Zavrieť

Porady

Danove priznanie a vedenie uctovnictva v ALFE

Hladam niekoho kto mi urobi daňove priznanie.
Mam program Alfa a preto by som nasiel rad niekoho kto v tom pracuje.
Tiez by som bol rad keby mi niekto viedol v alfe uctovnictvo
Mam asi 10 poloziek mesacne, takze nie je toho vela.
Som z BA.
Dakujem
Usporiadat
arven arven

arven je offline (nepripojený) arven

jani73 Pozri príspevok
Nevedela som, že do DP treba zapisovať konkrétne údaje ručne, myslela som si, že to program zaratáva automaticky z nejakej inej tabuľky. No už sa v alfe začínam trochu vyznať, mám však ešte otázku. Keď mi v kontrole vyhodilo, že má program podozrenie ( zaškrtnuté zeleným) na chybu ( 60) je to velký problém? Nezadalo mi tam č. dokladu, iba dátum a to podozrenie a doporučené ručné odstránenie, ele neviem ktorého dokladu sa to týka, keď v tom danom dni mám aj záznamov. Čo s tým?
Dole v riadku Ti vypíše o akú chybu sa jedná. Buď nemá doklad náväznosť na knihu pohľadávok alebo záväzkov, alebo ide o DPH. Neviem teaz čo znamená tá chyba č. 60, ale program Ti vypíše či sa jedná o knihu DPH, alebo peňažný denník, alebo záväzky, atď. Len si to pozorne prečítaj o čo sa jedná, poprípade napíš čo Ti vypisuje.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jani73 Pozri príspevok
Nevedela som, že do DP treba zapisovať konkrétne údaje ručne, myslela som si, že to program zaratáva automaticky z nejakej inej tabuľky. No už sa v alfe začínam trochu vyznať, mám však ešte otázku. Keď mi v kontrole vyhodilo, že má program podozrenie ( zaškrtnuté zeleným) na chybu ( 60) je to velký problém? Nezadalo mi tam č. dokladu, iba dátum a to podozrenie a doporučené ručné odstránenie, ele neviem ktorého dokladu sa to týka, keď v tom danom dni mám aj záznamov. Čo s tým?
Daňový základ to neovlyvní ale je to chyba a treba po nej pátrať.
Je to chyba v priebežných položkách, to je prevod medzi pokladňou a bankou a naopak. A vypíše ti tam aj datum v ktorom je chyba spravená. Otvoriš PD a porovnáš či máš napr. k výdaju z BV spravený PPD do pokladne a naopak.
Pekný večer...
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Ked v kontrole v Alfe nevyhodi žiadnu chybu, všetko je prečíslované a prepočítané zostatky tak treba ešte v peňaznom denníku kontrolovat jednotlivé riadky??? Mám viacmenej úhrady faktúr t.j.nákup a predaj tovaru.
DPH boli odkontrolované a neviem či je potrebné kontrolovat jednotlivé riadky
s faktúrami t.j. či je správne rozučtované napr.náklad +DPH a podobne.
Vôbec sa mi do toho nechce, mám tam vela riadkov. Robíte to alebo sa mám spoliehat na program.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

apsgroup Pozri príspevok
Ked v kontrole v Alfe nevyhodi žiadnu chybu, všetko je prečíslované a prepočítané zostatky tak treba ešte v peňaznom denníku kontrolovat jednotlivé riadky??? Mám viacmenej úhrady faktúr t.j.nákup a predaj tovaru.
DPH boli odkontrolované a neviem či je potrebné kontrolovat jednotlivé riadky
s faktúrami t.j. či je správne rozučtované napr.náklad +DPH a podobne.
Vôbec sa mi do toho nechce, mám tam vela riadkov. Robíte to alebo sa mám spoliehat na program.
Ja po zaúčtovaní si odkontrolujem pokladňu a porovnávam sumu v PD a na zaučtovanom doklade. BV nekontrolujem, lebo mám stav banky v účte a sumu na BV, keď sedí nie je čo kontrolovať.
DPH na vstupe po vytlačení si znova porovnám a odfajkám s DPH na dokladoch. Ak to sedí až potom som spokojný. Pretože omylom môžeš nahodiť v pokladni inú sumu než je na doklade.
Naposledy upravil Manual : 01.03.07 at 19:48
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Všaka za rady, ak nebudem niečo vedieť ešte sa ozvem
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Poraďte prosím,ako zaúčtovať 31.12. počítač, a tlačiareň, ktorý si kúpil SZČO ešte v r. 10/2004. ako FO, ale používal ho celý rok aj na podnikanie. Obstarávacia cena PC bola 16610,-, tlačiareň 3200,- . Zaradiť priamo do spotreby alebo do DM, aj keď cena nie je nad 30.000,- a čo odpisy?
Myslím si, že cenu 16610 + 3200= 19.810,-/4 r =4952,50 x 2r. (2006-2007) = 9905,- --- do nákladov? S akým dátumom ho zaradiť k 1.1.06 cez ID?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať