Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pavol54 Pozri príspevok
Je účtovníčka asi na živnosť, alebo že by odpoludňajšia šichta.
ak je tak ako píšeš potom sa hlboko skláňam a ospravedlňujem za môj predchádzajúci príspevok.
teda za poslednú vetu.
Naposledy upravil srska : 05.04.11 at 16:27
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Xanti Pozri príspevok
Samozrejme Llívia všetci sú taký.
Ved si založ živnosť, a dávaj si všetko do nákladov i ten toaletný, i hygienické vložky i neviem čo všetko. Príde daňová kontrola nájdu jednú takú pakáreň a pekne si prezrú celú účtovníctvo a SZCO dodania.
A už vôbec nevidíš to, že mnohý SZCO nedostanú zaplatené za svoje služby a tovary, lebo zákazníci nezaplatia a oni musia pracne vymáhať svoje zarobené peniaze na súdoch a to tiež niečo stojí.
A ak mu tak nezaplatí pár zákazníkov tak sa môže ísť pásť a môže vziať úver na zaplatenie odvodov, ktoré platiť musí aj ked on nemá zaplatené.

Viac sa nevyjadrujem k tej téme, a podotýkam viem čo je to byť SZCO a viem aké je byť zamestnancom. A momentálne som rada, že mám prácu a som zamestnanec. Lebo je to pre mňa lepšie.
Xantinka, LLiviu nepresvecis, vsetci zivnostnici sme podvodnici, kt. okradame stat. Od Llivii nevhodne pri niektorych diskusiach je ocenenie a asi "trafena hus zagagala" ako sa hovori. Ja viem, ze som opakovala nieco co sa pisalo uz pred nejakym casom, ale to iste si zopakovala Llivia a nikto jej za jej nazor nevhodne nedal.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

srska Pozri príspevok
ak je tak ako píšeš potom sa hlboko skláňam a ospravedlňujem za môj predchádzajúci príspevok.
teda za poslednú vetu.
Myslim, ze na zivnost nie je...ale mozno ma moznost pracovat doma /HOMEOFFICE/.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
srska Pozri príspevok
Llívia - prečítal so všetky aj tvoje dnešné aj oponentské príspevky. v niečom máš pravdu. ale szčo to tiež nemajú ľahké.
mimochodom - si dnes od 07:15 do 13:20 PN, OČR alebo na pracovnej ceste?
......tiež čítaš len to, čo Ti vyhovuje......
Llívia Včera, 09:11 PM
Keď ako zamestnanec nemáš do čoho pichnúť, je to problém zamestnávateľa. On ti má zabezpečiť a prideliť prácu - ukladá mu to priamo Zákonník práce, takže toto porovnanie neberiem.
...myslím že všetci rovnako neznášame onen pocit... keď nás má niekto za "blbca"......
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
nemôžem zato, ale aktuálne k téme...z face... HESLO DNEŠNÍHO DNE:
Kvalita činnosti vedoucího spočívá v umění do*ebat zaměstnance tak rychle, aby teplo, které při tom vzniká, vnímal jako teplo domova......
Naposledy upravil Ajuška : 13.04.11 at 08:17
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Mňa pobavilo dievča ktoré chce predať panenstvo minimálne za 40 000 eur,vraj dražbu svojho panenstva zastaví pri sume tuším 160 000 eur,ešte ma podmienky prezervatív,romantiku a ďalší vtip pridali novinári že či vraj to nie je trestný čin,vtipná aj odpoveď,iba vtedy by to bol trestný čin,keby z tohto príjmu -neodviedla daň-to je aj daň z panenstva? Dievča by nemalo veriť filmom a Jojka by sa mala trápiť menej blbosťami,mať tak ich problémy a peniaze.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vcielkaisr Pozri príspevok
Mňa pobavilo dievča ktoré chce predať panenstvo minimálne za 40 000 eur,vraj dražbu svojho panenstva zastaví pri sume tuším 160 000 eur,ešte ma podmienky prezervatív,romantiku a ďalší vtip pridali novinári že či vraj to nie je trestný čin,vtipná aj odpoveď,iba vtedy by to bol trestný čin,keby z tohto príjmu -neodviedla daň-to je aj daň z panenstva? Dievča by nemalo veriť filmom a Jojka by sa mala trápiť menej blbosťami,mať tak ich problémy a peniaze.
nie z panenstva ale daň z "príjmu" (alebo z pripustenia?)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
vcielkaisr Pozri príspevok
Mňa pobavilo dievča ktoré chce predať panenstvo minimálne za 40 000 eur,vraj dražbu svojho panenstva zastaví pri sume tuším 160 000 eur,ešte ma podmienky prezervatív,romantiku a ďalší vtip pridali novinári že či vraj to nie je trestný čin,vtipná aj odpoveď,iba vtedy by to bol trestný čin,keby z tohto príjmu -neodviedla daň-to je aj daň z panenstva? Dievča by nemalo veriť filmom a Jojka by sa mala trápiť menej blbosťami,mať tak ich problémy a peniaze.
No asi by malo ísť o príjem oslobodený od dane podľa §9, keďže to panenstvo nemala zahrnuté v obchodnom majetku A nepredáva ani služby, tak zrejme ide o hnuteľnú vec.

§ 9
Príjmy oslobodené od dane
(1) Od dane je oslobodený príjem
c) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier,
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marjankaj Pozri príspevok
No asi by malo ísť o príjem oslobodený od dane podľa §9, keďže to panenstvo nemala zahrnuté v obchodnom majetku A nepredáva ani služby, tak zrejme ide o hnuteľnú vec.
určite nejde o hnutelnú vec, je to služba...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

srska Pozri príspevok
Llívia - prečítal so všetky aj tvoje dnešné aj oponentské príspevky. v niečom máš pravdu. ale szčo to tiež nemajú ľahké.
mimochodom - si dnes od 07:15 do 13:20 PN, OČR alebo na pracovnej ceste?
Nepísala som, že to majú ľahké.

Mimochodom, zabudol si napr. na RD, ale čo ťa je do toho?
Naposledy upravil Llívia : 05.04.11 at 19:52
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

No nemôžem s tebou celkom súhlasiť hnuteľná vec by bola panenská blana, alebo koža, u mužov spermie, atď, ale ona hovorí že predáva stav pred použitím. Lenže ona to asi nesprávne pomenovala ona v skutočnosti chce predať službu- sex a že je po prvýkrát nič nemení na skutočnosti, tak isto ako by si vyhlásil že poskytneš znalosť účtovníctva ale v skutočnosti vykonáš daňové priznanie. Ako to ale chce riešiť kúpi si erp, alebo vystaví faktúru, založí živnosť?
Reagoval som na mariankaj.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
určite nejde o hnutelnú vec, je to služba...
Veď nepovedala, že bude niečo robiť. Odrobiť si to bude musieť ten záujemca.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

nika.sum Pozri príspevok
Xantinka, LLiviu nepresvecis, vsetci zivnostnici sme podvodnici, kt. okradame stat. Od Llivii nevhodne pri niektorych diskusiach je ocenenie a asi "trafena hus zagagala" ako sa hovori. Ja viem, ze som opakovala nieco co sa pisalo uz pred nejakym casom, ale to iste si zopakovala Llivia a nikto jej za jej nazor nevhodne nedal.
Nika.sum, NEDOSTALA SI ODO MŇA "NEVHODNÉ" ZA TVOJ PRÍSPEVOK (niečo o tom, že zamestnanci kradnú alebo čo to bolo), ALE ZA TO, ŽE SI MA OZNAČILA ZA "OSOBKU"!!!!!!! Už som to tu vysvetľovala. Nie raz sme spolu komunikovali cez Poradu a zrazu si nepamätáš moje meno?! . Fakt divné. Či si ho nepamätáš len vtedy, keď nemám rovnaký názor ako ty?

A do môjho hodnotenia príspevkov sa nestaraj. Prečo ti rovnako nevadí napríklad označenie tohto môjho príspevku http://www.porada.sk/1711758-post21340.html za "mimo temy" (označila to tak Ajuška), keď som v ňom odpovedala Maríne na jej otázku?
Pod mojimi príspevkami sú presne také isté tlačidlá ako pod tvojimi, nech sa páči, použi ich. Uvidíme potom, kto bude "trafená hus zagágala".

Doplním tie príspevky, aby si ich videla:
nika.sum Pozri príspevok
kolko je takych zamestnancov, ktorí vyuzivaju pracovny cas, prostriedky na svoje vedlajsie fusky a to podotykam nezdanene. Ale toto sme tu riesili tusim presne pred rokom a tiez na tu istu reakciu tej istej osobky.
Llívia Pozri príspevok
Neurážaj, dobre? Aj keď mám iný názor ako ty, tak ťa neurážam.
Marína Pozri príspevok
Llívia, prepáč, nedalo mi, ak sa dá, poprosím o úprimnosť, bez emócií, nie je mojim úmyslom provokovať, len ma to zaujíma.
Tebe toľký čas, čo si na porade, plat nebeží? SZČO nie. Hádam uznáš ten rozdiel, či ani ten nie? Odkiaľ máš takú istotu, že som v práci?
Napadlo ma opýtať sa, keď si Monike dala nevhodné.
Škoda, že ti nenapadlo pozrieť moje ďalšie príspevky, aby si videla, za čo to "Nevhodné" bolo.
Nika.sum dostala nevhodné za tento je "výrok"
nika.sum Pozri príspevok
kolko je takych zamestnancov, ktorí vyuzivaju pracovny cas, prostriedky na svoje vedlajsie fusky a to podotykam nezdanene. Ale toto sme tu riesili tusim presne pred rokom a tiez na tu istu reakciu tej istej osobky.
Ja nie som nejaká "OSOBKA"! Chodím na Poradu vyše 4 rokov, nie raz som komunikovala aj s ňou, tak nech má láskavo neuráža, keď mám iný názor ako ona.
Naposledy upravil Llívia : 05.04.11 at 20:07
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54 Pozri príspevok
No nemôžem s tebou celkom súhlasiť hnuteľná vec by bola panenská blana, alebo koža, u mužov spermie, atď, ale ona hovorí že predáva stav pred použitím. Lenže ona to asi nesprávne pomenovala ona v skutočnosti chce predať službu- sex a že je po prvýkrát nič nemení na skutočnosti, tak isto ako by si vyhlásil že poskytneš znalosť účtovníctva ale v skutočnosti vykonáš daňové priznanie. Ako to ale chce riešiť kúpi si erp, alebo vystaví faktúru, založí živnosť?
Reagoval som na mariankaj.
To netreba, nakoľko pôjde iba o jednorazový príjem.
A ona už bude vedieť ako to vyriešiť, o to nemaj strach.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marjankaj Pozri príspevok
Veď nepovedala, že bude niečo robiť. Odrobiť si to bude musieť ten záujemca.
zasa nesúhlasím- záujemca si može len ľahnúť a možno bude robiť len ona..., je to prenho pohodlnejšie...a za tý prachy...( ešte aby aj robil niečo...)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
zasa nesúhlasím- záujemca si može len ľahnúť a možno bude robiť len ona..., je to prenho pohodlnejšie...a za tý prachy...( ešte aby aj robil niečo...)
No to v ponuke nebolo.
Určite by za to chcela ešte aj nejaký bonus.

Nehovor, že ty by si na to skočil, za takýchto podmienok.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
Vo wikipédii http://sk.wikipedia.org/wiki/Brainstorming je toto:
Brainstorming (z ang. brain – mozog, ang. storm – búrka) je kreatívna metóda riešenia problémov založená na skupinovom riešení, ktorá má uľahčiť generovanie kreatívnej stratégie.
Podstatou je uvoľniť predstavivosť, fantáziu a obrazotvornosť, generovať nápady, vzájomne sa inšpirovať so snahou uplatniť sa a odstrániť zábrany.
Brainwriting je písomná forma brainstormingu. Nápady sa píšu do pripravených formulárov, ktoré pre vzájomnú inšpiráciu kolujú medzi účastníkmi (podobne aj delfská metóda).
Ak sa rieši problém odvodov živnostníkov, možno by stálo za to vyhľadať presnejšie pravidlá brainwritingu, dodržiavali ich a možno by sme viac rozumeli každému nápadu, či argumentu. Lebo asi každý má kus svojej pravdy, ale niekedy treba trošku myslieť aj na to staré a dobré, hovoriť je striebro, mlčať je zlato. Ajuška, dobre si to napísala, súhlasím s tebou absolútne. Llívia, je to škoda naozaj, lebo ty vieš veľakrát dobre zabojovať, aj si inteligentná, len sa mi zdá niekedy, že svoj temperament uvoľňuješ nesprávnym spôsobom.
Kvaka, dobre napísané.
Mám len jednu otázku: to vždy, keď poviem svoj názor ktorý väčšine nevyhovuje, je to len "uvoľňovanie temperamentu nesprávnym spôsobom"? Nemôžem mať vlastný názor, aj keď nie je podľa vášho gusta?

K Ajuške: krásne píše, ale ja asi nemôžem písať a odpovedať, keď reaguje na mňa, lebo hneď som u nej "mimo temy".
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marjankaj Pozri príspevok
No to v ponuke nebolo.
Určite by za to chcela ešte aj nejaký bonus.

Nehovor, že ty by si na to skočil, za takýchto podmienok.
40 tisíc je veľa- to by bolo skor pre nejakú sro-čku, kde by si dala dolu dph-čku...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Chlapci, chlapci, názov témy Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo a ja stále netuším, či vás to teší, rozčuľuje alebo sa vám to stalo.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
40 tisíc je veľa- to by bolo skor pre nejakú sro-čku, kde by si dala dolu dph-čku...
A čo by s tým panenstvom tá s.r.o. robila? Dala si to do loga?
A ona asi nebude platiteľ DPH. Ani tento príjem by sa nezarátal do obratu.
Teda predpokladám, že to nemá v zásobách

(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať