Zavrieť

Porady

Súvaha

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Prosím o radu skúsenejších účtovníkov.

Po prvýkrát vypĺňam tlačivo "Súvaha".

Moje otázky:
1. Aktíva: Sú 4 stĺpce. Do stĺpca brutto píšem konečný zostatok účtu k 31.12.
Do stĺpca korekcie opravné položky (??) a do netto rozdiel predcházajúcich.
Ak nie je žiadna korekcia, tak vypisujem brutto aj netto, alebo iba brutto?

2. Na čo slúži riadok: kontrolné číslo?? dá sa to s niečim skontrolovať?

3. Pasíva: ide o riadok 068 a 070. Čo tam mám napísať?

dakujem
Usporiadat
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Sany, nechcem rušiť, ale hreje ma pri srdci, keď to tu všetko čítam.
Klobúk dole...
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Ja musím, inak by som zblbla, momentálne som sama, rodinu som poslala na týždeň lyžovať a je to super. Neverili by ste, koľko toho stihnem, keď nič iné doma nemusím...
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

vcera som bola zufala a este aj som ale .. no co uz. na maslu to nie je


sany,
nie som na svojom pc a meilom sa mi to neda poslat kedze namam heslo do meilu kt. je na tomto pc. mam to na prenosnom kluci -disku /to moje ucto/ a tak hladam moznost ako ti to poslat
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Majka, nejde ti ten archív? Choď v programe do "Archivácia", potom odoslanie archívu emailom a pošli to na moju adresu. Ak ti to nejde, napíš, skúsime to inak.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

tak prilož súbor z kľúča do mailu, ja si to nejako vytiahnem
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

... to Ti úprimne závidím, občas by som na to pristala aj ja, žeby som bola sama doma
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

No, oni volali aj mňa, a ja im trochu aj závidím, ale ja teraz fakt nemôžem, a zase, doprajem im to. Sú super, aj dietky, aj manžel.
Naposledy upravil Sany : 16.03.05 at 04:57
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

mam to na kluci a ked napisem tvoj meil tak mi vyhodi Lotus postu kt. ma na pc ten majitel,pyta si samozrejme heslo. neviem ako to dostat do zoznamu-mojho meilu, pretoze on to automaticky posiela z meilu kt. je na pc. nastaveny nie z internetu.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

A súvaha je odkiaľ poslaná?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ulozila som to na disk,prekopcila do suboru,premenovala v exceli na txt a tak.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

A keď ideš na zoznam, svoj mail a dáš priložiť, to nejde? Veď to je jedno na akom si PC, z netu by ti to malo ísť...Teda myslím
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Ale ten súbor- archív by mal byť zazipovaný s koncovkou .zip, alebo .rar
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

teraz sa mi to asi podarilo poslat v zipe
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Majka, Bingo... došlo, uviídm, čo z toho vytiahnem, idem na to. Ozvem sa
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

mam blazeny pocit na dusicke, ked sa nepodari nevadi.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Neviem, či sa podarí, ale máš telefón, kam sa ti dá volať?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

ja ti s tým možno budem vedieť pomôcť, je tu kopa nezmyslov, ale v pohode. Musím vedieť, odkedy to robíš, skade máš počiatočné stavy, lebo to nesedí. Máš oprávky PS na 082 na strane D mínusom, to je zle atď. Ale ak mi dáš telefón, niečo snáď poriešíme, ak chceš, pošli mi ho mailom alebo ces SS
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Halooooooooooooooo, Majka si tam?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Majka, ozvi sa, ja sa ďalej bez teba nepohnem, mám to natiahnuté, všeličo vidím, len čakám na teba, aby som sa mohla pýtať....a opravovať
Naposledy upravil Sany : 16.03.05 at 04:58
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Majka
Prosim vas o radu,som v zufalstve neviem preco ale Vyka Z a S -hospodar.vysledok je spravny ale v suvahe nie, mam tam rozdiel a dost vysoky, nesedi mi HV v suvahe, vo vykaze Z a S je spravny to je skutocny, neviem ako mozem upravit hv v suvahe kedze aktiva a pasiva su spravne podla hlavnej knihy. som zufala pretoze si s tym neviem rady,v ciselnikoch mam spravne zadefinovane riadky kt. mi ma napocitavat,kontrolovala som to snad sto krat. ja uz fak neviem. rozdiel mam vysoky t.j 147 000 a pri porovnani ze vynosy mam 300 000 naklady 130 000 tak asi viete ako mi je z toho nanic ked mam taky velky rozdiel cize v suvahe mam vyssi zisk -hv ako v vo vykaze z a s.
prosim viete mi poradit ci existuje nieco ako by som to mohla "dorovnat"
uctujem vo fibu.
velmi velmi pekne dakujem za kazdu radu. nahna ma cas a netrufam si povymyslat cisla aby mi pasovali na vykaz z a s.
Ja som raz maala takýto problém preto, lebo som mala dostať naspäť od DÚ nadmerný odpočet DPH čiže mal byť na strane aktív a mala som zle zaradený účet vyhadzovalo mi ho na strane pasív. Táto suma sa mi stratila v ostatných daňových povinnostiach, takže mi chvíľu trvalo kým som to našla. Skús prekontrolovať takét účty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať