Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

... pobavila som sa
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Gabi03 Pozri príspevok
A náhodou v rozhlase to nevyhlásili, že tie upomienky sú bezpredmetné?
Kdeže, asi ide o prémie.Aktivita sa cení

A na druhej strane, my máme stáť na ulici zakaždým keď niečo hlásia, však denne 5x hlásia aký podnikateľ a čo ide predávať.Postaví sa na parkovisko pre krčmu a to je u nás trhovisko. Tu sa asi nemusí dodržiavať zákon o ochrane spotrebiteľa, hlavne, že OÚ zarobí na poplatkoch aj za miesto aj za hlásenie.
Naposledy upravil VladoaKatka : 15.03.08 at 06:46
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som dosť smutná, lebo malé deguliatko nám zmizlo a zdá sa, že ak sa nejako dostalo z výbehu, stalo sa potravou pre našich "lupičov" - 2-och psov a mačičku. je mi to veľmi ľúto- bol taký krásny a veľký, dcéra- chovateľka plače, budúci majiteľ už tiež túto jóbovku vie- ten tiež plače. Nuž zle sa končil min. týždeň- nedeľa pre nás, dne už hádam ideme do veselšieho, hoci to počasie nie je najkrajšie.
Ale prajem všetkým krásny týždeň bez problémov a nehôd
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
mňa dnes potešilo, že firme, pre ktorú robím, dopadla dobre daňová kontrola.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ja mám dnes taký zvláštny deň, na DU pri odovzdávaní DP som mala takmer v každom nejakú chybičku či už chýbal podpis, prílohy, niektoré zasa boli dvakrát, ale DP môjho SB bolo v poriadku jediné. Takže aspoň to ma potešilo.
Ozaj Lenka gratulujem, toto by aj mňa potešilo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mňa v sobotu potešilo, že na výstave Nábytok a bývanie v Nitre sme našli sedačku akú sme chceli, a hneď sme aj objednali. Koncom mája nám ju majú dodať.
0 0
patrik24 patrik24

patrik24 je offline (nepripojený) patrik24

Dobrý deň.
Neviem, či som v správnej rubrike, pretože som tu len 30 minút, ale prosím o pomoc.

Chcem vás poprosiť o odbornú a právnu radu, pretože si už neviem pomôcť, a neviem kam sa mám obrátiť.

Manželka pracuje v istej súkromnej firme, išla na materskú a neskôr na rodičovskú dovolenku, a mám pocit, že zamestnávateľ sa k manželke nezachoval podľa zákonníka práce a krátil jej dovolenku neprimerane.

Manželka je zamestnaná v istej súkromnej firme. Pracovný pomer začala 1.10.2004 ako referentka predaja.
Pracovala zbytok roku 2004, celý rok 2005 a začiatok roka 2006.
31.mája 2006 nastúpila manželka na maródku (rizikové tehotenstvo).
18. augusta 2006 - nástup na materskú dovolenku
18. februára 2007 - zmena na rodičovskú dovolenku
Dňa 1.10. 2007 - nástup späť do práce

Stará dovolenka z roku 2005 = 5 dní - prenesená do roku 2006
V roku 2006 bola čerpaná dovolenka - 13 dní
V marci 2006 - maródka - 11 dní
Čiže v júni, keď manželka nastupovala na maródku /rizikové tehotenstvo/ dostala výplatnú pásku, na ktorej bola uvedená dovolenka v počte zostávajúcich (nevyčerpaných) 12 dní.

V októbri 2007 (nástup do práce po rodičovskej dovolenke) dostala manželka výplatnú pásku, kde bolo uvedených 32 dní dovolenky, ale o mesiac neskôr (november 2007) mala na výplatnej páske už iba 5 dní.
V novembri bola manželka na ošetrovnom s dcérou - 7 dní.

Zamestnávateľ to odvôvodnil tak, že manželka nemá právo na zostávajúcich 12 dní dovolenky z roku 2006, nakoľko je podľa zákona nepatrí, pretože neodpracovala celý rok 2006.

Prosím Vás o pomoc, o vysvetlenie zákonníka práce v tomto prípade.

Ak zamestnanec odpracuje počas roka napr. 5 mesiacov a potom ide na materskú dovolenku, nemá nárok na 20 dní dovolenky?
Alebo sa mu táto dovolenka kráti?
A kedy zamestnávateľ môže použiť formulu zo zákonníka práce, že " nárok na dovolenku a jej pomernú časť za odpracované dni" - tomuto nerozumiem.

Prosím o výklad, pretože už si neviem rady, a mám dosť silný pocit, že tu každý klame.


Študovali sme aj zákonník práce, ale jeho formulácia nám robila menšie problémy s porozumením.

Vopred vám ďakujeme.

S pozdravom

Patrik a Bernardína Ihnátoví
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
patrik24 Pozri príspevok
Dobrý deň.

Chcem vás poprosiť o odbornú a právnu radu, pretože si už neviem pomôcť, a neviem kam sa mám obrátiť.

Manželka pracuje v istej súkromnej firme, išla na materskú a neskôr na rodičovskú dovolenku, a mám pocit, že zamestnávateľ sa k manželke nezachoval podľa zákonníka práce a krátil jej dovolenku neprimerane.

Manželka je zamestnaná v istej súkromnej firme. Pracovný pomer začala 1.10.2004 ako referentka predaja.
Pracovala zbytok roku 2004, celý rok 2005 a začiatok roka 2006.
31.mája 2006 nastúpila manželka na maródku (rizikové tehotenstvo).
18. augusta 2006 - nástup na materskú dovolenku
18. februára 2007 - zmena na rodičovskú dovolenku
Dňa 1.10. 2007 - nástup späť do práce

Stará dovolenka z roku 2005 = 5 dní - prenesená do roku 2006
V roku 2006 bola čerpaná dovolenka - 13 dní
V marci 2006 - maródka - 11 dní
Čiže v júni, keď manželka nastupovala na maródku /rizikové tehotenstvo/ dostala výplatnú pásku, na ktorej bola uvedená dovolenka v počte zostávajúcich (nevyčerpaných) 12 dní.

V októbri 2007 (nástup do práce po rodičovskej dovolenke) dostala manželka výplatnú pásku, kde bolo uvedených 32 dní dovolenky, ale o mesiac neskôr (november 2007) mala na výplatnej páske už iba 5 dní.
V novembri bola manželka na ošetrovnom s dcérou - 7 dní.

Zamestnávateľ to odvôvodnil tak, že manželka nemá právo na zostávajúcich 12 dní dovolenky z roku 2006, nakoľko je podľa zákona nepatrí, pretože neodpracovala celý rok 2006.

Prosím Vás o pomoc, o vysvetlenie zákonníka práce v tomto prípade.

Ak zamestnanec odpracuje počas roka napr. 5 mesiacov a potom ide na materskú dovolenku, nemá nárok na 20 dní dovolenky?
Alebo sa mu táto dovolenka kráti?
A kedy zamestnávateľ môže použiť formulu zo zákonníka práce, že " nárok na dovolenku a jej pomernú časť za odpracované dni" - tomuto nerozumiem.

Prosím o výklad, pretože už si neviem rady, a mám dosť silný pocit, že tu každý klame.


Študovali sme aj zákonník práce, ale jeho formulácia nám robila menšie problémy s porozumením.

Vopred vám ďakujeme.

S pozdravom

Patrik a Bernardína Ihnátoví
Patrik prosím ťa skús svoju otázku zadať do odbornej témy v sekcii mzdy a pracovné právo. Tu si v oddychovej téme Poraďácka kaviareň, a asi sa nedočkáš odbornej rady. Ďakujem za pochopenie.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Patrik tu si v oddychovej časti porady neviem či Ti tu dáky odborník poradí. Skús zadať svoju otázku sem:http://www.porada.sk/f10-mzdove-ucto...ka-odvody.html
0 0
patrik24 patrik24

patrik24 je offline (nepripojený) patrik24

ĎAkujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Včera som sa stretla s Beatkou..organizátorkou našich celoslovenských stretnutí, lebo má dnes pracovné povinnosti v našom malom severnom meste. Posedeli sme si na salaši u Franka a potom ,keď som jej chcela ešte ukázať v ktorej časti je budova, kde má ráno ísť, tak nás stopli - chvíľku pred polnocou - policajti. Už som mala práve fúkať, keď im iné auto pred nosom ušlo, policajti skočili do svojho auta aj s mojimi dokladmi a naháňali ušelca.Nafúkať som nakoniec nenafúkala..veď z minerálky čo by asi? Policajti boli na tú nočnú hodinu síce trochu splašení, ale príjemní... a Bea aspoň okrem klebetenia so mnou aj niečo zaujímavé zažila.

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Včera som sa stretla s Beatkou..organizátorkou našich celoslovenských stretnutí, lebo má dnes pracovné povinnosti v našom malom severnom meste. Posedeli sme si na salaši u Franka a potom ,keď som jej chcela ešte ukázať v ktorej časti je budova, kde má ráno ísť, tak nás stopli - chvíľku pred polnocou - policajti. Už som mala práve fúkať, keď im iné auto pred nosom ušlo, policajti skočili do svojho auta aj s mojimi dokladmi a naháňali ušelca.Nafúkať som nakoniec nenafúkala..veď z minerálky čo by asi? Policajti boli na tú nočnú hodinu síce trochu splašení, ale príjemní... a Bea aspoň okrem klebetenia so mnou aj niečo zaujímavé zažila.

Danka krásny zážitok , na taký sa len tak ľahko nezabúda .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Bodaj by...veď to bolo moje prvé policajné kontrolovanie a prvé fúkanie v živote a to mám vodičák už dobrých pár rokov v kapse.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Práve mi telefonovali, že mi opravili môj pokazený LCD monitor. A cena za opravu je celkom prijateľná. Teším sa, lebo som nedúfala, a pomaly som rozmýšľala z čoho ušetriť na nový. Pritom tento mal len 2 mesiace po záruke.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Potešil ma telefonát kamaráta, ktorému robím DP a ešte dolaďujeme posledné veci, ktorý mi povedal, že ma ľúbi.... Hovorím mu, že teraz v tomto daňovom období ma ľúbia viacerí, a on, že tak ja ťa milujem...... Samozrejme v rámci možností, veď sme len kamaráti... Tak mi zdvihol náladu, hneď je deň krajší...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ZuzanaP Pozri príspevok
Potešil ma telefonát kamaráta, ktorému robím DP a ešte dolaďujeme posledné veci, ktorý mi povedal, že ma ľúbi.... Hovorím mu, že teraz v tomto daňovom období ma ľúbia viacerí, a on, že tak ja ťa milujem...... Samozrejme v rámci možností, veď sme len kamaráti... Tak mi zdvihol náladu, hneď je deň krajší...
Mňa takto milujú všetci vo firme minimálne raz do mesiaca keď rozdávam výplatné pásky spolu s gastrolístkami
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Aj ja sa posťažujem, aspoň sa mi uľaví.
Tak ma včera rozčúlila učiteľka v jasliach, že ma skoro porazilo. Jasle sú otvorené do 16 hod, ja som prišla za 5 min. 16, môj Adamko už bol posledný, a učiteľka na mňa vyletela, že ako si to predstavujem, že ráno chodí medzi prvými a poobede ide posledný. A to som prišla tak neskoro prvý krát, inak stíham tak o trištvrte.
Ona nevidela ako som o pol 4 letela z roboty, medzitým som stihla ist na bleskový nákup, to ma zdržalo lebo pani predomnou kupovala asi na celý mesiac.Potom som sa hnala, nohy preplietala, lebo z práce to mám tak 15 min. k jaslám. Ráno robím od 7, takže o pol ho vodím. Nič som jej nepovedala, ale ešte raz na mna vyletí, tak ju zadavim.
Ja mu to poctivo platím a ked je otvorené od 06. do 16. tak je tam nato aby bola pri ňom, je zato platená, tak ako som aj ja za svoju prácu.
Uf, hneď je lepšie, len tak pre doplnenie: Keď som ho prezliekla a vyšla pred bránu jaslí, bolo 16.00 hodín.
EVKA už v pohode
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
evka-janekova Pozri príspevok
Aj ja sa posťažujem, aspoň sa mi uľaví.
Tak ma včera rozčúlila učiteľka v jasliach, že ma skoro porazilo. Jasle sú otvorené do 16 hod, ja som prišla za 5 min. 16, môj Adamko už bol posledný, a učiteľka na mňa vyletela, že ako si to predstavujem, že ráno chodí medzi prvými a poobede ide posledný. A to som prišla tak neskoro prvý krát, inak stíham tak o trištvrte.
Ona nevidela ako som o pol 4 letela z roboty, medzitým som stihla ist na bleskový nákup, to ma zdržalo lebo pani predomnou kupovala asi na celý mesiac.Potom som sa hnala, nohy preplietala, lebo z práce to mám tak 15 min. k jaslám. Ráno robím od 7, takže o pol ho vodím. Nič som jej nepovedala, ale ešte raz na mna vyletí, tak ju zadavim.
Ja mu to poctivo platím a ked je otvorené od 06. do 16. tak je tam nato aby bola pri ňom, je zato platená, tak ako som aj ja za svoju prácu.
Uf, hneď je lepšie, len tak pre doplnenie: Keď som ho prezliekla a vyšla pred bránu jaslí, bolo 16.00 hodín.
EVKA už v pohode
Evka tiež som z PB a počula som, že v jednej škôlke, ktorá bola otvorená aj cez jarné prázdniny, nechceli zobrať chlapca do škôlky počas nich, lebo jeho mama je na materskej, tak môže byť s ňou doma...
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
ZuzanaP Pozri príspevok
Evka tiež som z PB a počula som, že v jednej škôlke, ktorá bola otvorená aj cez jarné prázdniny, nechceli zobrať chlapca do škôlky počas nich, lebo jeho mama je na materskej, tak môže byť s ňou doma...
Ono to je niekedy celé na hlavu, teraz si mi pripomenula, že sa musím spýtať, či je zajtra otvorené aby som sa neokašlala a ráno ho dovediem pred zatvorenú bránu. Dik.
To ma ešte vytočilo, že ked som minulý rok nepracovala, (pretože nájsť si prácu v PB, ked som na materskej to bol tvrdý oriešok), tak furt nadávala že ho dajú preč, ked nerobím. Teraz mám prácu, zas nadáva, že nestíham. Aj ja som len človek s 2 nohami.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Potešilo ma (dnes mám fakt nejaký dobrý deň), že aj na stránke drsr je odkaz na túto supiš pupiš stránku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať