Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

alusa783 Pozri príspevok
nika.sum
ano 5dni v týždni 8 hodin denne prečo??
Je to hrozne, ked si predstavim, ze mate zodpovednost, nie je to lahka praca, kopec casu studovanie a predpokladam, ze Vam neplati skolenia a podobne. Je to neohodnotene, ale ako som pisala, nie je to len v mensich mestach, ale aj v BA u drobnych ale myslim, ze aj vacsich firiem (mnohokrat).
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

alusa783 Pozri príspevok
:-O spadla mi sánka a neviem ju zavriet
500!!!!
tak to by som sa hanbila aj pýtať, asi som mala spomenuť že pracujem nie v Bratislave ale v takom menšom mestečku ako sú Levice
ale tak dakujem tak z toho mi vychádza že ak by som si pýtala 400 tak zo by už bolo asi akurát..
len škoda že mi ich aj tak neda ale aspon viem že si idem hladať inú robotu
Sánka dole, šéfe...
Alusenka moja, Stanko je chlapec z veľkého mesta , ba čo veľkého, priam najväčšieho, tak sa nečuduj ... ale dobre to myslel, len keby to tak bola všade pravda...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
Sánka dole, šéfe...
Alusenka moja, Stanko je chlapec z veľkého mesta , ba čo veľkého, priam najväčšieho, tak sa nečuduj ... ale dobre to myslel, len keby to tak bola všade pravda...
no tak sa omlúvam, ale čo ja som vedel, že tak málo zarábate?-ja som si myslel,že vy účtovníci ste všetci za vodou..., napr. ja osobne poznám jedného a ja som proti nemu úplny žobráčik- má nejakých 10 tisíc mesačne..., akože fakt, neklamem...síce dosť je to rizikový flek, lebo vidí aj čo by nemal ale zarobí tolko...
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

Stanislav 1975 Pozri príspevok
...síce dosť je to rizikový flek, lebo vidí aj čo by nemal ale zarobí tolko...
ja tiež vidím a robím čo by som nemala na to že tu mame 4 zamestnancov HPP mame tu za rok cesťaky asi tak 1500e mesačne ročne 18 000 euro (čo je suma ktorú určite nemajú ani omnoho vašie firmy na cesťakoch)a to je len maličkosť oproti iným veciam DDD
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

alusa783 Pozri príspevok
ja tiež vidím a robím čo by som nemala na to že tu mame 4 zamestnancov HPP mame tu za rok cesťaky asi tak 1500e mesačne ročne 18 000 euro (čo je suma ktorú určite nemajú ani omnoho vašie firmy na cesťakoch)a to je len maličkosť oproti iným veciam DDD
alusa, začínaš sa mi páčiť, ty si asi moj človek-mám taký dojem...
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Mňa dnes naštavali v lekárni - bola som pre 2 liekov a zaplatila 28,85 Eur. To mi nevystačia na celý mesiac, takže 2x28,85=57,7 Eur, ale to nie sú všetke lieky. Na oči lieky za plnú cenu, okrem myslím že je to Vesel - ten je s doplatkom. Keď som spočítala tak 100 Eur musím každý mesiac si odložiť za lieky.
Hlavná vec, že sme zdraví a chutí nám jesť/ak je čo/.
3 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Oliwa Pozri príspevok
Sánka dole, šéfe...
Alusenka moja, Stanko je chlapec z veľkého mesta , ba čo veľkého, priam najväčšieho, tak sa nečuduj ... ale dobre to myslel, len keby to tak bola všade pravda...
Oliwe nemysli si, ze tu sa mensie a stredne firmy snazia zaplatit o nieco viac ako ponukali Alusenke. uctovnicka praca je nedocenena. Ale musis uznat, ze aj ked zial, tam kde je na jedno miesto mnozstvo ludi, je ta mzda naozaj biedna a je smutne ze to tak je....ale je to skor pravidlo ako vynimka. A ver tomu, ze aj ked tu v BA su urcite vacsie platy, ale nie je to pre vsetkych take ruzove. Minule sa rozpraval manzel so znamym a ten vraj vystriedal asi 3 zamestnania v kratkom case a hovori mu, ze teraz ma konecne celkom dobre platenu robotu a myslel tym 550 EUR v cistom. Viem, ze asi pre niekoho to je dobre. Len si predstav, ze za byt plati 220 EUR+elektrina+mobil a nehovorim o aute ak ho ma a ostatne nutne naklady a o hypoteke alebo aspon uvere ani nehovorim (ina sanca na byt je malo pravdepodobna) a ked ten dotycny ma manzelku na materskej, cize to je zivitel rodiny. Ale je pravda, ze tu mame aspon viac moznosti.

A potom nas moze slaktrafit, ked spravia priemerne mzdy napr. v BA a my sme pod priemerom a priemerkach celoslovenskych ani nehovorim, ktore nam vravia, ze nam je vsetkych vlastne super, co sa vobec stazujeme.
A to som bola v soku ked som od susedy pocula ze ma dochodoch 220 EUR.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Ceny liekov klesajú neúmerne čomu stupajú ich doplatky,ceny doplatkov idú astronomickým radom hore,aspon pokial ja mám také poznatky.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stanislav 1975 Pozri príspevok
no tak sa omlúvam, ale čo ja som vedel, že tak málo zarábate?-ja som si myslel,že vy účtovníci ste všetci za vodou..., napr. ja osobne poznám jedného a ja som proti nemu úplny žobráčik- má nejakých 10 tisíc mesačne..., akože fakt, neklamem...síce dosť je to rizikový flek, lebo vidí aj čo by nemal ale zarobí tolko...
to mas toho jedneho doma?, tak to ti je sveta zit. Stanko ale nie vsetci mame take fleky a nie kazdy dokaze uplne "vsetko" vidiet.
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

Stanislav 1975 Pozri príspevok
alusa, začínaš sa mi páčiť, ty si asi moj človek-mám taký dojem...
hééj, tak mi dohod daku robotu dobru zobrala by som fakt hocičo ked aj absolvensku kde by ma aspon doučili to čo neviem preotže som viac menej samouk a neviem všetko
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Milý poraďáci, mám problém: nechcem sa dať sčítať sčítacím komisárom. Nemáte ten istý pocit? Načo a komu budú slúžiť moje údaje (s uvedením môjho rodného čísla???) koľko mám televízorov, vysávačov, či mám hifi-vežu, kam chodím na dovolenku ..... nie je to len preto, aby vláda vedela koľko majetku ešte tá @Ajk& z Hornej Dolnej má a čo by nemusela mať ........ ???
1 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

Ajk& Pozri príspevok
Milý poraďáci, mám problém: nechcem sa dať sčítať sčítacím komisárom. Nemáte ten istý pocit? Načo a komu budú slúžiť moje údaje (s uvedením môjho rodného čísla???) koľko mám televízorov, vysávačov, či mám hifi-vežu, kam chodím na dovolenku ..... nie je to len preto, aby vláda vedela koľko majetku ešte tá @Ajk& z Hornej Dolnej má a čo by nemusela mať ........ ???
potom bude môcť vlada povedat však ludia ved vám je dobre ked mate to a to tak čo sa sťažujete , a môže argumentovať tým že v 3tích krajinách nemajú ani to čo mi....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ajk& Pozri príspevok
Milý poraďáci, mám problém: nechcem sa dať sčítať sčítacím komisárom. Nemáte ten istý pocit? Načo a komu budú slúžiť moje údaje (s uvedením môjho rodného čísla???) koľko mám televízorov, vysávačov, či mám hifi-vežu, kam chodím na dovolenku ..... nie je to len preto, aby vláda vedela koľko majetku ešte tá @Ajk& z Hornej Dolnej má a čo by nemusela mať ........ ???
Sčítanie - právo alebo povinnosť?

Sčítanie patrí medzi najvýznamnejšie a najrozsiahlejšie štatistické zisťovania, ktoré sa tradične v Európe, ale aj v iných krajinách sveta realizujú v desaťročných intervaloch. V roku 2011 sa sčítanie obyvateľov, domov a bytov po prvý raz uskutoční vo všetkých členských štátoch Európskej únie naraz pri využití rovnakých, respektíve porovnateľných definícií zisťovaných údajov. Z tohto dôvodu budú výsledky sčítania obyvateľov, domov a bytov v Slovenskej republike aj medzinárodne porovnateľné.
Sčítanie je pre každého obyvateľa Slovenskej republiky príležitosťou, právom prispieť k tvorbe uceleného obrazu o demografickej a sociálnej situácii i životných podmienkach obyvateľstva Slovenskej republiky. Tento obraz je potrebné poznať o. i. preto, aby bolo možné prognózovať ďalší vývoj spoločnosti.
Na druhej strane v sčítacích tlačivách neexistujú žiadne povinné a nepovinné otázky, ako sa to niekedy mylne vysvetľuje. Sú len tzv. povinné a odvodené témy, ktoré sa podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 763/2008 o sčítaní obyvateľov, domov a bytov museli alebo mohli zapracovať do sčítacích tlačív z dôvodu už spomínanej medzinárodnej porovnateľnosti zisťovaných štatistických údajov. Odpovedať na všetky otázky v sčítacích tlačivách (A. Údaje o obyvateľovi, B. Údaje o byte, C. Údaje o dome) je teda pre občanov Slovenskej republiky povinnosť, ktorá im vyplýva zo zákona č. 263/2008 Z. z. o sčítaní obyvateľov, domov a bytov. "Každý, kto je povinný poskytnúť údaje ..., ich poskytne úplne, správne, pravdivo a včas..."


Je to moje právo a nie povinnosť
...takže podľa toho sa treba rozhodnúť .Nebudem uvádzať tiež koľko mám TV, koľko toho a toho ...nemám nič .
Naposledy upravil Zita5 : 12.05.11 at 14:08
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Tak ako právo či povinnosť? Ak je to v zákone zakotvené ako povinnosť tak nemám na výber .............a musím sa dať sčítať !!!!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Takže povinnosť
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

VšZP - akcia bumerang
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

No pravdaaaaaaaa,že povinnosť.
Nech len prídu,budú utekať,až sa im budú päty o chrbát otĺkať...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

marleau Pozri príspevok
No pravdaaaaaaaa,že povinnosť.
Nech len prídu,budú utekať,až sa im budú päty o chrbát otĺkať...
povedz im že ich nepotrebuješ http://www.scitanie2011.sk/scitanie-online akurát ti dajú identifikátor a ty sa rozhodneš či áno alebo nie
Naposledy upravil srska : 12.05.11 at 14:25
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Ajk& Pozri príspevok
Milý poraďáci, mám problém: nechcem sa dať sčítať sčítacím komisárom. Nemáte ten istý pocit? Načo a komu budú slúžiť moje údaje (s uvedením môjho rodného čísla???) koľko mám televízorov, vysávačov, či mám hifi-vežu, kam chodím na dovolenku ..... nie je to len preto, aby vláda vedela koľko majetku ešte tá @Ajk& z Hornej Dolnej má a čo by nemusela mať ........ ???
..

..no, ja mám koberec aj v špajzi..a tiež riešim ten problém-napísať, či nenapísať?..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a vrchnosť tejto republiky ma má na háčiku,tak načo sú jej moje pomery?..


(a moje decko fčuľ hovorí, že keby vláda vedela, kolko ja mám pomerov, zavrú ma...šak len milencov mám troch-pomery milenecké, pracovný pomer jeden, pomer-nú čiastku dostávam od štátu,...je to vôbec moje dieťa toto???)))))
Naposledy upravil pepsikova : 12.05.11 at 18:25
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať