Zavrieť

Porady

Excel - okraje hlavicky a paty

Ahojte,
potrebovala by som poratit ci sa daju nastavit pravy a lavy okraj hlavicky a paty alebo ci to je pevne zadane a neda sa to nastavit podla toho tako chcem ja.
Dakujem.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Mirka_z_BA Pozri príspevok
Veru nestaci. Ak mas v hlavicke nazov firmy, telefonne cisla a oznacenie registra. Tak to tam len len vyjde. Predsne an 255 znakov. A je to obmedzene tym, ze to mas spolu za vsetky oblasti (prava, stredna, lava) a to ze vynecham medzeru mi aj tak nepomoze ked okraj stranky mam 0,5 tak aj tak mi zahlavie nebude zacinat na 0,5 lebo medzernikom vlastne urobim medzeru a tym padom to posuniem dalej ale nikdy nie dopredu. Ale dakujem vsetkym za prispevky.
Tak ja ti poradím inú vec.

Vytvor si dokument vo Worde a do neho vlož excelovskú tabuľku (nie wordovskú, je na to hore na lište jedna ikonka). tým pádom môžeš formát dokumentu upravovať (jeho záhlavie, pätu, okraje) ako len chceš a s obsahom tabuľky pritom budeš pracovať v aplikácii excell.

Ak by ťa to zaujalo a pomohlo by ti to, môžeme sa na to budúci týždeň bližšie pozrieť.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Mirka_z_BA Pozri príspevok
Veru nestaci. Ak mas v hlavicke nazov firmy, telefonne cisla a oznacenie registra. Tak to tam len len vyjde. Predsne an 255 znakov. A je to obmedzene tym, ze to mas spolu za vsetky oblasti (prava, stredna, lava) a to ze vynecham medzeru mi aj tak nepomoze ked okraj stranky mam 0,5 tak aj tak mi zahlavie nebude zacinat na 0,5 lebo medzernikom vlastne urobim medzeru a tym padom to posuniem dalej ale nikdy nie dopredu. Ale dakujem vsetkym za prispevky.
V takomto prípade je jediná možnosť urobiť záhlavie priamo na stránke Excelovského zošita a dať pri tlači opakovať riadky, kde je vložené záhlavie, na každej stránke.
0 0
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

No velmi pekne dakujem. Viem o com pises ale to sa mi dost zle robi vo Worde s Excelovskou tabulkou.
0 0
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

Evanka - hmm to je sice fajn, ale ked by som dala opakovanie riadkov (ako zahlavie) a by som potrebovala na tych stranach opakovat aj ine riadky tak by som bola nahrata, lebo sa to neda. Takze to by mi moc nepomohlo.
0 0
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

Pre ozrejmenie som prilozila tabulku ktoru pouzivam. Aby ste vedeli o co mi ide. Mat okraje dokumentu v jednej zvislici s okrajom hlavicky a paty a pritom zachovat stranu ako je. Ale aby ostala v tom meritku ako je - uz ju nezmensovat.
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Po skuske excelu a OpenOfficu - lepšie vyšiel OpenOffice, ktory automaticky s okrajom stránky posúva aj okraj záhlavia a zápätia.

Tak hor sa na voľný softvér
0 0
Mirka_z_BA Mirka_z_BA

Mirka_z_BA je offline (nepripojený) Mirka_z_BA

No tak to je v celku fajn ale ak pouziva cela firma Excel tak asi s Open Officom tazko uspejem. )))))
0 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

Viete mi niekto poradiť s tabuľkou v exceli? Ide o to, že mám excelovský súbor, vytvorenú tabuľku, ktorá má cca 12 riadkov, ale cca 200 stĺpcov. Na začiatku tabuľky mám pomenovanie jednotlivých riadkov a toto pomenovanie by som chcela mať pri každej tabuľke, ktorú budem tlačiť. Lebo v podstate pri tlači budem mať niekoľko desiatok papierov s tabuľkou a aby som na každom papieri mala označenie tých riadkov, aby bolo jasné, o čo v tej tabuľke ide. Dá sa to nejakým vzorcom?
Ďakujem
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Neviem aky mas excel ale v 2000 to ide tak, ze si das Subpr -> Vzhlad stranky -> List, a tam mas volbu "Vlavo opakovat stlpce" no a tam si das stlpec ktory chces aby sa ti opakoval na kazdej stranke pri tlaci
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať