Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

nika.sum Pozri príspevok
nedavno som sa bavila na temu ceny liekov s odbornikom. Je hrozne, ze vyrobna cena lieku je len niekolko percent z predajnej ceny. To ostatne je to co si tam nabalia vsetci co ten liek chytia do chamtivych paprci. A potom, ze poistovne nemaju peniaze.
Extrémne drahý je vývoj a výskum v tejto oblasti.Ak chceme nové lieky,práve tento vývoj a výskum musíme v cene liekov zaplatiť.Môžeme mať lieky lacné,ale akonáhle sa farma firmám výskum cenovo nevráti a dobre,nebudú do neho investovať.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

BXLmiami Pozri príspevok
Extrémne drahý je vývoj a výskum v tejto oblasti.Ak chceme nové lieky,práve tento vývoj a výskum musíme v cene liekov zaplatiť.Môžeme mať lieky lacné,ale akonáhle sa farma firmám výskum cenovo nevráti a dobre,nebudú do neho investovať.
Nič proti vývoju a výskumu, ale z čoho žijú lekárne.... u nás ich je okolo 25 a z toho 6 vo štvorci 200x200m. Personál nemá minimálne platy, elektrina, nájom,kúrenie, dane, odvody, ostatná prevádzka.... len to niekto na tom tovare=lieku musí zaplatiť...
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
V nasom meste je ich 32 a vsetci zamestnanci aj majitelia si naramne pochvaluju.....
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

durisovad Pozri príspevok
V nasom meste je ich 32 a vsetci zamestnanci aj majitelia si naramne pochvaluju.....
U nás je ich teda tiež neúrekom , čo je ale podstatné, tie ceny liekov a liečiv sú v každej iné, a podstatne rozdielne, niekedy aj 5-6 €, čo sa mi zdá neskutočné. Niekedy sa stane, že sa nedá behať po meste, a vojdeš do prvej pod nosom, a fúú, vyjdeš z nej ako omráčený.
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Skor ako si pojdes liek vybrat, pozri si, kolko mas zan platit, pripadne ci nie je celkom bez doplatku.
http://www.liekinfo.sk/lieky.aspx?FindDrugs=Letter=W
Potom mozes opravnene namietat, ak budu lekarnici pytat viac ako maju.
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Veronika akože úprimne- počas tej krízy som mal 20% nárasť kmeňa- zaujimavé, všade sa hovorilo o kríze ale mne pritom kšefty pribudli...
Takže Ty si potom - kmeňový náčelník...?!
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

S lekárňami súhlasím,ale myslím,že oni majú kontrolovanú maržu,myslím dokonca že tá marža klesá u drahých liekov a stúpa u lacných,u drahých je to 3% u lacných neviem.Okrem toho každé 2 mesiace je preregistrácia liekov a tam dosť strácajú,viac by mohli napísať ľudia čo ich učtujú.Je to biznis ako každý druhý.Ziadny rozdiel okrem stanovenej marže.Ale je fakt,že lekárnici sú na tom dobre a väčšina z nich vlastní aj tú ambulanciu ktorá je vedľa.Prípadne celú polikliniku.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
srska, hovor za seba..., u mňa je to aj o tom šarme..., zabijem sa,že som jak David Beckham...- však baby vedia zo stretiek, aký som fešáčiško...
Aj taký bohatýýýýý?!
Asi hej, keď sa Ti ten kmeň tak pekne rozrastá...
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Práve som dovolala s pracovničkou daňového riaditeľstva, ktorá sa stara o technicku podporu stránky drsr. Upozornila som ich, že ak vyplňujete daňové tlačivá na ich stránke, tak, že sú v nich chyby. Napr. A nenaťahuje riadok 45 a automaticky dáva do riadku 54 0,-€. Vraj nie som jedniná, ale oni s tým nemôžu nič robiť. No povedzte mi, ako môžu niečo také uviesť do prevádzky keď tlačivá obsahujú chyby. Normálne som sa rozčúlila, ja si tie chyby viem opraviť ale čo z toho, keď mi ich ani opravené daňové priznanie nevytlačí.

Nechápem, prečo vždy takéto chyby nastanú tesne pred koncom podávania daňových. Mohli to nechať po starom.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

EMILY04 Pozri príspevok
Práve som dovolala s pracovničkou daňového riaditeľstva, ktorá sa stara o technicku podporu stránky drsr. Upozornila som ich, že ak vyplňujete daňové tlačivá na ich stránke, tak, že sú v nich chyby. Napr. A nenaťahuje riadok 45 a automaticky dáva do riadku 54 0,-€. Vraj nie som jedniná, ale oni s tým nemôžu nič robiť. No povedzte mi, ako môžu niečo také uviesť do prevádzky keď tlačivá obsahujú chyby. Normálne som sa rozčúlila, ja si tie chyby viem opraviť ale čo z toho, keď mi ich ani opravené daňové priznanie nevytlačí.

Nechápem, prečo vždy takéto chyby nastanú tesne pred koncom podávania daňových. Mohli to nechať po starom.
Vraj nie som jedniná, ale oni s tým nemôžu nič robiť.
Žeby už prečerpali limit na zaplatenie správcu serveru, a programátorov?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Niečo som vyčítala z mojej "múdrej knižky"
- ak sa robia slučky a uzlíky na hornej strane zošitých dielov látky, je napätie hornej nite príliš veľké, alebo napätie spodnej nite nedostatočné.
Myslím, že je to Tvoj prípad.
Skontroluj aj hrúbku tých nití, majú byť rovnaké, alebo spodná môže byť tenšia ako vrchná, ale nikdy nie opačne.
Možno to bude v tom napätí, ale to neviem kde sa nastavuje...
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Majke vďaka za rozveselenie, lebo už som mala nervy v ťahu.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

BXLmiami Pozri príspevok
Extrémne drahý je vývoj a výskum v tejto oblasti.Ak chceme nové lieky,práve tento vývoj a výskum musíme v cene liekov zaplatiť.Môžeme mať lieky lacné,ale akonáhle sa farma firmám výskum cenovo nevráti a dobre,nebudú do neho investovať.
verim, ze vyvoj je extremne drahy, ale tych liekov sa preda extremne velke mnozstvo na svete. Takze aj ked zapocitaju na kazdu krabicku naklad aj tak este zostane dost vysoka suma, kt. tam postupne nabalili ti ostatní po vyrobcovi...A keby to nebol taky lukrativny biznis asi by sa farmaceuticke firmy tak nesnazili na trhu udrzat. A najhorsie, ze to nie je lukrativny biznis len pre tie farmac.firmy ale aj distrubutorov a lekarne. Keby nebol, tak ich tu naozaj nie je tolko ako ich je (ako to uz niekto pisal).
A to nejde len o lieky ale aj o zdravotnicky material.
Ked zoberiem len davkovac liekov, minule som ho chcela kupit (mimochodom viem ze niekedy to davala jedna z poistovni ako prezent) myslela som si, ze to moze stat tak 2-3 EURa, no bola som nemilo prekvapena ked tam bola cena 7 a vyssie. Za plastovu krabicku, kolko moze byt vyrobna hodnota.
Naposledy upravil nika.sum : 10.03.11 at 08:18
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nika.sum Pozri príspevok
verim, ze vyvoj je extremne drahy, ale tych liekov sa preda extremne velke mnozstvo na svete. Takze aj ked zapocitaju na kazdu krabicku naklad aj tak este zostane dost vysoka suma, kt. tam postupne nabalili ti ostatní po vyrobcovi...A keby to nebol taky lukrativny biznis asi by sa farmaceuticke firmy tak nesnazili na trhu udrzat. A najhorsie, ze to nie je lukrativny biznis len pre tie farmac.firmy ale aj distrubutorov a lekarne. Keby nebol, tak ich tu naozaj nie je tolko ako ich je (ako to uz niekto pisal).
A to nejde len o lieky ale aj o zdravotnicky material.
Ked zoberiem len davkovac liekov, minule som ho chcela kupit (mimochodom viem ze niekedy to davala jedna z poistovni ako prezent) myslela som si, ze to moze stat tak 2-3 EURa, no bola som nemilo prekvapena ked tam bola cena 7 a vyssie. Za platovu krabicku, kolko moze byt vyrobna hodnota.
Moni, ale však taký dávkovač liekov si urobíš aj doma a skoro zadarmo...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Moni, ale však taký dávkovač liekov si urobíš aj doma a skoro zadarmo...
Ja ho chvalobohu este nepotrebujem, ale bracho ho chcel pre svagrininu starku do Spanielska. Ja som ho raz dostala od poistovne a ten som dala mamine a ta si pochvaluje. Ale nejde o davkovac, ide o to ako su niektori pažraví, ako je smutne, ze medzi najlepsi biznis patri zdravotnictvo, kt. je na tom inak zle.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ale to je tak vo všetkých oblastiach.Prečo by mali byť lieky výnimkou?Alebo mi chceš povedať,že tá bluzka od vychyteného návrhára stála skutočne 400,00 euro?Viem čo povieš,že sa jedná o zdravie a tak.Lenže pre farma firmy je to obchod a nič viac.Aj pre dovozcov,lekárne,distributorov je to len biznis.Co si o tom ľudsky myslím je nepodstatné.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

BXLmiami Pozri príspevok
No ale to je tak vo všetkých oblastiach.Prečo by mali byť lieky výnimkou?Alebo mi chceš povedať,že tá bluzka od vychyteného návrhára stála skutočne 400,00 euro?Viem čo povieš,že sa jedná o zdravie a tak.Lenže pre farma firmy je to obchod a nič viac.Aj pre dovozcov,lekárne,distributorov je to len biznis.Co si o tom ľudsky myslím je nepodstatné.
Len ked na tu bluzku za 400 EUR, tak si ju nekupim. Pokial si kupim nejaku v Tesco za 20 EUR prezijem a mozno sa budem este v nej aj citit lepsie. Len ked sa dokaze kontrolovat cena plynu, elektriny, tak podla mna by mali sa snazit tlacit ani nie tak na farma firmy ale na distributerske firmy, mozno znizit pocet clankov cez ktore sa to dostava k pacientovi...Ale to je jedno. My to tu nezmenime. Len sa musime modlit, aby sme tych liekov potrebovali co najmenej.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

nika.sum Pozri príspevok
Len ked na tu bluzku za 400 EUR, tak si ju nekupim. Pokial si kupim nejaku v Tesco za 20 EUR prezijem a mozno sa budem este v nej aj citit lepsie. Len ked sa dokaze kontrolovat cena plynu, elektriny, tak podla mna by mali sa snazit tlacit ani nie tak na farma firmy ale na distributerske firmy, mozno znizit pocet clankov cez ktore sa to dostava k pacientovi...Ale to je jedno. My to tu nezmenime. Len sa musime modlit, aby sme tych liekov potrebovali co najmenej.
To by nešlo,to by potom súdruh expredseda parlamentu mal zníženú životnú úroveň a to predsa voliči Smeru nedopustia
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...mne sa dnes darí...a darí...najprv sa zdrspadla doska na mäso, ktorú som postavila kolmo, nech sa usuší- jasné, že akurát na ten jediný kvietkovaný najmilovanejší tanier,čo mám...samo, že ho rozbila..to bola prvá smola...a potom sviňa spadla ešte raz a rozbila mi hrnček na kávu...ani nerátam, koľko rokov tej smoly sa mi nakopilo...

..zabudla som dodať, že sa zvýšili poplatky na úveri, cca o 2€...a to je len taká minismola...čo už!...
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
BXLmiami Pozri príspevok
To by nešlo,to by potom súdruh expredseda parlamentu mal zníženú životnú úroveň a to predsa voliči Smeru nedopustia
..

..fuha!..a voliči hentej hávede dopustia, aby ich ojekrádali...budú spokojne prikyvovať,usmievať sa- šak ako nám je svetažiť!...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať