Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lujza.j Pozri príspevok
toto by som tiež rada vedela. oni ich nemali vystrieľať, oni mali zabezpečiť zbrane, strielať mali nejakí rusi, alebo ukrajinci.
žeby len on?-to asi nie...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975 Pozri príspevok
žeby len on?-to asi nie...
keď vtedy pred rokmi zmizli dosť som sa čudovala mám tak predstavu, že títo ľudia sú dosť opatrní, ale asi nebolo treba, išli asi dobrovoľne nevedomky s niekym koho poznali inak mi to nedáva logiku.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

To máš tak lujza, nikdy nevieš, do čoho sa niekedy možeš zapliesť- nechcem moc o tom verejne hovoriť, ale volakedy dávno, som aj ja raz spravil blbosť jak čert, proste som bol mladý a sprostý a poslal som malých mafianov na veľkých a to bola chyba jak delo- tiež som 3 noci nespal, čakal čo bude a nebude a pri odovzdávani pokuty, som sa tiež vozil v aute na sedadle spolujazda po všelijakých dedinách a poľných cestách- ale tam už mi to už bolo prakticky jedno, či sa vrátim ,či nie...,ale poučil som sa na celý život, síce ma to stálo 50 tisíc ale dobre aj tak...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lujza.j Pozri príspevok
keď vtedy pred rokmi zmizli dosť som sa čudovala mám tak predstavu, že títo ľudia sú dosť opatrní, ale asi nebolo treba, išli asi dobrovoľne nevedomky s niekym koho poznali inak mi to nedáva logiku.
No to je tak,že dneska možeš málokomu veriť, najma keď ide o peniaze- ty si myslíš, že je to tvoj kamarát, tvoj dobrý známy a zrazu raz pri večeri ti luger priloží na spánok, a keďže niesi nepriestreľná,tak podlahneš okamžite, v jednom okamžiku šmitec, v jednom okamžiku nikde, prevedie ťa cez rieku Styx, bez zlatých denárov a najhoršie je keď nestihneš dojesť ani Big Mac...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No to je tak,že dneska možeš málokomu veriť, najma keď ide o peniaze- ty si myslíš, že je to tvoj kamarát, tvoj dobrý známy a zrazu raz pri večeri ti luger priloží na spánok, a keďže niesi nepriestreľná,tak podlahneš okamžite, v jednom okamžiku šmitec, v jednom okamžiku nikde, prevedie ťa cez rieku Styx, bez zlatých denárov a najhoršie je keď nestihneš dojesť ani Big Mac...
To máš tak lujza, nikdy nevieš, do čoho sa niekedy možeš zapliesť- nechcem moc o tom verejne hovoriť, ale volakedy dávno, som aj ja raz spravil blbosť jak čert, proste som bol mladý a sprostý a poslal som malých mafianov na veľkých a to bola chyba jak delo- tiež som 3 noci nespal, čakal čo bude a nebude a pri odovzdávani pokuty, som sa tiež vozil v aute na sedadle spolujazda po všelijakých dedinách a poľných cestách- ale tam už mi to už bolo prakticky jedno, či sa vrátim ,či nie...,ale poučil som sa na celý život, síce ma to stálo 50 tisíc ale dobre aj tak...

hmm......
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Dnes mi zdvihli tlak pracovníčky Úradu práce a nielen dnes, opakuje sa to stále kolem dokola

zamestnávateľ prišiel s tým, že jeho dvaja dohodári doniesli na úrad práce DoPČ, pracovníčky im povedali, že či je normálny, aké dohody im dal, prečo nemajú DoVP, nedostanú dávku v nezamestnanosti a ešte k tomu aj dávka v hmotnej núdzi im bude ponížená a k tomu všetkému budú platiť z tejto dohody daň.

ak by mali DoVP, nič im neponižia, žiadnu daň neplatia ......... atď.

pýtam sa teda, kto je teda nenormálny, zamestnávateľ alebo pracovníčky úradu práce?
kto rozhoduje o tom akú dohodu budú mať - zamestnávateľ alebo pracovníčka úradu práce?
na základe čoho sa pracovníčka ÚP vyjadrila, že budú platiť daň? na základe Zákona o DzP? čítali ho vôbec?
je síce pravda, že im bude ponížená dávka v hmotnej núdzi, ale iba o sumu vyplatenej odmeny ....

a veľa veľa ďalších otázok?

a na základe týchto argumentov pracovníčky úradu práce sa teraz dohodári dohadujú so zamestnávateľom a nakoniec som ja tá zláááá, lebo som im nedala DoVP, ale DoPČ

je toto vôbec normálne?????
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Mňa dnes ohromne potešil pohľad na zostatok na účte . Kukám, aký veľký zostatok. A to mi DÚ poslal daňový bonus. Ja som na to úplne zabudla. Ale hlavne ma potešilo, že som tento rok prvý raz po dlhej dobe nemusela komunikovať s DÚ ohľadom dodaných dokladov na DB, každoročne mi to niekde zapatrošili. Žeby skúsili iný systém zaraďovania dokladov?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Žabinka Pozri príspevok
Mňa dnes ohromne potešil pohľad na zostatok na účte . Kukám, aký veľký zostatok. A to mi DÚ poslal daňový bonus. Ja som na to úplne zabudla. Ale hlavne ma potešilo, že som tento rok prvý raz po dlhej dobe nemusela komunikovať s DÚ ohľadom dodaných dokladov na DB, každoročne mi to niekde zapatrošili. Žeby skúsili iný systém zaraďovania dokladov?
No, niekto sa má..., niekto má daňový bonus, niekto nie...-ja mám z 2 bonusov 33 eur, zbytok išiel Miklošovi do vrecka...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No, niekto sa má..., niekto má daňový bonus, niekto nie...-ja mám z 2 bonusov 33 eur, zbytok išiel Miklošovi do vrecka...
Ale to bol záslužný čin, takto sa budeme mať lepšie všetci..
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

[QUOTE=Žabinka;1725076]Mňa dnes ohromne potešil pohľad na zostatok na účte . Kukám, aký veľký zostatok. A to mi DÚ poslal daňový bonus.

....aj ja chcééééém... mňa však pohľad na môj účet neteší, vždy sa tam na mňa cerí 0
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Timka1 Pozri príspevok
Dnes mi zdvihli tlak pracovníčky Úradu práce a nielen dnes, opakuje sa to stále kolem dokola

zamestnávateľ prišiel s tým, že jeho dvaja dohodári doniesli na úrad práce DoPČ, pracovníčky im povedali, že či je normálny, aké dohody im dal, prečo nemajú DoVP, nedostanú dávku v nezamestnanosti a ešte k tomu aj dávka v hmotnej núdzi im bude ponížená a k tomu všetkému budú platiť z tejto dohody daň.

ak by mali DoVP, nič im neponižia, žiadnu daň neplatia ......... atď.

pýtam sa teda, kto je teda nenormálny, zamestnávateľ alebo pracovníčky úradu práce?
kto rozhoduje o tom akú dohodu budú mať - zamestnávateľ alebo pracovníčka úradu práce?
na základe čoho sa pracovníčka ÚP vyjadrila, že budú platiť daň? na základe Zákona o DzP? čítali ho vôbec?
je síce pravda, že im bude ponížená dávka v hmotnej núdzi, ale iba o sumu vyplatenej odmeny ....

a veľa veľa ďalších otázok?

a na základe týchto argumentov pracovníčky úradu práce sa teraz dohodári dohadujú so zamestnávateľom a nakoniec som ja tá zláááá, lebo som im nedala DoVP, ale DoPČ

je toto vôbec normálne?????
Je pravda, že pri poberaní dávky v hmotnej núdzi je rozdiel medzi dohodou o vykonaní práce a dohodou o pracovnej činnosti. Pri dohode o vykonaní práce sa za príjem nepovažuje odmena do výšky 2-násobku život. minima zísaná za 12 mesiacov. U dohody o prac. činnosti to neplatí.

Príjmy
Za príjem sa na účely posudzovania hmotnej núdze, zabezpečenia základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi považuje príjem podľa zákona č. 601/2003 Z.z. o životnom minime v znení neskorších predpisov:
· príjmy fyzických osôb, ktoré sú predmetom dane z príjmu po odpočítaní poistného na zdravotné, nemocenské, starobné, invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti, preddavku na daň alebo dane z príjmov fyzických osôb,
· príjmy oslobodené od dane z príjmov fyzických osôb okrem prijatých náhrad škôd, náhrad nemajetkovej ujmy, plnenia z poistenia majetku a z poistenia zodpovednosti za škodu okrem platieb prijatých ako náhrada za stratu zdaniteľného príjmu,
· sumy vreckového pri zahraničných pracovných cestách do výšky 40% nároku na stravné ustanovené zákonom o cestovných náhradách,
· náhrady niektorých výdavkov zamestnancov do výšky ustanovenej zákonom o cestovných náhradách,
· ďalšie príjmy fyzických osôb podľa osobitných predpisov po odpočítaní dane z prevodu a prechodu nehnuteľností.
Za príjem sa nepovažujú:· jednorazové štátne sociálne dávky poskytnuté podľa osobitných predpisov,
· peňažné príspevky občanov s ťažkým zdravotným postihnutím na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ich ťažkého zdravotného postihnutia okrem príspevku za opatrovanie,
· zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť,
· jednorazová dávka v hmotnej núdzi,
· štipendiá,
· príspevok na stravu podľa zákona o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele,
· resocializačný príspevok podľa zákona o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele
Za príjem podľa zákona č. 599/2003 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi sa nepovažuje:
· 25% z príjmu zo závislej činnosti osôb,
· 25% zo starobného dôchodku a z predčasného starobného dôchodku, dôchodcovi, ktorý získal obdobie dôchodkového poistenia viac ako 25 rokov sa táto suma zvyšuje o 1% priznaného starobného dôchodku a predčasného starobného dôchodku za každý ďalší rok dôchodkového poistenia získaného po 25. roku dôchodkového poistenia,
· 25% z materského,
· 25% z invalidného dôchodku,
· 25% zo sociálneho dôchodku priznaného z dôvodu invalidity,
· 25% zo sirotského dôchodku,
· 25% vdovského alebo vdoveckého dôchodku, ak vdova alebo vdovec dovŕšil dôchodkový vek,
· prídavok na dieťa a príplatok k prídavku na dieťa podľa osobitného predpisu alebo dávka toho istého druhu vyplatená v členskom štáte Európskej únie, v štáte, ktorý je zmluvnou stranou
Dohody o Európskom hospodárskom priestore, alebo vo Švajčiarskej konfederácii najviac vo výške prídavku na dieťa ustanovenej osobitným predpisom,
· nevyhnutná okamžitá pomoc poskytnutá obcou podľa zákona o obecnom zriadení,
· príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov,· príjem žiaka strednej školy a príjem študenta vysokej školy, ktorý študuje dennou formou štúdia získaný za 12 mesiacov, ak tento príjem neprevyšuje 1,2 násobku sumy životného minima pre plnoletú fyzickú osobu,
· náhrada časti cestovných výdavkov a náhrada cestovných výdavkov uchádzača o zamestnanie podľa zákona o službách zamestnanosti,
· príspevok na náhradu cestovných výdavkov na konanie aktivít vymedzených v individuálnom akčnom pláne podľa zákona o službách zamestnanosti,
· úhrada výdavkov na stravovanie, ubytovanie a výdavky na cestovné uchádzačovi o zamestnanie, ktorému sa zabezpečuje vzdelávanie a príprava pre trh práce podľa zákona o službách zamestnanosti,
· príspevok na služby pre rodinu s deťmi uchádzačovi o zamestnanie, ktorý sa stará o dieťa pred začatím povinnej školskej dochádzky podľa zákona o službách zamestnanosti,
· príspevok na vykonávanie absolventskej praxe podľa zákona o službách zamestnanosti,
· zamestnanecká prémia a daňový bonus podľa zákona o dani z príjmov,
· štipendium podľa osobitného predpisu,
· dávka počas vzdelávania a prípravy pre trh práce a počas prípravy na pracovné uplatnenie občana so zdravotným postihnutím,
· príspevok na zapracovanie znevýhodneného uchádzača o zamestnanie,
· 50% príspevku na aktivačnú činnosť formou dobrovoľníckej služby,
· podpora alebo príspevok poskytnuté z prostriedkov nadácií a občianskych združení, neziskových organizácií a neinvestičných fondov vrátane nepeňažného plnenia účelovo určené pre jednotlivca na posilnenie účinkov pomoci v hmotnej núdzi najviac do výšky 12- násobku životného minima získaných v bežnom roku,
. príjem za poskytnutie údajov pre štatistiku rodinných účtov, ktoré vykonáva Štatistický úrad SR
- odmena za produktívnu prácu žiakovi, ktorý v rámci praktického vyučovania v súlade so školským vzdelávacím programom vykonáva produktívnu prácu,
- hmotné zabezpečenie žiaka, ktoré slúži na úhradu nákladov spojených s jeho odborným vzdelávaním.
Naposledy upravil katka50 : 21.04.11 at 11:50
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

katka50 Pozri príspevok
Je pravda, že pri poberaní dávky v hmotnej núdzi je rozdiel medzi dohodou o vykonaní práce a dohodou o pracovnej činnosti. Pri dohode o vykonaní práce sa za príjem nepovažuje odmena do výšky 2-násobku život. minima zísaná za 12 mesiacov. U dohody o prac. činnosti to neplatí.

Príjmy
Za príjem sa na účely posudzovania hmotnej núdze, zabezpečenia základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi považuje príjem podľa zákona č. 601/2003 Z.z. o životnom minime v znení neskorších predpisov:
· príjmy fyzických osôb, ktoré sú predmetom dane z príjmu po odpočítaní poistného na zdravotné, nemocenské, starobné, invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti, preddavku na daň alebo dane z príjmov fyzických osôb,
· príjmy oslobodené od dane z príjmov fyzických osôb okrem prijatých náhrad škôd, náhrad nemajetkovej ujmy, plnenia z poistenia majetku a z poistenia zodpovednosti za škodu okrem platieb prijatých ako náhrada za stratu zdaniteľného príjmu,
· sumy vreckového pri zahraničných pracovných cestách do výšky 40% nároku na stravné ustanovené zákonom o cestovných náhradách,
· náhrady niektorých výdavkov zamestnancov do výšky ustanovenej zákonom o cestovných náhradách,
· ďalšie príjmy fyzických osôb podľa osobitných predpisov po odpočítaní dane z prevodu a prechodu nehnuteľností.
Za príjem sa nepovažujú:· jednorazové štátne sociálne dávky poskytnuté podľa osobitných predpisov,
· peňažné príspevky občanov s ťažkým zdravotným postihnutím na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ich ťažkého zdravotného postihnutia okrem príspevku za opatrovanie,
· zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť,
· jednorazová dávka v hmotnej núdzi,
· štipendiá,
· príspevok na stravu podľa zákona o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele,
· resocializačný príspevok podľa zákona o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele
Za príjem podľa zákona č. 599/2003 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi sa nepovažuje:
· 25% z príjmu zo závislej činnosti osôb,
· 25% zo starobného dôchodku a z predčasného starobného dôchodku, dôchodcovi, ktorý získal obdobie dôchodkového poistenia viac ako 25 rokov sa táto suma zvyšuje o 1% priznaného starobného dôchodku a predčasného starobného dôchodku za každý ďalší rok dôchodkového poistenia získaného po 25. roku dôchodkového poistenia,
· 25% z materského,
· 25% z invalidného dôchodku,
· 25% zo sociálneho dôchodku priznaného z dôvodu invalidity,
· 25% zo sirotského dôchodku,
· 25% vdovského alebo vdoveckého dôchodku, ak vdova alebo vdovec dovŕšil dôchodkový vek,
· prídavok na dieťa a príplatok k prídavku na dieťa podľa osobitného predpisu alebo dávka toho istého druhu vyplatená v členskom štáte Európskej únie, v štáte, ktorý je zmluvnou stranou
Dohody o Európskom hospodárskom priestore, alebo vo Švajčiarskej konfederácii najviac vo výške prídavku na dieťa ustanovenej osobitným predpisom,
· nevyhnutná okamžitá pomoc poskytnutá obcou podľa zákona o obecnom zriadení,
· príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov,· príjem žiaka strednej školy a príjem študenta vysokej školy, ktorý študuje dennou formou štúdia získaný za 12 mesiacov, ak tento príjem neprevyšuje 1,2 násobku sumy životného minima pre plnoletú fyzickú osobu,
· náhrada časti cestovných výdavkov a náhrada cestovných výdavkov uchádzača o zamestnanie podľa zákona o službách zamestnanosti,
· príspevok na náhradu cestovných výdavkov na konanie aktivít vymedzených v individuálnom akčnom pláne podľa zákona o službách zamestnanosti,
· úhrada výdavkov na stravovanie, ubytovanie a výdavky na cestovné uchádzačovi o zamestnanie, ktorému sa zabezpečuje vzdelávanie a príprava pre trh práce podľa zákona o službách zamestnanosti,
· príspevok na služby pre rodinu s deťmi uchádzačovi o zamestnanie, ktorý sa stará o dieťa pred začatím povinnej školskej dochádzky podľa zákona o službách zamestnanosti,
· príspevok na vykonávanie absolventskej praxe podľa zákona o službách zamestnanosti,
· zamestnanecká prémia a daňový bonus podľa zákona o dani z príjmov,
· štipendium podľa osobitného predpisu,
· dávka počas vzdelávania a prípravy pre trh práce a počas prípravy na pracovné uplatnenie občana so zdravotným postihnutím,
· príspevok na zapracovanie znevýhodneného uchádzača o zamestnanie,
· 50% príspevku na aktivačnú činnosť formou dobrovoľníckej služby,
· podpora alebo príspevok poskytnuté z prostriedkov nadácií a občianskych združení, neziskových organizácií a neinvestičných fondov vrátane nepeňažného plnenia účelovo určené pre jednotlivca na posilnenie účinkov pomoci v hmotnej núdzi najviac do výšky 12- násobku životného minima získaných v bežnom roku,
. príjem za poskytnutie údajov pre štatistiku rodinných účtov, ktoré vykonáva Štatistický úrad SR
- odmena za produktívnu prácu žiakovi, ktorý v rámci praktického vyučovania v súlade so školským vzdelávacím programom vykonáva produktívnu prácu,
- hmotné zabezpečenie žiaka, ktoré slúži na úhradu nákladov spojených s jeho odborným vzdelávaním.
áno Katka, ja to viem, že pri DoVP im nebudú ponižovať dávku v hmotnej núdzi, ale ide mi o tom, ako si môže dovoliť radová pracovníčka dotyčnej povedať, že čo im dal zamestnávateľ, nech im vymení dohody, kto určuje akú dohodu dostane pracovníčka úradu práce alebo zamestnávateľ?????

a je pravda tiež, že ak je to práca na opakujúcu sa činnosť a nie je to jednorázovka, patrí na to DoPČ, takže zamestnávateľ veľmi dobre vie, prečo jej dal tú dohodu a má to správne
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

[QUOTE=Stanislav 1975;1725099]No, niekto sa má..., niekto má daňový bonus, niekto nie...-ja mám z 2 bonusov 33 eur, zbytok išiel Miklošovi do vrecka...[/QUOTE!

Ále tato, čo nariekaš ... Zober v pondelok tých Tvojich dvoch "bonusov" do terénu a večer, keď budete "tržbu" rátať, zistíš, že môžeš byť rád, že máš chalanov a nie baby...
To by sa Ti garde /a nielen garde, ale aj oči stĺpkom prevrátili/, ako by Ti rástli do krásy ... Samé sponky, čelenky, kabelky, pančušky, laky, allwaysky...
Naposledy upravil Oliwa : 21.04.11 at 14:13
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

[QUOTE=evuš;1725108]
Žabinka Pozri príspevok
Mňa dnes ohromne potešil pohľad na zostatok na účte . Kukám, aký veľký zostatok. A to mi DÚ poslal daňový bonus.
Žabinka Pozri príspevok

....aj ja chcééééém... mňa však pohľad na môj účet neteší, vždy sa tam na mňa cerí 0
Evuš, však 0 nie je taká zlá..., oveľa horšie by bolo, keby si tam mala mínus...
Včera som pozerala na českej TV nejakú ekonomickú reláciu o kreditných a debetných kartách, kde mal finančný poradca za úlohu poradiť bezradnej rodine, ako sa dostať z dlhov... Jednu pôžičku z kreditnej karty kryli druhou, druhú treťou... až ich mali tuším šesť a poriadny guláš. Vôbec netušili, kde aké úroky platia a koľko sú dlžní... no hrôza, koľko ľudí si takto z nevedomosti zavarí...
Evi, takže Ty si v podstate šťastný človek...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ako dobre, že nemám účet..som ušetrená sklamania z číslic..
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Ja viem ze som zly a ospravedlnujem sa za to, ale mna dnes velmi pobavilo toto. A ked este v druhom prispevku autorka vysvetlila co vlastne otrebuje tak som sa proste totalne zlozil. Takze este raz prepacte ale..

http://www.porada.sk/t166787-dan-z-p...j-hodnoty.html
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a vôbec nie si zlý...dievča iba nie je naučené rátať z hlavy...to je tak, keď .....čo už!...hádam sa nájde niekto, kto jej to vyráta(((
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Len nemožem prísť na to kto zabil v dunajskej tých bratov Raiszovcov,hmh,či to bol fakt ten ľudo šátor, alebo nie- či žije,či nie- z toho sa neviem vysomáriť...
Ja neviem, súdili ich síce za to, že vystrielali tých 11 chalanov v tom bare- ale ja neviem, mne sa moc nezdali, že by zabíjali oni- to je dosť ťažké toto...
...si ma teraz " zabil " ...

Kua , Stano ....ak by si toto bou vedeu , tak si po funuse aj Ty ...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
To máš tak lujza, nikdy nevieš, do čoho sa niekedy možeš zapliesť- nechcem moc o tom verejne hovoriť, ale volakedy dávno, som aj ja raz spravil blbosť jak čert, proste som bol mladý a sprostý a poslal som malých mafianov na veľkých a to bola chyba jak delo- tiež som 3 noci nespal, čakal čo bude a nebude a pri odovzdávani pokuty, som sa tiež vozil v aute na sedadle spolujazda po všelijakých dedinách a poľných cestách- ale tam už mi to už bolo prakticky jedno, či sa vrátim ,či nie...,ale poučil som sa na celý život, síce ma to stálo 50 tisíc ale dobre aj tak...
...he , mladý už asi nebudeš ......a to druhé ???

...hm , TY si sa vozil ...poznám jedného , ktorý MUSEL voziť...po skončení furmanky mu jeden z dotyčných povedal... " pij " ...on vravel , že nepije ..." pij i negavar " ...zobudil sa o dva dni ...ale všetko mal - aj auto , aj doklady , aj peniaze , aj opicu - a poriadnu ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...viete čo dostanú dôchodcovia na Slovensku od tejto vlády?
...a nie len od tej ....etc , etec ...

Pustite si pesničku a dozviete sa.

Možno sa to ale netýka len dôchodcov ...



0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
buchač Pozri príspevok
...viete čo dostanú dôchodcovia na Slovensku od tejto vlády?
...a nie len od tej ....etc , etec ...

Pustite si pesničku a dozviete sa.

Možno sa to ale netýka len dôchodcov ...



Machu Picchu,miestny indiáni to vyslovujú čisto po Slovensky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať