Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja mám problém s iným- napr. vierovyznanie- teraz tam popíšeme, že sme katolíci , evanjelici a pod., časom može prísť k odluke cirkvi od štátu-potom niekto šikovný chytí tieto hárky a zašle Vám nejaká cirkev vzvu na zaplatenie cirkevnej dane...,šak ste sa priznali,tak plaťte...
No šak buď to vyznanie máš alebo nemáš - a keď ho máš, tak hádam by si svojej cirkvi nezaplatil? (Osobne si aj tak myslím, že najférovejšie by bolo, keby sme potom všetkým cirkvám platili všetci tí, ktorí si napíšeme "bez vyznania" - ako im platíme aj teraz..., či? )
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Stanislav 1975 Pozri príspevok
no splachovací záchod mám- a dokonca úplne nový- šak som nejaký frajer, čo som nejaké B-éčko, či kieho čerta...?
Ty brďo, že úplne nový záchod!!! Mňa zas napadlo, že čo keby som ich zmiatla - napíšem (ako je aj pravda), že bývam v činžiaku, mám mobil, auto, PC s internetom, ale splachovací záchod nie, prípadne že v byte vôbec záchod nemám - môžu si hlavy lámať až do roku 2014...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Zimama Pozri príspevok
No šak buď to vyznanie máš alebo nemáš - a keď ho máš, tak hádam by si svojej cirkvi nezaplatil? (Osobne si aj tak myslím, že najférovejšie by bolo, keby sme potom všetkým cirkvám platili všetci tí, ktorí si napíšeme "bez vyznania" - ako im platíme aj teraz..., či? )
A čo je to (v rámci toho vierovyznania) - "Bahájske spoločenstvo"? Celkom ma to láka... (Asi si to mýlim s Bahamami...)
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zimama Pozri príspevok
Ty brďo, že úplne nový záchod!!! Mňa zas napadlo, že čo keby som ich zmiatla - napíšem (ako je aj pravda), že bývam v činžiaku, mám mobil, auto, PC s internetom, ale splachovací záchod nie, prípadne že v byte vôbec záchod nemám - môžu si hlavy lámať až do roku 2014...
a načo vlastne záchod? stačí aj obyčajný kýblik...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

lujza.j Pozri príspevok
moja maturantka ide v septembri vydarená je aj jej škola/učiteľky/ aj moje decko, ktoré nevie kedy si zavrieť tú veľkú hubu, za ktorú miesto známky 4 dostane 5. srrrrrdííí ma to veľmi, ale keď by som to tam išla riešiť mám obavu či by bola úspešná v tom septembri.
je ich v triede 22, 8ks opakuje ročník, 8ks ide maturovať teraz, 6ks v septembri,mám zato, že toto nebude len v tých pubertiakoch.
včera priniesla predbežné výsledky z písomných angl.jazyk urobený na 81% a to teľa-učiteľka jej dala 5-tku to sa ako dá?
...vidieť, že si na srrrr..., keď si deti počítala na kusy
a či sa dá za 81% získať 5-ka? nooo áno ak si povedia že každá chyba . trest za ňu, je zhoršenie známky o jeden stupeňbez rozdielu či je tá chyba v diakritike či zlá odpoveď.) A nemýliš sa vždy budem tvrdiť, že veľa záleží od pedagóga. Niektorí vedia naučiť aj tých čo sa učiť nechcú (lebo hlupáci nie sú), ale dobrí (fínesoví a láskaví) pedagógovia musia vedieť podať učivo a vysvetliť no a hlavne zaujať.
7 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
moja maturantka ide v septembri vydarená je aj jej škola/učiteľky/ aj moje decko, ktoré nevie kedy si zavrieť tú veľkú hubu, za ktorú miesto známky 4 dostane 5. srrrrrdííí ma to veľmi, ale keď by som to tam išla riešiť mám obavu či by bola úspešná v tom septembri.
je ich v triede 22, 8ks opakuje ročník, 8ks ide maturovať teraz, 6ks v septembri,mám zato, že toto nebude len v tých pubertiakoch.
včera priniesla predbežné výsledky z písomných angl.jazyk urobený na 81% a to teľa-učiteľka jej dala 5-tku to sa ako dá?
Ja sa ani nečudujem, že sa deťom nechce učiť - keď dostanem guľu za 80% zvládnutého učiva rovnako, ako keď ani prstom (či závitom) nehnem, tak na kieho by som sa učila??????
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zitulda Pozri príspevok
...vidieť, že si na srrrr..., keď si deti počítala na kusy
a či sa dá za 81% získať 5-ka? nooo áno ak si povedia že každá chyba . trest za ňu, je zhoršenie známky o jeden stupeňbez rozdielu či je tá chyba v diakritike či zlá odpoveď.) A nemýliš sa vždy budem tvrdiť, že veľa záleží od pedagóga. Niektorí vedia naučiť aj tých čo sa učiť nechcú (lebo hlupáci nie sú), ale dobrí (fínesoví a láskaví) pedagógovia musia vedieť podať učivo a vysvetliť no a hlavne zaujať.
nepochopili sme sa moje decko napíše maturitu z angliny na 81% a učiteľka je nechala prepadnúť, čiže z angliny má 5-ťku to nedáva logiku keď má niekto päťku asi nemôže napísať na 81% ona jej dala gulu pretým ako boli známe tieto výsledky
1 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Mňa zasa na..babralo že si už druhý deň pripadám, ako " ostro sledovaný vlak" tu na porade. Som na furt prihlásená, včera píšem na profil, ale po maďarsky trocha viac, ako pár slov (to sa asi nesmie!) ešte ani poriadne nedopíšem, vyhodí ma, zmizne všetko, musím sa zapnúť zas, a po troch zmarených pokusoch som sa vzdala a našťastie na štvrtý mi dovolilo pár slov a obrázok prídať. A tvrdím, že viem maďarsky, ale som Slovenka, Slota ma zlostí vulgárnosťami ale nie som v SNS a vo vláde by v žiadnom prípade nemali byť Most a Híd a žiadna dvojjazyčnosť v dokumentoch či na úradoch, alebo dvojité občianstvo neuznávam. Som iba 3,5 človekom
No a dnes, sa mi stalo obdobné v jednej téme a nepísala som po maďarsky, ale spisovnou slovenčinou ale téma háklivá a môj ďaľší príspevok asi vytočil niekoho tak ma vyhodili zas. Našťastie nie ako Danilku, ale iba na čas, že sa mi stratil príspevok na 99% dopísaný,a znova som sa musela som sa dostať na poradu znova (vždy sa mi objaví stránka GOOGLE). Ale čo nie je dnes, bude to zajtra, či pozajtra.
Pekný neskorý večer želám
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lujza.j Pozri príspevok
moja maturantka ide v septembri vydarená je aj jej škola/učiteľky/ aj moje decko, ktoré nevie kedy si zavrieť tú veľkú hubu, za ktorú miesto známky 4 dostane 5. srrrrrdííí ma to veľmi, ale keď by som to tam išla riešiť mám obavu či by bola úspešná v tom septembri.
je ich v triede 22, 8ks opakuje ročník, 8ks ide maturovať teraz, 6ks v septembri,mám zato, že toto nebude len v tých pubertiakoch.
včera priniesla predbežné výsledky z písomných angl.jazyk urobený na 81% a to teľa-učiteľka jej dala 5-tku to sa ako dá?
..

..no mojuš, tak aj ja pôjdem v septembri...podľa toho, čo píšeš...ja síce anglinu nemám na 81%,ani na 40,ale pri ústnej iste ani nezatnem, lebo anglinu som v ruke nemala od vianoc...a známky na vysvedčku už máme uzavreté, a ani raz som z nej neodpovedala,ani písomka, ani nič...ale neprepadnem...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lujza.j Pozri príspevok
nepochopili sme sa moje decko napíše maturitu z angliny na 81% a učiteľka je nechala prepadnúť, čiže z angliny má 5-ťku to nedáva logiku keď má niekto päťku asi nemôže napísať na 81% ona jej dala gulu pretým ako boli známe tieto výsledky
..

..no tak ja by som sa išla spýtať tej ***** učiteľky, ako je to možné..a nečakala by som na jej odpoveď, ale pomašírovala by som rovno za riaditeľom- lebo toto mi nejako zaváňa, že na nej sedí (tá učka na tvojej dcére)...lebo písomky boli veľmi ťažké, veeeľmi, na 81% má málokto, ver mi!..nenechaj ju v tom,ak má na písomky, má aj na ústnu odpoveď...
4 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pepsi, nemboj, vsjo búdet chorošó... Musíš si viac veriť - ako tí Američani - kip smajling! A ak by čírou náhodou nestačili Tvoje vedomosti, nezabrala výrečnosť či šarm - vybavíme do komisie tých kamionistov!
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

lujza.j Pozri príspevok
nepochopili sme sa moje decko napíše maturitu z angliny na 81% a učiteľka je nechala prepadnúť, čiže z angliny má 5-ťku to nedáva logiku keď má niekto päťku asi nemôže napísať na 81% ona jej dala gulu pretým ako boli známe tieto výsledky
Ale ja som pochopila a preto som s ironickým tónom písal že si stanovila sama učka iné nepochopiteľné kritériá. Čo ak si povedala že kto má menej ako 95% dostane 5-ku. Proti tomu by som sa nahrnula do školy o vysvetlenie aspoň u nej osobne a potom inde. A nehľadiac na to, že skôr ju hodnotila, ako boli známe výsledky...toto je nehorázne drzé - na toto nemala vôbec právo.
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Zitulda Pozri príspevok
Ale ja som pochopila a preto som s ironickým tónom písal že si stanovila sama učka iné nepochopiteľné kritériá. Čo ak si povedala že kto má menej ako 95% dostane 5-ku. Proti tomu by som sa nahrnula do školy o vysvetlenie aspoň u nej osobne a potom inde. A nehľadiac na to, že skôr ju hodnotila, ako boli známe výsledky...toto je nehorázne drzé - na toto nemala vôbec právo.
Prečo ?

Ja pracujem v takom povolaní,kde sa požaduje výsledok min. 99,98 % !

95% je hlboko pod priemer, teda NEDOSTATOČNE.

NEMECKÝ PERFEKCIONIZMUS.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Oliwa Pozri príspevok
Pepsi, nemboj, vsjo búdet chorošó... Musíš si viac veriť - ako tí Američani - kip smajling! A ak by čírou náhodou nestačili Tvoje vedomosti, nezabrala výrečnosť či šarm - vybavíme do komisie tých kamionistov!
..

..oki,mojuš,aspoň dvoch... hodím na nich svoj šarm- a mám kamion...naačooo by mi potom bola nejaká angličtinááá...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Indeed Pozri príspevok
Prečo ?

Ja pracujem v takom povolaní,kde sa požaduje výsledok min. 99,98 % !

95% je hlboko pod priemer, teda NEDOSTATOČNE.

NEMECKÝ PERFEKCIONIZMUS.
...

...u mňa v robote zase 100% írsky perfect...sme dopadli!..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...viete, aké je najkrajšie fínske meno?...Hulmiho Ukolen.../../../../
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

pepsikova Pozri príspevok
..

..no mojuš, tak aj ja pôjdem v septembri...podľa toho, čo píšeš...ja síce anglinu nemám na 81%,ani na 40,ale pri ústnej iste ani nezatnem, lebo anglinu som v ruke nemala od vianoc...a známky na vysvedčku už máme uzavreté, a ani raz som z nej neodpovedala,ani písomka, ani nič...ale neprepadnem...
Tak ako vraví Oliwa... neprepadneš!!! Chcela som aj ináč ako po rusky, ale nenapíšem...lebo čo keď? A teraz jeden žart, aj keď
Maďarský herec Latabár, čo mal žarty veľmi priliehavé aj protivládne a protisystémové, za mnohé z nich aj v base sedel
V jednom vystúpení príde na pódium kde po stenách sú obrazy všetkých maďarských štátnikov, okrem jedného. Jeho obraz má otočený ksmerom ku hľadisku, obzerá sa kde ho zavesiť a vraví: Nooo aj toho by bolo treba dávno zavesiť". (v maďarčine na zavesiť, či obesiť platí jeden výraz).
Dobrú noc Vám každý...na tejto téme
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...včera večer som sa balila, idem totiž na výlet...a moje decko chodilo okolo mňa, obkúkalo a nakoniec vybalilo zo seba:
..mami a ty čo robíš?..
..balím sa..
..a kam ideš?..
..do sveta..
..a načo?..
..na chvíľu..
..a kto nám bude za tú chvíľu variť?..
..had sa rehotal ako slíž v oleji a ja som si uvedomila, že ak sa decká nechcú odpratať odo mňa, musím sa ja od nich,aspoň občas...lebo ono to síce moje decko smiešne podalo, ale v jeho očiach bola otázka- to fakt ideš preč????..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a práve decko odišlo za prácou a medzi dverami:..mami a vieš, dávaj si tam pozor, nie že ťa tam nejaká banda čorkne, lebo vieš!...
3D stískanec, jasnačka, nemohol chýbať!...
0 0
cayane cayane

cayane je offline (nepripojený) cayane

MZDOVÁ ÚČTOVNÍČKA
Dobré ránko,

hneď ráno ma "potešil" mail od nášho pána odborára (ja nie som v odboroch) rada by som Vám ho dala prečítať a prečítala si Váš názor:
Vazene obcianske zamestnankyne, obcianski zamestnanci,
dovolujem si vyuzit sluzobny mailovy adresar a obratit sa na Vas s touto vyzvou. (Tym, ktori nie su medzi adresatmi, prosim doructe tento mail). Obraciam sa aj na neclenov odborov, pretoze by si mali byt vedomi, co sa odohrava u nas.
Situaciu na XY uz davnejsie ovplyvnuje delenie o. z. XY na clenov a neclenov odborov. Organizaciu sme v r. ... zalozili, aby sme legalizovali tie vyhody, ktore by nam inak nenalezali. Vsetci, ktori pri tom boli, si pamataju, ako to bolo, ale uz vtedy sa vyclenili ludia, ktori bez udania dovodu, ale do odborov nevstupili. Nebolo by na tom nic zvlastne, ked niekto nevstupuje do organizacie, s ktorou nesuhlasi, ale tymto ludom z toho od r. ... plynu rovnake vyhody ako clenom. Vieme vsetci, ze zakon je na ich strane, napriek tomu si myslim, ze je to vazny moralny problem, ak niektori zamestnanci si uzivaju vyhody, ktore by im v inych, civilizovanejsich krajinach (Franczsko, Taliansko, mozno ine krajiny) nenalezali. Chcel by som upozornit, ze v odboroch na XY rastie nechut trpiet tento stav, s tym, ze bud vsetci budeme v odboroch alebo vsetci kolektivne vystupime. To znamena, ze hrozi rozpad odborovej organizacie. Treba este poznamenat, ze v r. 2011 uz vyssia kolektivna zmluva (vid v prilohe, cast II, bod 1) uz negarantuje 37,5 -hodinovy pracovny tyzden, ale to presuva na podnikove kolektivne zmluvy. Podotykam, ze je to (po odratani dovoleniek) 46 x 2,5 hod., t. zn. 115 hodin rocne. Ak poznate iny system, inu organizaciu, ktora moze nahradit odborovu organizaciu a zabezpeci tuto vyhodu, prosim, rychlo mi oznamte. Inak hrozi, ze vsetci doterajsi clenovia (skor alebo neskor) opustia odbory, a neclenovia si budete moct nostalgicky mysliet na obdobie minule. Preto prosim neclenov o zvazenie, ci vstupit do odborov alebo zalozit alternativnu organizaciu, pretoze teraz je rad na tych, ktori - treba povedat otvorene - sa prizivovali na doterajsom stave. Neuzatvaram sa ani pred diskusiou o buducnosti odborov, resp. zamestnancov na XY.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať