Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Betina2 Pozri príspevok
Ty ale Stanko my sme ako zladení . Presne toto povedal môj drahý doma, ked to videl ! že takú masku kde našli, a ešte že s takým ksichtom je každý hviezda, ani nemusí byť v Superstar. A ešte dodal, že škoda že sa aj on s takou maskou nenarodil....ja no to, že on je maska aj bez toho ksichtu......ale ja nie som nejaká hnusoba, mi si len občas takto srandu robíme, ak je príležitosť. Ale tomu pánovi fakt nechcem mojimi slovami ublížiť, ved je to tiež živý tvor
Ale aspoň má výhodu, že keď chodil na karneval, tak si nemusel zháňat masku..., ježiš, ale ja pojdem asi do pekla, za to, že takto ohováram , a dúfam, že nechodí na poradu...

Ale možem ja za to, že je proste maska?-je dobrýýýý....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Betina2 Pozri príspevok
Júúj, hovorca je už žiaľ obsadený, švagor je od fachu, tak vieš aj bývalý novinár musí z niečoho žiť. Ale máme ešte voľnú funkciu zapisovateľa Nie je to nič náročné, len budeš robiť zápisnice z rokovania a tak, sem-tam pohostíš rokujúcich kávičkou, takú združená funkcia, abuy sis sa nenudila Takže ak máš záujem, môžeme Ťa angažovať okamžite. Ved aj pri zakladaní strany treba zapisovať , ked už iní nevládzu udržať v ruke pero (či péro ? ) Ako sa to vlastne píše , vidíš aj teraz Ťa potrebujem
pero a péro - to sú 2 rozličné veci...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Nemá ani právo, ani povinnosť o tom niekoho informovať. Sú firmy, v ktorých majú zamestnanci priamo v zmluvách zakotvenú povinnosť mlčanlivosti o obchodoch a finančnej situácii zamestnávateľa. Tiež som to mala v zmluve s dodatkom, že ak niečo poviem = hrubé (závažné) porušenie pracovnej disciplíny a okamžitý vyhadzov. Dokonca, keď som pracovala vo firme, ktorá išla do konkurzu, mi šéf zakázal to komukoľvek z veriteľov povedať. Možno to Lenka nemá v pracovnej či kolektívnej zmluve alebo pracovnom poriadku, ale ja na jej mieste by som tiež bola ticho. Viem si predstaviť reakciu zamestnávateľa, keby sa dozvedel, že šírim informácie o stave na účtoch a o jeho neochote uhrádzať faktúry a ešte keby tak začal šíriť reči ďalej, potenciálni noví zamestnávatelia by s a o mňa veru nebili. S týmto zamestnanci skutočne nič nemajú, o tomto si rozhoduje šéf, vedenie. A "Lenkina" firma, resp. šéf, nie je jediná firma na Slovensku s takýmto prístupom, takže zmeniť zamestnanie je často ako dostať sa z blata do kaluže.
Ja tiež zdielam ten názor, že zamestnanec sa nemá čo starať aby dodávateľom bonzoval o finančnej situácii firmy a pod.- od toho sú kompetentnejšie osoby...- účtovník má účtovať- predavač má predávať a nie vynášať z firmy infošky...
3 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Llívia Pozri príspevok
Nemá ani právo, ani povinnosť o tom niekoho informovať...
...si myslím, že sa to priam prieči etike pracovno-právneho... či obchodného vzťahu... a keci... akokoľvek dobre mienené... sú len bohapustým bulvárom s ťažko zastretým zrakom... pretože pointa je zakliata v politike firemného statusu...... Lívia... x-krát bod, za Tvoje vyjadrenie...
1 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
LenkaBr Pozri príspevok
...ale povedala som si, že to ešte dnes s tým ksichtom zvládnem...
...a najbližšie, keď prejdeš okolo zrkadla... sa na seba usmej... právom... všetko čo uznáš za vhodné urobiť, je Tvoja pravda... a tú si nedaj vziať... nikomu......
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
LenkaBr Pozri príspevok
To: Pepsikova



ja viem, že dnes je ťažko nájsť prácu, ale byť zavesená ku zlodejovi-tak to by sa mi teda nepáčilo..
Nepáči sa to ani mne. Ale k tejto firme a jej priestorom mám osobný vzťah - a nový šéf je tu dva roky ako úplne cudzí prišelec, ktorý si myslel, že na EF zarobí a dobre mu padne, keď mu kamarát poskytne výsledky svojej práce, aby ich dostal. Nemusím snáď hovoriť, že aj môj otec aj ja sme jeho prístupom sklamaní.
..

..no už neviem, ako to povedať, na tom podklade som reagovala, že máš osobný vzťah k firme ako majetku (to si písala) a šéf ti tam robí paseku..a ty plačeš..snažila by som sa zachrániť, čo sa dá a nestratiť aspoň nejaké to meno firmy...všetkými možnými cestami...komu zostane zaplatiť tie dlhy a ako dopadne celá firma, keď to praskne...

..a už nereagujem..držím sa svojho názoru, že čistý štít je lepší, aj keď nebude na chleba...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Betina2 Pozri príspevok
Júúj, hovorca je už žiaľ obsadený, švagor je od fachu, tak vieš aj bývalý novinár musí z niečoho žiť. Ale máme ešte voľnú funkciu zapisovateľa Nie je to nič náročné, len budeš robiť zápisnice z rokovania a tak, sem-tam pohostíš rokujúcich kávičkou, takú združená funkcia, abuy sis sa nenudila Takže ak máš záujem, môžeme Ťa angažovať okamžite. Ved aj pri zakladaní strany treba zapisovať , ked už iní nevládzu udržať v ruke pero (či péro ? ) Ako sa to vlastne píše , vidíš aj teraz Ťa potrebujem
Zapisovateľ je tiež pre mňa vhodná funkcia, mám aj prax z rodičovských stretnutí , píšem rýchlo, spisovne a dokonca aj čitateľne. Beriem .
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ajuška Pozri príspevok
...si myslím, že sa to priam prieči etike pracovno-právneho... či obchodného vzťahu... a keci... akokoľvek dobre mienené... sú len bohapustým bulvárom s ťažko zastretým zrakom... pretože pointa je zakliata v politike firemného statusu...... Lívia... x-krát bod, za Tvoje vyjadrenie...
Ďakujem. To vieš, prax (nielen u jednej firmy).
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Stanislav 1975
Ja tiež zdielam ten názor, že zamestnanec sa nemá čo starať aby dodávateľom bonzoval o finančnej situácii firmy a pod.- od toho sú kompetentnejšie osoby...- účtovník má účtovať- predavač má predávať a nie vynášať z firmy infošky...
..... a hovorca má hovoriť - väčšinou to aj robia, teda hovoria len to, čo sa naučili (niekedy by bol lacnejší aj diktafón, keď hovorca na tri-štyri rôzne otázky odpovie rovnako ako stroj).
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

LenkaBr Pozri príspevok
...čo mám robiť?! Chcem vedieť, pýtala som sa, či to nahlásiť na dú, políciu,... kam teda? a keď sami veritelia sa boja dať kvôli prieťahom svoje pohľadávky na súd, čo mám robiť ja...
Nič.
DÚ ti nepomôže, pretože ak je všetko riadne a v súlade so zákonmi zaúčtované, môže si firma odpustiť, čo len chce, aj keď to bude milión, aj viac.
Polícia ti taktiež nepomôže. Možno došlo k zvýhodneniu alebo uprednostneniu veriteľa (neviem, ktorý z týchto termínov je presný), lenže to by musel napadnúť takto znevýhodnený/poškodený veriteľ, nie ty. Alebo keby došlo k najhoršiemu a firma by skončila v konkurze, tak by toto mohol napadnúť správca konkurznej podstaty (zažila som), pretože zo všetkých pohľadávok, ktoré vymôže, má zisk.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

misoft Pozri príspevok
..... a hovorca má hovoriť - väčšinou to aj robia, teda hovoria len to, čo sa naučili (niekedy by bol lacnejší aj diktafón, keď hovorca na tri-štyri rôzne otázky odpovie rovnako ako stroj).
Alebo papagáj. Je síce drahší ako diktafón, ale zase to nie je moderná technika, ktorá ma sklony kaziť sa
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Niet nad príbuzných
- sesternica doniesla svoje aj synove potvrdenia - aj z českej republiky! a že mohla by si to urobiť za hodinu, aby som stihla autobus

neviem ešte ako zdaním tú čokoládu, čo som dostala za poskytnuté služby
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivana Š Pozri príspevok
Niet nad príbuzných
- sesternica doniesla svoje aj synove potvrdenia - aj z českej republiky! a že mohla by si to urobiť za hodinu, aby som stihla autobus

neviem ešte ako zdaním tú čokoládu, čo som dostala za poskytnuté služby
No ako, ako nepeňažný príjem predsa. A stihla autobus?
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tento klient http://www.porada.sk/t44310-p75-perl...ml#post1706188 mi včera odhodil moje "hrubopíšuce" pero, vytiahol svoje (čierna náplň) a všekto popodpisoval, dnes to nechceli na DU prevziať.
Aj vaše správkyne sú také prieberčivé?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Tweety Pozri príspevok
No ako, ako nepeňažný príjem predsa. A stihla autobus?
ten nepeňažný príjem to je jasné aj autobus stiha
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Rozalka Pozri príspevok
Tento klient http://www.porada.sk/t44310-p75-perl...ml#post1706188 mi včera odhodil moje "hrubopíšuce" pero, vytiahol svoje (čierna náplň) a všekto popodpisoval, dnes to nechceli na DU prevziať.
Aj vaše správkyne sú také prieberčivé?
Neviem, my použivame len modré
NA DP sa doslova píše v hlavičke:
Údaje sa vyplňajú paičkovým písmom, písacím strojom alebo tlačiarňou, a to čiernou alebo tmavomodrou farbou.

O podpise sa tam nepíše.......ale rukopis je vždy lepšie modrou.
Vyúčtuj mu poplatok za prepísanie DP z jeho viny a použitia jeho čierneho pera. A nabudúce nech sa dostaví bez pera. Ved Ty ich máš poruke iste dostatok.
3 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
moji milí zlatúšikovia, všetkým, čo som neblahoželala k meninkám či narodkám počas mojej neprítomnosti - tak činím teraz - zo srdiečka vám želám krásne dni
myslím na vás aj keď tu nie som
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dnes ma milo prekvapili na DU, ked som prišla s kopou papierov na odovzdanie o pol šietej podvečer a zasadačka bola takmer prázdna. Prisadla som si pred jednu preberajúcu a tá, čo sedela vedla sa ponúkla, že mi prevezme tú dalšiu firmu . Takže som to mala v tandeme. Vybeavila som všetko behom 2 minútiek.
Čo ma teda vôbec nepotešilo, bola údajná oprava Prístavného mostu a kolóny, ktoré to spôsobilo. Všetky ťahy do Petržalky boli ucpané.....Nóo oprava, to bolo postavenie 2 -3 prenosných značiek s výstrahou na hrbolu na ceste a zníženie rýchlosti a jeden prehnutý plech hrubý asi 4-5 cm cez mostný spoj, čo mal ešte aj hranu nepríjemnú (to tá hrúbka, mohli to aspoň nejako obrúsiť či čo)....no proste namiesto 60 tam všetci spomalovali na max 20, lebo to dosť hrklo, ked sa šlo cez ten plech. Nič iné som nepoostrehla.
Naposledy upravil Betina2 : 30.03.11 at 19:20
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Potešil ma virtuálny priateľ menom Vladimír z Najdise.cz, ktorý sa narodil presne v ten deň ako ja a zaoberá sa liečbou v pyramíde, posielaním energie na diaľku a teraz začal pracovať i na ďaľších pomôckach, vhodných pre zdravie:

http://lecitel-cvrk.cz/
http://piokal.cz/

Prikladám Vám jeho stránky, aby ste si ich mohli prečítať, lebo si myslím, že všetko čo vieme, je vždy pre človeka v danej chvíli vhodné.
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ivana Š Pozri príspevok
Niet nad príbuzných
- sesternica doniesla svoje aj synove potvrdenia - aj z českej republiky! a že mohla by si to urobiť za hodinu, aby som stihla autobus

neviem ešte ako zdaním tú čokoládu, čo som dostala za poskytnuté služby
Že ako zdaníš? Čokoláda má 5 pásikov, jeden pásik donesieš na DÚ.
(Keby len príbuzní, ale aj známi, ale nie "vlastní" známi, ale známi príbuzných, ktorých posielajú príbuzní )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať