
Dobré ránko, a kontrola z DU sa ako tvárila, videli to čítať, nešomrali ? Pretože prakticky sa to tlačí a archivuje len kôli kontrolám. podnikatelovi je to v podstate jedno.
A ako to máš zložené - zopnuté, alebo len tak v euroobale? Ako to dávaš niekde do šanóna ?
Pekný deň...
KOntrola nefrflala... a mala som ich už tri... a to iba za mňa...a veľmi sa im páčil štýl a spôsob ukladania ....mám ich zložené v euroobale a priložené to mám pri daňovom priznaní, výkazoch v jednom šanoniku...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.
Tolko tu ospevujete tu Alfu, tak som si ju stiahla. Väčšina vecí sa tam akosi nedá prečítať. To písmo je úplne nečitateľné a potom neviem, aké sú tam zložky. To preto, lebo mám len demo verziu, alebo som to zle nainštalovala?

Mimochodom, je tu veľmi zaujímavé a poučné čítanie.

Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať