Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ZuzanaP Pozri príspevok
Ja som taká blbaňa, zas som okašlala samú seba. Robila som DP jednému SZČO, uplatňuje si paušálne výdavky a berie úver, tak som mu neodrátala ani poistné, a aj tak nevyšiel dostatočný príjem. Volala som na veľký piatok, že to vyšlo tak a tak, že zaplatí 4600 dane,... nezdvihol mi telefón a ani sa neozval.

V utorok ráno som nešla hneď do práce, ale najskôr do nemocnice a do práce som prišla 8.15. Čakal ma pre prácou, tak som mu hneď povedala, že to vyšlo tak a tak, že tu to má, nech si to zanesie na DÚ. Zobral si to, že ešte sa určite zastaví - poobede.... Dodnes sa neukázal, ani nezavolal.....Takže s RZZP nech ani nepočíta....Neznášam takých ľudí...... Od nás žiadajú všetko, čo najskôr, a keď dôjde k plateniu, tak ani poondené ďakujem, o platení ani nehovorím.....
Zuzka človek sa učí na vlastných chybách. Musíš pri takýchto ľudoch používať to známe : "z rúčky do rúčky"
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Najhoršie je, keď DP robíte známym.... Tento rok je fakt na kočku, nielenže to nemajú viacerí na poriadku, dlho im trvalo, kým mi doniesli všetky potrebné doklady.... Keď potrebovali oni niečo, tak mi vyvolávali a bolo im jedno aký je deň a hodina a teraz keď má prísť k plateniu, tak sa zrazu nikto neozýva.... Začnem to praktizovať aj ja....
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Mna nebudeš provokovať, 19.3. som odovzdala všetky DP a 25.3. zaplatila aj som dohliadla u troch klientov na zaplatenie nedoplatkov.
V stredu som odovzdala aj hlásenie o zrazených daniach za rok 2007 - až do 25.4. pokoj od DÚ

Teším sa na víkend, aj keď skrátený ale slubne vyzerajúci, čo sa týka teploty.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

ZuzanaP Pozri príspevok
Ja som taká blbaňa, zas som okašlala samú seba. Robila som DP jednému SZČO, uplatňuje si paušálne výdavky a berie úver, tak som mu neodrátala ani poistné, a aj tak nevyšiel dostatočný príjem. Volala som na veľký piatok, že to vyšlo tak a tak, že zaplatí 4600 dane,... nezdvihol mi telefón a ani sa neozval.

V utorok ráno som nešla hneď do práce, ale najskôr do nemocnice a do práce som prišla 8.15. Čakal ma pre prácou, tak som mu hneď povedala, že to vyšlo tak a tak, že tu to má, nech si to zanesie na DÚ. Zobral si to, že ešte sa určite zastaví - poobede.... Dodnes sa neukázal, ani nezavolal.....Takže s RZZP nech ani nepočíta....Neznášam takých ľudí...... Od nás žiadajú všetko, čo najskôr, a keď dôjde k plateniu, tak ani poondené ďakujem, o platení ani nehovorím.....
Zuzi, nezabudni zakaždým keď telefonuješ spomenúť aj výšku svojej faktúry. A keď mi klient povie, že momentálne nemá peniaze, tak mu poviem, že nevadí, nech sa po to DP zastaví keď ich bude mať. Ver mi, funguje to.
Bohužiaľ, takáto "múdra" som až po vlastných zlých skúsenostiach s neplatičmi.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
príspevok od: pepsikova
prečítala som kopu návodov a aj vyskúšala..fakt som asi blbá.. prosím ťa zatiaľ mi to nevyhováraj..ďakujem ti,milá víla

no dobre máš povolenú výnimku - avšak len do 31.03.2008 koniec DP
potom už musíš prepnúť na kľudový režim
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Aljok Pozri príspevok
Zuzi, nezabudni zakaždým keď telefonuješ spomenúť aj výšku svojej faktúry. A keď mi klient povie, že momentálne nemá peniaze, tak mu poviem, že nevadí, nech sa po to DP zastaví keď ich bude mať. Ver mi, funguje to.
Bohužiaľ, takáto "múdra" som až po vlastných zlých skúsenostiach s neplatičmi.

Vyskúšam, ďakujem...
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Zuzka to sa stane asi každému. Ja som dnes prvý krát povedala klientovi, že mu DP neodovzdám pokiaľ neprinesie peniaze. Dlžil mi totiž posledný kvartál minulého roka. Sama som bola prekvapená že som to dokázala zo seba dostať. Na moje veľké prekvapenie poobede bol späť aj s peniazmi aj za DP. A aby som nebola mimo témy potešilo ma to a veľmi.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
No mňa "potešil" klient pred chvílkou. DP odovzdané, zaplatené (dosť veľa), a že on sa rozhodol aby som mu DP prerobil. Totiž "údajne" našiel ešte doklady do r.2007 v spodnom šuflíku stola. Vraždiť by som vedel.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 28.03.08 at 14:52
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
smith Pozri príspevok
No mňa "potešil" klient pred chvílkou. DP odovzdané, zaplatené (dosť veľa), a že on sa rozhodol aby som mu DP prerobil. Totiž "údajne" našiel ešte doklady do r.2007 v spodnom šuflíku stola. Vraťdiť by som vedel.
no, Zolee, tak by som striktne odmietla. Ty máš ale smolu, dúfam, že tento rok ma to obíde, hoci m.r. som mala podobné...
ale potom to prerábanie a akokeby naschvál, stále som našla nejakú chybu pri prerábaní, a aj 3x som musela tlačiť priznania a výkazy. Je to fakt na figu...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

smith Pozri príspevok
No mňa "potešil" klient pred chvílkou. DP odovzdané, zaplatené (dosť veľa), a že on sa rozhodol aby som mu DP prerobil. Totiž "údajne" našiel ešte doklady do r.2007 v spodnom šuflíku stola. Vraždiť by som vedel.
Pekne si to naúčtuj aj s prirážkou a naučí sa odovzdávať doklady načas.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aljok Pozri príspevok
Pekne si to naúčtuj aj s prirážkou a naučí sa odovzdávať doklady načas.
Bohu žial on jedná z pozície sily. Je môj najväčší klient, čo sa týka obratu aj platenia za moje služby.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

smith Pozri príspevok
Bohu žial on jedná z pozície sily. Je môj najväčší klient, čo sa týka obratu aj platenia za moje služby.
Ale nezabúdaj, že nie je nenahraditeľný. Dovolí si k Tebe len toľko, koľko mu to dovolíš Ty sám...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aljok Pozri príspevok
Ale nezabúdaj, že nie je nenahraditeľný. Dovolí si k Tebe len toľko, koľko mu to dovolíš Ty sám...
Pravda, ale momentalne nie je jedno ci mam v mesaci navyšše 20 tisic, alebo nie
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Bez znervózňovania kohokoľvek sa tu šúlam na niektorých, ktorí ešte na poslednú chvíľu robia DP.
Totižto v nemenovanom miestnom rádiu tiež podávajú "zaručené" informácie ohľadne DP a každému odporúčajú stránku daňového riaditeľstva: www.dr.sr.sk.
To by bola švanda vidieť tých, čo márne hľadajú túto stránku.
Našťastie som im rýchlo napísala mail a oni to hneď aj uviedli na správnu mieru.

Tak hor sa do tých daňových.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

smith Pozri príspevok
Pravda, ale momentalne nie je jedno ci mam v mesaci navyšše 20 tisic, alebo nie
Tak to už je PÁN KLIENT!
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Gabi03 Pozri príspevok
Bez znervózňovania kohokoľvek sa tu šúlam na niektorých, ktorí ešte na poslednú chvíľu robia DP.
Totižto v nemenovanom miestnom rádiu tiež podávajú "zaručené" informácie ohľadne DP a každému odporúčajú stránku daňového riaditeľstva: www.dr.sr.sk.
To by bola švanda vidieť tých, čo márne hľadajú túto stránku.
Našťastie som im rýchlo napísala mail a oni to hneď aj uviedli na správnu mieru.

Tak hor sa do tých daňových.
Nebuď škodoradostná. Dobre?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

smith Pozri príspevok
Bohu žial on jedná z pozície sily. Je môj najväčší klient, čo sa týka obratu aj platenia za moje služby.
Pracujem vo firme, ale rozčúlilo by ma, ak by mi doniesol (aj keď šéf) veci 5 minút pred dvanástou. (a je mi nadriadený)
Keď tak občas čítam Vaše skúsenosti (občas sa vcítim do úlohy dotknutej osoby - ako vo filme), tak Vám naozaj nezávidim. Mate to oddreté !!!
Smutné je to o to viac, že Vy nie Ste pre klienta podriadení, ale PARTNERI.
Niekedy naozaj treba výjsť v ústrety, ale asi by mala byť niekde hranica a zabudnuté veci riešiť prirážkou, apod.(zabiť je ich malo)
Veľa trpezlivosti prajem.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

smith Pozri príspevok
No mňa "potešil" klient pred chvílkou. DP odovzdané, zaplatené (dosť veľa), a že on sa rozhodol aby som mu DP prerobil. Totiž "údajne" našiel ešte doklady do r.2007 v spodnom šuflíku stola. Vraždiť by som vedel.
Zolee to snáď nie, ...chýbal by si s Tvojími radami...odtamtud asi sa pripojiť nedá, až také nôblesné to určite neni a myslím si, že aj keď je jeden z najlepších klientov, mávni s rukou, aj horšie môže byť, daj si 2 dcl dobrého červeného vína... na zdravie... a život ide ďalej.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Sú lahostajní, nezodpovední Tí, ktorí si myslia, že účto a DP je hračka a dá sa robiť na počkanie. Tiež som pomáhala spracovať jedno DP. Príjmy celosvetové, 10 príloh v DP, milionárska daň - potvrdenia boli vystavené dátumom január max. 15.február a on ich doniesol na veľkonočný pondelok a včera sa už chcel zastaviť pre hotové DP, aby on mal čas a mohol sa rozhodnúť, kedy to odovzdá na DÚ.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
azla Pozri príspevok
Pracujem vo firme, ale rozčúlilo by ma, ak by mi doniesol (aj keď šéf) veci 5 minút pred dvanástou. (a je mi nadriadený)
Keď tak občas čítam Vaše skúsenosti (občas sa vcítim do úlohy dotknutej osoby - ako vo filme), tak Vám naozaj nezávidim. Mate to oddreté !!!
Smutné je to o to viac, že Vy nie Ste pre klienta podriadení, ale PARTNERI.
Niekedy naozaj treba výjsť v ústrety, ale asi by mala byť niekde hranica a zabudnuté veci riešiť prirážkou, apod.(zabiť je ich malo)
Veľa trpezlivosti prajem.
Vieš ako to bolo zabudnuté.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať