Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
ala99 ala99

ala99 je offline (nepripojený) ala99

Alena
Blahoželám, krásne dieťa, nech Vám robí len radosť. Ala 99
Vlastas Pozri príspevok
Prikladám fotky našej malej Dianky.
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Daňové priznanie, súvaha, výkaz ziskov a strát,cash flow, poznámky...skoro všetko urobené a dnes mi subdodávateľská firma donesie , po zistení nezrovnalostí, faktúru na vyše 6000 € z augusta 2010, ktorú prevzala sekretárka a skončila u šéfa.....asi ma porazí!!!
o inventarizácii pohľadávok k 31.12. firma nevedela......ja už nemám slov ,ani trpezlivosť
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Piatok 31.3. roku XXX, 12.05 - daňové priznanie som mala hotové cca 5 min., zavolal si ma šéf s tým, že má ešte jednu faktúru - len niečo cez 1.000.000 SKK, a že či bude problém prerobiť daňové priznanie. Veď na DÚ sú do 18.00
Účtovný program bol totálne na ..., žiadne výstupy v podobe DP a výkazy sa z neho nedali použiť, takže pekne ručne prerátať a vyplniť všetko nanovo (daňové priznanie, súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky + k tomu sme mali povinný audit, takže znovu naháňať audítorku + audítorka robila aj cash flow, aj ten mohla robiť znovu). Šéfovi som povedala, že to neurobím (neprerobím) a keby ma rovno vyhodil, bolo mi to vtedy fuk. Nakoniec som to dorábala doma cez víkend a v pondelok tam išiel (vtedy ešte len budúci) konateľ s bonboniérou za správkyňou, aby to orazila so spätným dátumom. (Vtedy sa to ešte dalo.)
Naposledy upravil Llívia : 28.03.11 at 10:59
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Tak nejako podobne, okrem poznámok až nato, že som vo vyčkavacej polohe lebo riešime úver tak či náhodou niečo nepribudne alebo neodbudne.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nie sme na Slovensku na tom až tak zle.

Sme svetová JEDNOTKA!

V počte vyprodukovaných áut na jednu hlavu.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Od dnes nam prerabaju kancelarie a tak ma vysupkovali do malej, temnej a studenej kutice.Sedim v bunde,sliepnim sa pri pocitaci ,moj zivotny priestor tvrdo konkuruje garsonke v Cine. Uplne vazne sa zamyslam nad tym,ze si vsetko vyvleciem pred budovu a budem radsej tam. predlzovacka je dost dlha ........... a to ma clovek podavat aj nejake vykony
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Neda sa parkovat pred danovym uradom
Ked raz je to institucia, kam su ludia povinni chodit a je to v strede mesta, tak by sa mohli postara o nejake tie parkovacie miesta...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

zk24 Pozri príspevok
Neda sa parkovat pred danovym uradom
Ked raz je to institucia, kam su ludia povinni chodit a je to v strede mesta, tak by sa mohli postara o nejake tie parkovacie miesta...
To ešte buď rada že to parkovisko nie je platené, poznám miesta pre pristavovanie áut pre políciu, tam sa ihneď stalo neplatené parkovisko plateným a to už nehovorím o platenom parkovisku pred nemocnicou, do ktorej sa nedá inak dostať len autom
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

pavol54 Pozri príspevok
To ešte buď rada že to parkovisko nie je platené, poznám miesta pre pristavovanie áut pre políciu, tam sa ihneď stalo neplatené parkovisko plateným a to už nehovorím o platenom parkovisku pred nemocnicou, do ktorej sa nedá inak dostať len autom
Jasne ze platene. Je tam iba platene parkovisko, ale aj na to bola rada. Bolo uplne full. Hodinu som stravila na danovom urade, bola som aj u spravkyne, a nenasla ani len zlozku klienta. hladala, ale nenasla. stratila sa. Fasa...

ci by sa tak usmievali keby som aj ja nieco stratila ....
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

hnedoočka Pozri príspevok
Daňové priznanie, súvaha, výkaz ziskov a strát,cash flow, poznámky...skoro všetko urobené a dnes mi subdodávateľská firma donesie , po zistení nezrovnalostí, faktúru na vyše 6000 € z augusta 2010, ktorú prevzala sekretárka a skončila u šéfa.....asi ma porazí!!!
o inventarizácii pohľadávok k 31.12. firma nevedela......ja už nemám slov ,ani trpezlivosť
Ty si asi ako účtovník zamestnananec, že? Tak tu nezostáva iné, len sa dohodnúť so šéfom o nejakej odmene navyše, lebo Tvoja chuba to nebola.....alebo odvzdať toto ako riadne a potom v klude odovzdať dodatočné....alebo teraz neodovzdať žiadne, podať oznámenie o odklade a v uvedenom termíne si v klude dokončíš tot a odovzdáš ako riadne . Štvrtá možnosť je na všetko sa vys...... Ale túto možnosť nedoporučujem.....na budúci rok si jednoznačne s danými firmami dohodnite, resp. im oznám, dokedz tseochotní od nich príjmať doklady a čo sa stane v prípade, ak ich nedodajú načas....dohodnite si za to s nimi nejaké sankcie či už peňažného alebo nepenažného charakteru...ale v tomto smere musiš zainteresovať aj svojho šéfa
Ak robíš účto externe, vyúčtuj si za opravu tohto priznania a závierky rovnako ako keby si robila dodatočné alebo opravné priznanie, alebo si vyúčtuj nejakú slušnú položku za práce naviac, lebo ono je to naviac....bez debaty. Tvoja chyba to nebola, to je myslím dostatočný argument. Bráň sa.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Mňa dnes potešila jedna TV reklama v ktorej :

"Macko ráno vstane , pozrie sa na seba a s údivom v hlase hovorí : Pyžamko sa na mne nejako zmenšilo. "

0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
--toto sa vždy dá zvaliť na nesprávny prášok na pranie...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Som to bol podať o 17:45 na DÚ.Nikto nikde len ja a šesť daňových úradníkov.Doslova boli natešený ,že tam niekto prišiel a mali čo robiť.Skoro sa o mňa pobili.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

220870 Pozri príspevok
Som to bol podať o 17:45 na DÚ.Nikto nikde len ja a šesť daňových úradníkov.Doslova boli natešený ,že tam niekto prišiel a mali čo robiť.Skoro sa o mňa pobili.

Mal si prisť o 10:45
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Veď práve to.Všetci sa tam tlačia a vyčkávajú od 6:00 ráno a pritom poobede tam býva pohodička.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

220870 Pozri príspevok
Som to bol podať o 17:45 na DÚ.Nikto nikde len ja a šesť daňových úradníkov.Doslova boli natešený ,že tam niekto prišiel a mali čo robiť.Skoro sa o mňa pobili.
VeĎ sa radovali, že budeš platiti, či?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja som bola okolo 11,00 a v pohodičke, mohla som si vyberať, komu odovzdám DP FO a ešte aj konzultáciu u preberajúcej na PO som stihla . Tí, čo len prišli podať hotové priznania, nikde nečakali viac ako 2-3 minútky, žiadna fronta....čakali len "chudáci" (neberte osobne ani doslovne ten výraz), čo si nevedeli rady z vyplnením DP, väčšinou dôchodcovia (a tí majú času na rozdávanie) takých čakalo zo 10-12 ludí. A tí si teda počkali. Uvidíme, ako bude zajtra a pozajtra a najmä vo štvrtok.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Betina2 Pozri príspevok
Ja som bola okolo 11,00 a v pohodičke, mohla som si vyberať, komu odovzdám DP FO a ešte aj konzultáciu u preberajúcej na PO som stihla . Tí, čo len prišli podať hotové priznania, nikde nečakali viac ako 2-3 minútky, žiadna fronta....čakali len "chudáci" (neberte osobne ani doslovne ten výraz), čo si nevedeli rady z vyplnením DP, väčšinou dôchodcovia (a tí majú času na rozdávanie) takých čakalo zo 10-12 ludí. A tí si teda počkali. Uvidíme, ako bude zajtra a pozajtra a najmä vo štvrtok.....
...uvidíme, keď budeš na dôchodku ...










.....keď ovšem dožiješ ...he ...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tweety Pozri príspevok
VeĎ sa radovali, že budeš platiti, či?
Práve naopak, čudovali sa, že si pýtam akumulovaný preplatok 5 Eur na detskom sporení !!! Dokonca si neodpustili poznámku v zmysle, že poplatky za prevod budú drahšie, Ja na to " Vy mi nič neodpustíte a ja mám na toto podla zákona nárok, tak prečo by som im to mala podarovať, ved aj to je peniaz". Takže moje deti neplatia, oni inkasujú Učia sa už od malička, ved majú od koho Starší už trošku začína chápať hodnotu peňazí aj to kolko tatino alebo mamina musí pracovať, aby mu mohli kúpiť Lego alebo autodráhu A čo sa za mladi naučia, v dospelosti akoby našli
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

buchač Pozri príspevok
...uvidíme, keď budeš na dôchodku ...










.....keď ovšem dožiješ ...he ...

Júúúj, práve tohto som sa bála, že ten text bude takto pochopený, myslela som tým, že nemajú čo cez den velmi robiť, akurát tí šťastnejší vybehnú do záhradky a tí menej šťastí pozerajú telenovely....a nemyslela som to tak, že majú ešte kopec času do smrti.

PS: Až ja budem v dôchodkovom veku, tak dôchodky dovtedy zaniknú Nebude tých čo by na naše dôchodky robili, lebo viac nám pribúda dôchodcov než detí, ktoré by na náše dôchodky v budúcnosti prispievali. Takže ja to vidím tak, že doterajší systém časom zanikne, a budeme odkázaní len na seba a vlastné úspory prípadne komerčné poistenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať