Zavrieť

Porady

daň - určenie hmotnosti

daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Dobrý deň všetkým. Chcem Vás poprosiť o Váš názor ako správne určiť hmotnosť motorového vozidla- jazdnú súpravu ťahač + náves. Ide o hmotnosť návesu /3 nápravy/ kde v technickom preukaze sú údaje nasledovné:
Hmotnosť pripadajúca na nápravu (kg) -prednú-max T 10200 -strednú-zadnú-max. 3 x 8000

Uvažujem správne, že hmotnosť návesu je 24000 kg a z tejto váhy budem vychádzať pri určení sadzby dane z MV? Ďakujem.
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem srdečne Pekný dník
0 0
Daniel99 Daniel99

Daniel99 je offline (nepripojený) Daniel99

Ahojte,
lámem si hlavu stále nad určením váhy návesu. Prešiel som snáď už celu poradu a neviem ako vypočítať váhu návesu. Platí táto metóda výpočtu:
Pripájam odpoveď DRSR:

Dobrý deň,
podľa § 87 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach, základom dane pri úžitkovom vozidle je jeho celková hmotnosť v tonách a počet náprav.
Podľa § 88 ods. 2 písm. c) zákona o miestnych daniach, sadzba dane sa určí pre vozidlo používané v rámci návesovej jazdnej súpravy (ťahač a náves) podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne pre ťahač a osobitne pre náves. Vozidlo sa z hľadiska určenia sadzby dane zaradí do najbližšej nižšej daňovej skupiny, než do akej by patrilo podľa celkovej hmotnosti uvedenej v dokladoch vozidla, osobitne ťahač a osobitne náves.
Podľa § 96 ods. 2 zákona o miestnych daniach v návesových jazdných súpravách sa celkovou hmotnosťou jednotlivého vozidla rozumie numerický súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy.
Na základe uvedených skutočností, celková hmotnosť návesu je 24 000 kg.

DR SR odd. metodiky daní

vďaka
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Prosím vás ako sa zaokrúhľuje celková hmotnosť. Mám N1 celková hmotnosť 2020 kg?
Ďakujem
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Nikto mi neporadí? Lebo mi to vychádza, že kvôli 20 kg mám platiť o 80 € viac?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Podľa mňa sa nezaokrúhľuje.
Ak je uvedené v sadzbách "maximálna hmotnosť vrátane 2 t", tak vozidlo vážiace 2,02 t už do tejto skupiny nepatrí.
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Ďakujem, ale uznajte, že je to nespravodlivé. Smiešnych 20kg z 2000kg.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať