Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ZuzanaP Pozri príspevok
Mňa by veeeeľmi potešilo, keby úrady v SR raz a navždy vyjadrovali a ponímali dátumy rovnako

Manžel rušil živnosť, tak aby 01.04 už nebol SZČO. Na živnostenskom mu napísali dátum ukončenia podnikania 01.04.2011, lebo vtedy už nemôže podnikať (ešte mu pán na živnostenskom hovoril, že to sú také chytáky). Na sociálnej poisťovni to však vnímajú tak, že 01.04.2011 je ešte SZČO a povinné sociálne poistenie musí ešte zaplatiť za toho 01.04... Kocúrkovo....
Zuzka, nehnevaj sa na mňa, ale zle si to pochopila, lebo tieto dátumy a lehoty bývajú VRÁTANE, takže majú pravdu...,len ty si to asi nevedela...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ZuzanaP Pozri príspevok
Mňa by veeeeľmi potešilo, keby úrady v SR raz a navždy vyjadrovali a ponímali dátumy rovnako

Manžel rušil živnosť, tak aby 01.04 už nebol SZČO. Na živnostenskom mu napísali dátum ukončenia podnikania 01.04.2011, lebo vtedy už nemôže podnikať (ešte mu pán na živnostenskom hovoril, že to sú také chytáky). Na sociálnej poisťovni to však vnímajú tak, že 01.04.2011 je ešte SZČO a povinné sociálne poistenie musí ešte zaplatiť za toho 01.04... Kocúrkovo....
dátum ukončenia 1.4.- v ten deň ešte može podnikať, nemože podnikať od 2.4.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Zuzka, nehnevaj sa na mňa, ale zle si to pochopila, lebo tieto dátumy a lehoty bývajú VRÁTANE, takže majú pravdu...,len ty si to asi nevedela...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
dátum ukončenia 1.4.- v ten deň ešte može podnikať, nemože podnikať od 2.4.
Stanko, ja sa nehnevám , len ja som jasne na tlačive o ukončení podnikania napísala, že chceme, aby živnosť skončila 31.03.2011. To pán na živnostenskom manželovi napísal, že 01.04.2011 a povedal, že už 01.04 nie je podnikateľom.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ZuzanaP Pozri príspevok
Stanko, ja sa nehnevám , len ja som jasne na tlačive o ukončení podnikania napísala, že chceme, aby živnosť skončila 31.03.2011. To pán na živnostenskom manželovi napísal, že 01.04.2011 a povedal, že už 01.04 nie je podnikateľom.
Zuzka, no tak pán na živnostenskom bol z toho asi mierne povedané vymletý...,mal by ísť asi na školenie...
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Mňa potešilo,že v sobotu som stihla okná umyť, vyprať záclony aj ich zavesiť, povysavať celý byt a potom som sa kochala že aka som"šikovná" až som v kresle zadriemala. No čo už, my 17-nástky toho zvládneme,.....
6 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Zuzka, no tak pán na živnostenskom bol z toho asi mierne povedané vymletý...,mal by ísť asi na školenie...
Mňa skoro vykotilo, keď som to zbadala. Lenže som bola na manžela nahnevaná, tak som to hneď neskontrolovala, až keď som to išla zakladať v piatok
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nahnevalo ma, že v monitoroch všetkým deviatakom uzanli tri príklady z matematiky aj keď ich nemali vôbec vypočítané - len aby boli lepšie výsledky. Môj syn ich má všetky dobre, ale iné štyri má zle, prečo aj jemu nepripočítali 15%? Keby aj jemu pripočítali, môze ísť na školu akú chce, lebo zo SJ má 90%.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Laura1 Pozri príspevok
Môj konateľ si objednal pre svoju manželku kyticu k meninám u známeho v kvetinárstve, kyticu doručili, ale nakoľko dopredu nezadal cenu, kytica bola väčšia, ako si to predstavoval, nevošla do žiadnej vázy – len do vedra!!– cca 20 ruží a 20 gerbier - Bol z toho zhrozený, síce ju zaplatil, ale tvrdil, že jeho žena si takú kyticu k meninám nezaslúži. Oznámil mi, že ja – účtovníčka si tú kyticu zaslúžim viac / aj za moje nadštandardné služby/ a chce mi ju venovať. Podľa mňa to bolo nevhodné a prehovárala som ho, nech ju daruje predsa manželke.
Jeho manželka je dcéra mojej kamarátky a poznala som ju skôr ako konateľ, okrem toho kočka robí u nás vo firme. Fakt mi to bolo nevhodné, že pôjdeme domov všetci spolu /mali ma odviezť autom, nakoľko s kyticou by som nevošla do autobusu/, mňa vysadí doma s kyticou a pôjdu ďalej.
Som zvedavá na Váš názor, ako som sa mala zachovať.
Betka, keďže poznám z nášho rozprávania príbeh Tvojho šéfa a jeho manželky od začiatku, hovorili sme spolu o tom pri našom stretnutí, som presvedčená, že si urobila správne. Poznáš dievčinu dlhé roky, poznala si ju ešte pred manželstvom a poznáš aj svojho šéfa. Schvaľujem Tvoje počínanie, tiež by som nereagovala inak. dokonca by ma takýto "dar" urazil. Má manželku, ktorú si pred pár rokmi bral, majú spolu dieťa a on povie, že ona si takú kyticu nezaslúži?! Som rada, že si taká, aká si, otvorená a priama. Držím Ti palčeky.
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja sa teším, že som sa celá a zdravá po 8 dňoch vrátila na poradu. Trochu som pracovala na záhradke, som sa síce narobila, ale páčilo sa mi to.
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

netesi ma, ze lekari za potvrdenie prihlasky na strednu skolu si uctuju 3 eura, samozrejme bez vydania dokladu
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..no a nepaci sa mi vulgarnost v televizii..
http://www.topky.sk/cl/15/1257350/VI...-na-to-Markiza-
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Na tom doklade trvajte.Všetky papiere sú spoplatnené a aj spoplatnené budú.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

BXLmiami Pozri príspevok
Na tom doklade trvajte.Všetky papiere sú spoplatnené a aj spoplatnené budú.
...no dakujem pekne..aby si pacient pytal potvrdenku..ved to je povinnost sestricky, alebo lekara..inak je to obohacovanie..nie ?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pokiaľ to nepôjde cez ERP, kde asi tak takáto potvrdenka skonči?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
Ja sa teším, že som sa celá a zdravá po 8 dňoch vrátila na poradu. Trochu som pracovala na záhradke, som sa síce narobila, ale páčilo sa mi to.
Ja som si prečítala, že si sa vrátila "po pôrode".
Som ti teda dopriala.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
MarcelkaT Pozri príspevok
Mňa potešilo,že v sobotu som stihla okná umyť, vyprať záclony aj ich zavesiť, povysavať celý byt a potom som sa kochala že aka som"šikovná" až som v kresle zadriemala. No čo už, my 17-nástky toho zvládneme,.....
..šikulka si ty a oddych si si zaslúžila...

...šlak ma mňa ide trafiť od nudy..ale zas to netreba preháňať...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

adi11 Pozri príspevok
...no dakujem pekne..aby si pacient pytal potvrdenku..ved to je povinnost sestricky, alebo lekara..inak je to obohacovanie..nie ?
Minulý týždeň nám vypadla elektrika-elektrikár 350,00€ bez dokladu,zobrala so sebou vodu,práca 80,0€ bez dokladu,vykopali pár jám v záhrade 10 €-toto je iné?Kde tie peniaze skončili?Lekári sú ako zvyšok spoločnosti.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
adi11 Pozri príspevok
..no a nepaci sa mi vulgarnost v televizii..
http://www.topky.sk/cl/15/1257350/VI...-na-to-Markiza-
Keby to len Mareš prehnal, ale Rytmus sa rehotal akoby mu pripísal jemu neexistujúcu slovnú zásobu.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

celkovo tí "porotcovia" nemajú úroveň, je to program, ktorý z veľkej časti pozerajú mladí ľudia... aj Haberovo odhryznutie z "medzinožia" a "hlboké" zamyslenie sa spätne, ako by to zrealizoval...etc., etc., ... rada si vypočujem talenty, ale tie komentáre ozaj nemusím.... ináč...dobre sa pri tom žehlí
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...hm ...lidičky ...

Dnes som mal pojednávanie v jednej kauzičke ...

Čo myslíte ???....vyhral som alebo prehral ...???


0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať