Zavrieť

Porady

wistéria

Ahojte, neviete mi niekto poradiť, prečo mi nekvitne wistéria, mám ju už štvrtý rok ale ešte nemala ani kvietok, listov má hodne. Suseda ju má o rok viac ako ja ale od druhého roku jej kvitne záplavou kvetou a na jeseň ju vždy ostrihá na malý stromček, ale ja chcem aby sa mi ťahala, neviete, kde je chyba, díky.
Usporiadat
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
dievčatá skusila som nafotiť ako vyzerá moja vistéria teraz na jar. Včera boli ešte tie nerozvinuté kvietky ktoré je tam vidieť o polovicu menšie. Dva obrázky sú s budúcimi kvietkami. Dúfam, že je vidieť ako sú vystrihané a jeden zabudnutý neostrihaný a tam je vidieť, že nemá ani jeden puk.
Naposledy upravil ludmila12 : 14.04.09 at 17:19
IMG_1899m.JPG  
IMG_1900m.JPG  
IMG_1901mm.JPG  
1/1
0 0
doki9 doki9

doki9 je offline (nepripojený) doki9

ahojte.
Wisteria je je jednopohlavna rastlina a kvitnu iba samce. Tak asi tolko k tomu.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ako zistím v obchode, ktorá wistéria je samec?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Bionda Pozri príspevok
aj v Baumaxe som videla, ale treba sa poobzerať aj v záhradníctvach
Nevidela si ju náhodou v Baumaxe v Trnave?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
odpíšem si ako Dáša_ =alla- nechoď do Trnavy momentálne v Baumaxe wistéria nie je ...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

alla66 Pozri príspevok
odpíšem si ako Dáša_ =alla- nechoď do Trnavy momentálne v Baumaxe wistéria nie je ...
Buď optimistická, možno ešte dostanú
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Chcem poprosiť o radu skúsených. Zdedila som po predošlom majiteľovi domu aj Wistériu. Má asi 8 rokov už dosť hrubý kmeň, iba je na nevhodnom mieste a kvitla asi až mne vlani, pretože som jej osekala dlhé konáre alebo neviem či korene rástlo to asi 20-30 cm nad zemou z kmeňa a boli tie prúty dlhé možno aj 5 m.a vtedy som ešte nevedela čo to je, pretože sme sa tam presťahovali v zime. Susedka tiež nevedela čo to je až keď zakvitla a musím povedať veľmi krásne. Teraz ju ale potrebujem premiestniť a bojím sa, že o ňu prídem. Skúsila som dať aj zakoreniť tie dlhé poplazy, pretože to vyzerá ako nezmar. Len neviem čo s tou starou rastlinkou. Nikto sa nestaral možno aj 7 rokov o rastlinstvo čo tu bolo. Podarilo sa mi presadiť aj 8 ročnú ťahavú ružu, myslím že z nej budem mať radosť, nejaké okrasné kríky, ktorých bolo na ploche 1x2m možno 5 ks, len táto wisteria ma trápi, nemôže zostať na tom mieste kde vyrástla. Poraďte ako na ňu.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00334.jpg
Zobrazení: 67
Veľkosť:  80.0 KB
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  1.jpg
Zobrazení: 52
Veľkosť:  80.0 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  2.jpg
Zobrazení: 42
Veľkosť:  91.3 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  3.jpg
Zobrazení: 37
Veľkosť:  97.5 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  4.jpg
Zobrazení: 32
Veľkosť:  94.8 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  5.jpg
Zobrazení: 53
Veľkosť:  67.7 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  6.jpg
Zobrazení: 34
Veľkosť:  75.5 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  7.jpg
Zobrazení: 53
Veľkosť:  67.3 KB
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

alla66 Pozri príspevok
sybila3, ludmilla : ako ste sa dostali k wistérií ? Je krásna. Kde sa dá kúpiť? Ďakujem
Je naozaj krásna i tento rok je už zakvitnutá, ale odkiaľ ju mama má netuším. Ale môžem zistiť
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ela77 Pozri príspevok
Chcem poprosiť o radu skúsených. Zdedila som po predošlom majiteľovi domu aj Wistériu. Má asi 8 rokov už dosť hrubý kmeň, iba je na nevhodnom mieste a kvitla asi až mne vlani, pretože som jej osekala dlhé konáre alebo neviem či korene rástlo to asi 20-30 cm nad zemou z kmeňa a boli tie prúty dlhé možno aj 5 m.a vtedy som ešte nevedela čo to je, pretože sme sa tam presťahovali v zime. Susedka tiež nevedela čo to je až keď zakvitla a musím povedať veľmi krásne. Teraz ju ale potrebujem premiestniť a bojím sa, že o ňu prídem. Skúsila som dať aj zakoreniť tie dlhé poplazy, pretože to vyzerá ako nezmar. Len neviem čo s tou starou rastlinkou. Nikto sa nestaral možno aj 7 rokov o rastlinstvo čo tu bolo. Podarilo sa mi presadiť aj 8 ročnú ťahavú ružu, myslím že z nej budem mať radosť, nejaké okrasné kríky, ktorých bolo na ploche 1x2m možno 5 ks, len táto wisteria ma trápi, nemôže zostať na tom mieste kde vyrástla. Poraďte ako na ňu.
Skús popozerať okolo hlavného koreňa či tam náhodou navyrastajú nové výhonky. Mne vistériu spálilo slnko až úplne vyschla už som myslela, že som o ňu prišla, ale zo zeme začali vyrastať nové výhonky z koreňov ktoré zostali v zemi.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Wisteria sa najčastejšie množí štepením. Takže zo zeme vyrastú odnože s podpníka, ktoré nemusia kvitnúť. Držím palce, aby tá vaša bola potápaná, to by čoskoro kvitli aj tie odnože.
Tiež som bol na návšteve v záhrade, kde 20 rokov čakali, kým im w. bude kvitnúť - mali ju zo semena.
W. sa bežne dá kúpiť v záhradníctvach, sú dva druhy, veľmi podobné : w. sinensis a w. floribunda. Mám naštepenú ružovú, teším sa, kým vykvitne.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
doki9 Pozri príspevok
ahojte.
Wisteria je je jednopohlavna rastlina a kvitnu iba samce. Tak asi tolko k tomu.
aviator :Je tento citát pravdivý? Mám pocit, že si doki9 robí srandu
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00427.jpg
Zobrazení: 64
Veľkosť:  160.7 KB
0 0
merilin963 merilin963

merilin963 je offline (nepripojený) merilin963

no to ste ma napotesili..ja mam visteriu od jari,tesim sa z kazdeho noveho konarika a tu sa dozvedam,ze na kvety si pockam par rokov,,,,
0 0
Liana33 Liana33

Liana33 je offline (nepripojený) Liana33

Ahojte,mám wistériu dopestovanú z výhonov,povodná rastlina kvitla na modro,ale ja ju mám bielu.Druhý problém je,že pokedy kvety rozkvitnú,naženie strašne veľa listov a kvety nie je dobre vidieť.Asi každé 2 týždne strihám dlhé výhony,lebo by sme cez pergolu ani neprešli.Na jeseň ju zostriháme viac,ale na jar zase len kopa listov.Neviem,či to zle strihám alebo je to taký nezmar.Ak niekto vie v čom je problém,ďakujem za radu.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
mrkni : http://www.porada.sk/t51594-wisteria.html
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

DSC00718.jpg

Myslíte, že je normálné, keď wistéria znovu začala kvitnúť, takže má aj struky plodov aj kvety teraz na sebe. Len tie plodové semiačka som jej teraz zostrihala a kvetov má viac ako na jar.
0 0
Vilma194 Vilma194

Vilma194 je offline (nepripojený) Vilma194

tak toto je moja asi 5rocna wisteria, neviem co jej moze chybat ale kvety este nikdy nemala , aj ju hnojim, aj polievam. ale je fakt ze som ju este nikdy nestrihala, tak jej dam asi este rok a tak ju zrezem.
DSC_0010.jpg  
DSC_0009.jpg  
DSC_0008.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať