Zavrieť

Porady

Verejná kanalizácia

Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Kto podľa Vás má niesť finančné náklady a vykonať realizáciu opravy kanalizácie na obrázku. Miesto poruchy ukazuje červená šípka.
Ja sa vyjadrím, až po vyjadreniach ostatných aby som niekoho náhodou nemystifikoval.
Usporiadat
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Orim zatiaľ nie bude sa to riešiť, no myslím nie v náš prospech.
Asi to budeme platiť z FOaÚ.
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

lubica_02 zistila si ten zákon?
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

uzlik6 nepozrela som,mám teraz asi mesiac úplný chaos,ale posnažím sa.
0 0
jarkus jarkus

jarkus je offline (nepripojený) jarkus

Orim Pozri príspevok
Zákon 442/2002 Z.z. v §4 odst. 6 hovorí:
(6) Vlastníkom vodovodnej prípojky alebo vlastníkom kanalizačnej prípojky je osoba, ktorá zriadila prípojku na svoje náklady, a to spôsobom určeným prevádzkovateľom verejného vodovodu alebo verejnej kanalizácie. Ak je vlastník nehnuteľnosti vlastníkom vodovodnej prípojky alebo vlastníkom kanalizačnej prípojky, prechádza pri zmene vlastníctva nehnuteľnosti vlastníctvo vodovodnej prípojky alebo vlastníctvo kanalizačnej prípojky na nového vlastníka nehnuteľnosti.
Vy ste kanalizačnú prípojku nevybudovali a ani pri zmene vlastníctva na vás neprešla. To by ste mali mať v dokladoch. Ak áno, muselo by to byť vo výpise z katastra, keď sa kupovali byty. SVB majetok nemá tak preto by som myslel, že je to niekoho iného a to toho koho je celá kanalizácia a ten má povinnosti k nej.
super, práve toto som potrebovala.
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

jarkus, pomohlo to... vyriešili ste to...
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Orim maš na to vyjadrenie?
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

dík možno vyriešime problémy aj dík možno vyriešime aj iných...
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Vie niekto znenie zákona prípadne č. zákona, kde sa hovorí, že vlastník kanalizačnej prípojky má vlastnícke právo po kontrolnú šachtu. Uzlik6
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

O ničom novšom ako toto neviem
0 0
zbojka zbojka

zbojka je offline (nepripojený) zbojka

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ja by som chcela poprosiť kde sa dá nájsť odkiaľ pokiaľ kanalizácia komu patrí. Ja som sa s takým problémom ešte nestretla, myslím, že nás je viac. Predsa len voda je drahá a nerada by som čakala až kým sa niečo stane. Ja som toho názoru, že haváriam treba predchádzať, ale v takomto prípade sa zrejme nedá. Ale v prípade havárie je zvyčajne neskoro a treba platiť následky havárie. Moje znalosti boli, že od fakturačného merača patrí tomu, kto platí podľa neho, ale po ten fakturačný merač veru neviem. Kanalizácia ako taká ma ani nikdy nezaujímala. Vždy som bola v tom, že patrí vodárňam, resp. mestu. Ale my tu máme taký problém, že je fakturačný merač až pri kotolni a je platný až pre 3 výškové bytovky a potrubie je teda riadne dlho. Koeficienty narastajú. Musím to nejako vyriešiť, ale ešte neviem ako. Každá rada drahá. Roky rokúce sme preplácali vodu, ktorú nikto z nás nespotreboval. Tiež by ma zaujímalo komu to vediace potrubie patrí a či sa na jeho kontrolu nevzťahuje nejaká povinnosť kontrolovať ho. A komu vyplýva tá povinnosť. Fakt neviem ako toto poriešiť inak, ako sa odčleniť a mať svoj fakturačný merač a aj vo výrobe TÚV sa osamostatniť. Na toto riešenie bola daná výnimka z dôvodu "dotláčačky" vody, nakoľko sme výškové paneláky.
To by aj mňa zaujímalo, hlavne čo sa kanalizácie týka, čo komu patrí. Podľa Zákona 442/2002:

(4) Za verejnú kanalizáciu ani jej súčasť sa nepovažujú
b) samostatné kanalizácie na odvádzanie vôd z jednotlivých
objektov a zariadení,

(2) Kanalizačná prípojka je úsek potrubia, ktorým sa
odvádzajú odpadové vody z pozemku alebo miesta vyústenia
vnútorných kanalizačných rozvodov objektu
alebo stavby až po zaústenie do verejnej kanalizácie.

(9) Vlastník kanalizačnej prípojky je povinný
c) zabezpečiť opravy a údržbu kanalizačnej prípojky
na vlastné náklady.

My máme taký problém, že každá z 3 bytoviek vedľa seba má svoj zberný bod pod bytovkou, a navyše je ešte jeden, do ktorého smeruje odpad z kanalizácie prvej bytovky a zároveň odpad z prístupovej cesty. No a táto je pokazená, pravdepodobne upchatá, na úseku od nej po ďalšie napojenie.

Ako ale zistím, kto je vlastníkom práve tohto bodu? Je to už súčasť verejnej kanalizácie?

A tak píšeme na vodárne.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Dobrý deň.Konečne sa aj u nás robí kanalizácia,akurát ma zarazilo,že firma čo to robí -najprv frézujú asfalt-a vyfrézovaný pás prechádza okolo môjho pozemku cca 6-7metrov.Neviem si predstaviť,že ja by som mal rozkopať krížom cestu po ktorej chodia autá do vedľajšej firmy.
Existuje nejaký predpis koľko od hranice pozemku má byť umiestnená kanalizačná šachta,resp.ako daleko od hranice pozemku je firma,čo to robí povinná nechať túto šachtu?Za každú odpoveď ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať