Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

pepsikova Pozri príspevok
..ja som dnes zistila, že za posledných 20 rokov som nezostarla ani o mačnýmak...a potešilo ma to parádne..
..no, čakám na autobus a oproti cez cestu jaký fešáčisko ide- a rúti sa rovno ku mne..a vraj- ahoj, poznáš ma,Veronka?...kukám na neho, nebola som si celkom istá, len som skúsila meno-a bingo!...taký stískanec som dostala, že sa mi celá chrbtica dala do poriadku!!!...dobre mi padlo, že ma aj po 20 rokoch niekto pozná...lebo 20 rokov sme sa nevideli...tak veru...

Pepsi, tak tohto "fešáčiska" pošli aj nám, nech aj naše chrbtice sa dajú do poriadku.
3 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dievčatá, ja som minulý rok stretla v meste nejakú pani, ona ma hneď oslovila menom, ako sa mám atď. Ja na ňu, či sa poznáme - v živote som ju nevidela a ona, že "áno, chodili sme spolu do škôlky". Žeby som sa nezmenila?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
MarcelkaT Pozri príspevok
Pepsi, tak tohto "fešáčiska" pošli aj nám, nech aj naše chrbtice sa dajú do poriadku.
.

..ale mojuš, raz za 20 rokov stačí...ale pošlem, možno pomôže...síce možno to bude zase nejaký ten rok trvať, ale jeden nikdy nevie...
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

pepsikova Pozri príspevok
.

..ale mojuš, raz za 20 rokov stačí...ale pošlem, možno pomôže...síce možno to bude zase nejaký ten rok trvať, ale jeden nikdy nevie...
.....my počkáme,.....,neboj, voda krátky neutopíš.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft Včera, 10:13 PM
Nádej zomiera posledná.

Blbosť, som realista.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

bettylou Pozri príspevok
Dnes som v solárku nechala zlatú retiazku, keď som si spomenula bežala tam, retiazka už bola v ri..i. Jasne že nikto nič nevedel. Majú tam ale kamerový systém a e-card registráciu tak som napísala na centrálu, či by bolo možné si ten čas pozrieť. Tak som zvedavá. Ale veľmi tomu neverím...
Jááj moja, za krásu treba zaplatiť ... ale žeby až zlatom?!
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

pepsikova Pozri príspevok
..ja som dnes zistila, že za posledných 20 rokov som nezostarla ani o mačnýmak...a potešilo ma to parádne..
..no, čakám na autobus a oproti cez cestu jaký fešáčisko ide- a rúti sa rovno ku mne..a vraj- ahoj, poznáš ma,Veronka?...kukám na neho, nebola som si celkom istá, len som skúsila meno-a bingo!...taký stískanec som dostala, že sa mi celá chrbtica dala do poriadku!!!...dobre mi padlo, že ma aj po 20 rokoch niekto pozná...lebo 20 rokov sme sa nevideli...tak veru...
Milá Pepsi, nechcem Ti brať ilúzie a kaziť radosť , ale si si istá, že tomu dotyčnému dobre slúži zrak? Predsa len, 20 rokov je 20 rokov...
PS: Nebol to náhodou masér, čo si takto zháňa klientelu...?
Naposledy upravil Oliwa : 22.03.11 at 20:57
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Jana Motyčková Pozri príspevok
Dievčatá, ja som minulý rok stretla v meste nejakú pani, ona ma hneď oslovila menom, ako sa mám atď. Ja na ňu, či sa poznáme - v živote som ju nevidela a ona, že "áno, chodili sme spolu do škôlky". Žeby som sa nezmenila?
Mám podotázku : Jani, Ty si v tej škôlke bola jej spolužiačka alebo pani učiteľka?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Oliwa Pozri príspevok
Mám podotázku : Jani, Ty si v tej škôlke bola jej spolužiačka alebo pani učiteľka?
ešte tam mohli spolu vodiť deti.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

andreaS Pozri príspevok
len nepovedz ze rocna ... tu neznaaaaasam... fuj... to je iny bludny vymysel...
Štatistiku (Štatistický úrad) považujem za najväčšiu buzeráciu v tomto štáte. Tiež som "milovala" ročný výkaz. "Úžasné" bolo, že keď sa mi jeden rok podarilo ponachádzať správne kódy k službám, činnostiam, tovarom, nakupovaným výrobkom..., tak na druhý rok zmenili číselník (asi kvôli EÚ (?)) a všetko som mohla robiť nanovo. Riadok č. 5 zo stĺpca č. 2 v tabuľke č. 4 mi nikdy nesúhlasil s riadkom č. 7 v stĺpci č. 1 v tabuľke č. 15 (toto neberte doslovne, ale ako ilustračný príklad) - keď volala pani zo ŠÚ, že v tabuľke č. 15 má asi byť na tom riadku čislo XXX, len som prikyvovala, jasné, áno, pravda, také tam má byť. Opravila som to v mojom založenom výkaze a vybavené. A vôbec ma netrápilo (ani nebude), že tie údaje nie sú správne. Nemajú si vymýšľať také nezmyselné..., alebo to mali urobiť elektronicky, aby si výkaz sám hneď kontroloval a dopĺňal údaje (podobne, ako je to v daňových priznaniach).
Výkazy na ŠÚ som skoro vždy poslala neskoro - jednoducho, v tých ich termínoch sa to nedalo stihnúť. Veď bol nejaký mesačný výkaz, ktorý sa posielal do 8. nasledujúceho kalendárneho mesiaca, písali sa doň sumy za predaj služieb a tovarov, ale podľa zákona o DPH môžem fakturovať do 15 dní, takže 8. som nemala komplet podklady. A ročný výkaz k 31.3. - ha-ha-ha
Raz mi volala pani zo ŠÚ kvôli nejakým debilným štatistickým výkazom, bola som taká nasr...dená, spýtala som sa pani, či chce vedieť, čo si o celej štatistike myslím, a tá, keď počula, že som naštvaná, to radšej vedieť nechcela.
(Hurá, teraz žiadna štatistika nehrozí! )
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

to tu zaváňa slepou závisťou
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

terezamaria Pozri príspevok
Ďakujem všetkým poraďáčkam a ich rodinným príslušníkom, ktorí
klikli - páči sa mi - na obrázok krtka, ktorý môj vnúčik spravil pieskovou technikou a súťažil v Color Sande. Včera večer sme vyhrali. Ešte raz vďaka.
GRATULUJEM,


Inak, ma prekvapilo, že už aj v detských súťažiach- zlatíčko 2011 sa podvádza-asi klikali sami na seba...

http://lesk.cas.sk/clanok/93732/zlat...zvitazili.html
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Llívia Pozri príspevok
Štatistiku (Štatistický úrad) považujem za najväčšiu buzeráciu v tomto štáte. Tiež som "milovala" ročný výkaz. "Úžasné" bolo, že keď sa mi jeden rok podarilo ponachádzať správne kódy k službám, činnostiam, tovarom, nakupovaným výrobkom..., tak na druhý rok zmenili číselník (asi kvôli EÚ (?)) a všetko som mohla robiť nanovo. Riadok č. 5 zo stĺpca č. 2 v tabuľke č. 4 mi nikdy nesúhlasil s riadkom č. 7 v stĺpci č. 1 v tabuľke č. 15 (toto neberte doslovne, ale ako ilustračný príklad) - keď volala pani zo ŠÚ, že v tabuľke č. 15 má asi byť na tom riadku čislo XXX, len som prikyvovala, jasné, áno, pravda, také tam má byť. Opravila som to v mojom založenom výkaze a vybavené. A vôbec ma netrápilo (ani nebude), že tie údaje nie sú správne. Nemajú si vymýšľať také nezmyselné..., alebo to mali urobiť elektronicky, aby si výkaz sám hneď kontroloval a dopĺňal údaje (podobne, ako je to v daňových priznaniach).
Výkazy na ŠÚ som skoro vždy poslala neskoro - jednoducho, v tých ich termínoch sa to nedalo stihnúť. Veď bol nejaký mesačný výkaz, ktorý sa posielal do 8. nasledujúceho kalendárneho mesiaca, písali sa doň sumy za predaj služieb a tovarov, ale podľa zákona o DPH môžem fakturovať do 15 dní, takže 8. som nemala komplet podklady. A ročný výkaz k 31.3. - ha-ha-ha
Raz mi volala pani zo ŠÚ kvôli nejakým debilným štatistickým výkazom, bola som taká nasr...dená, spýtala som sa pani, či chce vedieť, čo si o celej štatistike myslím, a tá, keď počula, že som naštvaná, to radšej vedieť nechcela.
(Hurá, teraz žiadna štatistika nehrozí! )
hm..konečne niekto, kto ma pochopí....mesačná, kvartálna a nakoniec zabijak ročná štatistika v stavebníctve.....
ale prezraď,ako sa ti podarilo zbaviť sa ich?
ešte že tie pracovníčky sú milé,tak im ani vynadať nemôžem...
minule mi došla štatistika o informačných technológiách.Keď som sa na ňu doslova vybodla v čase daňového ,tak mi došla upomienka.Potom som si dala námahu a zavolala,že firma nezamestnáva IT pracovníka a ja tie odborné údaje neviem vyplniť.Tak mi pani povedala,že keď využívame služby inej firmy,či si ich nemôžem zavolať,aby mi to vyplnili.
Už vidím, ako majiteľ platí cudziu firmu za to,aby vyplnila štatistický výkaz,zvlášť ,keď si účtujú za každú načatú polhodinu....
2 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
bettylou Pozri príspevok
misoft Včera, 10:13 PM
Nádej zomiera posledná.

Blbosť, som realista.
Dúfaj...manželovi niekto pred týždňom doniesol domov všetky doklady...ktoré stratil skoro pred rokom....takže už sú mu na prd...
otvoril syn,ktorý sa ani nespýtal, kde ich našli, resp.kde boli doteraz....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Llívia Pozri príspevok
Štatistiku (Štatistický úrad) považujem za najväčšiu buzeráciu v tomto štáte. Tiež som "milovala" ročný výkaz. "Úžasné" bolo, že keď sa mi jeden rok podarilo ponachádzať správne kódy k službám, činnostiam, tovarom, nakupovaným výrobkom..., tak na druhý rok zmenili číselník (asi kvôli EÚ (?)) a všetko som mohla robiť nanovo. Riadok č. 5 zo stĺpca č. 2 v tabuľke č. 4 mi nikdy nesúhlasil s riadkom č. 7 v stĺpci č. 1 v tabuľke č. 15 (toto neberte doslovne, ale ako ilustračný príklad) - keď volala pani zo ŠÚ, že v tabuľke č. 15 má asi byť na tom riadku čislo XXX, len som prikyvovala, jasné, áno, pravda, také tam má byť. Opravila som to v mojom založenom výkaze a vybavené. A vôbec ma netrápilo (ani nebude), že tie údaje nie sú správne. Nemajú si vymýšľať také nezmyselné..., alebo to mali urobiť elektronicky, aby si výkaz sám hneď kontroloval a dopĺňal údaje (podobne, ako je to v daňových priznaniach).
Výkazy na ŠÚ som skoro vždy poslala neskoro - jednoducho, v tých ich termínoch sa to nedalo stihnúť. Veď bol nejaký mesačný výkaz, ktorý sa posielal do 8. nasledujúceho kalendárneho mesiaca, písali sa doň sumy za predaj služieb a tovarov, ale podľa zákona o DPH môžem fakturovať do 15 dní, takže 8. som nemala komplet podklady. A ročný výkaz k 31.3. - ha-ha-ha
Raz mi volala pani zo ŠÚ kvôli nejakým debilným štatistickým výkazom, bola som taká nasr...dená, spýtala som sa pani, či chce vedieť, čo si o celej štatistike myslím, a tá, keď počula, že som naštvaná, to radšej vedieť nechcela.
(Hurá, teraz žiadna štatistika nehrozí! )
No bohužiaľ,hrozí ako každý rok.Počet vyšetrených pacientov,z toho ženy,ženy 1x,deti,deti 1x,podľa diagnoz a ku každej diagnoze počty,z toho 1x.Okrem toho ekonomické ukazovatele za ktoré každý rok slušne zaplatím učtovničke,aby som to zadarmo posunula tomuto štátu.Fuj.To mi pripomenulo,že už meškám a mala by som to spraviť.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Llívia Pozri príspevok
Štatistiku (Štatistický úrad) ..., alebo to mali urobiť elektronicky, aby si výkaz sám hneď kontroloval a dopĺňal údaje (podobne, ako je to v daňových priznaniach).
elektronicky je to urobene, ale ja som s tym mala iny problem. Nedokazalo to pochopit, ze ked mam trzby 1000, dph ku tomu naozaj moze byt aj 0

a to nehovorím o kvartálnych výkazoch, ked po mne vždy 8. chcú výsledky za predchádzajúci kvartál... No tak robím odhady. A potom z tých odhadov máme výsledky štatistichých skúmaní.... presný súčet nepresných čísel
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

hnedoočka Pozri príspevok
hm..konečne niekto, kto ma pochopí....mesačná, kvartálna a nakoniec zabijak ročná štatistika v stavebníctve.....
ale prezraď,ako sa ti podarilo zbaviť sa ich?
ešte že tie pracovníčky sú milé,tak im ani vynadať nemôžem...
minule mi došla štatistika o informačných technológiách.Keď som sa na ňu doslova vybodla v čase daňového ,tak mi došla upomienka.Potom som si dala námahu a zavolala,že firma nezamestnáva IT pracovníka a ja tie odborné údaje neviem vyplniť.Tak mi pani povedala,že keď využívame služby inej firmy,či si ich nemôžem zavolať,aby mi to vyplnili.
Už vidím, ako majiteľ platí cudziu firmu za to,aby vyplnila štatistický výkaz,zvlášť ,keď si účtujú za každú načatú polhodinu....
Zmena zamestnania
Ročný výkaz som robila v 2 bývalých firmách, ktoré pracovali v stavebníctve, ale našťastie žiadna ročná štatistika v stavebníctve ma nepostretla (tie firmy priamo nestavali, ale robili elektriku, dodávali technologické vybavenie).
Výkaz "Informačné technológie" som vypĺňala raz v živote.
Raz sa mi dostal na stôl výkaz o palivách (?). Neviem presne, ako sa volal, ale chceli do neho údaje o spotrebe elektriky, asi aj plynu, PHM a mazadlá a oleje (tými poslednými dvoma nie som si úplne istá, či to tam bolo). Prečítala som si, koho sa výkaz týka a zavolala na ŠÚ, že nás sa to netýka, lebo je to pre výrobcov. Pán zo ŠÚ mi povedal, že toto nakupujeme, tak sa nás to týka. To znamenalo, nájsť faktúry od elektriky, zrátať spotrebu. Boli sme v prenajatej budove, plyn platil vlastník budovy a mesačne len prefakturoval sumu od SPP - merná jednotka bola ks, počet jednotiek 1, čiže toto som nevedela. Najrýchlejšie mi išlo zrátať PHM, pretože toto som si viedla kvôli prepočtu priemernej spotreby do daňového priznania.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dáša_ Pozri príspevok
elektronicky je to urobene, ale ja som s tym mala iny problem. Nedokazalo to pochopit, ze ked mam trzby 1000, dph ku tomu naozaj moze byt aj 0

a to nehovorím o kvartálnych výkazoch, ked po mne vždy 8. chcú výsledky za predchádzajúci kvartál... No tak robím odhady. A potom z tých odhadov máme výsledky štatistichých skúmaní.... presný súčet nepresných čísel
Keď som vypĺňala ročný výkaz, tak to ešte nebolo.

Na ŠÚ nepochopili ani to, že fakturovať za predchádzajúci mesiac sa dá do 15-teho aktuálneho mesiaca (ak bol tovar/služba dodaný posledný deň v mesiaci), nielen do 8-ho.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Llívia Pozri príspevok
Štatistiku (Štatistický úrad) považujem za najväčšiu buzeráciu v tomto štáte. Tiež som "milovala" ročný výkaz. "Úžasné" bolo, že keď sa mi jeden rok podarilo ponachádzať správne kódy k službám, činnostiam, tovarom, nakupovaným výrobkom..., tak na druhý rok zmenili číselník (asi kvôli EÚ (?)) a všetko som mohla robiť nanovo. Riadok č. 5 zo stĺpca č. 2 v tabuľke č. 4 mi nikdy nesúhlasil s riadkom č. 7 v stĺpci č. 1 v tabuľke č. 15 (toto neberte doslovne, ale ako ilustračný príklad) - keď volala pani zo ŠÚ, že v tabuľke č. 15 má asi byť na tom riadku čislo XXX, len som prikyvovala, jasné, áno, pravda, také tam má byť. Opravila som to v mojom založenom výkaze a vybavené. A vôbec ma netrápilo (ani nebude), že tie údaje nie sú správne. Nemajú si vymýšľať také nezmyselné..., alebo to mali urobiť elektronicky, aby si výkaz sám hneď kontroloval a dopĺňal údaje (podobne, ako je to v daňových priznaniach).
Výkazy na ŠÚ som skoro vždy poslala neskoro - jednoducho, v tých ich termínoch sa to nedalo stihnúť. Veď bol nejaký mesačný výkaz, ktorý sa posielal do 8. nasledujúceho kalendárneho mesiaca, písali sa doň sumy za predaj služieb a tovarov, ale podľa zákona o DPH môžem fakturovať do 15 dní, takže 8. som nemala komplet podklady. A ročný výkaz k 31.3. - ha-ha-ha
Raz mi volala pani zo ŠÚ kvôli nejakým debilným štatistickým výkazom, bola som taká nasr...dená, spýtala som sa pani, či chce vedieť, čo si o celej štatistike myslím, a tá, keď počula, že som naštvaná, to radšej vedieť nechcela.
(Hurá, teraz žiadna štatistika nehrozí! )
Livka, podobne som na tom aj ja. Vlani 2 štatistiky, jedna taká celkom obstojná, druhá, hlavne tá ročná, zabiják, úplne nezmyselná.
Veľmi sa teším, že práve tá druhá, nám tento rok neprišla, pevne dúfam, že už ani nepríde
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Držím palce, aby neprišla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať