Zavrieť

Porady

Nekompetentný predseda SVB

Prosím vedel by niekto poradiť čo robiť, ked sme mali v správcu a v správe bolo vsetko načas a v poriadku (az na ohovaranie spravcu, k comu sa hned vsetci priklonia. Sme zvyknuty zvalovat vinu na ineho najme ked tam neni), hlavne vyučtovanie bolo prehladne a zrozumitelne. Mandatara sme zrušili, lebo sme uverili že to robi zle, ale nikto si to nebol overit. Tak sme ostatný podlahli polopravdam terajšej predsednicky spolocenstva. Ukazalo sa, že vsetko bolo inak a dnes mame chaos, vyučtovanie asi ani nebude a nova predsednicka robi vsetko ako ju napadne a bez toho že by ovladala zakony...opravy co sa robili boli bez zmluvy a zaruk (zatieklo nam pri oprave strechy, poistenie nebolo žiadne, zmluva o dielo žiadna). Vela ludi v dome je nespokojných, ale nikto si nechce palit prsty..uz su ludia apaticky..bolo to lepsie za eri správy družstva ako teraz....byvala predsedkyna zomrela, správcovi sme dali vypoved a teraz je to len chaos....lebo jedna Pani vie dobre stvat a ohovarat...ma niekto podobne skusenosti? Ved SVB je super ked sa ma tomu kto venovat a ma cas a vedomosti, ale ak nie je to katastrofa....ja nechapem, preco aj SVB nie je na zaklade koncesnej živnosti, aby to musel robit niekto, čo ma na to predpoklady....
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

slavica Pozri príspevok
Juraj ty si iný manažer
Aj tak sa to dá povedať ..........chacha
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Juraj xyz Pozri príspevok
pokusim sa vysvetlit - na internetových portaloch v chatovaní , vseobecne sa pouziva skratka / xixi / slovenske chacha - by mnohým nehovorilo nic - ale mozem ta uistit ze nie je na tom nic ironické - aj tak je len na tebe ako to zoberes - dakujem
Máš tu smolu, že už mám 17 rokov a 3 mesiace a som za každú srandu - apropo o tom xixi som vedela ..pá a pokračuj
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

tami72


Zdravím

Zo zákona 182/1993 a jeho ďalších doplnkov mi vyšla jedna základná myšlienka a to, že každý bytový dom musí byť vždy spravovaný.
Súhlasím s väčšinou tvojho príspevku číslo 42, mám však určité výhrady k slovu „automaticky“ .
Aj keď v zákone je uvedené:
Na správu domu sa zriaďuje spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len "spoločenstvo") ...
Spoločenstvo je právnická osoba11) založená podľa tohto zákona, ktorá spravuje spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu, nebytové priestory, …

Prepáč ale mne z toho nevychádza – automaticky
Vychádzam z nasledovných znení zákona:
V zákone je stanovené ako sa odpredáva byt
Byt vám odpredajú na základe zmluvy o prevode vlastníctva bytu alebo nebytového priestoru v dome s vlastníkom domu ….
Jedným bodom z tejto zmluvy je:
g) vyhlásenie nadobúdateľa bytu alebo nebytového priestoru v dome o pristúpení k zmluve o spoločenstve vlastníkov alebo k zmluve o výkone správy,

Tu môže vzniknúť variant 1 – vznik SVB (Nebudem používať celý názov) alebo variant 2 – zmluva o výkone správy (povedzme s bytovým družstvom). (Tu by som podotkol, že to dosť závisí od toho kto predáva bytový dom)
Rozoberiem najskôr variant 2. Po určitej dobe nie sme spokojní so všetkým, vadí nám, že bytové družstvo opravuje iné domy v družstve a na náš kašle, naše odvody do fondu opráv (ďalej len FO, nebudem používať celý názov) sa využívajú pre opravy iných domov. Rozhodneme sa, že si založíme SVB a sami budeme rozhodovať na čo sa naše peniaze použijú. Tu to môžeme riešiť tak že sa budeme spravovať sami alebo podpíšeme mandátnu zmluvu s nejakým správcom. (Ale my sa rozhodneme ako to bude, pretože ak na to „nie sú ľudia“ bude nás musieť spravovať niekto iný nie je tu – automaticky, ak „ľudia na správu sú“ môžeme si to robiť sami. Je to vždy naše rozhodnutie ale nie automatika) Poznám domy, kde to takto funguje. Väčšina tam sú majitelia bytov ale spravuje ich družstvo. Síce nadávajú ale fungujú. Poznám aj iné, ktoré odišli spod správy družstva, vytvorili SVB, ale uzatvorili dohodu s iným správcom a tiež fungujú (sú tiež prípady, že ich spravuje to isté družstvo).
Variant 1: Byt vám odpredá mesto. Pretože byt musí byť spravovaný už do zmluvy vám dá že vás bude spravovať niekto, nejaký správca s ktorým má dohodu. V dohode bude ... správa domu bude vykonávaná formou spoločenstva vlastníkov bytov v znení zákona ....

Pri spracovaní zmluvy o spoločenstve sa musí do nej zapracovať spôsob správy spoločenstva, kto podľa teba robí túto zmluvu spoločenstvo ktoré ešte nie je? Nie urobí to všetko mesto, ale správcu nenechá automaticky na SVB, určí vám najskôr konkrétneho správcu atď. Budete tam mať ako ďalšiu prílohu aj mandátnu zmluvu so správcom. Vyhne sa tým ďalším budúcim problémom (ktoré by mohli vzniknúť) pretože ak by ste správu nerobili správne, aby ste sa náhodou nesťažovali atď. Málo ľudí sa v dome nájde ktorí majú prehľad o tom, čo všetko sa musí zabezpečiť k chodu bytového domu. (uvediem len niektoré, uzatváranie zmlúv s dodávateľmi, dohody, vykonávanie rôznych revízií a pod.)

Donútia vás zvoliť si príslušných funkcionárov podľa zákona, dajú vám všetko preštudovať a pripomienkovať. Ako to nakoniec dopadne začítate sa do toho, možno to aj prečítate ale nie je vám to úplne jasné, pri čítaní sa vám to jasné zdá ale nerozumiete tomu, tak to všetko pekne podpíšete, - veď vám nemôžu dať niečo čo je v rozpore zo zákonom, vždy je tu možnosť ísť na súd.

Schválne sa skús podívať do vašej zmluvy o spoločenstve čo tam máte.

K tomu ďalšiemu, ja som nespochybňoval štatutára kto je a načo je, ja som tam len poukázal na to, že keď Elena použila nesprávne výraz hasta sa toho hneď chytil ale sám pred tým niektoré výrazy tiež použil nesprávne ale to mu nevadilo.

Ako som už písal pred tým každý robíme chyby alebo si zjednodušujeme niektoré veci. Napríklad dosť často sa tu používa výraz fond opráv alebo FO. Len niektorí ho začali používať podľa znenie v zákone fondom prevádzky, údržby a opráv alebo ho používajú v skratke FPOU. To isté platí aj pre SVB. Ale všetci čo s tým pracujeme vieme o čo ide. A tí nový čo sem prišli, niektorí to zistia po prečítaní zákona a je im to jasné. Sami si zvolia ktorý z výrazov budú používať. Potom je tu druhý prípad a spýtajú sa: čo je to FO?
Dostanú odpoveď prečítaj si zákon 182/1993.
Neviem či ti to moje vysvetlenie stačí.
Naposledy upravil Orim : 04.05.07 at 03:33
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

ORIM, konečne jeden normálny príspevok a nie vybavovanie si osobných vecí, rôznych pozdravov s odkazom na relaxačnú zónu.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

No ja neviem, snáď sa nikto nenahnevá keď dám návrh, aby sa táto téma uzamkla na tri zámky. Bolo snáď už povedané všetko a aj emócie sa ukľudnili, takže pokračovať ďalej snáď už nemá význam.
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

pre ORIM - mas moj obdiv ze tak detailne dokazes reagovat na tuto temu , zjavne uz zakladatel temy musi mat jasno vo vsetkých veciach....
ako som postrehol na profile si uz v dochodku , takze mas dost casu si to podrobne preklepat zo vsetkých stran. Len neviem preco,ak to legislatíva dost zrozumitelne osetruje sa najdu ludia ktorí miesto toho aby hladali dostupnu literaturu - dokazu rozputat to coho sme boli svedkami .... a dokonca sa urazia ak ich niekto nasmeruje ku konkretnym paragrafom a ustanoveniam. Alebo aj tu uz funguje funkcia / agent provokater / ??? lebo zakladatel temy nejako *stíchol* a postavil /alebo rozdelil/ prispievatelov na dva tabory.
dakujem
Naposledy upravil Juraj xyz : 04.05.07 at 07:23
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

willma Pozri príspevok
No ja neviem, snáď sa nikto nenahnevá keď dám návrh, aby sa táto téma uzamkla na tri zámky. Bolo snáď už povedané všetko a aj emócie sa ukľudnili, takže pokračovať ďalej snáď už nemá význam.

nemusi sa to uzatvarat - vsak aj to bola realita týchto dní - tak preco to tu nenechat aby sme sa POUCILI do buducnosti , ak sa tu nieco taketo opat objaví.
dakujem
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

svojar Pozri príspevok
ORIM, konečne jeden normálny príspevok a nie vybavovanie si osobných vecí, rôznych pozdravov s odkazom na relaxačnú zónu.
Svojar snažila som sa odpútať od tej nešťastnej témy a vidíš, že stale a stále treba donekonečna vysvetľovať a obhajovať to, čo už vonkoncom netreba. Táto téma tu narobila viac škody ako osohu a sám vidíš že zakladateľ temy už to vzdal aj napriek tomu, že som mu poslala ss a nemal ani chochmes na ňu odpovedať a ani poďakovať všetkým, čo mali s ním trpezlivosť a radili odborne. Takže ak máš chuť pokračuj ale ja týmto dňom skutočne už túto tému ignorujem.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Viacerí ma žiadate, aby som túto tému uzavrel. Nechcel som to urobiť, lebo nemám rád "administratívne" opatrenia, ale musím uznať, že to v tomto prípade asi bude najlepšie riešenie.

Napísané a vysvetlené už bolo asi všetko, ale ak má ešte niekto nejaký komentár k veci, sem s ním. Poobede túto tému uzavriem.
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

PeterNR Pozri príspevok
Viacerí ma žiadate, aby som túto tému uzavrel. Nechcel som to urobiť, lebo nemám rád "administratívne" opatrenia, ale musím uznať, že to v tomto prípade asi bude najlepšie riešenie.

Napísané a vysvetlené už bolo asi všetko, ale ak má ešte niekto nejaký komentár k veci, sem s ním. Poobede túto tému uzavriem.
PETER NR - ty si admin ????? ked to chces uzatvarat ???? riad sa zdravým rozumom a nepodlahni tomu co sam nechces urobit. uz som raz zdoraznil ze sa mozeme do buducnosti len a len poucit s takýchto tém. vsak skoro vsetko uz prehrmelo - a tých zopar poznamok unesie tento portál - alebo nie ???
neviem ci v minulosti sa take nieco robilo - som tu len kratku dobu , no bude to mozno precedens ktorý ak sa to vyhrotí trebars v inej teme budes teda musiet tiez akceptovat - nemyslis ??? vzdy sa najdu ludia ktorým to bude vadit , ale su aj taký ktorý to berú s nadhladom - a tým to nebude prekazat ked to nebude uzavrete. doba potreby cenzurovania /a tiez uzatvarania tem / je uz za nami tak nechaj priechod roznorodemu nazorovemu spektru.
nevnucujem nikomu svoj pohlad len som sa vyjadril.
dakujem
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ak sa nemýlim, uzavretie témy ešte nie je jeho zrušenie. Uzavretím sa len zruší možnosť ďalej do témy prispievať. Čo podporujem v tomto prípade.
0 0
hasta hasta

hasta je offline (nepripojený) hasta

Zdravím všetkých čo majú čo povedať,
zámerne som sa odmlčal, lebo som chcel dodržať svoj súhlas moderátorovi tejto Porady kde vyzval, aby sme vyjadrovali svoje názory k predmetu témy, ale bez osobných útokov. Myslim, že sa ukázalo kto je kto, kto je namyslený, arogantný, osobný, a neschopný diskutovať o názore ktorý nezdiela, znižujúci sa k ponižovaniu inýcch - nových, intrigovaniu a konšpirovaniu a bezhlavému udieraniu do všetkých, ktorý súhlasia s tým iným názorom...k tomu aby to malo šťavu je tu náš agentík provokatér (šampón xixi xyz) čo nikdy nič poriadne k veci nenapísal, len sám sebe ďakuje za svoje „vtipné a inteligentné“ príspevky, hoci je v nich nulová informačná hodnota, beriem to tak, že aj takí musia byť....:-) O Slavici už nebudem hovoriť, lebo to nemá význam. Všetci si už aj tak urobili svoj názor..:-)))
Do tejto témy budem písať a presne ako povedala Tami72, ak budem mat co povedat a seba obohatiť sa niečo naučiť. Spočiatku som si s hrôzov myslel, že je tu len táto „skupinka“ čo tu šarapatí, ale teraz viem, že sú tu ako firewall v počítači, ktorý bráni každému inému výkladu ako majú oni, sa prezentovať. Hneď sa na zaskočeného nováčika vrhnú ako Piraňe, až sa stiahne alebo ospravedlní aj zato čo nepovedal. Alebo prinútia iného začať zákon konečne čítať, aby sa mohol brániť, čo bol môj prípad. Za to im ďakujem ako hovorí šampón.
Ale ako mne napísal empaty, to len žartom na odľahčenie témy...:-))


Vážim si ľudí čo mali čo povedať, argumentovali, napísali naozaj poučné články a verím, že nielen pre mňa. Osobne svojara, empatyho, jozefaI, tami72, danilu, chobota, gabiz, orima, kušnierika, PetraNR a ďalších....ja som proti uzavieraniu tejto témy, nie je to riešenie...len administratívne obmedzovanie a ustupovanie pred tými, ktorí len štvali....Je tu mnoho poučného napísaného v článkoch, nielen pre mňa ale aj ostatných....je tu mnoho úsilia tých ktorých som menoval....ale je tu aj pochopiteľná snaha zakryť svoju aroganciu, vyvysovanie sa, neznalosť zákona, ponižovanie, tých čo toto robili a stále robia a budú robiť...aby si ostatní už nemohli urobiť vlastný názor...Ja som len nový člen, ktorý tu povedľa VIP členov pre moderátora možno nič neznamená....aj to bude vizitka manipulovania a úrovne tu....prispôsobiť sa jednej nespratnej skupinke, pozrite si ich príspevky pán moderátor....tak nech sa zmažú ich invektívy a moje rakcie...ale takto devalvovať názory a prácu iných slušných členov by bola škoda a dôkaz, že sú tu naozaj všetci „rovnocenní“...ved aj ostatní by si mohli tu narobit nicky a ničiť ostatné témy...škodiť nie je problém,...otázka je či by sa niekto k tomu znížil ako táto skupinka



teraz som si prečítal osobnú poštu. Nemôžem Vám odpovedať, lebo nespĺňam podmienku 5 dní a 5 prípevkov a systém ma nepustí odoslať SS. Ale to určite vy viete ako VIP členka tu na porade. Takže dakujem za ten ponúknutý mier v SS a zároveň komentár tu k tomu....tiež vizitka...

Krátko odpoviem: ponúkaš mi že mi poradíš...a že máš čo....o tom nepochybujem, ale tu bol k tomu priestor, ani raz som na vecný hoci nesúhlasný príspevok tu nezareagoval osobne...viď gabiz, čiastočne empaty, jozefI....
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Povedal by som, že sa to tu ukľudnilo a nie je potreba uzatvárať tému, pretože ak sa niekto bude chcieť ventilovať urobí to v inej téme.


Rozmýšlam, že založím tému čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo. Tu sa bude môcť každý v slušnej forme vyventilovať.

Naposledy upravil Orim : 04.05.07 at 13:16
0 0
tami72 tami72

tami72 je offline (nepripojený) tami72

Orim Pozri príspevok
tami72


Zdravím

Zo zákona 182/1993 a jeho ďalších doplnkov mi vyšla jedna základná myšlienka a to, že každý bytový dom musí byť vždy spravovaný.
Súhlasím s väčšinou tvojho príspevku číslo 42, mám však určité výhrady k slovu „automaticky“ .
Aj keď v zákone je uvedené:
Na správu domu sa zriaďuje spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len "spoločenstvo") ...
Spoločenstvo je právnická osoba11) založená podľa tohto zákona, ktorá spravuje spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu, nebytové priestory, …

Prepáč ale mne z toho nevychádza – automaticky
Vychádzam z nasledovných znení zákona:
V zákone je stanovené ako sa odpredáva byt
Byt vám odpredajú na základe zmluvy o prevode vlastníctva bytu alebo nebytového priestoru v dome s vlastníkom domu ….
Jedným bodom z tejto zmluvy je:
g) vyhlásenie nadobúdateľa bytu alebo nebytového priestoru v dome o pristúpení k zmluve o spoločenstve vlastníkov alebo k zmluve o výkone správy,

Tu môže vzniknúť variant 1 – vznik SVB (Nebudem používať celý názov) alebo variant 2 – zmluva o výkone správy (povedzme s bytovým družstvom). (Tu by som podotkol, že to dosť závisí od toho kto predáva bytový dom)
Rozoberiem najskôr variant 2. Po určitej dobe nie sme spokojní so všetkým, vadí nám, že bytové družstvo opravuje iné domy v družstve a na náš kašle, naše odvody do fondu opráv (ďalej len FO, nebudem používať celý názov) sa využívajú pre opravy iných domov. Rozhodneme sa, že si založíme SVB a sami budeme rozhodovať na čo sa naše peniaze použijú. Tu to môžeme riešiť tak že sa budeme spravovať sami alebo podpíšeme mandátnu zmluvu s nejakým správcom. (Ale my sa rozhodneme ako to bude, pretože ak na to „nie sú ľudia“ bude nás musieť spravovať niekto iný nie je tu – automaticky, ak „ľudia na správu sú“ môžeme si to robiť sami. Je to vždy naše rozhodnutie ale nie automatika) Poznám domy, kde to takto funguje. Väčšina tam sú majitelia bytov ale spravuje ich družstvo. Síce nadávajú ale fungujú. Poznám aj iné, ktoré odišli spod správy družstva, vytvorili SVB, ale uzatvorili dohodu s iným správcom a tiež fungujú (sú tiež prípady, že ich spravuje to isté družstvo).
Variant 1: Byt vám odpredá mesto. Pretože byt musí byť spravovaný už do zmluvy vám dá že vás bude spravovať niekto, nejaký správca s ktorým má dohodu. V dohode bude ... správa domu bude vykonávaná formou spoločenstva vlastníkov bytov v znení zákona ....

Pri spracovaní zmluvy o spoločenstve sa musí do nej zapracovať spôsob správy spoločenstva, kto podľa teba robí túto zmluvu spoločenstvo ktoré ešte nie je? Nie urobí to všetko mesto, ale správcu nenechá automaticky na SVB, určí vám najskôr konkrétneho správcu atď. Budete tam mať ako ďalšiu prílohu aj mandátnu zmluvu so správcom. Vyhne sa tým ďalším budúcim problémom (ktoré by mohli vzniknúť) pretože ak by ste správu nerobili správne, aby ste sa náhodou nesťažovali atď. Málo ľudí sa v dome nájde ktorí majú prehľad o tom, čo všetko sa musí zabezpečiť k chodu bytového domu. (uvediem len niektoré, uzatváranie zmlúv s dodávateľmi, dohody, vykonávanie rôznych revízií a pod.)

Donútia vás zvoliť si príslušných funkcionárov podľa zákona, dajú vám všetko preštudovať a pripomienkovať. Ako to nakoniec dopadne začítate sa do toho, možno to aj prečítate ale nie je vám to úplne jasné, pri čítaní sa vám to jasné zdá ale nerozumiete tomu, tak to všetko pekne podpíšete, - veď vám nemôžu dať niečo čo je v rozpore zo zákonom, vždy je tu možnosť ísť na súd.

Schválne sa skús podívať do vašej zmluvy o spoločenstve čo tam máte.

K tomu ďalšiemu, ja som nespochybňoval štatutára kto je a načo je, ja som tam len poukázal na to, že keď Elena použila nesprávne výraz hasta sa toho hneď chytil ale sám pred tým niektoré výrazy tiež použil nesprávne ale to mu nevadilo.

Ako som už písal pred tým každý robíme chyby alebo si zjednodušujeme niektoré veci. Napríklad dosť často sa tu používa výraz fond opráv alebo FO. Len niektorí ho začali používať podľa znenie v zákone fondom prevádzky, údržby a opráv alebo ho používajú v skratke FPOU. To isté platí aj pre SVB. Ale všetci čo s tým pracujeme vieme o čo ide. A tí nový čo sem prišli, niektorí to zistia po prečítaní zákona a je im to jasné. Sami si zvolia ktorý z výrazov budú používať. Potom je tu druhý prípad a spýtajú sa: čo je to FO?
Dostanú odpoveď prečítaj si zákon 182/1993.
Neviem či ti to moje vysvetlenie stačí.
Ahoj orim,

dovoľ mi zareagovať na Tvoj príspevok v ktorom s niektorými časťami súhlasím a zároveň sa pokúsim čo najlepšie vysvetliť prečo s niektorými súhlasiť nemôžem.
Máš pravdu v tom, že každý bytový dom musí mať správcu (ukladá to zákon). Je však na obyvateľoch, resp. vlastníkoch bytov a nebytových priestorov každého domu pre akú FORMU správy sa rozhodnú, čo im už toľko spomínaný zák. 182/93 ponúka. Preto sa v uvedenom zákone píše (nebudem doslovne citovať), že na správu domu sa zriaďuje "spoločenstvo", inými slovami SVB sa zriaďuje za účelom správy bytového domu. Akonáhle sa SVB registruje, stáva sa zo zákona automaticky správcom domu, nakoľko sa stane právnickou osobou a má všetky povinnosti vyplývajúce zo zákona tak, ako ostatné právnické osoby (a.s., s.r.o., družstvo a pod.) a to som mala na mysli ja, hasta ako i empaty v jednej časti svojho príspevku. Samozrejme, že SVB, resp. jeho členovia pokiaľ sa rozhodnú, že niektoré činnosti (ekonomické, technické, právne), týkajúce sa správy SVB nebudú vykonávať, môžu si ich objednať u dodávvateľa (právnickej, fyzickej osoby, prípadne u družstva) formou mandátnej zmluvy. To však neznamená, že SVB prestane byť správcom bytového domu, naopak je ním naďalej až do doby, kedy ho členovia SVB zrušia.

"Prepáč ale mne z toho nevychádza - automaticky
Vychádzam z nasledovných znení zákona:
V zákone je stanovené ako sa odpredáva byt
Byt vám odpredajú na základe zmluvy o prevode vlastníctva bytu alebo nebytového priestoru v dome s vlastníkom domu...
Jedným bodom z tejto zmluvy je:
g) vyhlásenie nadobúdateľa bytu alebo nebytového priestoru v dome o pristúpení k zmluve o spoločenstve vlastníkov alebo k zmluve o výkone správy,"

To čo píšeš v tejto časti nijak nespochybňuje moje tvrdenie, že SVB sa po registrácii stáva zo zákona automatiky správcom bytového domu.

Hrubým zvýraznená časť je pravda a obvyklá prax. Platí to zo zákona a je to aj pochopiteľné, nakoľko zákon 182/93 zároveň ukladá, že bytový dom môže mať len jedného správcu. Je to aj logické, veď ak si niekto prevádza byt do osobného vlastníctva, či už od právnickej (napr. družstvo) alebo fyzickej osoby musí zo zákona pristúpiť k už jestvujúcej samozrejme platnej zmluve o spoločenstve, prípadne k zmluve o výkone správy (a to ju nemusí ani podpísať), ktorú podpísala nadpolovičná väčšina vlastníkov bytového domu. Je predsa nemysliteľné, aby príchodom každého nového vlastníka bytu do domu vznikal nový správca, alebo, aby každý nový vlastník uzavrel zmluvu na správu s iným správcom. Bol by to veľký chaos. Preto je zákon 182/93 pomenovaný ako zákon o vlastníctve bytov (a nie bytu) a nebytových priestorov.

Veľmi rada, ak budem môcť sa vyjadrím aj k ostatným častiam, teraz však musím končiť.

S prianím pekného dňa
tami72
Naposledy upravil tami72 : 04.05.07 at 13:51
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

k tomu aby to malo šťavu je tu náš agentík provokatér (šampón xixi xyz) čo nikdy nič poriadne k veci nenapísal, len sám sebe ďakuje za svoje „vtipné a inteligentné“ príspevky, hoci je v nich nulová informačná hodnota, beriem to tak, že aj takí musia byť....:-)

opat si nesklamal /kopnut si treba - ze ??/ aj tak dakujem za zaujem
ale tvoje nostalgicke vyplakavanie - HASTA - mne osobne nestalo za reakciu,to si si dufam vsimol - TY si radu ani nepotreboval !! Reagoval som az po tom ked si zacal *utocit* na ludi ktorí mali v umysle poradit. A chapem tiez ze *típek* ako TY musi najst niekoho na koho to hodí - vsak si posluz - xixixixi / aj ked ti to tak prekaza /
dakujem
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Asi sa špatne vyjadrujem. Chýbajú nám tu presne zadefinované pojmy, tie čo sú tu nie sú v dostatočnom množstve. Preto si asi nerozumieme. Vychádzam z toho čo definuje tento zákon. Preto spoločenstvo nemôže byť správcom domu. Prečo – pretože správca je definovaný ako niekto s kým vlastníci bytov uzavrú zmluvu o výkone správy. Čo je výkon správy sa asi zhodujeme
Potom keď použijeme výraz správca domu mali by sme rozumieť toho s kým bola uzatvorená zmluva o správe nie spoločenstvo.
Pritom na druhej strane správca aj spoločenstvo vykonávajú správu domu. Súčasťou registrácie spoločenstva je odovzdanie určitých dokumentov. Tie dokumenty musia splňovať určité kritériá. Jedným z nich je zmluva o spoločenstve kde musí byť stanovený spôsob správy. Tu sa musíme rozhodnúť pre jeden z dvoch spôsobov, ktoré nám zákon ponúka a to je buď že sa spoločenstvo spravuje samo, alebo že uzatvorí mandátnu zmluvu o správe a niekým preto hovorím, že to nie je automaticky.


Ale toto všetko je o výklade, keď budeme slovíčkáriť nedohodneme sa aj keď všetci vieme o čo ide.
Možno ani tí čo robili tento zákon nešli do takých podrobností ako my teraz
Naposledy upravil Orim : 04.05.07 at 19:47
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Orim Pozri príspevok
Asi sa špatne vyjadrujem. Chýbajú nám tu presne zadefinované pojmy, tie čo sú tu nie sú v dostatočnom množstve. Preto si asi nerozumieme. Vychádzam z toho čo definuje tento zákon. Preto spoločenstvo nemôže byť správcom domu. Prečo – pretože správca je definovaný ako niekto s kým vlastníci bytov uzavrú zmluvu o výkone správy. Čo je výkon správy sa asi zhodujeme
Potom keď použijeme výraz správca domu mali by sme rozumieť toho s kým bola uzatvorená dohoda o správe nie spoločenstvo.
Pritom na druhej strane správca aj spoločenstvo vykonávajú správu domu. Súčasťou registrácie spoločenstva je odovzdanie určitých dokumentov. Tie dokumenty musia splňovať určité kritériá. Jedným z nich je zmluva o spoločenstve kde musí byť stanovený spôsob správy. Tu sa musíme rozhodnúť pre jeden z dvoch spôsobov, ktoré nám zákon ponúka a to je buď že sa spoločenstvo spravuje samo, alebo že uzatvorí mandátnu zmluvu o správe a niekým preto hovorím, že to nie je automaticky.


Ale toto všetko je o výklade, keď budeme slovíčkáriť nedohodneme sa aj keď všetci vieme o čo ide.
Možno ani tí čo robili tento zákon nešli do takých podrobností ako my teraz
A ja ako laik začínam byť z toho jeleň. Ale sľúbila som, že už sem nevročím, tak sorry.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Nič si z toho nerob hovoríme v podstate o tom samom. Vieš čo sa vraví laik sa diví a odborník žasne, alebo je to naopak?
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Ufff,tak som sa preluskal tymi 9-timi stranami a ako nezaujaty clovek musim teda povedat,ze celkom ostra diskusia,pekne ste sa poniektori do seba obuli. Nebudem sa stavat na stranu nikoho.Dam zcasti za pravdu aj hastovi,lebo tiez som pred casom viedol s poradakmi podobnu diskusiu,aj ked bez osobnych invektiv,napadani a urazok,lebo ja som clovek mierny a nemam v umysle nikoho napadat,ani sa s nikym do krvi hadat.Zcasti dam za pravdu aj "skalnym poradakom",hlavne sa mi pacili nazory tych,ktori sa dokazali odosobnit od citovych vylevov a mali co povedat k veci (Orim,Empaty,ale aj dalsi).

Nevidim dovod to tu uzatvarat ani nieco mazat...je to celkom zaujimave citanie a kazdy si urobi usudok sam....hlavne sa treba ukludnit,aj ked velmi dobre viem,ze to nie je lahke
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Orim to tu už jasnejšie nemohol napisať,každý kto sa touto činnosťou zaoberá vie o čom sa hovorí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať