Zavrieť

Porady

odpisy a odpisové skupiny

Dobrý deň!

Prosím Vás, mohol by mi niekto poradiť s odpismi? Mám urobiť jednu prácu do školy, majú tam byť aj odpisy a vôbec tomu nerozumiem.
Tak 1.) V zákone je zmienka, že sa odpisujú samostatne hnuteľné veci a súbory hnuteľných veci>30 000 Sk. prečo sa teda odpisujú aj hnuteľné veci nižšej hodnty?
2.) Do ktorej skupiny mám zaradiť?
-plastové okná
- dlažba
- sprchový kút a iné vybavenie kúpeľne
- krb
-automatickú práčku a chladničku
-dvere
3.) Ja si môžem vybrať, či odpisovať zjednodušene al. zrýchlene, však? Sú na to aj dáke odporúčania? Napr., že pre túto položku sa častejšie používa jednoduché a pod.
Ďakujem veľmo pekne!
weveronika
Usporiadat
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ďakujem veľmi pekne, veľmi mi to pomohlo!

V Klasifikácii, ktorú mám, to nie je tak podrobne rozpísané, môžem vedieť, kde by som si mohla stiahnuť takúto podrobnejšiu?

A čo sa týka toho kotla: kedže súvisí s tou sušiarňou, tak by mal ísť asi tiež do 2.odp.sk..
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Lotarka Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, veľmi mi to pomohlo!

V Klasifikácii, ktorú mám, to nie je tak podrobne rozpísané, môžem vedieť, kde by som si mohla stiahnuť takúto podrobnejšiu?

A čo sa týka toho kotla: kedže súvisí s tou sušiarňou, tak by mal ísť asi tiež do 2.odp.sk..
Pozri priložený link, tu toho nájdeš veľa:

http://www.porada.sk/547973-post4.html
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Super! - ďakujem!
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

No a teraz som si nie istá s tou sušiacou komorov a teplovodným kotlom k nej:
je to 25.56.22 - Sušiace stroje pre sušenie dreva,a kedže ten kotol je k tomu, tak tiež do 2.odp.skupiny
alebo
je to 29.21.11 - Horáky; mechanické prikladacie zariadenia a rošty; mechanické zariadenia na odstraňovanie popola a pod.
kde je napísané:
Z: Priemyselné horáky k peciam, sušiace komory, generátory pary atď. na kvapalné alebo plynné palivo, horáky kotlov ústredného kúrenia, horáky a samočinne zauhľované kúreniská na uhoľný prach
a v tomto prípade je to 3. odp. skupina.

Prosím, pomôžte mi sa rozhodnúť!
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Lotarka Pozri príspevok
No a teraz som si nie istá s tou sušiacou komorov a teplovodným kotlom k nej:
je to 25.56.22 - Sušiace stroje pre sušenie dreva,a kedže ten kotol je k tomu, tak tiež do 2.odp.skupiny
alebo
je to 29.21.11 - Horáky; mechanické prikladacie zariadenia a rošty; mechanické zariadenia na odstraňovanie popola a pod.
kde je napísané:
Z: Priemyselné horáky k peciam, sušiace komory, generátory pary atď. na kvapalné alebo plynné palivo, horáky kotlov ústredného kúrenia, horáky a samočinne zauhľované kúreniská na uhoľný prach
a v tomto prípade je to 3. odp. skupina.

Prosím, pomôžte mi sa rozhodnúť!
Myslím si, že ten kotol je súčasťou tej sušiacej komory, bez neho zrejme komora sušiť nebude. Tak by som sa priklonila k tomu, že to zaradiť do 2. odp. skupiny ako celok.
Ale počkaj si aj na názory iných, ak má niekto s týmto konkrétne skúsenosti.
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Aj ja by som Vás chcela poprosiť o zaradenie majetku, nakoľko ide o nákl.mot.vozidlo Tatra s hydraolickou rukou na nákladku a prepravu drevnej hmoty!
Dala som to do druhej odp.skupiny, ale niekto mi tvrdil, že to môže ísť do 1.Odp.s.. Aký to má kód KP? vopred srdečná vďaka!
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Nikto mi nepomôže s kódom KP??? Hm??
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň-prosím Vás,skúsite mi poradiť-
kam mám zaradiť
formátovacia píla s predrezom?
kúpila firma,ktorá montuje a predáva nábytok..
rozmýšľam sk.1, 1-12 nástroje ostatné?
Ďakujem
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň-prosím Vás,skúsite mi poradiť-
kam mám zaradiť
formátovacia píla s predrezom?
kúpila firma,ktorá montuje a predáva nábytok..
rozmýšľam sk.1, 1-12 nástroje ostatné?
Ďakujem
Ja by som povedala, že odp. skupina 1 áno, ale KP

29.41.11 Prenosné ručné obrábacie stroje

Z: Pneumatické náradie rotačného typu, vŕtačky všetkých druhov, reťazové a okružné píly, pásové a uhlové brúsky, hoblíky, strihače živých plotov a trávnikov


alebo ak to nie je ručný stroj, tak potom odp. skupina 2

29.43.12 Obrábacie stroje na opracovanie dreva, korku, kostí, ebonitu, tuhých plastov alebo pod. materiálov

Z: Stroje na šúpanie kôry, rezanie, štiepanie, rozrezávanie na dosky, na šúpanie (lúpanie) dreva, stroje na zarovnávanie, hobľovanie, profilovanie alebo vrúbkovanie dreva, stroje na vŕtanie, dlabanie, ohýbanie, skladanie, pribíjanie, spojovanie dreva, stroje na leštenie, lepenie, lakovanie, natieranie, vyrezávanie dreva, lisy na výrobu dosiek z drevených lamiel alebo častíc
TZ: Špeciálne debnárske stroje, stroje na výrobu ceruziek, obalov atď., viacúčelové stroje a stroje na obrábanie materiálov podobných drevu (korok, kosť, tvrdá guma alebo plasty...)
0 0
liduška liduška

liduška je offline (nepripojený) liduška

Vážení poraďáci, prvý krát sa chcem opýtať na odpisovú skupinu ale neviem zadať novú otázku. Robím to teda odpoveďou.
Možete mi poradiť do akej odpisovej skupiny mám zaradiť oplotenie, ktorým vznikli sklady pneumatík. Mám k tomu rozhodnutie obecného úradu o vymedzení podmienok používania. Myslím si, že by to mala byť 3. odpisová skupina, ale nie som si istá. Možete mi prosím poradiť.

Ďakujeme veľmi pekne
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

liduška Pozri príspevok
Vážení poraďáci, prvý krát sa chcem opýtať na odpisovú skupinu ale neviem zadať novú otázku. Robím to teda odpoveďou.
Možete mi poradiť do akej odpisovej skupiny mám zaradiť oplotenie, ktorým vznikli sklady pneumatík. Mám k tomu rozhodnutie obecného úradu o vymedzení podmienok používania. Myslím si, že by to mala byť 3. odpisová skupina, ale nie som si istá. Možete mi prosím poradiť.

Ďakujeme veľmi pekne
Kuk sem.http://www.porada.sk/547973-post4.html
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

liduška Pozri príspevok
Vážení poraďáci, prvý krát sa chcem opýtať na odpisovú skupinu ale neviem zadať novú otázku. Robím to teda odpoveďou.
Možete mi poradiť do akej odpisovej skupiny mám zaradiť oplotenie, ktorým vznikli sklady pneumatík. Mám k tomu rozhodnutie obecného úradu o vymedzení podmienok používania. Myslím si, že by to mala byť 3. odpisová skupina, ale nie som si istá. Možete mi prosím poradiť.

Ďakujeme veľmi pekne
Pozri sem, tu nájdeš odpoveď:
http://www.porada.sk/607399-post2.html
0 0
1234 1234

1234 je offline (nepripojený) 1234

Ahojte, chcem sa spýtať, či 4 ks kreslá /každé po 28000,-Sk / do čakárne mám odpisovať ako súbor alebo môžu ísť hneď do nákladov... Ďakujem
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, vie mi niekto poradiť? Mám faktúru z Poľska, kde sú položky ako: stroj na výrobu fólie, prevíjač na fólie, rolomat... Neviem, či to mám zaradiť každé zvlášť, alebo ako súbor a do ktorej odpis. skupiny?
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Posúvam...
0 0
1234 1234

1234 je offline (nepripojený) 1234

Môžete mi niekto poradiť, čo s tými 4 kreslami? Neviem sa jednoznačne rozhodnúť...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

1234 Pozri príspevok
Môžete mi niekto poradiť, čo s tými 4 kreslami? Neviem sa jednoznačne rozhodnúť...
Tie kreslá by som nezaradila ako súbor, ale jednotlivo.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Najka Pozri príspevok
Mám faktúru z Poľska, kde sú položky ako: stroj na výrobu fólie, prevíjač na fólie, rolomat... Neviem, či to mám zaradiť každé zvlášť, alebo ako súbor a do ktorej odpis. skupiny?
Ak to budeš používať spolu (napr. ako technologickú linku na výrobu a distribúciu fóliových zvitkov), môžeš to zaradiť ako súbor do 2. odpisovej skupiny (položka 2-36 prílohy ZoDP) podľa hlavného funkčného celku - stroja na výrobu fólie:
29.56.23 Stroje a prístroje, i. n., na spracovanie kaučuku alebo plastov alebo na zhotovovanie výrobkov z týchto materiálov
Z: Stroje na miešanie a miesenie kaučuku a plastov, stroje na lisovanie, vytláčanie, fúkanie, tepelné formovanie kaučuku alebo plastov, zariadenia na liatie pneumatík
V zmysle prevodníka KP sem patria aj ostatné stroje na výrobu plastov, stroje na výrobu celofánu, pomocné stroje a zariadenia na spracovanie gumy a plastov.
Ak by si stroje zaraďovala jednotlivo, tiež patria všetky do KP 29.56 - ostatné účelové stroje.
0 0
bolek bolek

bolek je offline (nepripojený) bolek

Prosím o zaradenie majetku do odpisovej skupiny
elektromechanický zdvihák .nos.3t
montážny stôl
vyvažovačka kolies

Všetko pre pneuservis
Ďakujem veľmi pekne
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

bolek Pozri príspevok
Prosím o zaradenie majetku do odpisovej skupiny
elektromechanický zdvihák .nos.3t
montážny stôl
vyvažovačka kolies

Všetko pre pneuservis
Ďakujem veľmi pekne

zdvíhacie zariadenie som dala do odpis. skupiny 2, vyvažovačku do odpis. skupiny 1, diagnost. tester motorov odpis. skupina 1, stroj na demont. kolies odpis. skupina 1, no a montážny stôl som nikde v odpis. skupinách nenašla, tak by som ho dala do odpis.skupiny 1 ostatné rozličné výrobky inde neuvedené. Ale to neviem. Poradí niekto iný?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať