Zavrieť

Porady

Nové mzdové priemery!

Neviem prečo ale zdá sa mi , že mám zle vypočítané mzdové priemery.
Napr. Základný plat má zamestnanec 10.000,- A mne teraz v januári vychádza z jeho mzdového priemeru 9.990,- a pritom v decembri mali skoro všetci dobratú dovolenku.
Čo spraviť? Vypočítať za posledné tri/2004 mesiace nový mzdový priemer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    Veduca, podla mna si to vypocitaj "rucne" niekde v exceli a uvidis ci program blbne alebo nie. Postup na vypocet priemerky asi poznas: mzda a odmeny za odpracovany cas (bez nahrad) / odpracovan cas (vratane sviatkov - ak sa platia mesacnou mzdou). Obdobie: 10-12/04 ak chces priemerku pre I.Q.05.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    práve zato, že čerpali dovolenku ti to nejde pod fúz...náhrady do vymeriavacieho základu pre výpočet priemeriek nejde...takže si zrátaj prepočítanú základnú mzdu za 4.Q/2004, k tomu odmeny,prémie za kvartál ak sú pravidlené, ak bola ročná odmena tak jednu štvrtinu...a to celé delíš počtom skutočne odpracovaných hodín...ak máte len základné platy bez pohyblivej zložky, v živote ste nemohli mať základný plat daný v dekréte...jednoducho každý kvartál má iný fond pracovnej doby...ja to v jednej firme musím riešiť cez opravu náhrad, doratúvam do plného základného platu...
    Ja som to tiež dorátala do základu platu už som nevedela čo iné by som mohla spraviť .ďakujem za odpoveď!

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    marcela,
    a ako si to dorátala do základu platu?. Veď program Ti automaticky vypočíta priemer na dovolenku a sviatok. Tak si tam prihodila pár korún odmeny, alebo si zmenila priemer na dovolenku ? Sú len dve možnosti...
    Pekný večer želám...
    No veď mi to aj automaticky vypočítal ale všade mi do základu platu chýbalo 10, 20 Sk.Prepočítavala som znova priemerku dovolenky.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Podla mňa to ale bolo dobre, pretože fond prac. času je prakticky každý mesiac iný. A keď máš len pevný plat bez odmien, tak Ti to bude takto rátať a myslím že je to dobre, ja by som vypočítaný priemer programom nemenil a nechal by som hr. mzdu napr. 9975,- Sk a nasilu by som nedopočítaval na rovných 10000,-
    Pekný večer želám...
    No porazí ma tak to budem musieť všetko naspäť prerobiť.
    A teraz ako je to s odvodmi do poisťovní nevadí to , že to nebudú odvody zo stanoveného základného platu ale z nových priemerov?
    Už som z toho celkom popletená.

    elPi je offline (nepripojený) elPi

    elPi
    Babenky - s tým nižším priemerom to bude dobre.

    Je to v matematike. Ak v predchádzajúcom Q bol vyšší priemerný mesačný počet pracovných dní ako je v tomto mesiaci tak vyjde nižší denný priemer a potom aj nižšia celková mesačná priemerná mzda.
    Napr.: v 4.Q 2004 bolo až 65 dní = 21,66 na mesiac,
    Priemer vychádza 3x10000=30000 / 65 dní = 461,54 Sk/deň
    z toho by vyšlo na január 2005: 21 dní x 461,54 = 9693 Sk mesačne.
    Takto je ten rozdiel ešte markantnejší.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    marcelaStanakova
    No porazí ma tak to budem musieť všetko naspäť prerobiť.
    A teraz ako je to s odvodmi do poisťovní nevadí to , že to nebudú odvody zo stanoveného základného platu ale z nových priemerov?
    Už som z toho celkom popletená.
    Marcelka a zviditelni sa lebo pri Tebe nesviti zelená bodka, takže si na Porade "ako keby si nebola"
    Pekný večer želám...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    marcelaStanakova
    Asi som dnes zamrzla ja ako sa mám zviditeľniť a prečo mi nesvieti zelená bodka?
    Ja by som s tým prepočtom už nič nerobil za predpokladu, že si do poisťovní neodviedla menej, než sa malo. Pravdepodobne si im dala o nejakú korunu viac. Oni budú radi. Ak si im odviedla menej, tak treba doplatiť tie nejaké koruny.
    V budúcnosti ak je program dobre nastavený nechaj ho robiť podla seba
    Neviem kde sa to nastavuje - zviditelnenie. Monika to vie, tá sa občas "schová"
    Je niekde teraz na Porade.
    Pekný večer...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.