Zavrieť

Porady

výplata pre konateľa

kolegovia, mam jednu jednoduchú otázku.. moze si dat konatel s.r.o. vyplatu ako bezny zamestnanec alebo dostava mesacne len odmeny za vykon funkcie ktore sa pravdepodobne budu odvijat podla ziskov firmy? aj tie treba niekde stanovit?
Usporiadat
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Ha, tak preto sa mnohi snazia co najviac znizit zaklad dane vsakovakymi nakupmi a vydavkami akoze... aby si vynahradili toto (ze nieje moznost odpisu aspon tej minimalnej mzdy..)...

Evi, vdaka.
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

To znamená ,že ak pán XX je konatelom,spoločnikom a zároven zamestnancom tej istej s.r.o. tak aj ked poberá len mzdu zo závislej činnosti, prípadne podiel zo zisku 1x ročne ,tak na sociálne odvádza odvody zo závisl.činnosti,na dan z príjmu tiež,iba na zdrav .poist.je to i zo závisl.činnosti i ako SZČO z min.mzdy,aj z podielu na zisku v danom mesiaci ?Pochopila som to správne!
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

Ozvite sa mi.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Robim mzdy v jednoosobovej s.r.o. Konatel ma v minulom roku vyplatene odmeny len v mesiacoch februar, november a december, a to este aj v roznych vyskach. Mandatnu zmluvu podpisanu nema. Tu mu dorobit dodatocne nie je problem, ale ako do nej zakomponovat vyplacanie nepravidelnych a vyskovo rozdielnych odmien? Mate niekto takehoto konatela?
0 0
alex2 alex2

alex2 je offline (nepripojený) alex2

Pripojim sa s otazkou...teraz zacinam robit ucto pre s.r.o. jednoosobovku, tak tato zmluva o funkcii konatel asi nie je potrebna, vsak?Ako by malo vyzerat uznesenie VZ, ktore rozhoduje o rozdeleni zisku, pretoze konatel si chce vacsinu zisku previest na sukromny ucet...A rozhoduje o tom sam...dik
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

alex2 Pozri príspevok
Pripojim sa s otazkou...teraz zacinam robit ucto pre s.r.o. jednoosobovku, tak tato zmluva o funkcii konatel asi nie je potrebna, vsak?Ako by malo vyzerat uznesenie VZ, ktore rozhoduje o rozdeleni zisku, pretoze konatel si chce vacsinu zisku previest na sukromny ucet...A rozhoduje o tom sam...dik
http://www.porada.sk/t478-p3-zpisnic...denia-sro.html

http://www.porada.sk/showpost.php?p=9625&postcount=6
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať